Čierny telefón

• Česko Černý telefon (viac)

Finney Shaw je trinásťročný chlapec, ktorému zmení život sadistický vrah. Ten ho unesie a uväzní vo zvukotesnej pivnici, kde nemá zmysel volať o pomoc. V miestnosti z ktorej zdanlivo niet úniku, sa nachádza telefón, aký by ste už len ťažko našli. Finneyho spoločníkmi sa na druhej strane linky stanú predchádzajúce únoscove obete. Tie majú jeden spoločný cieľ – postarať sa o to, aby Finneyho príbeh neskončil tak tragicky ako ten ich. (CinemArt SK)

bonovox

The Black Phone má slušnú atmosféru ale moc mi nesadlo prepojenie thrilleru s hororom a ducharinou. Ethan hraje šialenca dôveryhodne (výborné masky). Na jedno pozretie môže byť. 60% ()

ricmont

Černý telefon je rozhodně zajímavý horor. A za mě by bylo fajn kdyby se takových točilo víc. Pokud je něco co tu stojí za pochvalu je to budování příběhu. Černý telefon jsou vlastně takové puzzle. Během sledování dostáváme několik kousků skládačky a na konci se vše složí dohromady. Musím se ale přiznat že jsem byl někdy dost zmaten a to hlavně ve finále které mi zamotalo docela hlavu. Protože jsem si myslel že jsem už přišel na to co se děje. Ale nakonec to bylo trochu jinak. Co je za mě škoda je že se víc nepracovalo se zápornou postavou. Ethan Hawk je v této roli fajn ale za celou dobu se nedovíme proč děti unáší. Jediné co se dozvíme je že chce s nimi hrát hru. Ale ani to není nijak zvlášť vysvětlené. I tak se jedná o zajímavý snímek který mě mile překvapil. ()

taibrek

Obsahom tento film mal čo mal mať- napätie, trochu duchov, strach... Jediná vec čo mi chýba a bolo by to o to trochu krvavejšie prečo potrestal tie ostatné deti? Stačilo tam menej obetí a trochu rozviesť ich dejové linky z tej pivnice. A ta dá malo by to hneď lepší hororový šmrnc. ()

Lilith03

Jsem ráda, že jsem na to nešla tehdy do kina, ušetřila jsem peníze. Tohle se totiž nepovedlo, jako neříkám, že je to odpad, ale ten film zkrátka nefunguje. Nedovedu si ani představit diváka, kterého by uspokojil. To může bavit tak akorát někoho, kdo na filmy skoro nekouká a líbí se mu tak nějak všechno... Film se snaží působit realisticky, což se nekoná. Herci nefungují, tyhle děti to zahrát nedokázaly, né vždy jsou prostě děti sázka na jistotu. Bohužel ani únosce nebyl důvěryhodný a ten jeho český dabing byl mimochodem pěkně blbej. Nejvíce to ovšem ztroskotává na mizernému příběhu... Je to neskutečná nuda, nic se tam neděje, napětí nulové, horor to nevidělo ani z rychlíku. Jedna hvězda za snahu a to jenom proto, že mám dobrou náladu. ()

flyer.nick

Budu proti všem recenzím co tady dosud jsou, ale za mne super. Pokud teda pominu pár vysloveně kravin při pokusech o útěk tak to mělo parádní atmosféru, super záporáka a i nějaký ten fajn twist nakonec. Jen tomu chybělo trošku víc osvětlení záporákových pohnutek a hlavně trochu logičnosti v těch pokusech uprchnout. ()

MartinSTFC

Tedy jak toto mohlo získat zde na ČSFD tak vysoké hodnocení? Zaprvé se nejedná o horor, to hned na úvod. Pokud něco, jedná se o velmi nepatrně napínavý thriller, nicméně snaha budovat zde napětí padá hned s první čtvrthodinkou. Absolutně nedomyšlené, plytké, bez jakékoliv akčnosti, příběhu, napětí, originality. Za mě jeden z nejnudnějších snímků tohoto roku, který se dostal se svým hodnocením tak vysoko, avšak bez zásluh, spíše vlivem infantilních hodnotících a zřejmě placené propagace, protože jinak si to nedovedu vysvětlit. Nároky a vkus mnohých diváků za poslední léta skutečně opadly až na bod mrazu. ()

