Kriminalisté z pražské mordparty intenzivně pokračují ve vyšetřování vraždy Jany Bortlíkové. Dvojčata sledují jednu stopu za druhou, vyslýchají svědky a splétají nitky, které postupně zase rozplétají. Docent Stehlík i kriminalistka Fousová se zdánlivě marně snaží v práci ukázat, že také patří mezi ty nejlepší. Šéf Šera občas uzná, že docentovy poznatky k něčemu jsou, ale Fousovou stále vnímá jako chodící katastrofu. Stehlík věří tomu, co vypátral nejen v archivu, a myslí si, že kriminalisté mají před sebou sérii vražd dívek, které nikomu nechybějí. Na rozdíl od Fousové i ostatních si docent uvědomuje, že jejich protivník nebude žádný amatér. (Česká televize)

ArthasKarfa

Na rozdíl od předchozích sérií tady se to točí kolem lesa, jednoho bezduchého úchyla a několika poměrně předvídatelných postav, nerozhodný docent, uřvaná kapitánka a vedoucí, který všechny a všechno zpucuje a sám jen sedí za stolem a rozhoduje. Málo tajemna a vyšetřování se stále dokola točí kolem jednoho nepřihlášeného nájmu a lidí, kteří tam bez souvislostí nějak zapadají. Chybí tomu nějaký dynamika a nebo detaily. které člověka nutí přemýšlet. Pachatel bez vlasů a obočí, je vlastně jediné netypické co zde uvidíte. ()

Enšpígl

Teda kdyby ke mě domu vtrhla policistka Terezka Ramba s bouchačkou a řvala na mě "pracky nahoru" nevím jestli bych začal počítat andělíčky a nebo se smát. Tohle výrazyvo jsem naposled slyšel od Fru-Fru, nejblbějšího bandity Francie, ten teda dodával "pracky nahoru a kalhoty dolů"..což v případě že by řekla Terezka, nevím noc jestli tohle má být pokřik elitních českých vyšetřivatelů a vůbec se tam ty policajti chovaj jak ústav nesvépravnejch, jedni tajej info před druhýma, tenhle důkaz jsem zahodil, na tamten jsem se vysral. Taclík připomíná spíš řezníka Krkovičku a když se drape do kopce bojím se, že ho klepne. On ten případ není špatný a herci jsou jistě kvalitní, jenže ty postavy, ty postavy, spíš je to jako z oddělení Franka Drebina a ne z eltního oddělení Policie ČR. ()

salahadin

Díl s nejlákavějším názvem v dějinách filmu :-) Ale......Je to dlooouhé, těžko se orientuje ve jménech a Ramba je mega castingový a scénáristický omyl. Jenže ani Vetchý, ani Trojan na mě nepůsobí kdovíjak. Ondra jede svůj máčo/řvací standard, Ivan na mě působí tak, jako by byl unavenej a natáčení ho ani moc nebavilo. Působí hrozivě mdle a odevzdaně. Naprostá lidská a profesní blbost paní Fousové je ovšem do nebe volající, kdo mohl takovou postavu napsat? Mám ale tušení, že Fousová o fous unikne. Nedá mi to, abych volně necitoval Jiřího Menzela: dobra detektivka musí být přehledná, zřetelná, držená v zajímavém rytmu a tempu a doplněná o úspornou práci s herci. Zdá se mi to, nebo Docent selhává ve všech uvedených ohledech? Docent přehledný není, rytmus a tempo je v podstatě nulové, protože se potácíme na pár lokacích bez ladu a skladu (do lesa se jede vždy, když policajty něco napadne) a herci asi dostali notičky tlačit na pilu, jakoby byla tupá, aby něco uřízli. Kéž by místo Taclíka hrál Stach :-) ()

kingik

Ještě spletitější než minule, Ramba řve jak Rambo a vrah už (možná) vkročil na scénu. Domnělý vrah spáchal na konci minulého dějství sebevraždu a podle všech indicií je mimo podezření. Docent Stehlík (Ivan Trojan) ve své dočasné pracovně na kriminálce, kde je víceméně stále držen v nemilosti šéfem kriminálky (Ondřej Vetchý), musí se svojí hubatou kolegyní, kapitánkou Fousovou (Tereza Ramba), najít tedy nové stopy, které by vedly k dopadení sériového vraha mladých žen, kterému se už deset let dokonale geniálně daří unikat spravedlnosti. Okruh podezřelých se začíná rozšiřovat. V hledáčku kriminalistů se ocitá podivínský fetišista (Petr Varga), který ve svém lesním příbytku shromažďuje dámské spodní prádlo, podezřelým je i bytný (Oldřich Navrátil), který pronajímá svůj byt mladým ženám, nejčastěji z východního bloku, stranou podezření není ani ukrajinský imigrant (Jiří Bartoň), který je vlastníkem hrůzostrašně vyhlížející vily. A kriminalisté už mají možná možnou podobu vraha na základě svědeckého identikitu a výpovědi svědkyně, sousedky domnělého vraha (Vanda Károlyi). Existují dvě verze podoby pachatele: jednou je to muž trpící (pravděpodobně) alopecií, podruhé je to muž s čelovkou a bujnou kšticí. Stačí si vybrat. Divák už nemusí mít Strach, že se celý další díl režisér nepustí do něčeho akčnějšího. Na konci se totiž začnou dít věci a Tereza Ramba nakročí přímo do náruče vraha, tedy přinejmenším závěr druhého dějství tak skoro akčně vypadal. Kdo se bojí o její přežití v této minisérii, musí držet roky nestříhané nehty na nohou dostatečně zaťaté a trpět při každém kontaktu nehtových lůžek s podlahou a obuví. Minisérie je i po druhém dějství nastavena chytlavě. Je otázkou, s čím přijde třetí závěrečné dějství, od kterého se bude čekat velké vyvrcholení. Usuzuji, že nějaký ten nečekaný zvrat ve vyšetřování si Jirka Strach a spol. nechá do třetice všeho napínavého a kriminalisticky hodnotného ve hře. 9/10 ()

Frajer42

Spoilery! Po slušném úvodním dílu zaznamenal seriál poměrně strmý pád dolů. Mám výhrady ke hromadě postav, které se chovají tak, jak se to scénáristům zrovna hodilo a moc se neřeší, že to nedává mnohdy ani zrnko smyslu. Ani se nechce věřit, že tento scénář mají na svědomí taková dvě kriminální "esa" pánové Mareš a Malinda. Účast Vetchého začínám v rámci tohoto seriálu brát pouze jako mrhání jeho talentem. Jeho postava kromě křiku nedostává takřka žádný prostor. Ramba hraje Ramba a moc mi do této role nesedí. Až by se skoro dalo napsat, že mě mírně začala srát. Finální rozuzlení se sklepmistrem super a trošku celý dojem zachránilo, avšak neubráním se přesvědčení, že 2hodinová stopáž by bohatě stačila. Místy je to nechutně rozvleklé, stereotypní a předvídatelné. [55 %] ()

PetrPan

Tak jsem si asi začal zvykat a už nemám strach, poněvadž pan režisér si evidentně s žánrem tak trochu hraje, místy až vytírá a páni scenáristi mu šli na ruku. S Rambou bych věděl co dělat, aby neřvala, respektive, aby křičela u toho, u čeho se křičet má. Její nadsazenou postavu mám ze všech de facto nejraději. A beru na milost i Laurela s Hardym, tedy Taclíka s Hádkem, jejich komediální etudy nabírají na síle. Celkově se začínám skvěle bavit a tak jdeme o hvězdu výš.  Příště tuším horory... A s vrahem tedy těsně vedle, čili beru zpět. ()

honajz

Prostřední části filmů a seriálů obecně jsou nudnější, pokud nevymyslíte nějakou podzápletku, což tady nic nesplňuje. Takže i tato prostřední část je v podstatě nudná a pro mne zajímavá jen naší příbuznou Maruškou, která zde hraje sekretářku policejního oddělení. Jinak doufám, že Jirka Strach pojede ve stopách Labyrintu, takže nakonec zhebne nejenom Fousová, ale i dvojčata. A furt čekám na entrée Honzy Hrušínského. ()

