Kapitán futuristickej vesmírnej lode, ktorého hrá charizmatický Adam Driver, stroskotá na neznámej planéte a s ním aj malé dievča (Ariana Greenblatt). Keď však začnú pozorne skúmať okolitý terén čaká ich prekvapenie. Miesto stroskotania nie je žiadna vzdialená cudzia planéta, ale Zem... pred  65 miliónmi rokov. Je to vražedné miesto a navyše sa na ňu rúti obrovský asteroid. Musia za každú cenu uniknúť katastrofe, ktorá sa neustále a  diabolsky rýchlo približuje. (Itafilm)

klukluka

Podle Moviezone 9. nejhorší finanční filmovej provar za rok 2023. A já se tomu ani trochu nedivím, je to děsně pitomý. A navzdory tomu, že to stálo balík (45 až 90 mio USD), tak to místy působí echt lacině. Režisér Adamec natočil v roce 1980 za 3 dny televizní pohádku Princové jsou na draka a ten jejich drak tam tehdy vypadal jako jednovaječný dvojče mládě ještěra, kterýho vytáhl Driver s tou holkou z bahna. Buď byla ta pohádka tak dobrá, nebo je tohle tak zoufalý. Přikláním se ke druhé variantě. ()

Litvicek

Adam Driver havaruje na Zemi zrovna v ten den, kdy Zemi čeká zhouba, protože na ní padá obří asteroid. Jaká to náhoda. Náhodou havárii přežije nejen on ale i jediná přeživší, která je shodou okolností ve věku jeho (čerstvě) mrtvé dcery a tak nám začíná dobrodružství, ve kterém se Adam musí pokusit překonat jazykovou bariéru, proběhnout se párkrát lesem a vydat se společně na 10 km procházku k záchrannému modulu, aby se oba bezpečně dostali pryč, než Země přestane být vhodná pro lidský život. Film, který se snaží být akční a zajímavý ale vlastně na nic z toho nemá prachy a jde to vidět. Vidíme jednu "akční scénu", pár ještěrek a hezký vizuál planety ale thats it. Ani na vteřinu necítíme napětí ale zase příběh má srdíčko a na tom to vlastně stojí - 3 Hvězdy a očekávání pohřbené. Já doufal v něco na způsob Útěk z MS-1 (akční výplach, který baví a funguje) a místo toho jsem dostal obří porci zklamání. ()

Paldiny

Jediný prekvapivý moment je spojený s názvom filmu. Ten sa neštandardne objaví po dobrých 20tich minútach a šikovne je zakomponovaný do vysvetlenia kedy a kde sa nachádzame. Iné vysvetlenia od neho ale nechcite. Tvorcovia s projektom očividne nemali vysoké ambície, veď sa nám ani neobťažovali priblížiť načrtnutú civilizáciu. Kto videl trailer, snímka ho nemá čím prekvapiť. Ide o klasický survivor o dvoch postavách, ktoré budú tentokrát prchať pred agresívnou verbežou. S tým by si mal ale hlavný predstaviteľ poradiť, veď tento charizmatický chlapík pred hereckou kariérou slúžil v Iraku. Filmu ale nemám čo vytknúť, minúty odsýpajú rýchlo, cítiť, že mal vyšší rozpočet a záver končí otvorene avšak bez pozvánky do pokračovania. ()

chaometic

Film mě vlastně nebavil, byli tam dinouři, ale byl to takovej lehce předvídatelnej film pro děti. Film postrádá atmosféru,  hlavu a patu. Možná by ten film nebyl tak strašnej, kdyby tam dosadili víc herců místo tý malý holky, která mě do filmu prostě nepasovala. Začátek filmu byl docela zajímavej, ovšem uběhlo asi 10 minut. Pak to připomínalo seriál, ve stylu Predator Evoluce. Řekl bych, že film měl navíc, ale když máte jen dva herce tak tam vsadíte na city a dinosaury. Na závěr si dovolím tvrdit, že seriál na podobné téma by mohl vydělát pár mega navíc a nemusí tam být zrovna moc dinosaurů. ()

Darth Maul

Skvelý nápad! Tento druh sci-fi príbehu však musí mať poriadne strhujúcu atmosféru, a to mi vo filme dosť chýbalo. Navyše, veľmi by ma zaujímali detaily o pôvode a živote vesmírnych cestovateľov. Informácie o nich boli zbytočne skratkovité. Škoda obrovského nevyužitého potenciálu... ()