Polux

6/10 | Trailery, bohužel, slibovaly podstatně napínavější, strašidelnější a tísnivější záležitost, než nakonec Derrickson ve výsledném filmu dodal. Horor to není ani omylem, pokud někdo nepovažuje za horor jakýkoliv film, ve kterém je pár jump scare scén, přestože vyfasoval eRko (jedna explicitní scéna plus nadávky a to je vše), ale slušný dobový thriller, což by samo o sobě na škodu vůbec být nemuselo. | Předlohu neznám, takže nemohu posoudit, zda problém začíná už tam (tipoval bych že ano), nebo až u samotného scénáře, ale tak jako tak film doplácí na příběh, protože k adaptaci zvolená historka na celovečerní stopáž prostě nestačí. | Několik linek (nadpřirozené schopnosti skrze víru, sebevražda matky, obsese nošení masek) je jen nahozeno, aniž by se s nimi jakkoliv dál pracovalo, většina postav se v dané situaci (v sousedství řádí únosce a pravděpodobně vrah dětí) chová naprosto nepochopitelně (zákaz vycházení, policejní hlídky na každém kroku nic?), to samé platí o panu przniteli osobně (kupa hlíny u zdi, vyrvané mříže z okna na podlaze, odkódování zámku na dveřích a zejména držení rukojmí v domě potenciálního nepohodlného svědka, když mám další barák jen pro sebe nic?), jehož benevolence stran vězeňských podmínek je ovšem skutečně (na sériové vrahy) nebývale vysoká:-). Což se na druhou stranu, naneštěstí, nedá konstatovat směrem k četnosti jeho kontrolních návštěv internovaných výrostků (správně, Hawke se ve filmu moc často neohřeje a je to sakra škoda, protože záporáci mu jdou více než slušně, viz nedávný Moon Knight). | Atmosféru 70s se Derricksonovi daří budovat skvěle (obvyklá pomůcka v podobě tematického OST funguje i tentokrát), dětští herci hrají výborně (McGraw má kariéru rozjetou slušně, takže v jejím případě asi nejsou obavy o její další působení na místě a debutující Thames na tom snad za pár let bude podobně, talent na to má) a těch několik přítomných lekaček je docela výživných, ale v podstatě všechno ostatní není vysloveně špatné, ale mohlo být mnohem lepší. Bohužel předloha/scénář byli proti. Výborný Sinister je tak Derricksonem nadále nepřekonán. | PeZet ()

Slepejsek

Pokud nejste nároční a stačí vám napětí pro napětí (trochu krimi a trochu nadpřirozena) můžete si promnout svá nažhavená očka. Pokud chcete víc a jste zvyklí přemýšlet nad tím, co je vám předloženo, kupte si pop-corn a sedněte si na lavičku před kinem... ()

Pavelkedar

Určitě bych se bez toho obešel. Nevtáhlo do do děje, neměl husákovu kůži za krkem, jen asi 2 x středně lekl. Závěr , byť celkem napjatý, nedokázal zvýšit celkové hodnocení. A ačkoli nejsem vyhledávač chyb, tak minim. 3 skutečnosti ve finále scén(díra ve zdi, v podlaze a likvidace hlíny byly nesmysly do očí   bijící. Celkově zklamání. ()

NikiVai

No já tedy nevím, jsem z filmu celkem rozčarovaná. Čekala jsem horor a dočkala se takového dramatu pro děti. Okej, beru hlavní dějovou linii s Finnem, ale ještě schopnosti jeho sestry, to už  mi přišlo jaksi moc utažené za vlasy. ()

vinducha

Přiznám se , že od pana Derricksona jsem tedy očekával větší hustotu. Tohle bylo takové retro krimi o 1 vyšinutém seriovém vrahu se zálibou v odrůstajících jinoších. Dalo se , ale nic , co by přepisovalo filmové dějiny to opravdu není. ()

Sopholojong

Bolo by lahke to odstrelit do blockbusteroveho priemeru kvoli lenivejsiemu scenaru a pomalym, az zbytocnym scenam (trampoty s otcom, duo az parodickych detektivov, skolske moralitky, pozadie vraha), lenze to by to nemohol nakrutit viac ako zdatny remeselnik Derrickson. Top 70's vyprava severozapadneho, americkeho vidieka, krvave sceny (!) bitiek teenagerov (taketo som teda este nevidel), vyborne nadizajnovane masky psychopatickeho, sustredene hrajuceho Hawkea, samotny "Cierny telefon" v kobke plnej hororovych vyjavov (uz zavrazdene decka, ktore sa snazia pomoct este zivej obeti volanim nan) a "nakladackove" finale. Derrickson je formalne (zvuk-vyprava-hudba) na urovni Wana, ale co sa tyka rozpravania "story" niekde na pol ceste. 7/10 ()

Zvollda

Nežli horror, spíše thriller osolený špetkou mystery s celkem ohraným námětem a předvídatelným koncem, což se dá čekat u útěkovky. Atmosféra a zpracovaní celkem slušné. Hlavní postava na mě působila až nereálně nebojácně na Malého kluka. Selský rozum hlavní postavy bych raději také nezmiňoval...takhle lacině se nechat nalákat do auta, když se všude řeší, že ve městě řádí chmaták. ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení

13.07.2022

Třináctiletý kluk uvězněný sadistickým vrahem ve zvukotěsném sklepě. Na jeho stěně visí odpojený černý telefon. Ten však jednoho dne zazvoní. Ve sluchátku se ozývají předchozí vrahovy oběti, které… (viac)