Čo sme komu všetci urobili?

• Česko Co jsme komu všichni udělali? (viac)

Claude a Marie Verneuilovci v prvom filme vydali svoju štvrtú dcéru a v druhom úspešne udržali všetky svoje dcéry a ich rodiny vo Francúzsku. A práve keď sa im podarilo presvedčiť ich, aby neodchádzali, nečakali, že všetci skončia v ich malebnom Chinone, viac-menej vždy na krku. Dcéry a ich rodiny sa im chcú odvďačiť za ich starostlivosť a starostlivosť a využívajú skutočnosť, že Claude a Marie oslavujú štyridsať rokov spoločného života. Začnú pre nich pripravovať veľkú oslavu v ich rodinnom dome, a pretože to musí byť veľká oslava, pozvú do Francúzska aj ich rodičov. Claude a Marie budú musieť pod svojou strechou privítať rodičov svojich zaťov Rachida, Davida, Chao a Charlesa. Toto “rodinné” stretnutie sľubuje, že bude veľmi bohaté na udalosti. Stačí, že tieto rodiny pochádzajú z celého sveta a rozhodne ich nespája rovnaká viera. Nechajte sa prekvapiť a predovšetkým pobaviť. (CinemArt SK)

mirkath1

Trochu zklamání. Stavět na podobných scénách jako v jedničce se nedá. Byla to uřvané a chvílemi i trapné. Jediná postava, která nezklamala byl kněz :) ()

MartinTerran

Ale jo, na to 4* to ještě je, ale oba předcházející díly byly za mě lepší. Vtípky zde jsou a já se u nahlas smál, takže to stále funguje, ale už tak nějak víte co čekat. Helmut byl dobré osvěžení a jeho linka mě bavila. "Bitva" Žid vs Arab byla taky dobrá. Herecky opět dobré a jestli se chystá čtverka netuším, ale mohli by třeba přijít s něčím novým a lepším. Hodnocení: 72/100. ()

koty2201

Mám rád podobné bláznivé francúzske komédie. Čo sme komu všetci urobili? je už v poradí druhým pokračovaním zábavnej série o multi-kulti rodine a problémov z toho plynúcich. Napriek teda výsmechu dnešnej dobe, kedy sa tieto veci až príliš riešia, tak si tieto snímky z toho celý čas robia nevinnú srandu. Respektíve parodujú klasické postoje ľudí v spoločnosti, ktorí si ešte nezvykli, že nie sme všetci rovnakí a napriek rozdielom, vieme spolu fungovať. A že si často neboja tvorcovia nedať servítku pred ústa. Humor sa mi tu trafil do vkusu a dnes už je toho málo, čo ma úprimne rozosmeje.  Otec rodiny Claude (Christian Clavier) sa chce venovať písaniu kníh a zároveň zisťuje, že nebol dobrý nápad, aby "držal" svoje 4 dcéry s ich exotickými manželmi doma vo Francúzsku. Neustále ho niekam pozývajú a otravujú. Avšak nevie, čo sa chystá, pretože so ženou Marie (Chantal Lauby) budú oslavovať 40. výročie sobáša. Tak im deti a zaťovia chystajú veľkú oslavu, kam pozvali aj svojich rodičov. Rozvetví sa to aj do pár vedľajších liniek, ale nie všetky sú nejak uspokojivo ukončené, pretože občas majú až príliš jednoduché vyvrcholenie. A tak trochu to končí ako vždy happyendom.  Postavy sú za mňa napísané veľmi dobre, pretože na každej som sa bavil a neboli to až tak klasické stereotypy. Našťastie. Istým problémom je však možno dĺžka filmu, pretože potom majú vedľajšie dejové linky málo priestoru a aj preto majú jednoduchšie rozuzlenie. Keďže tu máme 10 pôvodných postáv a približne 7 nových, tak nedokážu všetci vyniknúť rovnako. Čo je aj možno chyba. S tým sa spája aj to, že gro hlavného príbehu prichádza neskoro a film nestihne ponúknuť ktovieako veľa vtipných momentov okolo súžitia tejto veľkej rodiny. Ale keď už prídu, tak aspoň stoja za to.  Herecky nikto nezaostával a potešil ma prítomnosťou každý. Všetci dostali aspoň nejaký priestor sa prejaviť, aj keď ako hovorím, bolo ho trochu málo. Nemá zmysel menovať 17 hercov, pretože som spokojný s celým hlavným osadenstvom ako takým a zabavili ma ako celok.  Technicky to bola príjemne natočená komédia. Kamera bola okej a nemám čo vypichnúť. Teda ako niečo výnimočné čo by bolo treba spomenúť. Hudba bola skvelá hlavne na konci. Francúzi majú pekné pesničky a spev vo francúzštine ma vždy vie očariť. Kostýmy a masky nemá zmysel riešiť, keďže sa tu tiež nič extra zaujímavé neobjavilo. Zasadenie deja sa mi vždy páčilo v rámci tejto série, pretože pre ústredných členov rodiny vybrali pekný veľký dom uprostred prírody.  Takže ako pokračovanie série som spokojný, pretože sa to aj viac vrátilo k pôvodnému konceptu jednotky. Dvojka je najslabší diel tejto série. A teda ak má niekto rád podobné rodinné komédie, tak to môžem určite odporučiť. ()

blondboss

Túto rodinnú sériu mám veľmi rád a hlavne v podaní Christiana Claviera, ktorý svojou charizmou a dôvtipom dokáže z obyčajných situácií vykresliť komediálne stavy, o akých sa človeku ani nesníva. Navyše ten homofóbny a jemne rasistický humor mi proste sedí a niektoré hlášky ozaj stáli za to. Tri hviezdy dávam len preto, lebo mám pocit, že predošlé dva diely boli trošku viac nadupanejšie, ale aj napriek tomu kvalitka. 65 % ()

