Nadějný hudební skladatel, který má třicítku na krku, řeší milostné vztahy, přátelství i strasti života umělce v New Yorku. (Netflix)

Michalechal

Tenhle film mě chytil hned od začátku. Především začátek je tak nabitej pozitivní energií, je to kýčovitě šťastný (to asi dělaj ty muzikálový výrazy herců/zpěváků) a několik těch písníček se mnou vysloveně škubalo (v dobrým) 😁 O hlavním hrdinovi jsem do tý doby neslyšel, ale to rozhodně neubralo na tom, jak mě to bavilo. Písničky jsou fakt klasicky muzikálový, děj se odehráva v devadesátkách, který miluju, takže další plusy. A na závěr, po solidní dávce emocí, se objeví v titulkách reálný záběry hlavního hrdiny, to na mě taky vždycky funguje. Moc jsem si to užil ☺️ ()

Rozjimatel

Muzikál o muzikále, veľmi pestrý vo viacerých ohľadoch. Čo sa týka postáv (multikulturalizmus v akcii), čo sa týka hudby, či muzikálových čísel. Kvalita hudby je dosť kolísavá - sú tu také tie sladučké popíkové piesne, akoby z nejakej Disneyovky, ale aj piesne s vyššou úrovňou, napr. tie s rockovým nábojom. Celkovo možno povedať, že hudba je mierne nadštandardná. Muzikálové čísla sú veľmi slušne spravené, asi štyri nad ostatnými vyčnievajú (hádka, bistro, workshop, luxusný byt). Andrew Garfield podáva výborný herecký výkon a prekvapivo sa vôbec nestratil ani ako spevák. Naproti tomu Robin de Jesus hrajúci jeho priateľa je herecky toporný, navyše mne dosť nesympatický. ()

Ant_Antony

Garfield výtečnej... Zbytek ansámblu zdatně přicmrndává... Hudba ("nečekaně") muzikálová, což není můj úplný šálek kávy, ale Vanessa s Alexandrou mne tou "Seber se" dostaly... ()

Flopik

Andrew ma nalákal na tento film ,aj keď muzikále vôbec nevyhľadávam a som milo prekvapený. Pozerá sa nato dobre, príbeh je síce jednoduchší ale baví a čo je hlavné pesničky sú chytľavé a krásne napísané. Samotný názov je vymyslený skvelo a vynikajúco sa hodí k celému filmu. Pri pár pesničkách som mal zimomriavky takže na mňa to zafungovalo. Rozhodne by som však pridal na dramatickej časti a vylepšil samotný záver, ktorý mi prišiel taký nijaký. U mňa za 4*. ()

Klajnik

Garfield hraje dobře a téma též není zlé. Mám rád vztahová dramata, příběhy o umělcích a jejich tvůrčích procesích, jenže tento muzikál s blbým názvem je příliš tuctový, plytký a neatraktivní na to, aby stálo čas. Mohl bych dobrosrdečně říct, že to je relativně fajn, ač jsem se skvěle nebavil a dát vyšší hodnocení, ale nechci být nekonzistentní. Když to jen porovnám s takřka dokonalým All That Jazz, tak jsme úplně někde jinde. Oba filmy však dobře zakomponovali muzikálovost do obsahu. ()

Muel

| Netflix | Musel som sa naladiť, aby sa mi to skutočne začalo páčiť, našťastie to nakoniec kliklo a konštatujem spokojnosť. Možno to mohlo byť lepšie, možno len ja tie muzikály nejak nemusím, dôležité ale je, že Garfield je tu fakt výborný. Potreboval som sa aklimatizovať, v druhej polovici stačili 2 emocionálne scény a bolo vybavené, dobré to bolo. Hudba chytľavá, tanečné scény pekne hravé, len som musel byť trpezlivý, kedy to konečne hitne. Hitlo to a stálo to za to. Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 | ()

Cartmof

Tick, Tick...BOOM! je dost mimo můj šálek čaje. Nejsem moc fanda muzikálů a celkově filmů, ve kterých se hodně zpívá. Tady mi ale přišlo, že každá písnička má váhu a ví přesně čím chce přispět do děje. I po dokoukání filmu si některé broukám (hlavně Boho Days) a opravdu mi sedly. Herecké výkony byli taky skvělé. Andrewa Garfielda jsem znal asi jako většina jenom z né moc dobrých Spider-Man filmů. Tady ale ukazuje, že umí hrát a že umí hrát opravdu dobře. Za zmíňku stojí i další. Postavy jako Susan a nebo Michael mi přirostly k srdci a působily na mě jako lidi, se kterými bych klidně zašel ven. Abych tu jen nechválil, musím zmínit i nějaká negativa. První půl hodinka mi na můj vkus přišla možná až dlouhá :D. Moc mě nebavila a chvilku jsem si říkal, jestli chci ve filmu pokračovat. Další negativum musím vyzdvihnout lehkou předvídatelnost. Přece jenom né každý má o sobě film a proto divák dopředu, že se Jonathan Larson stejně nějak proslaví. Když ale tyhle opravdu drobné chybky přehlédnu, Tick, Tick...BOOM! je skvělá podívaná, která vám ukáže příběh Jonathana Larsona, který se svého snu nezvdal i když ho to málem stálo přátelé, střechu nad hlavou a jeho lásku. ()

arcticsky

Na životopis autora jednoho z mých nejmilovanějších muzikálů RENT jsem byl dost zvědav. Přišlo mírňoučké zklamání - písně jsou zde sice vcelku kvalitní, ale slabší než v Larsonově majstrštyku, kde je to jedna "bomba" za druhou. Také trochu hysterické pojetí hlavní role mi moc nesedlo... ()

Lukin413

Sólo pro Andrewa Garfielda a hudbu Jonathana Larsona, film má skvělou stylizaci, nicméně v druhé polovině zapomene dovyprávět příběh mladého umělce a utopí se v audiovizuálních hříčkách. ()

PanTumnus

Miluju Lina-Manuela Mirandu a miluju Jonathana Larsona. Filmu k dokonalosti chybí jen takových pět minut navíc, ve kterých by jsme dostali o něco lepší tečku za celým putováním. ()

BOURQUE

Pocta pre Jonathan Larsonom, ktorý bol skvelým hudobným skladateľom a spevákom a ktorý odišiel z tohto sveta príliš rýchlo (a náhle). Súhlasím s tým, že jeho dopad na moderné muzikáli v štýle rocková opera (predovšetkým zamierené na Broadway) je veľmi významná. __ Film režiséra Lin-Manuel Miranda nie je prehľadovým a kompletným životopisným portrétom J. Larsona, pretože zachytáva len určitý (ale za to významný) pasáž jeho života. Režisér pre tento účel pochopiteľne zvolil filmový štýl muzikál a rozhodne to bola dobrá voľba ako aj to, že do hlavnej roli usadili Andrewa Garfielda. Opäť sa mu podarilo prekvapiť ma a to veľmi príjemne – nielenže žiari v hudobných scénach a hrá v pohode, ale prakticky nesie na pleciach celý film. Vo vedľajšej roli sa ešte zviditeľnila Alexandra Shipp (škoda, že to zviditeľnenie spočíva „hlavne“ v hudobnej scéne, kde predvedie svoje spevácke schopnosti). Choreografia jednotlivých muzikálových scén je v podstate minimalistická, avšak dokážu veľmi dobre zapôsobiť. Pesničky sú interpretované veľmi dobre a najmä Andrew Garfield v nich žiari ako žiarovka. __ Film ako celok nie je celkom kompaktným a určite by bolo lepšie viac sa zamerať aj na iné časové úseky života J. Larsona, ako aj venovať väčšiu pozornosť vzťahom a spojeniam jednotlivých postáv . Každopádne tie pesničky a výkon A. Garfielda to celé dokážu dostať o úroveň navyše („+1“). Takže z mojej strany hodnotenie je „3+1“ a z hľadiska muzikálových filmov, ktoré Netflix vyprodukoval, sa Tick, Tick... Boom! riadi na prednejšie priečky. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Gaia.M

Bez mučení přiznávám, že jsem vůbec netušila, kdo byl Jonathan Larson, dokonce ani že někdy někdo takový existoval. Ale Netflix mi tento film nabídl, jakože by se mi mohl líbit. Mám ráda filmy, kde se zpívá (fakt jo). Film jsem zhlédla se zatajeným dechem. Nejspíš velkou zásluhu na tom má Andrew, protože jeho herecký výkon v tomto snímku byl neuvěřitelně uvěřitelný. Chvilku jsem zapomněla, že je jen herec, že to není skutečný dokument. Moc se mi líbilo zpracování, písně i ostatní herecká obsazení. Nemám co vytknout. Ba naopak, ještě bych ráda vyzdvihla dva songy a to "Come To Your Senses" a "Boho Days". Tyhle dvě písničky poslouchám velmi často. Boho Days si třeba furt broukám v práci :D Takže za mě je to jeden z těch lepších filmů, které se mi zapsali do paměti. ()

Swannie

Tento muzikál nie je... typický muzikál, alebo aspoň to, čo si pod tým pojmom ja predstavujem. Zo začiatku mi to prišlo zvláštne, no napokon som si našla spôsob, ako na to celé hľadieť. Nemá okázalú hudbu, piesne čo si budete pamätať ani veľké choreografie, má však silný a civilný príbeh. Andrew Garfield je DOKONALÝ a svojim výkonom sa moja láska k nemu ešte prehĺbila. tick, tick... BOOM! pre mňa nie je muzikál ako každý iný (typu Mirandovho In the Heights (2021)), je to pre mňa film, ktorý veľmi dobre zachytáva to, s čím sa potýkajú mnohí autori po celom svete a s čím sa i ja viem silno stotožniť - tá túžba niečo vytvoriť; to zúfalstvo, ak si dlhé týždne neviete dať s nejakou pasážou rady; tie následky, ktoré to má na vás i vašich blízkych; tá inšpirácia, ktorá napokon príde; i ten dlho očakávaný výsledok a snaha presadiť sa v mori konkurencie. A popri tom všetkom sa tam občas spieva - na úplne akúkoľvek tému. Som rada, že sa mi po rozpačitom začiatku podarilo nájsť si k tomuto filmu cestu a ako fanúšička Lin-Manuela Mirandu som hrdá na to, že sa mu tento režisérsky debut vydaril. Nebola by som čakala, že sa dá skĺbiť veselá country pieseň so smutnou scénou rozchodu... a ono to fungovalo. ()

geek.ondra

Po Sociální síti a Hacksaw Ridge další film se kterým se bude Andrew Garfield právem ucházet o prestižní ceny. Lin-Manuel Miranda natočil hravý a procítěný muzikál který toho určitě dokáže nabídnout víc než byste na první pohled řekli. 7/10 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

79. Zlaté glóby - nominace

79. Zlaté glóby - nominace

13.12.2021

Dnes odpoledne byl zveřejněn kompletní seznam nominací pro 79. ročník Zlatých glóbů, které každoročně uděluje Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA). Předávání cen se má uskutečnit 9.… (viac)