Šerif Wyatt Earp sa už počas svojho života stal legendou a jedným z najobávanejších pištoľníkov, ale aj najrešpektovanejších ochrancov zákona na divokom západe. Spolu so svojimi bratmi pôsobil v mestečku Tombstone, kde ich relatívne pokojný život navždy zmenila prestrelka pri O.K. Corrale, ktorá rozpútala krvavú vendettu... (STV)

C0r0ner

Což o to, na to, jak nemám rád westerny, byl Wyatt Earp dobrý, ale ty tři hodiny stopáže... Kdyby se to sestříhalo na nějaké dvě, bylo by to hodně dynamické a zajímavé, ale takhle jsem bohužel až moc často pokukoval po hodinách a kontroloval, jestli už to třeba nebude končit. 55% ()

Juto

Pokusy obsiahnuť toľko rokov vedú k príliš veľkému počtu scén s malou emocionálnou silou. Preto som trošku sklamaný. 6/10 ()

dr.fish

Po léta jsem se tomuto filmu vyhýbal. Ze strachu, že budu zklamán. Píše se leden 2011, mám ho za sebou a jsem nadmíru spokojen. Vynikající herecké obsazení a nadšení tvůrců pro western zajistilo nám divákům filmovou pochoutku. Kevin Costner, na kterého jsem byl v devadesátých letech mírně alergický, mi už teď nevadil, a tak jsem si ho naplno vychutnal, stejně jako Dennise Quaida, charismatického souchotináře zabijáka. Přiznám se, že přes výživnou stopáž se mi na konci filmu z Divokého západu opravdu vůbec nechtělo zpátky do reality... ()

majo25

Kevin Costner vo skvelej hereckej kondícii, k tomu dobre napísaný životopisný dej, kvalitné obsadenie, okulahodiaca akcia a napriek tomu publikum veľmi neočaril. Neprávom, pretože má čo ponúknuť po všetkých stránkách. Áno, stopáž je monštrózna a asi ju nie je možne spolknúť na jedenkrát, ani mne sa to nepodarilo, napriek tomu má veľmi solídne tempo. A napriek tomu, že životopisný príbeh ide len veľmi ťažko premeniť na kontinuálnu epopej, tu sa to podarilo veľmi solídne. ()

mortak

Docela chápu Costnera, že se mu nechtělo točit další legendu o Earpovi podle této fiktivní biografie. Jenže jeho pokus o zachycení Earpova života je, i když se drží pravdy, vlastně jen další variací na tuto legendu. Ano, sice se dozvíme, že druhá manželka byla prostitutka, a ta třetí asi taky. A že Doc to měl taky tak. A uvidíme smrt Eda Mastersona, a taky něco ze slavné Vendetta Ride. Jenže proč to všechno, když je to celé tak uhlazené, a hlavně Costner je pořád ten super klaďas bez poskvrnky, prostě legenda ve všech směrech. Takže zbývá školometská tříhodinová nuda, která sice zobrazuje historii, ale vypráví ji jako když učitelka prvňáčkům přednáší národní dějiny. ()

otík

Nevím, co se na tomto westernu Cinemě nelíbilo. Bylo to sice hodně dlouhé a přiznám se, že jsem to viěl na půlky, ale žánrově to bylo velmi dobré, pestré, dobře zahrané a i velmi dobře natočené. Sice hlavní hrdina mi nebyl svým chováním příliš sympatický, ale mnohé jeho jednání jsem i chápal. Navíc to není ani příliš násilnický film, je to western, proto se tam střílí a chlapi se mlátí, ale nelétají ruky a nohy a netečou proudy krve. Já jsem velmi spokojen. ()

Mol

WHAT YOU GONNA DO? KILL THEM ALL!!! Velkolepý western se skvělím Costnerem, který bohužel trošku pokulhává v nudných rodinných scénkách, hlavně s ženami. ()

CinemaRanger

Jsou filmy, kde 3 hodiny jsou i málo, ale v případě Wyatta Earpa je to víc než dost. Stačily by tak 2 hodinky, protože příběh prostě těch 180 minut nepokryje. Sledoval jsem to na dvakrát, protože je to vyčerpávající, docela nudné i herecky nevýrazné životopisné drama. Najde se i pár výborných částí, ale ty to víc jak na průměr nevynesou. ()