Necrotongue

No, nějak se nám to vyšetřování kazí. Fakt jsem si nebyl chvílemi jistý, jestli to tvůrci myslí naprosto vážně, nebo začali točit ne příliš povedenou grotesku, jejíž humor mě poněkud míjí. Ve svém životě jsem potřeboval pomoc policie jen třikrát (z toho jednou pracovně) a ve všech případech jsem se setkal s naprostou profesionalitou a dokonce ochotou. V jednom případě šli ti kluci dokonce nad rámec svých povinností, a protože na takové záležitosti nezapomínám, já na policisty nenadávám. O to víc mě štve, jakým stylem byli ve druhé epizodě vykreslení všichni kriminalisté (chování, získávání důkazů, nakládání s důkazy a podobně). Zajímalo by mě, který státní zástupce by šel to takhle zmršeného případu. Kvalitativní propad, po kterém se dost děsím toho, s čím přijde finále. / Poučení: Cholerici by měli lámat kámen, tam by plně využili svůj potenciál. ()

GeusX

Nejméně realistické mi přijde přehnaně afektované chování vedoucího a mladé policistky (Tereza až moc je místy zpovykaně uječená). To moc nepůsobí soudržným kolektivem. Poutavé, nenudí, závěr dílu správně vygradován. ()

Padme_Anakin

Vyšetřování se rozběhlo, podezřelých přibývá a všichni jsou si podobní jako vejce vejci, celkem slušná zápletka.. Natočené je to pěkně, herci jsou přesvědčiví, zajímavý je i hudební podmaz Ondřeje Brzobohatého, neladí mi jen ta přehnaná ukřičenost a hloupost postav, on je totiž obrovský rozdíl mezi cholerikem a tupcem.. Ivan Trojan se mi moc líbí, jeho postava je mi sympatická, má mě na lopatě.. ()

ibeh

Jednotlivé díly měly být kratší, délka ubírá na kvalitě. Pro mne jsou postavy Ramby a Vetchého příliš uřvané. Navíc mi připadá, že Vetchý divadelně přehrává, což je ale problém pana režiséra. Škoda. ()

rakovnik

Titěrná práce s detaily, ovšem možný pachatel se nabízel hned v prvním dílu. A jak jsem si myslel, tak jsem se trefil. Zpovykané kapitánky mi není líto, obecně nemám rád policisty, již překračují pravidla. I přes delší stopáž jednotlivých částí série nenudí. ()

William_

A víte co? Mě to hodně baví a po dlouhé době se koukám na českou kriminálku. Jistě, své mouchy to má, ale na české poměry se jedná o velice zdařilé a promyšlené dílo. Jsem zvědav na finále. ()

otík

Druhý díl této minisérie dopadl přesně podle očekávaného schématu. Trojan si vede pořád své vlastní teorie, které se občas prolnou s pátráním Terezy Ramby, která začne do případu tak šťourat, až sama na to dojede. Přesně očekávané - policejní floutek je potrestán, mentor o ničem neví, ostatní vyšetřovatelé si jedou zcela svou vyšetřovací verzi. No a nás čeká už jen to, jak rychle kriminalistům dojde, co se stalo a zda zvládnou Rambu včas zachránit. A docent tam sehraje nějakou zásadní roli. Scénář fakt ubohý, nezajímavý a hlavně zcela průhledný. Nebo mě snad třetí díl překvapí? Vezme snad Ramba nůž do ruky a vyřeže padouchovo srdce z těla?:-) No uvidíme. ()

fabecc1222

Nevim, proč to má 90 minut, když se většinu dílu nic neděje. Z  tohoto mohli být klidně klasické šedesátky, nebo jen film. Druhý poznatek a kritika je směrem k tomu, proč policajtka furt tak řve!!! Nesnesitelné. Třetí poznatek a kritika směruje k různým rádoby vtipným scénám (tlustej Taclík nezvládá fyzickou práci v terénu...) ()