wowylgu313

Čerstvý třetí díl povedené jedničky, méně povedené dvojky. Přináší nový nádech a opět se vrací na vrchol nebo aspoň blízko k němu. Do třetice všeho dobrého a napospedy vypichuji perfektní obsazení a herecký výkony všech. Příběh to zady vzal za své a seslal dohromady už úplně všechny rodiny, rodin. A to způsobilo zase zajímavou dávku humoru a probuzení. Věčné dohady manželů, dcer tady chytli konečně zase zajímavou dávku humorných gest a bojů. 70-75% ()

muti

Nastavenie síce fajn ale samotné vtipy a situácie neboli vôbec vtipné. Napr alkoholizmus matky Chaa bol skôr divný ako vtipný, takisto jednoruky plukovník, hyeny... A takých awkward moments bolo viacero. Skôr to pripomínalo náhodnú pošetilú Francúzsku komédiu než to čím to chcelo byť. Pozerať sa to dalo, ne že je, ale na predošlé diely to rozhodne nemalo. ()

Střelec17

Už jsi bohužel nepamatuji detailně jak to bylo s předchozími díly, jestli jsou komediálně nastejno. Mám ale prostě takový pocit, že tady nemůžu jít na stejné hodnocení. Všechno mi přišlo takové slabší ve všech ohledech, nebyl tam ten správný mix komedie a pohody, kterou jsem cítil u předchozích dvou dílů. Rodiče měli být zárukou kvality, ale nepřišlo mi, že by jejich využití bylo dostatečné a tudíž zábavné, jak bych si představoval. Pozitiva: Je tu kompletní osazení z předchozích dílů. Negativa: Mnoho postav a ani jedna nebyla využita pořádně. ()

ElisR

Já rodinku Verneuilových prostě žeru! Jednička, dvojka, trojka...je to asi jedno, vždycky je to sázka na kvalitní humor a super film! Clavier je prostě PAN HEREC! ()

Mangano

Velmi příjemná komedie. I když se jedná již o třetí pokračování série, je tohle podle mě to ze všech nejpovedenější. Po celou dobu stopáže tvůrci neztrácí páru a hrnou na diváka jednu narážku nebo nekorektní vtípek za druhým. A ačkoli trojka jede na stejných vlnách jako předchozí dva snímky, má stále ten originální humor, humor - který je sice odvážný, ale zároveň není drzý. A také humor, který mě ani po třech dílech de facto toho samého neomrzel. Bylo by fajn dočkat se nějakého toho čtvrtého pokračování, ale muselo by si tuhle kvalitu pěkně udržet a nesklouznout do průměrnosti tak jako dvojka. ()

PTuranyi

Milá oddychová komédia, ktorá je logickým vyústením predchádzajúcich filmov. Podľa zákona sequelov je tak všetkého opäť viac. Ostatné však ostáva pri starom. Produkcia a herci sú stále rovnako dobrí a ľahká rodinná zábava, založená na nápade so stretom kultúr je obohatená ešte o manželské rozpory. Treskutého humoru či situačných gagov sa veľmi nedočkáte ale príbeh skôr v štýle romantických komédií pohladí dušu. 65% ()

bigmatko

francúzska produkcia opäť ukázala svoje kvality a vytiahla zo zásuvky skvelé pokračovanie výborných filmov, pri ktorých sa nebudete cítiť trápne za hercov tak ako u ČR a SR pseudo komédiách. Toto je svieže, nenásilné a postavené na výborných charakteroch. opäť sa riešia multikultúrne problémy a jednoducho to celé funguje. vôbec mi nevadilo aj ďalšie pokračovanie aj keď neviem že kto by to tejto bizarnej rodiny mohol ešte pribudnúť. ()

Moonwalker

Tak jsem dal šanci této sérii „Co jsme komu udělali?” již potřetí a za sebe musím říct, že je to nejlepší díl z celé série. Opravdu chlamec od začátku do konce a rasistický Christian Clavier je boží a jeho zeťáci obzvlášť. Opravdu veliká spokojenost i na potřetí, což bych upřímně nečekal že humor předešlých dvou dílů jde ještě nějak překonat, ale očividně ano :) ()

vaclav.g.kar

Pokračování populární francouzské komedie. Film absolutně splnil očekávání a přeskočil laťku z předešla. První díl ale zůstává na vrcholu. Každá jedna z postav je opravdu stereotypně vtipná. Líbí se mi jak dokážou neortodoxní dokážou Frantíci být. V Hollywoodu by tohle zatrhli hned po prvním díle. 75% ()

soukyd33

Občas tu něco skvěle eskaluje, ale jinak docela slabé. Herecké výkony, super jen hlavní herec. Herecké obsazení, už známe. Scénář slabý. Film měl větší potenciál. Dobré jsou jen hlášky. Hvězdiček 3 ()

vinducha

Rodinná komedie. A jak tu píšou kolegové , kvality díky  překvapení 1. dílu to nedosahuje , ale je to svižnější a zábavnější než 2. ()

Dusty56

Skvělá komedie. Baví po celou dobu, možná jediná trochu slabší pasáž bylo divadelní vystoupení (tam pobavily pouze chipsy) a pak mi moc nesedl ten Němec. Z hereckých výkonů vyčnívá Clavierův. Pobavily třeba scény s jabloní a zdí. Nejlepší hláška: "Oni migrují. Migrují." ()

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů