Kriminalisté z pražské mordparty intenzivně pokračují ve vyšetřování vraždy Jany Bortlíkové. Dvojčata sledují jednu stopu za druhou, vyslýchají svědky a splétají nitky, které postupně zase rozplétají. Docent Stehlík i kriminalistka Fousová se zdánlivě marně snaží v práci ukázat, že také patří mezi ty nejlepší. Šéf Šera občas uzná, že docentovy poznatky k něčemu jsou, ale Fousovou stále vnímá jako chodící katastrofu. Stehlík věří tomu, co vypátral nejen v archivu, a myslí si, že kriminalisté mají před sebou sérii vražd dívek, které nikomu nechybějí. Na rozdíl od Fousové i ostatních si docent uvědomuje, že jejich protivník nebude žádný amatér. (Česká televize)

JaKl odpad!

Demence. Mojí demence! Toho chtějí dosáhnout ti, co mají na svědomí tuto sérii. Neskutečně podělaný druhý díl, kde rozum zůstal někde v záchodové míse a jede to podle šablony, aby nám to tak nějak dobře a zajímavě navazovalo na sebe a divák byl spokojenej. Ne. Divák je totálně nas*anej! Za mně odpad a třetí díl nikdy. NIKDY !!! Ztráta 1,5 hodiny života. Další díl raději strávím na té záchodové míse. ()

narenta

Jak mi Ondra Vetchý v Případech prvního oddělení seděl, tady už nudí. Pořád ta stejná školitelská, místy zbytečně uřvaná dikce k podřízeným. Vadí, že hraje stejně, jako v Případech. V první čtvrtině mi dialogy vyšetřovatelů v kanceláříchj a na poradě přišly jako na první čtené zkoušce v divadle. Kdeže jsou Případy ... Zápletka dobrá, delší stopáž nevadí. Tereza Ramba - V Případu pro excorsistu skvělá, v Modrých stínech vynikající, v Pěti mrtvých psech jedinečná ("Šéfe, čet´ste tu moji žádost nebo co? ... no esli mi dáte nějaký ty lidi navíc? ...). Tereza to s Ondrou hrají přiliš po mazácku, oba jsou bardi, kteří mají navíc, protože kvalitativně proti předchozím rolím, je to zde sešup dolů, výrazný. Snad ve třetí epizodě budou lidštější. 64%. ()

1234Horymir

Tak to opravdu není 1. oddělení (tam by to bylo na vyhazov šéfa za takovou anarchii). Tajně doufám, že do třetího dílu Strach nenarval náboženství. Když už tam je zase padouch v podzemí ... ()

flajboj82

Všechno až na Terezu Ramba v pohodě. Ta je hysterická až uměle. Navíc to, jak jí vrah dostane k době domu, je dost trapný a pokud tomuto naletěla, tak se ta její role docela všímavý, i když totálně hysterický, policajtky naprosto popře. ()

KarlBahnhoff

V posledních letech je v televizích těžce překriminálkováno, proto už jsem tento žánr úplně přestal sledovat. Této sérii jsem zkusil dát šanci, ale nemůžu si pomoct, přijde mi, jako bych už to někdy viděl, proto jsem se chtěl ujistit, že je to fakt z roku 2023. Téma horlivé vyšetřovatelky, která pátrá na vlastní pěst a padne přímo vrahovi do náruče je scénář jak přes kopírák tolika kriminálních seriálů, že hledat na tom něco nového, je opravdu marné. Ve výsledku je to takový ten český kriminálkový průměr. ()

ToddB

O nepříliš věrohodné postavě policistky Fousové tu bylo napsáno už dost, takže to nemusím dál rozvádět.  Co mě ale ze scénáristického hlediska dost zklamalo, byl závěr druhého dílu. Sériový vrah, který měl být geniální zločinec, zavolá z mobilního telefonu jistě již brzy hledané zmizelé policistky z vlastního domu (!!!).  Maličkosti, které oddělují promyšlené legendární filmy o seriových vrazích od nedotažených kriminálek. ()

Rosomak1343

Dávám dvě hvězdy. Protože vzhledem k tomu kdo to psal, kdo to točil a kdo v tom hraje, tak je to vyloženě špatný. Celé mi to přijde generický, postavy plochý, chemie mezi nimi žádná, případ nezajímavý a nudný. Balancuje to mezi komedii a dramatem a špatné je v obou. Nechápu proč to má tři díly, když se to celý jeden točí na místě, stačil by film co má hodinu a půl. Největší problém je postava Ramby, kdy její postava je prostě děsná, asi to je chyba scenáristy, ale odnáší to ona. Ale ani ostatní postavy  nestojí za řeč. Vetchý jen tupě řve a nasraně chodí, ale nic víc. Trojan hraje vpodstatě Petronela a o “dvojčatech” raději ani mluvit nebudu. Za mě veliký propadák ()

kollopnik

Jestli Mareš napsal ty postavy na základě vlastních zkušeností, tak to jsme teda v pěkný kaši. Omlouvám se, ale na tohle je fakt šílenost. ()

kreyson13

Prví díl byl docela příjemný překvapení. Atmosféra fajn, postavy docela cajk. Až na jednu obrovitánskou osinu. A ta to v druhým díl úplně zabila. I když mám Voříškovou rád, tady je na facku její postava i ona. Druhej díl je prostě hromada sraček. Jestli bude duo Mareš+Malinda pokračovat tímhle způsobem, skončí na TV Barrandov. Třetí díl tohohle zázraku asi oželím. Škoda, Trojan hrál svoji postavu skvěle.  PS: pokud Mareš tvrdí, že píše tak, aby se bývalí kolegové při koukání na televizi nesmáli, tak tady se mu to povedlo. Tady museli plakat, nebo zvracet... ()

Milonak

Kombinace mizerného scénáře a špatných hereckých výkonů. Neustále řvoucí Ramba působí uměle a nedůvěryhodně a je zralá na přesdržku, Vetchý pořád taky řve a Trojan působí jalově. Je to naivní, hloupé a předvídatelné. Ta jedna hvězda je možná až moc. ()