Päť cudzincov cestuje v spoločne prenajatom karavane, aby sa dostali do spoločného cieľa. Keď padne noc, na ceste sa objaví mŕtve zviera a v snahe vyhnúť sa mu auto narazí do stromu. Keď ráno precitnú, ocitajú sa uprostred ničoho. Cesta, po ktorej išli, zmizla a okolo nich je len hustý les a malá čistinka. Čoskoro však odhalia, že toto miesto je spojené s hrozivým kultom a ich čaká boj na život a na smrť. (Arsenal83)

TheEvilTwin

A Classic Horror Story je přesně tím, co stojí v názvu - klasický hororový film, který si bere velké množství prvků ze známých klasik a ničím až tak nevybočuje, ale právě celkem originální pointa (či zvrat) filmu spolu s naprosto výbornou hudbou dělají ze snímku slušný a po dlouhé době celkem creepy nadprůměr. Jak už jsem zmínil, více než polovinu zážitku zde dělá hudební podklad, který se vryje pod kůži a v klíčových scénách jen zvýrazňuje jejich důležitost, naopak zbytek filmu dělá sama o sobě ještě dusnějším. Atmosféra je skvělá, masky kultu děsivé, postavy nejsou (výjimečně) otravné a nelezou na nervy, ale naopak se na ně celkem fajn dívá. Film obsahuje mnoho nápadů, které jsme už tak nějak viděli (motání se v kruhu, les, temná chalupa, kult...), ale umně a šikovně je kombinuje do jednoho velkého výsledku, kde nic nebije do očí debilitou a vše působí, jak má. Ve druhé půlce se film přehoupne do vod Midsommaru a svou scénou jakoby mu z oka vypadl, ale moc dlouho se zde neohřeje (asi 5 minut) a abych řekl pravdu, asi mi to zde v konečném výsledku až tak moc nesedí a přijde mi, jako kdyby tohle tvůrci na sílu chtěli spojit s Asterovou tvorbou a tahle weird creepy pětiminutovka tak nějak vyšuměla do prázdna v kontextu celého zbytku - jednoduše se sem moc nehodí. Druhým mínusem je absence gore a to je za mě až neodpustitelný prohřešek, protože v takhle děsivém, dusném a atmosfericky i hororově kvalitním filmu by jej gore vzneslo do výšin spokojenosti, takhle jsou všechny vraždy mimo záběr a to je pro mě až nepochopitelné, když se zde masakruje každých 10 minut. Každopádně výsledný dojem je velmi pozitivní a já jsem fakt spokojený, protože takhle dobrou hororovou záležitost jsem už dlouho neviděl, a ačkoliv to není žádná žánrová pecka, já jsem se momentálně dost dobře bavil, takže tu čtvrtou hvězdu rád přihodím. ()

JASON_X

Začíná to moc moc dobře, vskutku jako classic horror story, který natočila nějaká parta nadšenců do slasherů a vyvražďovaček, podle jednoduchého a stokrát vyzkoušeného návodu: nechat se inspirovat žánrově příbuznými fláky, potom vzít z každého malý kousek, ty pak umně poslepovat k sobě a stvořit tak dalšího člena horrorové rodiny, sice neoriginálního, zato tuze zábavného a vydatně relaxačního. V průběhu první hodiny jsem to viděl na čtyři až pět, to podle závěru. Ovšem běda, tenhle rejža, vlastně celá smečka rejžů a scénáristů, chtěla být originální a zatoužila stvořit něco s přesahem a s ocasem. A ze slibně se rozehrávajícího béčkového krváku s leitmotivem černé magie, se v závěrečné třetině rázem stane trapná groteska, která plynule přejde v angažovanou satiru a banální, sociálně-kritický exkrement. ()

Morholt

Trochu jsem se bál, aby film nepůsobil jako laciná kopírka, ale i přesto, že těch odkazů tu bylo fakt hodně, působil výsledek svěže a osobitě. Všechny notoricky známé motivy se podařilo poskládat do  kompaktního celku a v podobě Ossa, Mastrossa a Carcagnossa přišlo ještě něco navíc. Mimochodem doporučuji si tuhle trojku vygooglit. Docela zajímavé čtení. Herecky perfektní a z Matildy Lutz se pomalu začíná stávat etablovaná hororová herečka. Celé by to bylo dokonalé, nicméně je tu jedno velké ALE a tím je gore. Jestliže se tu mluví o krvavých obětích, uřízlých uších a trhaných jazycích, tak očekávám, že něco z toho uvidím. Nicméně jakmile se mučitelé přiblížili k svým obětem, kamera uhnula a co se děje si divák musí domyslet. Jasně, to zase není tak těžké, ale způsob, jakým je film uchopen, detailní chuťovky vyžaduje. Takže i když se jedná o víc než jen dobrou zaléžitost, vidím tu promrhaný potenciál. Ale třeba se objeví ještě nějaká tan nesestříhaná verze. 75% ()

