Na splnenie sna vám niekedy stačí byť v správny čas na správnom mieste. Alebo aspoň: o splnenie sna usilovať. Rudy sa jednoducho rozhodol, že bude hrať za Notre Dame futbal za každú cenu. Aj keď jeho výhliadky nie sú nijak ohromujúce. Nemá vhodnú postavu a má zlú kondičku. Keď sa však chce, tak to skôr, či neskôr príde. Najmä, ak si Rudy nájde také miesto v tíme, kde sa vie dokonale realizovať... (oficiálny text distribútora)

dundy666

Úsilí a vytrvalost, to je oč tu běží. Tyto dvě vlastnosti mohou trumfnout všechny genové činitele. Rudy je dokonalým příkladem toho, že tvrdá dřina ovoce přináší. Jako fanda sportovních filmů jsem si jeho každou jeho minutu na stadionu maximálně užíval. ()

Ostra

Opět film, který nedokážu zhodnotit objektivně. A opět je to sportovní drama. Já si prostě nedokážu pomoct, ale k potěšení mi stačí málo. Zvláště pokud jde o slévače, který přes výsměch okolí jde za svým snem, jehož příběh není absurdně přetažen do hrdinského konce, ve kterém vyhraje Super Bowl. O tom je asi sport celkově. O cestě za svými sny, která je lemována dřinou a utrpením, která vás nechává v nejistotě, zda to má ještě cenu. Takový přesně byl příběh Rudyho. A ten konec je opravdu jedna z nejdojemnějších okamžiků mého diváckého života. ()

Venom666

Rudy je na hřišti bourák, zarputilý tvrďák, ale mimo hřiště je to vlezlý ufňukánek a proto dosáhl toho čeho dosáhl. Už jsem viděl mnoho filmů o americkém fotbalu, ale tohle je bída. ()

zigy

Závěr filmu dohání diváky díky Jerrymu Goldsmithovi, který je pan skladatel, a také panu režisérovi k slzám, moc pěkné a dojemné. Jinak film dost připomíná Hráče z Indiany, jenže ti jsou ve všem jaksi o chlup lepší...hlavně tím, že působili o něco realističtěji, u Rudyho jsem měl v závěru pocit, že je to přeci jen trochu moc americké a patetické. Taky ta titulní melodie mě moc nechytla. Rudy není podle mě ani sportovní film, protože fotbalu je tam pramálo, spíš je to drama ukazující sílu vůle a vytrvalosti člověka. Ale dělá to moc pěkně. ()

Nicole32

Tento film je dôkaz o tom, že talent je len tak 15 až 20 percent akéhokoľvek úspechu. Zvyšok je odhodlanie, viera, zodpovednosť a najmä neustály tréning a tvrdá práca. Rudy nemal talent, ale mal všetko ostatné. Divák má možnosť vidieť Rudyho cestu za snom od začiatku až do konca a neostáva mu nič iné len mu fandiť. Je neuveriteľné, že je to podľa skutočných udalostí. Celý film je výborný, ale je tu pár scén, ktoré ma špeciálne chytili za srdce. Keď Rudy prvýkrát príde do šatní na Notre Dame a spustí svoj naučený motivačný monológ alebo scéna s dresmi. Noa samozrejme ten koniec. Počas filmu sa mi slzy spustili asi 2x, ale ako začal posledný zápas tak som už prestať plakať nevedela až do konca. Veľmi sympatický výkon podal Sean Astin a hudba je prenádherná. Ešteže pozerám The Newsroom, ináč by som sa o Rudym nedozvedela a to by bola nenormálna škoda. ()

Vlasek

Další z takových milých, dojemných filmů. Škoda jen, že se točí kolem toho pro mě zcela absurdního sportu- amerického fotbalu. Film ale především vypráví o velké vůli, nasazení a nezdolnosti lidského ducha. Spolu s krásnou hudbou je to zážitek. ()

luboss822

Ako veľký fanúšik amerického futbalu mám nesmierne rád aj filmy s tematikou amerického futbalu. Tento film však o americkom futbale vôbec nie je. Aspoň nie podstata filmu. Je o splnení životného sna. Veľkého futbalového sna hrať jeden jediný zápas za Notre Dame, za ktorým stojí veľká kopa niekoľko ročného úsilia. Do konca nie len športového. Neviem to pochopiť, no miestami som mal slzy na krajíčku. Ak sa tento skutočný príbeh odohrával v skutočnosti pravdivo čo len z 50% z toho filmového príbehu, tak sa stal Rudy pre mňa jedným z najväčších ľudí na svete. ()

