DC Liga superzvierat

• Česko DC Liga supermazlíčků (viac)

Superpes Krypto a Superman sú nerozluční priatelia, ktorí zdieľajú rovnaké superschopnosti a bok po boku bojujú proti zločinu v Metropolise. Keď Supermana a zvyšok Justice League unesú, Krypto musí presvedčiť zvieraciu bandu z útulku – psa Acea, prasa PB, korytnačku Merton a veveričku Chipa – aby ovládli svoje nové superschopnosti a pomohli mu zachrániť superhrdinov. (Continental film)

Vidly10

Je smutné, že nejlepší filmová Justice League, kterou máme je film pro děti. Rodinná zábava, která svou rozkošností a humorem pobaví děti. DC fanoušky potěší spousta easter-eggů a meta vtípků, které nepochopí jen tak někdo. Je tady i pár zajímavějších a silnějších linek, jako třeba back-story některých postav a podobně. Doporučit, ale můžu originální znění, které je hvězdně obsazené… i když Toren jako Flash je věc, kterou si nemůžete nechat ujít ;D. Fajn animák, který neurazí, ale nejedná se o nic převratného. Lehký nadprůměr 6/10. ()

T2

║Rozpočet $90miliónov║ Tržby USA $93,657,117║ Tržby Celosvetovo $207,357,117▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,140,025║ Tržby za predaj DVD v USA $682,236║ A to ako čo malo byť? DC to chcú ako úplne zabaliť s takýmito pitvorinami, som mal problém túto bikovinu normálne dopozerať. Infatílna prkotina ako mraky. Dwayne Johnson teda nemá moc dobrú ruku u DC ne výber úloh. /35%/ ()

tron

„Ja sa lížem prakticky stále.“ Má to skvelé momenty, ktoré sú buď úžasne WTF vtipné (Kryptove geniálne pokusy o nadviazanie komunikácie s bežnými domácimi zvieratami, psie zacítenie zlomeného srdca), alebo milé a rozkošné (mačiatko). Prípadne disponujú srdiečkom (flashback do Aceovho detstva pardon šteniatkovstva) a potešia komiksových fanúšikov (robenie si srandy zo Zeme 1, Zeme 2, Zeme 3...). No a potom scenár obsahuje momenty, ktoré sú fakt ukrutne predvídateľné (výcvik, príchod sebadôvery a naučenie sa tímovo spolupracovať) a plné nudného, ba až mierne otravného klišé (v podstate všetko so záporákmi, och ovládnutím sveta a zničením superhrdinov, strašne som však trpel i pri scénach ohľadom žiarlivosti). Paradoxne viac, ako niektorí maznáčikovia, ma bavili „reálni“ superhrdinovia. Hoc treba dodať, že Aquaman vinou tohto filmu behom pár minút stratil všetku dôstojnosť, akú sa mu (celkom úspešne) snažil vybudovať Jason Momoa. Krypto a Ace sú fajn, ale ostatní sú dosť mimo (a z korytnačky som mal zimomriavky, hoc musím dodať, že na „kde to ku*va som?“ tak skoro nezabudnem, aspoň za to palec hore a uznanlivé potľapkanie po pancieri). A Keanu Reeves ako Batman? Doprčic, sem s tým! ()

3DD!3

Obrovská prasnice stojící na mrakodrapu?! Klasická tématika o nevšímavých páníčcích ozvláštněná superhrdinským prostředím nabízí pár podařených vtipů, dobře odsýpající akci a docela infantilní zápletku. Hlavní záporačka je řádně psychopatická a nesourodá banda hrdinů docela baví. Nic významného, nic extra špatného. Slušná zábava pro malé fanoušky zvířátek a DC. P.S: Potitulková scéna je hodně na sílu. Black Adamův pes je vlastně dost nesympatický. Jestli bude i ve filmu tak do kina nejdu. :D ()

Spiker01

Warneři čekali (komerčně) více, já nejspíše také, ale jen o málo. Rozhodně z té lepší poloviny animáků, škoda, že sequel nebude, minimálně ne v kinech. ()

Davies182

Viděno sice s CZ dabingem, takže jsem si neužil tu plejádu originálních hereckých hlasů, ale dcerka už to sjíždí podruhé. Takže účel splněn a úvod do světa superhrdinů máme úspěšně za sebou! Jinak se nemůžu rozhodnout jestli je dobře nebo špatně, že to má tak přepálený konec po vzoru hraných filmů, ale beru to spíš jako legrační narážku ze strany tvůrců. 7/10 [HBOmax] ()

Big_Boss

Upřímně jsem po prvních trailerech neměl vůbec v úmyslu film zkouknout, ale jeden nudnej den jsem to pustil jako kulisu svý Lindě a po dokoukání musím uznat, že jsem byl z filmu příjemně překvapenej. Záchrany světa se v tomhle filmu chopí supermanůj čtyřnohý parťák Krypto spolu s partou podivínských domácích mazlíčci z útulku, kteří jsou omylem obdaření superschopnostmi. Ti se musí společně zachránit jak Metropolis, tak Ligu Spravedlnosti před zákeřným křečkem… pardon, morčetem Lulu, která ovládá telekinetické schopnosti a nemá se svým egem na ovládnutí světa daleko od jejího majitele Lexe Luthora. Hned zkraje taky musím podotknout, že morče Lulu je s hlasem Kate McKinnos tou nejzábavnější postavou. Ostatní hlasy herců jako The Rock, John Krasinsky, Kevin Heart nebo Keanu Reeves jsou taky fajn, no a pokud někoho netankuje anglickej jazyk u animovaných filmů, tak si ho můžete pustit s českym dabingem, kterej je překvapivě taky dost kvalitní. No a když nic jinýho, tak si ho aspoň pusťte kvůli postavě Flashe, kterýho nenadaboval nikdo jiný než náš Toren. Film je nabitej akcí a překvapivě i povedenym humorem, kdy si dokáže utahovat z různejch superhrdinskej klišé témat. Kdo by nakonec čekal, že tohle nakonec bude ten lepší DC film v roce 2022 s Dwaynem Johansonem v hlavní roli. 6,5/10 ()

Xmilden

V superhrdinském vesmíru se nám přeci jen našlo nějaké neobjevené místo a tím jsou mazlíčci superhrdinů. Zajímavý nápad, který mohl a měl dodat spoustu praštěných, ztřeštěných a zajímavých nápadů. Nejsem si jist zda Supermazlíčci obsahovali humor. O nějakou mega zábavu se rozhodně nejedná. Díky známým hlasům se to dá v pohodě zvládnout, i když tedy zrovna Dwayna Johnsona je všude v posledních letech tolik, že si myslím že ani jeho Black Adam velkou díru do světa neudělá. 55% ()

Shakers

S prižmúrenými očami dávam aj tu štvrtú a to hlavne preto, lebo som fanúšik DC komiks a tato super liga zvierat mi prišla vtipná, plná nápadov a po dlhej dobe konečne animák, pri ktorom som sa moc nenudil, ale viac bavil. Kludne by som si dal aj pokračovanie. P.S: Za titulkami sú dve scény. 75% - 4* ()

filmfanouch

Superhrdinských originů za poslední roky vzniklo mnoho, žádný z nich ovšem neměl takovou podobu. Scenárista Jared Stern (Lego Batman film) se jako svého režijního debutu chopil animáku DC Liga supermazlíčků. Animák vznikl dle stejnojmenného týmu z komiksové stáje DC Comics, 70 animátorů na něm poté pracovali 2 roky. Při jeho tvorbě se tvůrci inspirovali stylem Art Deco, do velké míry si chtěli utahovat ze superhrdinských klišé a přitom všem se (jak už to tak u animáků bývá) předat nějaké to ideální poselství. A výsledný produkt je slušný. Cílovka tohoto animáku je velmi jasná a přesně ta by měla být spokojená. Z osobního zážitku ze slavnostní premiéry, která byla plná děti, můžu jen říci, že to byl zážitek plný emocí, kdy se děti nadšeně smáli, prožívali akční scény a přáli Kryptovi i jeho partě úspěšné splnění jejich honby za záchranou Ligy spravedlnosti. Dětští diváci si tak můžou tuto animovanou podívanou užívat naplno, pro starší diváky se ovšem může jednat o ideální odpočinkovou zábavu. Ten typ odpočinkové zábavy, která si ve svém jádru vlastně zase tolik na moc nehraje, neutápí se ve velkolepých ambicích a přesto dokáže plnohodnotně obstát. V průběhu se kombinuje humor, akce i roztomilé výjevy, někdy poté animák překvapí a naservíruje vtipy, které dokáží plně docenit právě až starší diváci.   Jednotlivé postavy se podaří solidně vykreslit a to i přes fakt, že některé z nich se prostě časem projeví jen jako humorné charaktery bez větší duše. Nejvíc péče tak dostává morčecí záporáčka Lulu, která krapet trpí Stockholmským syndromem, prase PB a především psové Krypto a Ace. Po vzoru Supermana a Batmana nejde o charaktery, které si padnou do oka na první pohled. Jejich vzájemné setkání je ovšem někam posouvá, pomáhá Krypta docenit lásku ke svému páničkovi Supermanovi a dodává právě to morální ponaučení, které tento animák prezentuje. DC Liga supermazlíčků má klíčovou výhodu v tom, že jde o animák, který má 106 minut a nemusí si tak v rámci zápletky tolik dávat načas. Rozjetí zápletky ovšem ve finále trvá krapet déle a jakmile dojde na roztočení klíčových motorů, pořádný dech chytne Liga supermazlíčků až v polovině. Když na akci dojde, je poměrně hravá a někdy vyloženě velkolepá. V jádru zůstává Liga supermazlíčků pořád nevyhnutelně komiksovým originem, kde musí hlavní zvířata naleznout svou podstatu a sebedůvěru, především poté skutečně začít fungovat jako tým. Scénář dvojice Stern a John Whittington je poměrně zábavný a jde poznat, že stejní tvůrci pár let nazpátek psali Lego Batman film. Při srovnání se snad dá jen říct, že Lego Batman film se ve finále dokázal více utrhnout ze řetězu, své poselství i emoce prodat o poznání silněji a v součtu byl možná přeci jen sofistikovanější. Poselství o síle přátelství a lásky je ovšem v Lize supermazlíčků cítit v průběhu dostatečně. Sympaticky svěží přístup k animaci, sympatičtí hrdinové a sympatické animované dobrodružství, kterému velkolepost dodává i soundtrack Stevea Jablonskyho. DC Liga supermazlíčků není zásadní animák, v jednotlivostech není nejsilnější a to samé se dá prakticky říct i o tempu. Každopádně se jedná o nejlepší filmovou ligu čehokoliv ze stáje DC Comics. I když zrovna tato informace nejspíš pro mnohé zase tolik neznamená..... PS: Český dabing je velmi slušný. Jeho kryptonit tkví v tom, že v něm nejsou slyšet Dwayne Johnson jako Krypto, John Krasinski jako Superman nebo Keanu Reeves jako Batman. PS 2: Pokud někdo čeká, že nemusí u animovaného filmu čekat na 2 po-titulkové scény a že snad není možné, aby tento animák lákal na budoucnost hraného světa DC Comics, čeká ho menší překvapení. () (menej) (viac)

Anderton

Lepšie ako Justice League a možno aj lepšie, ako Justice League Snyder´s Cut. Ale stále priemer, čo niečo hovorí o spomínaných filmoch. Fajn nápad, ktorý je ale zasadený do generického naratívu a tak neposkytuje taký prekvapivý divácky zážitok ako napríklad Spider-manove multiverzum. Niektoré fóriky potešia, ale väčšina postmoderných odkazov mi skôr liezla na nervy, čo je ale dané aj tým, že už dávno nie som cieľovou skupinou. Tu ma ale zase napadá, prečo potom ten animovaný Spider-Man mohol byť tak super. Keď Superman inak, tak radšej Red Son. ()

silentname

Keď je Liga spravodlivých v nebezpečenstve, je treba povolať ešte väčší kaliber. Niekoho, kto bude schopný našich hrdinov zachrániť a dostať ich z celkom nepríjemnej situácie. Budú to Avengeri, kto zachrání svojich najväčších konkurentov? Nie. Miesto toho sa do záchrany sveta pustí Supermanov pes Krypto a niekoľko ďalších domácich zvierat z útulku, ktorí pomocou oranžového kryptónu získajú superschopnosti. "DC League of Super-Pets" podľa mňa nie je nejakým super výnimočným filmom, no na druhú stranu je to podľa mňa niečo, čo ocenia mladší diváci. A samozrejme aj milovníci animákov. Je tu niekoľko dobrých vizuálnych gagov, postavy sú sympatické a je treba povedať, že náš zloduch Lulu je podľa mňa dobre spracovaná. Dokonca by som mohol povedať, že jej aj istým spôsobom rozumiem. Ale pokiaľ od toho čakáte niečo dospelejšie, myslím si, že v prípade tohto filmu trošku narazíte. Za najlepší moment považujem fakt, že najobľúbenejšou hračkou Krypta je gumený Bruce. Čo tak neajko asi asj odzrkadľuje, aký vzťah majú vlastne medzi sebou Clark s Brucom. Je to vtipné. A potom je tu ešte jedna scénka, čo mi zapasovala a to je rozhovor medzi Kryptom a Aceom. A aby som bol celkom úprimný, tak Kevin Hart mi tu ako hlas pre neho vysoko pasoval. Animácie sú pekné, akcie je tu dosť, atmsoféru to má a myslím si, že v jadre to prináša pohodový príbeh pre celú rodinu. Takže v kľude do toho. Títo miláčikovia sú tú chvíľku vášho času zaslúžia. Hodnotenie: B ()

Claw

Dost bylo Supermanů, Aquamanů, Batmanů a dalších hrdinů. Přežili se a jak to vypadá, mají víc slabin, než by se čekalo. Jenže to dost možná bude tím, že soupeřem není proradný padouch formátu Lexe Luthora, nýbrž živočich, do něhož byste to rozhodně neřekli. Dějová linie v podstatě kopíruje příhody Supermana a záhy zapojí do akce všechny jeho kolegy. Pak už jsou odstaveni na vedlejší kolej a ke slovu se dostávají mazlíčci. Naštěstí pro další vývoj nesvázaní žádným předchozím musterem, ale čas od času upomínající na některé jiné opusy (např. prozření Crypta po ztrátě jeho superschopností jako by z oka vypadlo myšlence filmu „Bolt, pes pro každý případ“). Jsou tu i další podobnosti, ale žádná z nich není natolik marginální, aby to zkazilo dojem ze zábavy. Stále je třeba brát na zřetel, že jde film primárně určený dětem, takže kromě tradičně roztomilých zvířátek s obrovskýma očima je třeba jim připravit po mnoha zklamáních a ústrcích i náležitý happyend. Dalším kladem je počáteční rozkolísanost budoucí Ligy. Tady by se dalo říci, že příběh může zafungovat i jako jemné postrčení publika ke zhodnocení vlastních vztahů a onoho pochopení „sám nezmůžeš nic, společně všechno“. Pracuje se zde i s důvěrou a zradou, pocitem odpovědnosti a nutnosti pomoci, ale nijak křečovitě, vše vlastně vyplývá z ubíhajícího příběhu a vše do sebe příjemně zapadá. Nejsou sem implementována různá povinná témata – v tom mají animované filmy ještě určitou výhodu. Proto se určitě budou těšit skutečně rodinnému publiku, protože starší diváci si při něm – bez hanlivého podtónu – mohou odpočinout bez nějakého uvažování, co tím vlastně chtěl autor říci. Vyvstává nám tedy nový fenomén? Nedivil bych se, kdyby se už v této době rozeběhly práce na dalších osudech DC Ligy, protože pořád je co zachraňovat, zvláště když s Lulu ještě Crypto a jeho přátelé definitivně neskoncovali. Ba co víc, Luthor si to polepil na všech stranách a kolegové možná už šťastně ženatého Supermana mají nové kamarády. Takže máme před sebou případ, kdy by „dvojka“ – při zachování určitých kreditů – mohla být očekávána s nadšením, nikoli s obavami, jak se povede původní záměr zničit. /70%/ ()

Chrustyn

Superhrdinská zvířata v nevýrazném a nepříliš dobře vypadajícím animáku, který děti neurazí, ale rodiče určitě nenadchne. ()

Stanislaus

Už vás nudí "lidští" superhrdinové? Tak je odsuňte na druhou kolej a předejte otěže jejich o nic méně super mazlíčkům! I tak by se dal odůvodnit námět DC Ligy supermazlíčků, která se snažila oživit DC vesmír pomocí zvířátek. Jednotlivé charaktery jsou v souladu se žánrem tuctové až do morku kostí, takže v tomto ohledu se divákovi žádného překvapení nedostane - podobně i jako v rámci samotného příběhu. Nicméně se na to ve výsledky hezky dívalo a děj měl spád, nepostrádal akci a ani nejedno (povinné) ponaučení. Malí diváci se budou jistě bavit, ti starší ocení zase pár vyspělejších replik či narážek. P. S. Merton rules! ()

TheEvilTwin

Ale jo, vlastně ve výsledku velmi dobrá podívaná jak pro děti, kteří budou tyhle "superhrdiny" žrát, tak i pro dospělé, a to zejména díky dostatku humoru, fajn zábavných scének i celkem originální premisy (turbo želva, prase měnící velikost, velký hafan a elektrická veverka versus hlavní záporák s armádou morčat!) Fajn rodinná zábava, u níž nadstandartně potěší i vizuál a zakomponování do DC světa. ()