Ihuj

Asterixův létající cirkus. Je to dobře vtipné, funguje to i po 40 letech a palec nahoru za to, že nejde jen o adaptaci komixu. Má to i atmosféru, ačkoli ne až takovou jako některé jiné díly (Překvapení pro caesara a Velký boj). Každý úkol má něco do sebe. ()

PEZ

Jediný Asterix, ktorého scenár napísala dvojka Uderzo/Goscinny osobne a zároveň jediný Asterix, ktorého príbeh je originálny - neprevzatý z komiksov. Ako vždy je tu dobrá dávka humoru na účet rimanov. Kto má rád absurdný humor, nebude sklamaný. ()

Biopler

Typický francúzsky blábol, ktorý ma uspával a unudil k smrti. Sledovať 12 prekážok, ak sa to tak dá nazvať, ktoré sú ozaj len dobre zanimované, nič viac, je málo ak tomu všetkému chýba vtip a núkajúci sa humor je prízemný či ťažiaci len z prepáleného násilia. ()

Sosak

Hezky natočený Asterix, kterýho trochu sráží jenom občasné zabředání do typické francouzské komedie. Jinak úkoly zpracovali tvůrci zajímavě a animace jsou tradičně na hodně vysoké úrovni. ()

Arequipa

Animáková klasika, u které jsem se smíchy za břicho popadal. I když úplně pro nejmenší to asi není. "Kuchař přinesl pár předkrmů a pak se vypařil":-) ()

woo-hoo-hoo

Hominescenčné retrospektrálne sekvencie vrstvené na aplikovatelné naratívne stratégie sú v tomto filme retrospektívne spjaté s adhéziou centrálnej minulosti žánrovej histórie. Napriek tomu, že sú adekvátne. Jedným z autorových sebaukájacích substitúcií je možnosť vždy ponúknuť kontexty mimo fabulárnych konvencií, bez ohľadu na frikčné schémy automaticky replikované z podobných nemeckých animovaných systémov. Tento potup definovaný Bouliérom ako trakčná definícia s konzistentnými implicitnými tvrdeniami je však zobrazený skrz prizmu intuitívneho vstrebávania, čo z vedľajších nadinterpretácií robí tvrdenia ekvivalentné Jordanovej čiare vedenej mimo systému. Postavy teda postupujú z príbehu smerom ku katarzii bez toho, aby bola narušená diegetická koncepcia kmeňovej a primitívnej hudby, ktorá inštrumentalisticky poňatá slúži ako synchronizácia pre rýchle zábery, čím narúša dynamiku mimo nej. Môžeme teda poňat túto rovinu ako antitézu k manklifikantným abstrakciám, čo však dosiahneme len za cenu, že tomuto komentáru nikto nebude rozumieť. To sa ale stane poloevidentným až po denoumentácii a to je (ako je už teraz zjavné) pri kulminačných schémach neskoro. Napriek tomu však tomuto sekvencionalistickému opusu nemôžno uprieť humor, ale možno ho vysvetliť faktacionálnym tvrdením, že postavy sú vtipné, preto-že sú animované a teda nie su skutočné. Bodka. Bodká! ()

bull!nka

...Miluju všechny díly Ásterixe...škoda, že se nenatočily podle knih René Goscinnyho i kreslené příběhy Mikulášových patálií, to by teprve byl nářez ;o))) ()

dessa

Kde je ten kuchař? On po těch předkrmech odešel?! K tomu úžasné zjištění - už ve starém Římě byli úředníci rakovinou lidstva... ()

Colour

Ohromné nápady, najlepšia bola časť v úrade. Každá úloha tvorila samostatné gagy, na ktorých som sa dobre nasmiala. Síce je animovaný, ale nie je úplne vhodný pre deti, je skôr pre starších. Okrem úvodného monológu rozprávača mi nič nevadilo. Za humor si zaslúži i 5* ()

FireTight

Pravděpodobně můj neoblíběnšjí Asterix vůbec. Skvělé úkoly, skvělá úvodní parodie Disneyho, skvělé hlášky, vlastně tam není žádný slabší místo, možná až na úplný závěr v koloseu, kdy se k plnění úkolu přidá i zbytek osady. Ale to je jen taková malinkatá vada na kráse, jinak je to opravdu skvělý animovaný film. ()

sarfian

Tretí diel asterixa je o niečo zábavnejší ako dva predchádzajúce. No stále priemer, aj keď už lepšia animácia. VIDENÉ 2x ()

josieaddms

Opravdu hodně zábavné a vtipné. Dělá si to legraci jak z Galů, tak z Římanů, a vůbec z celé historie. Docela jsem se dneska při sledování zasmála. Každá jedna malá postavička má propracovaný charakter, a je vůbec vidět že je to inteligentní sranda, která staví jak na historii, tak na řeckých a římských bájích. Děti si přijdou na svoje, a dospělí jakbysmet. Vždyť už to bylo senzační jako komiks. ()

lakart

Vtipné, originální a dějové. První polovina byla naprosto úžasná, ale potom jsem nabýval pocitu nudy a natahovanosti. Např. zdlouhavý mi přišel tanec na ostrově rozkoší a závěrečná bitva v koloseu mi do všech těch úkolů nějak neseděla. Vzhledem k tomu, že se Cézar neustále chvástal, že má pro Galy připraveny těžší a těžší úkoly, spíše jsem to vnímal naopak. Geniální byl dům byrokracie, který bude fungovat s přibývajícím časem stále více a více. Pro mě skvělých 90% ()