panMiroslav

Mám rád sportovní filmy, ale Rudy je ještě něčím navíc. Není o špičkovým sportovci. Je o klukovi, který sice nemá talent, ale dohání ho svým srdcem. Závěr tohohle filmu mě naprosto odrovnal a nebojím se říct, že jde o jeden z nejlepších závěrů vůbec. Minimálně u sportovních filmů. Fakt, že je to natočeno podle skutečné události, celkový pocit z filmu ještě umocňuje. Doporučuji!!!! 5 hvězd. ()

sha.piro

Pro mě byl film Rudy velice příjemným překvapením. Ač naprosto nechápu hru americký fotbal, vím, co je to za dřinu. Viděl jsem dokument o tom, jak náročný tento sport je a jak tvrdý dokáže být. A to, co popisuje tento film, se mi zarylo hodně hluboko do mé paměti. Nejde zde o největší hvězdu amerického fotbalu, jak by se mohlo zdát. Jde "pouze" o splněný sen jednoho "malého muže", který neměl žádné předpoklady stát se tím, čím chtěl, ať už kvůli studijním výsledkům, nebo své výšce a váze. Přesto si tento sen svou pílí dokázal splnit. Rudy je film o tom, jak jeden malý sen jednoho malého muže se může stát tím největším a nejcenějším vítězstvím jak pro toho, kdo ho sní, tak i pro budoucí hráče, kteří, stejně jako on, přispívají sportu a týmu nejvíce svým srdcem a nasazením ..... Poznámka: na konci filmu se na tribuně (za představitelem otce Rudyho) objeví sám skutečný Rudy Ruttiger ..... Poznámka 2: Rudy Awards se udílí na amerických vysokých školách hráčům, kteří prokáží příkladnou odvahu a odhodlání, charakter a závazek přispívat s obrovským nasazením celému týmu. ()

KuceraJohny

Ohromně inspirativní film, který mi přišel odlišný oproti ostatním, jenž se zabývají tématem amerického fotbalu. Rudy v podání Seana Astina je super hlavní postava a celkově mi přijde, že se tvůrci rozhodli jít jiným směrem než agrese. Spíše to vzali z toho snílkovského pohledu než z pohledu slepého buldoka. Samotný životní příběh je unikátní a film to hezky ukazuje. Zároveň dává všem naději, že žádný sen není nikdy ztracen i když život se snaží o opak. Člověk musí být jako Rudy. Na snímku mě také baví jak zde mohu objevit dnes mě už známé herce, jenž jsou zde ještě mladí neznámí. Bourák je opravdu příjemný film na klidný večer, který v srdci zanechá příjemný pocit a namotivuje člověka na druhý den. Sice nedosáhl na pět hvězdiček, ale některé dějové linky se mohli ještě lépe rozvést a také zkrátka na dokonalost to nestačilo. Stejně jako Rudy nebyl dokonalý tak ani tento film, ale dotáhl to blízko. ()

Artess

Úžasný příběh. Super scénář, režie i herecké obsazení. To vše podtržené jedním z nejkrásnějších soundtracků, jaký jsem kdy slyšel. ()

Eladriel

FILMOVÁ KLASIKA, KTORÚ SA OPLATÍ VIDIEŤ. Film o tom, že človek by mal veriť svojmu vnútru viac ako komukoľvek a takisto čomukoľvek, čo sa okolo neho deje. O tom, že tí najtvrdohlavejší z nás, dokážu aj veci vopred odsúdené na neúspech. Film vznikol pred viac ako štvrťstoročím a je to na ňom aj vidieť a hlavne počuť. HODNOTENIE: 60% ()

MatoPalkes

Zbožňujem športové snímky a som veľký fanda amerického futbalu, takže tento film bol pre mňa skutočným zážitkom. Najlepšia scéna, dnes už (minimálne v USA) legendárna bola scéna s odovzdávaním dresov. Ale Remember the Titans ma filmovo aj emocionálne dostalo viac. ()