Čo sme komu všetci urobili?

• Česko Co jsme komu všichni udělali? (viac)

Claude a Marie Verneuilovci v prvom filme vydali svoju štvrtú dcéru a v druhom úspešne udržali všetky svoje dcéry a ich rodiny vo Francúzsku. A práve keď sa im podarilo presvedčiť ich, aby neodchádzali, nečakali, že všetci skončia v ich malebnom Chinone, viac-menej vždy na krku. Dcéry a ich rodiny sa im chcú odvďačiť za ich starostlivosť a starostlivosť a využívajú skutočnosť, že Claude a Marie oslavujú štyridsať rokov spoločného života. Začnú pre nich pripravovať veľkú oslavu v ich rodinnom dome, a pretože to musí byť veľká oslava, pozvú do Francúzska aj ich rodičov. Claude a Marie budú musieť pod svojou strechou privítať rodičov svojich zaťov Rachida, Davida, Chao a Charlesa. Toto “rodinné” stretnutie sľubuje, že bude veľmi bohaté na udalosti. Stačí, že tieto rodiny pochádzajú z celého sveta a rozhodne ich nespája rovnaká viera. Nechajte sa prekvapiť a predovšetkým pobaviť. (CinemArt SK)

borec999

Tretí krát viacmenej to isté. Na jedno pozretie trojka Čo sme komu urobili asi málokoho pohorší. Kadencia hlášok a môjho smiechu sa však každým dielom znižuje, podobne ako počet nových vtipov a humorných situácií, ktorý sa v trojke začína nebezpečne blížiť k číslu nula. A aj keď mi je rodinka Verneuilových ( a aj ostatných príbuzných rodín) vlastne vcelku sympatická, s prípadnou štvorkou by som bol už opatrný... 55% ()

mira007

Recyklace už dvakrát úspěšných vtipů na téma čtyř zeťů všech barev a vyznání, je fajn vidět známé tváře, ikdyž kvalit prvního filmu to už nedosahuje, nicméně pochvala, že je to lepší než ten druhý. ()

zahadum

Žijete v strese ? bojíte sa povedať svoj názor ? cítite sa nesvoj ak nazývate veci pravým menom ? máte po krk politicky korektného obdobia ktoré žiaľ teraz prežívame ? Nič to ! prichádza predsa záchrana aspoň na hodinku a pol kedy sa všetky obavy rozplynú a môžete sa veselo rehotať nad rasistickou a xenofóbnou ľudskou satirou...prečo ľudskou ? no lebo človek a ľudia by sa mali baviť, usmievať a nie dusiť v sebe problémy a pravdu. Nebolo by viacej vojen, rasových útokov, náboženských sporov a....no trošku som sa zasníval. Do tretice s vydareným rodinným zoskupením ktorému bez debaty kraľuje Claude Verneuil ( stále skvelý Clavier ) sa znovu vydáme na tenké rasistické ľady ale rozhodne vo veselom duchu. Jurta, chobotnica, Helmut a jeho milovanie pri Wagnerovi, čierny Ježiš, shalom aleikum a iné neškodné fóry ma rozhodne zabavili a bolo mi aspoň na chvíľku veselo a po záverečných titulkoch žiaľ naspäť do doby temna, strachu a tichej šeptandy. A domáca úloha, schválne ak sa nebojíte urobte si srandu z niekoho iného ako ste vy, myslím neškodnú ľudskú srandu ako si robia napr. z nás denne naši politici :) to je sranda však ? ale na vrchnosť sa nesmie šahať :) však aj v ZOO je tabuľka ! zvierat sa nedotýkať "   80 % ()

Bozvav

Zatímco jednička byla extrémě vtipná a velmi originálně využívala etnických rozdílů a mnohovrstevnosti zvyků jednotlivých národností, díky čemuž vznikla nápaditá a zábavná komedie v duchu francouzské recese, tak dvojka byla spíše romantickou taškařicí, dělající si legraci z vlastních zvyků a francouzského přístupu k životu. V trojce se pokoušeli tvůrci tohle včechno spojit, bohužel se to tak úplně nepovedlo. Respektive, nic co by bylo vyloženě špatně se nekonalo, ale rozmíšky, které zde hlavní účastníci řešili, nepramenili z národnostních rozdílů, či problému s migrací, nebo sexuální orientací, ale šlo spíš o běžné domácí půtky, které jsou zjevně blízké všem manželským párům na světě. Vsuvka s německým odivovatelem "umění" byla zcela zbytečná a jediná vtipná záležitost, rozmíška mezi švagry, byla utnuta hned v zárodku. Díky tomu divák dostal běžnou, ba přímo se nebojím použít výraz tuctovou romantickou komedii, která sice neurazí, ale ani nenadchne. Přitom potenciál byl veliký a přítomnost tolika rodin, skýtala milion možností, co se mohlo stát. Ani pan farář bohužel nedostal tolik prostoru, kolik by zasloužil. Za mne spíše zklamání a 50%. ()

