Kde raky spievajú

• Česko Kde zpívají raci (viac)

Tajomná dráma natočená podľa celosvetovo úspešného knižného bestselleru „Kde raky spievajú“ z pera spisovateľky Delie Owens, rozpráva príbeh o mladej žene Kyi, ktorú v detstve opustila celá jej rodina a až do dospelosti vyrastala sama v nebezpečných močiaroch Severnej Karoliny. Celé roky sa šírili v pokojnom mestečku Barkley Cove strašidelné historky o „Dievčati z močiara“, ktoré izolovali Kyu od miestnej komunity. Keď sa v Kyinom živote objavia dvaja mladí muži z mesta, začne sa postupne otvárať novému, neznámemu svetu. Lenže vo chvíli, keď v mestečku dôjde k vražde jedného z nich, miestna komunita ju bezdôvodne označí za hlavnú podozrivú... (Itafilm)

MatoPalkes

Pustené len kvôli Daisy Edgar-Jones, knihu som nečítal. a už sa ani nechystám Príbeh priemerný, bažina príliš romanticky podaná, určite by som tam nebýval. Záver potešil a vytiahol to aspoň k priemeru. ()

Moco

Tvůrci snímku Kde zpívají raci ho do kin posílají jako romantické drama, ale při bližším pohledu je jasné, že hodnotit ho pouze jako romantické drama nebude stačit. Je to proto, že má několik vrstev a rozvíjí více než jedno tématické vlákno. Na jedné straně ukazuje harmonii a krásu přírody a také to, jak může těžce zkoušená lidská duše v přírodě nalézat útočiště, krásu, smysl a svoji vlastní rovnováhu. Na druhé se řeší rovina morálky a víry. Autoři kombinují několik filosofických a náboženských pohledů na život a samotné základy morálních hodnot. Více k filmu zde. ()

lubino89

Veľmi pôsobivý film. Napriek tomu, že Taylor Swift vôbec nemusím, jej pieseň so záverečnými titulkami dotvorila záver filmu. Z kina som odchádzal spokojný. Hlavná predstaviteľka veľmi sympatická, celý čas jej držíte palce a súcitíte s ňou. Počas sledovania mi asi dvakrát mi napadlo "Čože? Prečo sa to neriešilo,", ale musel som si povedať, že ide o fikciu a autorkinu predstavu (aspoň myslím, knihu som nečítal) a nie skutočný príbeh. Prostredie bažín nádherné a zároveň strašidelné. David Strathairn skvelý. Miestami som mal pocit, že je film zo súčasnosti a len občas sa do toho primiešalo niečo zo 60. rokov. :) ()

timush

Dušu pohládzujúci zážitok je tento film. Knihu som čítala dávnejšie, ale nie dosť dávno, aby som si nepamätala všetko, čo bola aj škoda trošku:) Myslím, že nikto neoľutuje, keď si najprv pozrie film a až potom prečíta knihu na doplnenie podrobností. Vo filme je ale naozaj všetko kľúčové zachytené. Atmosféra zodpovedá knihe, herecky aj réžiou zvládnuté na jednotku. Celé je to podčiarknuté titulnou piesňou Taylor Swift. ()

vinson003

73 % - muzu rict, ze nejvic jsem mel rad tu jeji neuveritelnou fazi zamilovani do az prilis krasneho chlapce, který ji vybral jeji "pruvodce" uz v mladi. Neuveritelne exteriery, ktere souznely s nevinnosti male holcicky, byly takovou pozvankou do Karoliny, ze snad mistni ani neodolaji. Jak mohou žít v necem tak krasnem zlí lide, jsou tam, zajedete se tam za nimi podivat? Pan si nevybira, pokud je nekdo vyvoleny, tedy ji jenom musle a ryby, nekdy vubec ne, nebo mu sahne na jeho holcicku ci chlapecka, nebo jde proti jeho planu, rozdava rany hlava nehlava LOL ()

lineker

Takový ten "velkopříběhový" film, který vás má naplnit emocemi a touhou vydat se na to místo, za těmi lidmi. Film o čisté duši z bažin, která si několikrát v životě, právě kvůli své duševní čistotě naběhne na vidle pokrytectví, zkažené morálky i obyčejné hlouposti, aby ve finále dostala ten život, který si vysnila. I proto, že v přírodě to tak prostě chodí. ()

Zaks

Pekná romantická dráma s úžasnou ústrednou postavou. Daysi je talent, celý film je postavený na jej skvelom hereckom prejave. K tomu treba pridať nádhernú bažinatú prírodu a výsledok je fajn ucelený snímok, bez výraznejších rušivých prvkov. ()

Meraxes

Aj veľmi jednoduchý a predvídateľný príbeh, aj keď možno s trochu prekvapivým vyústením, sa tu vďaka krásnemu a neopozeranému prostrediu močiarov a originálnym kresbám miestnej fauny a flóry stáva krásnym. Rozhodne ide o vizuálne veľmi estetický film. A vôbec nevadí ani to, že je to naozaj výrazne pritiahnuté za vlasy, najviac čo sa týka Kyanej mladosti a vôbec toho, že celý život prežila tak ako prežila či, že ostatné postavy sú nevýrazné a niektoré, hlavne zavraždený, ma dosť rozčuľovali. Daisy Edgar Jones, na ktorej výkon som bol po jej skvelom tohtoročnom predstavení v čiernej komédii Fresh obzvlášť zvedavý, sa dokázala do svojej role naozaj vžiť a až z nej vyžaruje určitá zraniteľná krehkosť a tajomná krása, pod ktorými sa skrýva drsná schopnosť prežiť. Príbeh je rozprávaný vo viacerých časových rovinách, zatiaľ čo Kya čaká na súd, tak nám rozpráva o svojom živote. Jej smutné detstvo sa ma však moc nedotklo a práve s ním sa spája najviac logických dier. Pasáž s prvým milencom je sladký románik, zatiaľ čo ten druhý je stelesnenie zbohatlíckeho blbca, ktorý jej prinesie len trápenie. Tým sa dostávame k realite, ktorá otvára pohľad na prirodzenú a často aj opodstatnenú nedôveru, opovrhnutie a strach ľudí z niečoho neznámeho a s ľahkým srdcom zvalia vinu na Marsh girl, pretože je iná. Where the Crawdads Sing majú silné pasáže chytajúce za srdiečko, ale potom vždy príde nejaká v ktorej zážitok vyšumí prakticky do stratena. Chvíľami krásne, ale chvíľami ma to už začalo otravovať, napriek tomu pozitívny dojem nakoniec zľahka prevážil. 3* 67% ()

BigJohn02

Na thriller je to moc plytké, jde to spíš k víceméně depresivnímu romantickému dramatu. Nicméně scenerie bažin je krásná, mrtvola tam je a pointa taky. Navíc jsem objevil Daisy Edgar-Jones, která sice není prvoplánová krasavice, ale hezky se na ní dívá. Po shlédnutí jsem šel zčerstva do Freshe a nelitoval jsem. ()

Gattolino

Naprosto dokonalé. Protože je to příběh srdce bez jakékoliv vypočítavosti. V sedmdesáti letech také autor asi nepíše s žádnými vykalkulovanými ambicemi, zvláště když jde o prvotinu. A filmové zpracování fantastické. Z podobně poeticko-nadčasového poháru jako třeba filmy Roba Reinera. Hlavní protagonistka vybrána přesně tak, aby vyzařovala nikoliv materiální lacinou krásu, ale tu vnitřní duchovní, a to ještě jen pro ty, kteří jsou ochotni ji takovou přijímat. Jestli jednotlivé epizody příběhu jsou uvěřitelné nebo nikoliv je stejně zbytečné a zavádějící, jako u Caravaggiova obrazu zkoumat a hledat logiku osvětlení scény. Prostě se to podařilo. Naprosto kompaktní, ucelené dílo jako symfonie, v níž každý tón ladí a nesmí chybět.  A muzika skvostná, dokonce je tu Jimmy Page a staří Yardbirds! ()

ilegal1983

Velmi prijemny filmik ktory dokaze emocie poriadne vyzdimat.Samotne rozuzlenie si ale uvedomite az dost neskoro a vlastne bude vam jedno ako vyvrcholi.Holka z bazin je neobycajna mysteriozna poviedka ktora ale svoj kabatik dobre maskuje.Ta velka stopaz no nenechajte sa nou pomylit pretoze ani nebudete vediet ako ubehne.Mnohe zvraty vo filme su casovo spravne zakomponovane a tak sa nudit nebudete.Daisy sa role zhostila naozaj bezchybne a jednoznacne hra o zivot.Navyse je velmi sympaticka takze vam jej bude naozaj od utleho detstva luto.Krasna piesen pri titulkoch vam uvolni posledne kvapky slz a navodi prijemny pocit z filmu. ()

Lockeroom

Daisy Edgar-Jones je naprosto jedinečná, má jemné dívčí charisma jako nikdo jiný, ale byla to v podstatě ta samá holka ze seriálu Normální lidé. :) Jinak film ospravedlňuje chytrou a "dokonalou" vraždu, což mě jako diváka zajímá, ale poručík Columbo by nesouhlasil a dívce z bažin by zločin dokázal a nechal by jí zavřít. ()

Milco

Neskutočný emocionálny zážitok vďaka Daisy Edgar Jones, ta jemnosť plachost a nevinnosť ktorú dala do svojej postavy je famózne, bolo radosť ju sledovať. ()

caerol

Asi nejúžasnější film jaký jsem kdy v životě viděla. Klobouk dolů za tento snímek. Je to něco tak neskutečně krásného a dojemného, příběh, který vám vezme dech... Knihu jsem sice nečetla, ale věřím, že to musí být taky nevšední zážitek. Třeba si ji někdy přečtu. ()

cenitel

Tady není o čem, konečně film dalo by se říct z reálného světa, žádná vymletá blbost. Milostný příběh u které konečně ukápla slza, pokud jste emocionálně založení lidé. Herečka obyčejná, prostá a líbezná až mi ji bylo líto, tak dlouho mě takový film nebavil jako tento. Fantasy a sci-fi je pohádka, tam rušíme co a jak, spousta akce. Naprosto klidný film, který se nese v klidném duchu i s příměsí napětí. Závěr překvapil, tomu musím tak dát o hvězdičku navíc. Jinak jsem chtěl dát poctivých 80%. Toto je za mě 90%. Není to film na který by se člověk musel podívat znovu, ale na klidný večer postačí. Ale pokud se na něj někdy ještě podívám, jo proč ne, když máte rádi taky přírodu. A nakonec musím vyzdvihnout správný výběr herečky 👌Film zkrátka bavil. Dnes máme až moc rychlých a plno akce napjatých filmů. ()

Nikol45

Tenhle skvostný film mě opravdu dostal. Ke konci jsem měla až husí kůži. Opravdu krásné a moc ráda se na něj ještě někdy podívám. Daisy Edgar Jones tuhle roli zahrála bravurně. Neumím si představit někoho jiného kdo by se do této role hodil. Musím hodnotit plným počtem hvězdiček ()

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů