Čierny telefón

• Česko Černý telefon (viac)

Finney Shaw je trinásťročný chlapec, ktorému zmení život sadistický vrah. Ten ho unesie a uväzní vo zvukotesnej pivnici, kde nemá zmysel volať o pomoc. V miestnosti z ktorej zdanlivo niet úniku, sa nachádza telefón, aký by ste už len ťažko našli. Finneyho spoločníkmi sa na druhej strane linky stanú predchádzajúce únoscove obete. Tie majú jeden spoločný cieľ – postarať sa o to, aby Finneyho príbeh neskončil tak tragicky ako ten ich. (Cinemart SK)

MatyRock

Atmosférické drama, nežli horor, s velmi přímočarým příběhem a absentem většího dějového zvratu. Pár překvapení se koná, ale u nich se na místo údivu dostaví pocit, že se jedná již od úplného zrodu o velmi jednoduchou a přímočarou podívanou. Nicméně Ethan Hawke byl výborný a dětští herci předvedli, vzhledem k jejich nízkému věku, také skvělé herectví. 7/10 ()

Zaks

Vynikajúci horor, ktorý nie je veľmi krvavý, ale žáner napĺňa inými prvkami. Famózna ponurá osemdesiatková atmosféra, k tomu výborné výkony najmä, áno, detských hrdinov a napätie od začiatku do konca. ()

Langos

Film mě dost překvapil. Čekal jsem od toho odfláklej horor, ale celkem se povedl až na nějaký chybky. Film je napínavý, ale stejně by to ještě trošku šlo natáhnout. Jenom mi tam moc nedával smysl ten černý telefon a nebyla tam řečena nějaká minulost toho únosce. Nevíme, jakto že ta sestra Finnyho má ty sny. Film bych asi o trošku protáhl, aby se tam vešli ty nějaký vedlejší informace, ale jinak za mě je to dobrý horor. ()

lineker

Bohužel ten silný hororový odér, na který mne kdysi Scott ( například u Sinister ) nalákal čím dál více s dalším a dalším filmem vyprchává a černý telefon je v porovnání s výše jmenovaným již pouhou vodou po holení. Jen dobře zvládnutá režie a nějaká ta retro "atmoška" film nedělá a od renomovaného tvůrce filmu pro dospělé bych chtěl dostat něco jiného než soap "horor" navíc s několika až úsměvnými scénář přešlapy. ()

melmoth

The Black Phone je nadpriemerný hororový príspevok. Má pomerne sympatickú hlavnú postavu, vynikajúcu atmosféru a človek sa pri ňom nenudí, no kvalita z ranku famózneho Sinister sa nekoná. Summa summarum si najnovší Derricksonov zárez v rámci tohtoročných „veľkých hororových udalostí“ vytiahol krátku slamku – rozháraný scenár a predovšetkým mizerná práca s na pohľad zaujímavými postavami, ho kvalitatívne zráža až za piaty diel Scream a Westove X. Viac tu ()

Cham3l30n

V první řadě to není horor. Je to spíše thriller s duchařskými prvky, které si divák musí přebrat sám, film nám je nijak nevysvětlí. Můžeme zde tedy a zároveň nemusíme vnímat prvky nadpřirozena, které se mohou i nemusí odehrávat v mysli hlavního hrdiny. Kouká se na to fajn, jen je to hrozně obyčejné. Není zde co extra vyzdvihnout. Od Scotta bych čekal více. Silnější tři hvězdy. ()

Nellaron

Úvod filmu je veľmi zaujímavý a atmosférický. Lenže tesne po únose hlavného hrdinu príliš skoro stráca dych, pretože odkrýva všetky esá v rukáve. Prakticky od polovice filmu vás už film nemá ničím prekvapiť. Režisér si mohol niečo nechať aj na finále. ()

MikeFrost

vůbec by mi nevadilo vidět film, či seriál, z tohoto období. Dětský svět, karate kid plakáty a vše takové přijemné, že bych si přál alespoň týden v tomto období prožit.. a pak tam máme unosce, duchy, vrahy.. to už  bych zažít nechtěl..:D vše tu máte pohromadě společně s hutnou atmosférou. Stojí za to vidět a odemne bez problémů 5 hvězd, jelikož jsem se proste bavil a podle toho hodnotím ()

McGuffin

Pět chlapců v Denveru zmizí, než publikum nahlédne do únoscova spartánsky vybaveného zvukotěsného sklepa, kde spatří čerstvě uneseného hocha a na stěně Černý telefon, The Black Phone. Zatímco policie bezúspěšně pátrá, dostane šestý unesený od svých předchůdců, přestože jsou mrtví, několik užitečných telefonických rad. Po pečlivé přípravě svého únosce přemůže a svobodný vyjde z temného sklepa na ulici zrovna když policie v protějším domě najde těla pěti zavražděných pomocníků. S pomocí chlapcovy jasnovidné sestry. Scénář na půdorysu povídky Joe Hilla napsali C. Robert Cargill a Scott Derrickson, který černý příběh též režíroval a produkoval. MacGuffin ()

ondrapec

Původně jsem dal filmu čtyři hvězdy, po měsíci přepisuji na pět (musím zde být trochu subjektivní). Film ve mě zanechal hlubší stopu, než jsem čekal, nedává mi spát a chci ho vidět znovu a znovu.  Není to bůhví jak děsivý horor, jumpscary očekávatelné, děj mi přijde takový nedovysvětlený...ale zapůsobilo to na mne. Finney je sympaťák, fandíte mu celý film a telefonáty skrze černý telefon jsou děsivé, až mrazí. Zároveň je zde ale něco poetického, krásného, snad naděje míchaná se strachem a vírou, snahou přemoci Ethana Hawkea i za pomoci jeho sestry a jejích schopností. Černý telefon je více než replika symbol ke svobodě, propojení s minulostí a zároveň toužebnou a šťastnou budoucností. Stejně tak funguje Ethanova maska. Symbol jeho nepříliš šťastného dětství, ztělesnění vnitřního zla, které se v Ethanovi bije, a možná i ochrana před vnějším, pro hrdinu nepříliš přívětivým světem. Zkrátka to na mě zapůsobilo :) *90%* ()

Dakota1978

Dlouho mě film takhle nevtáhl jako černý telefon! Řemeslně bezvadně zvládnuto, herecky bez jediné chybičky (často žasnu nad talentem dětských herců), scénář neurážel, atmosféra 80. let vystižena na jedničku s *. Propojení žánru thrilleru s prvky duchovna provedeno s umem. Tíživá atmosféra sklepního vězení z obrazovky přímo sálala. Já si tohle kino moc užil a doporučuji. ()

Jittulle11

Jako můžete říkat a psát co chcete, mě se to líbilo. Reálné, žádná nuda, spád, zm.d v masce, ve které asi aj chrápe. Skvělé obsazení, závěr top ()

BStone

Scottova novinka Černý telefon přináší zprávu o kvalitativním sestupu jeho filmů, aneb budu v poho, protože mě mrtví kámoši prozvoní… Ve srovnání s famózním Sinisterem, který představuje naopak vrchol Derricksonovy tvorby, Černý telefon neobstojí.  Žádné prokreslení postav, jen touha natočit něco tak dobrého jako Sinister. To nevyšlo. Derrickson filmy točit umí, nebo uměl, tak i tento vypadá velmi dobře, forma ale výrazně vítězí nad obsahem. 50% ()

Duffson

Naprostej prumer, nic zajimavyho tento pocin neprines. Pozitivni je rozumna stopaz a hnusna maska, ktera vsak prilis napeti nakonec nevybude..skoda ()

gggggg

Celkovo to nebol vôbec zlý námet. Ale bohužiaľ, film si nevytvoril poriadnu atmosféru a tá je na horore najdôležitejšia. Taktiež záver nemal nič do seba a celkovo bol nedostatočný. Navyše si myslím, že nadprirodzené javy tento snímok pokazili, ako aj z môjho pohľadu nesympatická až doterná sestra hlavného hrdinu. Celkovo vzato by som si to znovu nepozrel, ale jeden večer sa pri tomto horore vydržať dá. ()

ANALYZATOR

Přišlo mi to hloupý/nudný a v okamžiku, když ten kluk utekl a utíkal uprostřed noci po ulici plné baráků, tiše a středem cesty, aby ho mohl zase chytit, tak jsem zavelel k ústupu z kina. Hrozná hovadina. ()

K1K0

Slušný horor skôr by som povedal dramatický/thriller ale budiš. Je to taká dahmerovka v jednom celku, no však v úplne inom podaní. Film je dosť podobný filmu: TO kde v hlavnej roli účinkuju predovšetkým deti. Sadistický vrah ktorý unáša deti a napokon ich zabije, jeho sfetovaný brat, polícia a rodičia ktorý si nevedia rady, pričom celý prípad nakoniec vyrieši malé dievča. Stojí to za to pozrieť si tento film, a sledovať. Nie je to topka ale ani najhoršie, pohodička pre večerné jesenné či všedné dňi. ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení

13.07.2022

Třináctiletý kluk uvězněný sadistickým vrahem ve zvukotěsném sklepě. Na jeho stěně visí odpojený černý telefon. Ten však jednoho dne zazvoní. Ve sluchátku se ozývají předchozí vrahovy oběti, které… (viac)