Marius_ss

Mix vesmírneho sci-fi, Jurského parku, a ústrednej dvojice ako vystrihnutej z herného Last of Us. Znie to skvele, nie ? Smola ! Dostalo sa to totiž do rúk nie príliš talentovaným tvorcom. Strih bol úplne mimo, hudba nepasovala, a najhoršie dopadlo to najdôležitejšie… scenár. Navyše, akokoľvek je Adam Driver dobrý herec, do tejto role mi absolútne nesadol...a miestami to až prehrával. Škoda premárneného potenciálu. Podobné filmy mám veľmi rád. ()

bobstock

Nešel jsem do kina s předsudkem jako dino-scifi fanda, jenže mi to nakonec bylo prd platný. Totálně nezvládnutý scénář nudící diváka a možná i samotného Adama, protože ty jeho odbyté snahy o lítostivé polohy při situaci, do které byl vrhnut, působily velmi nezáživně. Nevim co se stalo s Beckem a Woodem, ale nápad na tenhle film asi spatlali opilí někde v baru a při dvou promilích vám ledasco připadá zajímavé.  Dál SPOILERS.. filmaři se ani moc nesnažili o napodobeninu jiné mimozemské rasy, prostě člověčí lidé z ´´jiné planety´´ shipDriver a roztomiloučká Ariana nám jdou přes les a louku k druhé polovině rozbité lodi a cestou potkají pár průměrně udělaných CGI dinosaurů a jak na potvoru to jsou poslední dva dny Země jak ji známe z knížek Zdendy Buriana. Chybí emoce, to co dokázal Denis Villeneuve v minutě v Příchozí, kdy na začátku umírá holčina na rakovinu matce v náručí spláchne celou tuhle béčkovou scifi do hajzlíku. Shrnuto asi dvě lekačky jináč brutal předvídatelné, téměř zádná krev a tudíž předurčeno ke čtvrtečním večerům okolo půl deváté na príma kůl. 40%  PS: měl bych nápad pro scénář, třeba do toho zahrnout další mimozemskou rasu, třeba ty slavný reptiliány, kteří nás provázejí v konspiracích. Co když tu skutečně žili a jen měli smůlu na asteroid, který to ukončil, hned by to bylo zajímavější, co?.. :) ()

filipvrbik

Není to tak špatné, jak tu mnozí píší, ale po Jurském parku/světě, je to jen takový jednohubkový jurský survival... Docela jsem se na to těšil, protože v tom hraje Adam Driver, a myslel jsem, že si role vybírá, ale toto trošku nedomyslel. Nicméně, kdyby byl konec jinak, tak by se mi to hodně líbilo, protože například vizuál je poměrně povedený - škoda taky naprosto přímočarého příběhu, bez zvratu, pokud tedy za zvrat nepovažujeme asteroid letící k Zemi. Hodně připomnělo, možná i okopírovalo "Po zániku Země". Takhle před dvaceti lety by to možná ohromilo, teď už ne, teď už jen průměr a 60% odě mě... ()

mosnak

65 je tak strašně obyčejný a nezazivny film, ze to není ani možné. Přitom kdyby tvůrci zvolili jiné herecké obsazení, dej, prostředí, napětí... počkat to už by natočili úplně jiný film?! Jo přesně... tohle je film na který po 10 minutách zapomenete. 40% ()

Flopik

Úplne presne to vystihol kolega fuxoft. Film má 90 minút a aj tak ma nudil, vyzerá perfektne, či už prostredím alebo dinosaurami a aj napriek tomu som si pripadal, že sledujem nejaký béčkový film. Dej je v podstate o ničom, stroskotanie na zemi, cesta z bodu A do B a popritom šlamastika s dinosaurami. Nepozerá sa nato zle, ale nedostanete vôbec nič navyše. A pritom ten nápad je skvelý, veľká škoda. Za mňa čistý priemer. ()

Warhorr

Hodně jednoduchý film. Driver havaruje s posádkou na Zemi. Přeživší je pouze on a malá holka. Zjišťuje však, že 15 km od nich se nachází záchranný modul. Vyzbrojen puškou a mini granáty se tak můžou vydat z bodu A do bodu B. Během cesty je potkávají úskalí v podobě nebezpečných dinosaurů, jeskyň, gejzírů či bažin. Hle ho, film je na světě. Jít na tohle do kina tak jsem vyloženě nasranej. Dinosauři jsou docela v pohodě a povedení ale žádný Jurský park fakt nečekejte. Taky nechápu, proč zde museli vecpat cizí jazyk mezi oběma protagonisty. Bylo to otravný. To by tak strašně vadilo kdyby si mezi sebou rozuměli ? Bože. A má ten Driver fakt pech, ztroskotat na Zemi zrovna 65 mil před...no co asi, že ? ()

bozka10

Všetko čo sa týka doby zpred 65 až 200 milióv rokov späť je pre mňa extrémne atraktívne a baví ma či už vo forme encyklopédií,dokumentov,alebo teda filmov.Nutno však dodať že 65 je extrémne jednoduchý dinosaurí survival.Vizuál skvelý, jurské monštrá pekné aj ked ich mohlo byť viac a potenciál bol trochu zadupaný do zeme+veľmi odflákný záver.Čistý priemer,4*za moju vášeň k pravekým monštrám. ()

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Scenáristům Scottu Beckovi a Bryanu Woodsovi se v roce 2018 podařilo výrazně prorazit díky úspěšnému a chválenému Tichému místu a letos poslali do kin nejen svůj společný režijní počin pod názvem 65,… (viac)