KosiR_ksr

Třetí pokračování francouzské komedie Co jsme komu udělali? (2014) se opět naváží do rasistické netolerance a předsudků. Stejně jako předešlé dva filmy je založená na náboženské a rasové rozmanitosti jedné francouzské rodiny. Jen okrajově přibyla národnostní nesnášenlivost vůči Němcům. Pokračování si drží srovnatelnou úroveň s jedničkou a dobře mě bavilo, ale už chybí původní originalita a trochu se omrzí. 65% ()

anitae

Oslava 40 let společného života Claude a Marie, a oslava na které nesmí chybět multikulty příbuzní. Pobavila jsem se, ale nějak jsem čekala víc. ()

Razzor_82

"Tohle je přehlídka sociálních případů díky zeťákům." Ach, kam se vytratila svěžest a originalita předchozích dílů? Podle dobrého hodnocení jsem čekal nějakou vynalézavost. Dočkal jsem se celkem nemilého recyklátu s nudnými dialogy. Narážky nejsou dost vtipné. Chybí tomu nějaká pekelná rodinná roztržka a následné usmiřování. Dokonce i André je dost vlažný. Moc jsem se opravdu nenasmál. Další díl prosím netočit! 5/10 ()

tomik99

Napotřetí a rozhodně zatím nejlépe. Poprvé jsem z celého projektu cítil, že si na tom dal někdo záležet. Na námětu a scénáři je to opravdu znát. Do série se vrátil vtip, trefný a vlastně i velice kultivovaný humor. Zakomponovat do hry rodiče zeťáků byl rozhodně zajímavý nápad, i když si většinu scén stejně stále pro sebe ukradne Christian Clavier a neuvěřitelně vtipný Pascal N'Zonzi. Tentokrát mi ale přišlo, že celý film nepřešlapoval pouze na místě, ale od samého začátku o něco šlo a film k něčemu spěl. Bavil jsem se rozhodně a to po celou dobu stopáže. I když si nedokážu představit, o čem by pojednával čtvrtý díl, za tento doposud nejlepší díl bych mu dal rozhodně šanci. ()

HawkeyP

Námět stejně jako u předchozích dvou filmů umožňoval servírovat velkou dávku nekorektního, ale zároveň kvalitního humoru, ze kterého ovšem dostaneme jen ochutnávku, zbytek je poměrně kvalitní, ale zároveň jen klasická francouzská komedie. Škoda. ()

John80

Aj do Tretice všetko  dobré-opäť príjemná zábava aj pozeranie tohto filmu Francúzskej produkcie a oslava 40 výročia hlavných protagonistov filmu 4* ()

bearmeedek

Po dvojce to vypadalo, že už nepůjde dál nic vymyslet. Rodina si stačila dostatečně všechno vyříkat. Všechno o barvách kůže, náboženství i chytrosti. No, tak to byl omyl. Na scénu přicházejí další multi-kulti osoby spojené s rodinou a pohodovka, ve které se může otevřeně rasisticky mluvit a konat, pokračuje dál.  Sice jsem se nepopadal za břicho, ale nádech francouzské komedie tu je. Film si ukrajuje postupně děj tak samozřejmě, jako by byl už dávno součástí naší filmové mysli. Opravdu mě to potěšilo a kdykoliv v budoucnu rád uvítám toho starého, mile rasistického, Claude. ()

Likan7

Oblíbenost téhle série mi je záhadou. Poslední (a doufám, že posledním i zůstane) díl (doufám) trilogie není jiný. Nezajímají mě ty postavy, scénky nejsou vtipné, humor tady jde už třetí film mimo mě. Zklamání se konalo při prvním dílu, kterému jsem dost věřil, ale teď už je to jen nudné konstatování. ()

gemi

Z hovna bič neupleteš. A když upleteš, nezapráskáš... Teda pokud jsi Frantík. Téma je totiž velmi, ale velmi nosné, s potenciálem krutě nekorektního humoru. Jenže to by se o něj nesměli pokoušet hyperkorektní Frantíci, kteří ho už potřetí naprosto pohřbili. A k tomu to typicky francouzské, excitované divadelní herectví, které většinu postav posouvá do pozice plochých karikatur, což může vnímat jako vtipné jenom dítě nebo retard. No tři, ale slabé jako čaj. ()

Nix

Oproti předchozím dílům už to nebylo tak vtipný. Některé hlášky jsou tam fajn, ale většina filmu je bohužel už nudnější a pro mne nejslabší díl. Tentokrát se to moc nepovedlo. Nevadí, pokaždé to nevyjde. ()

RAFT

Třetí a doufám poslední pokračování komedie.Christian Clavier tak,byl ve filmu dobrý.Už, jenom kvůli němu sem se na film podíval.Hlášky ve filmu dobré.Za mě 65% ()

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů