Odseděla si svoje, ale lidi jí minulost neodpustí. Teď chce napravit svoje chyby, a tak se pustí do pátrání po sestře, kterou opustila. (Netflix)

Merkin

Nadprůměrné herecké výkony brzdí fádní scénář. Po deseti minutách je všem jasné, o co jde, tudíž byste čekali alespoň částečné rozuzlení, nicméně právě to nejdůležitější je zcela vynecháno. Katie v závěru objímá svoji sestru, ale my ani nevíme, jestli už o ní alespoň něco ví. Rodiče jsou po únosu dcery nějak nápadně chladní na to, jak výbušně probíhal předchozí rozhovor. A Ruth, na to, jak se všemocně snaží Katie ochránit, jí od první chvíle po opuštění vězení začíná systematicky ničit život - jí a celému okolí. Vyjde tedy nakonec Ruth s pravdou ven, čímž de facto způsobí sestře to, před čím se jí svým činem snažila zachránit? Bude právníkova žena mlčet? A nakonec - chceme mezi sebou mít tak očividně narušené jedince jako Katie? Kdyby Ruth nedělala hrdiny a řekla vše narovinu, mohla sobě i mnohým dalším ušetřit řadu trápení. A nám dvě hodiny času. ()

Hanys_

Silné, syrové drama, které mít trošku odvážnější konec a ne tak lehce vydedukovatelnou pointu, tak je to na plnou palbu. Sandra skvělá.  8.5/10 ()

Strandmon

Poctivě vystavěné, syrové a skvělými herci vyšperkované drsné drama. Výborná gradace příběhu a plno silných scén, které nejspíš oceníte až se závěrečnou pointou nebo na druhé shlédnutí. Emoce přicházejí až spíš v druhé polovině filmu, ale stejně si to drží spíš takovou chladnou, depresivní atmosféru, čímž se asi tvůrci snaží vyhnout přílišnému americkému patosu a nějakých velkých dojemných happyendů. Celé je to vyplněné skličující, ponurou hudbou a skvělou atmosféru podtrhuje nádherné prostředí Seattlu. Sandře jsem to celé sežral a díky skvělému dávkování příběhu se ani na chvíli nenudil. Výborná věc. ()

woodsman

jo celkom dobry film aj trochu napinave ten zvrat kdo zabil sherifa vau a henta blondy cundra vijebana podvadzaj manzela z jeho bratom to je uz silne kafe este ked vedla place dieta ()

Prochy38

Nevím, co bych vytknul. Sice mě malinko bolelo koukat na jindy krásnou S. Bullock, ale po filmařské stránce to nemělo chybu. Možná to nebylo až tak dech beroucí, ale šlo o neskutečně citlivě zpracovaný příběh. Výborné postavy, výborně napsáno a perfektně zahráno. ()

janesX

Dráma s veľmi kvalitným príbehom, z ktorého som mal až pocit, že to len tak scénarista nevymyslí a že sa najprv asi niečo podobné niekde stalo. Čo mi neprišlo práve na chuť, bolo to nelákavé industriálne prostredie, ale dôležité je, že sa jedná o prvotriedny dramatický zážitok, obdoba napríklad takého Gran Torina. Strhujúci príbeh plný lásky a smútku, o stratení toho najdrahšieho, o nádeji v beznádeji a o dojímavom obetovaní. A k tomu veľmi presne k vašim pocitom hrá hudbu Hans Zimmer. Takmer päť. ()

Rozjimatel

[4,5*]     "You always wanted to be in the fish game, or ..."     Skvelá dráma o jednej spoločenskej stroskotankyni, ktorá spadla až na úplne dno a snaží sa z neho vyhrabať. S atmosférou tak skľučujúcou a tak dusnou, že som ju miestami len veľmi ťažko rozdýchával. Hlavná hrdinka Ruth Slater (skvelá Sandra Bullock) pôsobí ako strhaná troska, ale odhodlanie jej určite nechýba. Jej príbeh, hoci dosť bezútešný, je veľmi zaujímavo vyrozprávaný, jeho jednotlivé detaily sú skvelým spôsobom dávkované. Podobne ako v predchádzajúcom diele režisérky (Narušitel systému (2019)), kamera je opäť uhrančivá a z krásne znepokojivej hudby Hansa Zimmera doslova behá mráz po chrbte. Herecky silné je to aj v ďalších rolách, žiari hlavne Jon Bernthal, ale aj Vincent D'Onofrio, či Viola Davis. Najviac ma dostal prekvapivý a emočne nesmierne intenzívny záver. Film vo mne zanechal tak silný dojem, že som ochotný odpustiť tých pár drobných scenáristických prechmatov (scéna s hasákom). ()

1945

Film jsem si pustil s představou, že určitě půjde o nesnesitelně nudnou a až otravně utahanou ubrečenou záležitost s předvídatelným dějem plným amerického patosu. Nic z toho se však nekonalo. Samozřejmě to není snímek, na který je jednoduché se naladit, ale musím říct, že vydržet odlupování všech vrstev tohoto příběhu stálo za to. ()

filipvrbik

Neobyčejně silné drama s one woman show v podání Sandry Bullock. shodou okolností jsem teĎ viděl Debbie a její parťačky , kde Sandra taky vychází z vězení a dokonce se opakují některé fráze - filmy ale nemůžou být rozdílnější. tento za a) není komedie a za b) není to o americkém snu, je to drsné, syrové a drsně natočené. Možná lehce přemrštěná stopáž, ale jinak to nemá chybu, včetně vzpomínek a jedné naprosto nečekané věci ke konci filmu. Uvidíme, jestli si Sandra zadělala na Oscara?! ...95% ()

dan4815

Hned na úvod - nemám moc v lásce Bullock a ani tento typ drama... a stejně jsem vydržel až do konce bez jediného kouknutí do mobilu. Důvody, kvůli kterým nemám rád přecitlivělý žánr plný životných neúspěchů ústřední postavy rád, se zde neobjevily. Film nenásilnou formou dokáže v lidech vzbudit emoce. Už po pár minutách jsem začal cítit zvídavost, jak se hlavní postava popasuje se svou nelehkou životní situací, a co opravdu oceňuji, tak to byla nepředvídatelnost celého děje. Podívaná nenechá diváka přemýšlet nad budoucností, neboť je příjemně donucen zpracovávat aktuální dění. Běžně tak divák přemýšlí - kdo je ten cizinec? Pomůže ji někdo najít svou sestru? Jak to přijme sestra? Ač základní telenovelové otázky se mohou zdáti lacině, scénář se s nimi popral statečně. Je znát lehké prolnutí s krimi prvky, neboť film nesází jenom na emoce a těžkost životní situace, ale také na děj. Dějová linka se pomalu rozvíjí a postupně nám poodkrývá odpovědi, které nejsou na sílu překvapivé, ale také neztrácejí na důležitosti. Mnohým se můžou vedlejší postavy jevit jako málo zpracované, což je pravdou, ale Sandra dokázala utáhnout celý film téměř sama. Děj se zaměřuje na ní, vedlejší postavy zde představují kulisy. Je však pravdou, že její románek s kolegou z rybárny je... no... já osobně tuto dějovou vsuvku chápu, neboť jsou oba kriminálnici, ale nevědí to o tom druhém. Něžné pohlaví svého kostlivce odhalila, ale nesetkala se s úspěchem. Následovalo "prokecnutí" kolegy v práci, čímž ji udělal peklo. To dalo vzniknout zajímavému kontrastu - kdy konečně našla v životě někoho stabilního, ale ve výsledku byla zrazena. Asi bych uvítal hlubší děj, který by nezakončil plytkým přiznáním kolegy ke svému pobytu v pětihvězdičkové díře. Za to dějová linka s právníkem a s jeho rodinou je docela zajímavá, emotivní. Informační strohost někdy střída přemíra sentimentu, což filmu škodí. Také zničený obličej hlavní herečky není v drama úplně v pohodě, neboť jsem na ní rozpoznal snad dvě emoce za celou dobu. Filmu musím vytknout, že děj nebyl zase tak hluboký, a že konec byla zbytečná sentimentální sračka. ()

Ollie235

Na poměry Neflixu docela slušný počin - zajímavý, uvěřitelný příběh, solidní herecké obsazení a i přes velmi pomalé tempo to dobře utíká. K dokonalosti daleko, ale slabší 4* si to zaslouží. ()

petikacka

Pane bože zač... zač mě trestáš tímto filmem?!  Bylo to, tak příííšerně nudné a plné patosu, který stříkal z každé škvíry a čím víc se Sandra snažila hrát s pokerface o to patosovitější to bylo. Poslední dobou zjišťuju, že si spousta režižérů myslí, že čím pomalejší, tím lepší a snad i umělečtější. To je ovšem hrubý omyl akorát to jednoho umoří ničím. Jediné překvapení, je to nejzásadnější sdělení celého filmu, ale já už jsem si jenom říkala, proboha ať to už skončí, jinak od toho uteku. Další faux pas z dílny Netflixu a Sandry, které stejně nejvíc sluší komedie. Za mě unuděných 45% ()

bozka10

Tento žáner zrovna nevyhľadávam a som rád že som to neobišiel.Silná,drsná, surová dráma, ktorá ma v niektorých okamžikoch s velkou empatiou so Sandrou doslova emočne trhala.Skvelo realisticky zahrané,pocit frustrácie, beznádeje a krivdy sa namňa okamžite nalepila.Na parádu. ()

MIMI.kry

Propuštěná kdysi odsouzená se může začlenit zpátky do společnosti. Ovšem jedině tehdy, pokud jí to společnost vůbec dovolí. "Svojí šanci jste dávno ztratila." Velký SPOILER: Dá se to pochopit, že si lidé dávají na pochybné lidi radši pozor, nabaluje se na ně jedna potíž za druhou, i když za ní třeba nemůžou (únos dívky). Na druhou stranu, kolikrát dostanou vůbec šanci něco vlastním úsilím sami změnit a nezbývá jim nic jiného než přežívat někde na okraji i se vším negativním, co to pro celou společnost přináší? Sandra hraje dobře a je fajn, že její postava dostala pomoc zvenčí, sama by to nezvládla. Pod nátlakem okolností se naopak negativně vybarvují i dosud bezúhonní lidé, do kterých by jste to na první pohled neřekli (syn zastřeleného policisty). Na závěr malé překvápko., nic není takové jak se na první dojem zdá (záměna nevlastních sester - málem to odnesla nevinná, skutečný vrah). Jsem ráda, že jsem viděla, i když na víc než průměrné hodnocení to nestačí. ()

TheSpearCZ

Tenhle typ dramatu nepatří mezi mé oblíbené, ale Unforgivable je rozhodně dobře zpracovaným filmem, který je správně silný, a to především díky námětu a správně hrající Sandře Bullock, které tu opětovné shledání se sestrou nelze nepřát. Co mi vadilo byl fakt, že to je od začátku filmu naprosto předvídatelné a takového Bernthala je tu vyloženě škoda, protože jeho postava ještě spolu s několika dalšíma tu nedostala patřičný prostor. Čisté 3* ()

Druury

Film ze zajimavyho prostredi, krasnej Seattle, perfektni kamera a prijemny postavy. Film si nehraje buhvi na co a neni tam temer zadnej zbytecnej prostoj, kterej by cloveka nudil. Mene je nekdy vice. Urcite neudelate chybu kdyz na to mrknete 4* ()

fixaman

Sandra Bullock hraje na starý kolena jak o život a Netflixu se spolupráce s ní sakra vyplácí. Už Bird Box byl boží (nemůžu se dočkat chystaného sequelu) a tohle je další pecka. No a jinak je to výborně udělaná a napínavá podívaná, které nemám co vytknout. ()

barteca

Rubikova kostka emocí a motivací je v závěru složena a člověk udělá aaach, ale happy end to myslím není. Sandra nikdy, nikdy nezklame. ()

Ctihodný občan se vrátí

Ctihodný občan se vrátí

22.05.2022

Thriller Ctihodný občan z roku 2009 se loni v prosinci stal třetím nejsledovanějším filmem na Netflixu za čerstvě vydaným blockbusterem Red Notice a dramatem se Sandrou Bullock (Nebezpečná rychlost)… (viac)