Dobrodružstvá a príbehy začínajúcich študentov v posledný školský deň v Texase, v máji roku 1976. Na strednú školu Roberta E. Lee, školský ročník '77, nastupujú noví začiatočníci. Nováčikovia chlapci sú fyzicky týraní a ponižovaní, zatiaľ čo dievčatá väčšinou čelia slovným útokom a zahanbovaniu. Výrazné sú dve postavy. Nováčik Mitch Kramer (Wiley Wiggins) sa stáva hlavným terčom útokov starších študentov a spomedzi seniorov je to Randall "Pink" Floyd (Jason London), hviezda v tíme ako rozohrávač. (genetique)

Tyler:D

Linklater si tentokrát zaspomínal na svoje teenagerské časy a mňa znovu sklamal. Toto bol v poradí už 6. film, ktorý som od neho videl a znovu som sa väčšinu času nudil, znovu mi chýbal hlbší príbeh, ale hudba bola výborná aj herci boli v pohode (Afflecka som ani nespoznal). Takže priemerný film, pri ktorom netreba veľmi rozmýšľať. 50% ()

JohnCZ

Vlasatej Ben Affleck, vlasatej Matthew McConaughey a dokonce vlasatá Milla Jovovich - to jsou prostě věci, které se jen tak nevidí. Jedna velká osmdesátková (wait, vlastně sedmdesátková) párty se vším, co k tomu patří ve střídmějším podání Richarda Linklatera, který prostě umí vystihnout lidi všech možných věkových kategorií. Dazed and Confused je sice amerika v ryzí podobě a film předkládá snad ty největší high school klišé, ale je to takové sympatické. Nicméně na Richarda Linklatera to není tak hluboké, jak by mohlo být. Vtipu je rovněž minimum a věci jako šikana prváků tak úplně za úsměvnou věc nepovažuju. Nicméně atmosféru to má velice slušnou, hippie párty v téhle podobě by chtěl určitě zažít každej. Minimálně už pro tu božskou dobovu muziku. ()

Skrk

Nepoznal jsem víc nesympatičtější a hloupější "komedii" než je tohle. Se srovnáváním s Americkými graffiti či Zlatými časy na Ridgemont High běžte někam. ()

corpsy

Jeden z najkultovejších filmov pre americké publikum. Naschvál som nenapísal americký film, pretože za ich hranicami to má malú šancu na pochopenie a nedáva to taký zmysel. Soundtrack, ( vtedy nie ) hviezdne herecké obsadenie a letná atmosféra. No proste kult. ()

MartinezZ odpad!

...no a pak jsou filmy, u kterých doufám, že budou končit výbuchem atomovky a já si oddechnu, že "tohle" se z toho města nedostane nikam jinam mezi lidi. ()

-Ravee-

Omámený Linklaterův scénář ve zmatené Linklaterově režii, který bych mu toleroval možná v devatenácti. Ve třiatřiceti bych už ale čekal něco vyzrálejšího (což přišlo o 2 roky později) a celistvějšího, než je tahle MJ oparem obehnaná nejasná vzpomínka na střední.. P.S.: McConaughey je i jako přerostlý pubertální slizák na jedničku.. ()

Asgy

Z tohoto filmu mám celkem rozporuplné pocity, i když nemůžu říct, že bych se při sledování nudil. Byla to celkem dobrá sonda do života amerických středoškoláků, s výborným soundtrackem, ale ocenil bych hlubší příběh. ()

swed

Sex, drogy, rock´n´roll. Podle mého názoru velmi věrný pohled na dospívání po americku, opírající se o přirozené dialogy (aby ne, když jejich autorem je sám Linklater), retro nádech a tomu odpovídající herecké výkony (McConaughey příjemně překvapil). Je osvěžující, že se film nesnaží nic pitvat nebo řešit, jeho záměrem je sledovat 24 hodin ze života mládeže, vybavené více než malým množstvím alkoholu a marihuany (o sexuální nabuzenosti netřeba mluvit :) P.S. Afflecka jsem poznal až podle závěrečných titulků. 7/10 ()

BoredSeal

Úplně obyčejný film o posledním školním dni, kdy se pár lidí jde opít a zhulit se, hledají párty, kde si možná vrznou, jen jsou tam všichni navlečení do hadrů ze sedmdesátek a jezdí tam nádherné bouráky. Filmoví nadšenci ocení budoucí známé tváře s tradičně výrazným Konafym. Jenže je to jeden z těch filmů, které jsou o ničem a přesto z něj má část publika hřejivý pocit u srdce za to, že jim připomněl něco, co v životě zažili nebo přáli si zažít, a já tentokrát do této části publika nepatřím. ()

Martin741

Obcas mam neidentifikovatelnu /raz darmo, moju mentalnu orientaciu sa este nepodarilo objavit/ tuzbu slavnostne otvorit zumpu. Hned ma ovanula ta nezamenitelna aroma, zobral som si palicu a hladal som to hovno, ktore by mi bolo viacej sympaticke a pripadne menej smrdi. Dostal som sa az ku dnu no a na dne zumpy som objavil toto. 20 % ()

honajz2

Popravdě jsem čekal něco na styl Flákače, ale toho jsem se kupodivu nedočkal, Něco málo k zamyšlení tam sice bylo, ale hlavně je ten film výpovědí o životě jedné generace a dál to už nezachází. A je to škoda, protože ze začátku se tam vše zajímavě vyvíjí a skutečně to má i potenciál, ale pak se to celé rozplizne. A tak je zde nakonec nejstěžejnější, jak moc si dokážete oblíbit postavy. Mě osobně moc nezaujala ani jedna a kromě pár povedených scén mě moc nezaujal ani ten film. Něco do sebe to ale stejně má, natočené a zahrané je to taky docela solidně, jen jsem od Linklatera čekal víc... Soundtrack ale skvělý, to musím uznat. Slabé 3* ()

Abes

American graffiti, Fast times on Ridgemont high, Lords of Dogtown? Na tyhle si občas vzpomenu a zvažuju opakovanou projekci. Dazed and Confused? Zlatý voči! Člověka sice zabaví pozorovat hereckou smetánku zamlada v doprovodu rockových pecek. Půlhodina šikany aby si mohli bažanti dát s mazáky nakonec pivo, ohlížení se jestli jsem na hájskůle nejel jen na půl plynu, smlouva o abstinenci. Vše je tady až příliš prvoplánové. ()

Topco

Skvelá pocitovka! Ukážkový tínedžerský film. Autentické výkony + parádny soundtrack so síce notoricky známymi vypaľovačkami, no s aurou neopočúvanosti. Linklater ako vyšitý :) 4,5* ()

Juto

Je radosť pozerať na tento film, bez ohľadu na váš vek. Pretože vás úspešne vráti do stredoškolských rokov so všetkými jeho radosťami a agóniami. 8,5/10 ()

campix

Linklater tohle prostě umí. Dokáže naprosto obyčejné věci natočit neskutečně poutavě. Ve filmu se prakticky nic zas tak zajímavého neděje, ale nemůžete se odrhnout. Dazed and Confused sleduje vlastně jenom jeden den konce školního roku někde na americkém maloměstě. Pro někoho je to symbolický konec studií, pro někoho je to teprve začátek. Sledujeme iniciační rituály noviců, trošičku té šikany, trošičku objevování a zkoumání spojené s dospíváním. Ozvláštňuje to kupa mladých herců, kteří jsou v současné době velké hvězdy. Affleck, McConaughey, Zellweger nebo Jovovich, takže je vidět, že na herecké talenty měl Linklater také velmi dobrou ruku. Malý velký film. Rozhodně nezbývá než doporučit. ()

dr.fish

Tyhle filmy jsou všechny na jedno brdo. Takže rozhodne většinou množství vtipů, zajímavých situací atd. Tady je magnetem účast budoucích hvězd, kterých tu není málo. Jinak bych asi řekl naprostý průměr.60% ()

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Phil Lord a Chris Miller (Lego příběh) měli po 22 Jump Street režírovat romantickou komedii The Rosie Project. Lucasfilm jim ale odmávnul film s mladým Hanem Solem, takže vzali nohy na ramena a… (viac)