Astaroth12

Bol som plný očakávania, keď sa jedna o horor z Talianskej produkcie a tú mam veľmi rád. Ale ako to už býva, že nemaj príliš veľké očakávania, aby si potom nebol sklamaný. A to je i môj prípad. Začína to ako pach krvi či hory majú oči, potom to pripomína filmy z uzatvoreného spoločenstva ako The Wicker Man alebo Midsommar . A sú tu odkaz na viacero znamych hororov. čo vzdy len uvítam. Vizuál je bravúrny, ako keby som pozeral taliansky horor z jeho najväčšej slávy. Kamera bola tiež úchvatná a herci ma vyložene nesrali, takže v tomto bolo všetko v pohode. I keď som tušil, kto je za tým pointa i zvrat má trocha prekvapili, bola zaujímavo originálna. Dosť dlho film necháva diváka na pochybách, lebo plynie dosť nejasne a preto tá koncovka bola vynaliezavá. To boli všetko pozitíva a mám len jedno negatívum, zato je, ale podstatné. Film ubieha neskutočné pomaly, chce si pritom budovať atmosféru, ktorá sa mu, ale nedarí vobec naplniť, tak ako by mal. A nielenže atmosféra je tu slabá, nato, že je tu parádny vizual, ale aj krvavosťou sa veľmi šetrilo. Ani by mi to tak nevadilo, keby sa to sem tak veľmi nepýtalo. Je tu niekoľko zaujímavých momentov, ako vyrezanie oči či kovová maska zabodnutá do hlavy. Ale i keď to pekne znie, všetko podstatné sa deje mimo zaber, takže divák si to môže už len domyslieť. Jediná scéna, ktorá u mna rezonovala bola tá, kde bolo odstrelene to dievča. Takých tu malo byt, ale viacej. Ten koniec, keď holčina išla po pláži a udivení ľudia sa na nič ine nezmohli, len ju natáčali na telefón, to bolo celkom trápne. No nič, čakal som o niečo väčšiu divočinu. Takže. len za silne 3* a to som celkom myslel, že by sa mohlo jednať i o 5* záležitosť, čo, ale nemal šancu naplniť. ()

TomX2

S tým zvratom to tvorcovia mysleli asi dobre, no zároveň tým pochovali celkom dobre budovanú atmosféru, čo zas až tak veľmi nedomysleli. Inak celkom obstojný folk horor, ktorý je síce predvídateľný jak sviňa a vrámci žánru (až na samotný "twist") nijak zvlásť originálny, no je natočený tak pútavo, že (skoro) ani chvíľu nenudí a občas vie byť aj solídne napínavý a nepríjemný. Horor roku to asi nebude, na to má až príliš slabé vyvrcholenie, ale určite nesklame a bez pochýb patrí k tomu lepšiemu, čo tento rok v hororovom žánri priniesol. ()

Praxis

To byl teda pořádnej bizár. První dvě třetiny filmu jsou prostě skvěle vygradovanou atmosférou o jedné sektě, která se vyžívá v krvavých jatkách. No a ta závěrečná třetina je prostě... ultimátní bizár, která totálně zparoduje tu hutnou atmošku předchozích 60 minut a převrátí ji naruby. Vůbec nevim, co si o tom mám myslet :-D 50% ()

Gorehound

Prečo, dofrasa, ak mali tvorcovia krásny vizuál, techniku, nápady aj schopnosti, perfektné a atmosferické prostredie... dodrbali to debilným záporákom a banálnou pointou. O absencii gore už ani nebudem hovoriť, šlo by to aj s náznakmi, ak... Len rozvinúť fajn pribeh, mystery atmosféru a možno aj bizarnosť a rituály. Ale takto... Veľmi premrhaná príležitosť na jedno pozretie. ()

Trevor

Spoiler! sa neobjaví (žiaden výraznejší) v mojom komentári ale na tričku Fabrizia, ale to by sme začali od konca. Úvod veľmi príjemne navnadil na Texasský masaker motorovou Stihlkou, objavia sa mierne náznaky Osady, cez Muža z prútia (Rituál, The Wicker Man) sa preženieme aj cez Midsommar a najnovší Wrong Turn aby sme nakoniec dostali pomerne vydarený taliansky horor, ktorý však autori v závere trochu pokazili. Najm§ v samom závere sa až príliš snažili ukázať ako sa na horor v Taliansku pozeralo roky z vrchu (občas gotické horory, ale celkovo im bol tento žáner pomerne cudzí  ((Kanibali, 1980, asi najsvetlejšia výnimka ktorá potvrdzuje pravidlo)) ) a až veľmi chceli ukázať že to proste vedia a prílišné chcenie je občas, nielen v športe, na škodu. Občas kamera doslova vyráža dych, avšak pri hádke Fabrizia s Chiarou to vyzerá ako scéna z talianskej domácnosti. A našlo by sa ešte niekoľko drobných detailov, ktoré sa mne zdali zbytočné a preto to určite nebude najlepší horor tohto roku (víťazom je pre mňa už teraz Halloween Kills, neverím že príde obrovské sklamanie) ale považujem ho za veľmi príjemné prekvapenie tohto leta. ()

M.i.k.e

nečekal sem nic a dostal sem překvapivě solidní horůrek,který si sice půjčuje motivy z dalších asi 10 filmů,nicméně je vyloženě nevykrádá,ale spíš jim skládá poctu a ono to funguje.Atmosféra by se v určitých momentech dala krájet,hudba je vynikající a i zvrat v poslední třetině (byť není nejoriginálnější) celkem funguje.Úplný závěr pak dokonce přijde s lehkým zamyšlením nad dnešní dobou a tak trochu si udělá "srandu" ze samotného Netflixu (jakkoliv to není nijak přehnané)...70% ()

bourec

Celkem originální, vtipný. Jen bohužel z toho vyleze něco, co mě kolikrát dost nasere. Něco jako ve filmech, který prožijete s hrdinama, a pak z tvůrců vyleze, že to byl sen. Takže pocta, nepocta. Za víc jak tři to nedám. 60%. ()

moviefreak

Cez 50 minúť musíte čakať kým sa niečo poriadne stane a potom je koniec. Trailer sľuboval Taliansky masaker motorovou pílou, po ktorej vám doslova krv potečie monitorom a PRD. Áno film je pekne nakrútený, je tam skvelý les, tvorcovia sa vyhrali s hudbou a zvukmi ale to najdôležitejšie tam nie je. Ani gore, ani priemerný príbeh, ani sympatický herci, ani poriadny kill count... ()

dubinak

Tomu říkám Klasický špatný Hororový finále. Achjo, kéž by si tvůrci uvědomili, že na papíře to možná fungovat bude, nýbrž na kameře už trošku spíš jako pěst na oko. Do té doby než se rozklíčoval twist a vyjevila se ona pravda, to hrálo na super italskou atmosféru, herecky taky slušné (i když postavy dokázaly být občas otravné), vizuálně lahůdkové a hororově v podstatě taky. Až se člověk diví, že zrovna toto vzniklo pro Netflix. Ale vlastně se před koncem přestane divit, poněvadž to zase tak nějak hnusně zkomerčnělo jak já říkám a zkazilo to veškerou doposud vybudovanou slušnou snahu o přinejmenším velmi atmosférický italský kousek. ()

Juto

No, nechcem byť zlý, ale tento taliansky horor nedáva zmysel. Tento film len kopíruje iné kultové horory a všetko to vyzerá k tomu lacno. 4/10 ()

Lachtaan

To si tak podle roztodivných recenzí zauvažujete nad tím, že Netflix nejspíš doručil další zábavnou blbinku ve stylu loňského polského Nobody Sleeps in the Woods Tonight a on se spíš vydal cestou rebootu Wrong Turn a splácal hodinu a půl dlouhou nebetyčnou hovadinu. Jelikož jsem viděl celý původní Pach krve a bavil se i u záležitostí typu Primal Rage, tak mi gore horory nejsou cizí, jakmile se ale z prvotně zajímavých mytologických končin dostaneme do ujetých lidských sekt, jde všecko do kopru. A tenhle film do něj skočil opravdu po hlavě. [viděno na Netflixu 24.7.2021] ()

oveckaoa

Parta lidí jede kamsi na výlet dodávkou, máme zde těhuli co jede na potrat novomanžele co jedou na svatbu doktora co řeší problémy ve vztahu a amatérského režiséra (už nyní je jasné kdo viděl minimálně jeden horor kdopak asi přežije)  , po cestě havarují a dostanou se do teritoria jakýchsi magorů. Problém je v tom , že horor nenabídne  žádné gore máme zde vypíchnuté oči (ale místo, aby jsme se na to podívali sledujeme ženskou oběti jak trpí) máme zde uříznuté oči a jazyky (ale místo toho sledujeme dva co přežili jak to sledují a šokuje je to) . Pak si režiséři řekli, že zkusí být  ´´originální,, a dali tam pointu z Hor Zalitých Krví (kdo viděl ví něco podobného bylo i v Hostelech třeba) a úplně to pohnojili, aby to potitulková scéna dorazila. Je smutné , že to mělo velký potenciál narážky na Hory Mají Oči, Slunovrat, Texaský Masakr, Mučedníky, sirény jak z Silent Hillu  a x dalších a má to parádní atmosféru, ale výsledek je těžce průměrný. 60 procent ()