Triple H

Western, ktorý tak trochu neprávom prepadol. Costner je prekvapivo výborný (teda až na časť, kde hrá 20 ročného mladíka), ale najlepší je jednoznačne Dennis Quaid ako Doc Holiday. Perfektné stvárnenie (lepšie ako viac komerčnejšie podanie Vala Kilmera) a nebyť toho, že film ostudne prepadol, oscarovú nomináciu (minimálne) by mal istú. Napriek nehoráznej dĺžke film nenudí a Earpa vykresľuje aj s jeho mnohými temnými stránkami, na rozdiel od zidealizovaného podania v Tombstone. Rozhodne jeden z najlepších moderných westernov. ()

Mrkvič

Rok po Tombstonu další film o Wyattu Erpovi. Opět nejlepší postava Doca Hollydaye tentokrát v podání Dennise Quaida. Ten možná na Vala Kilmera nemá, ale zbytek obsazení se povedl lépe. Bohužel se lépe nepovedly ty zdlouhavé všední scény. Ke konci je to ale parádní řež. ()

Blacks

Na velmi dobrou první cca půl hodinu, kdy přichází jeden zvrat za druhým a člověk se skutečně nenudí navazuje dalších 2,5 hodiny rozvleklého, natahovaného a často se opakujícího děje, který prostě neměl schopnost udržet moji pozornost. Takže celkově vzato dobrý western, který by při o hodinu kratší stopáži určitě aspiroval na ****. Snad nejvíce vystihující je skutečnost, že jsme se začali dívat ve dvou a jen já jsem (silou vůle) neusnul a film dokoukal. ()

Johnnas

Za posledních 20 let určitě jeden z nejlepších 5 westernů! Příběh má strašnou sílu, i když není příliš složitý. Je to prostě o jedné legendě, tak proč tam dávat nějaký složitý nesmysly. Pokud někomu připadá příliš dlouhý, tak mě ne. Klidně by se to dalo ještě výrazněji natáhnout :). Nemám rád uspěchaný filmy! Jen ať si to všechno pěkně plyne, u těchto typů filmů je to tak lepší. Je tam vše, co má western mít a i něco navíc. Kostner je tu výborný, sekunduje skvělý Quaid... a to nejsem nějaký Kevinův fanda. Westerny mu prostě sedí. Navíc titulní píseň sedí s prominutím k tomuto filmu jak prdel na hrnec. Neberu nikomu jeho názor, ale lidi, co nejsou westerny jejich gusto, neocení ani sebelepší snímek. Spousta skvělých filmů tohoto žánru nemá hodnocení, které by si zasloužilo. 72% absolutně neodpovídá. Subjektivně bych tady rád viděl kolem 90% :) Viděl jsem to několikrát a dnes si to v tv dám znova a určitě ne naposledy! ()

Mirokukii

Téměř životopisný snímek jedné známé postavy divokého západu. Snímek s rozsáhlou stopáží mapující podstatnou část života Wyatta Earpa, v hlavní roli s mým oblíbeným Costneem. Film mající ve svém arzenálu (prozatím) nejlepší ztvárnění Doca Hollidaye, v podání skvělého Dennise Quaida. Spousta přestřelek, nevraživosti, romantiky a dobrých melodií. ()

Chris Masters

To víte, Wyatt Earp je skvělý snímek v podání Kevina Costnera, ale jelikož jsem viděl první film o Wayttu Earpovi Tombstone tak tento snímek ho nepřekonal.Tento film spíše líčí život Wyatta Earpa a Tombstone zase líčí jeho válku s kovboji.jediné v čem se tyto filmy rovnají je herecké obsazení. ()

JohnSmith

Když jsem viděl tu plejádu hvězd a hvězdiček,co tu hraje pod vedením Kasdana,těšil jsem se jak malej kluk.Ale ouha.Obsáhnout život kohokoli dá pořádně zabrat,obvzlášť někoho,koho známe jen z historek a nemůžeme si být ničím jisti.Divoký západ je tu opravdu skvěle vytvořený,ale celková stopáž tři hodiny, ve kterých se nedočkáte ani moc zvratů,ani moc akce a vidíte jak Costner při hraní téměř usíná,dovádí i vás k usínání. ()

Linka2

Stopáž přes tři hodiny je trochu moc na to, že se všechno zajímavý stalo v první půl hodině. Ještě k tomu se tam zbytek filmu nesmyslně střílelo a to mě rušilo při spaní. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Costnerova malá velká válka

Costnerova malá velká válka

14.02.2010

Nějakou dobu o něm nebylo slyšet. Tanečník s vlky se však vrací na scénu, a opět ve filmu, který hodlá i sám režírovat. Nikoho asi nepřekvapí, že akční dobrodružství A Little War of Our Own bude… (viac)