Na jednom z newyorských dálničních obchvatů se v ranních hodinách, kdy každý spěchá za svými povinnostmi, srazí dvě auta. Zdánlivě se vlastně nic nestalo, jen jedno auto zůstalo nepojízdné. Ale pro oba řidiče má jejich náhodné setkání nedozírné následky. Tím jedním je úspěšný mladý advokát Gavin Banek (Ben Affleck - Nejhorší obavy, Pearl Harbor ad.), který zmeškal klíčové stání a omylem našel klíč k nekalým praktikám v rodinné firmě, druhým Doyle Gipson (Samuel L. Jackson - Shaft, Vyvolený ad.), nešťastný otec, který se opozdil k rozvodovému řízení a zřejmě ztratil ženu i své děti, přestože by s nimi chtěl být každou minutu. Banek a Gipson jsou naprosto odlišní muži. První mladý, toužící za každou cenu po penězích, úspěchu a vysokém společenském postavení, druhý stárnoucí, který už se jen zoufale brání, aby se neocitl až na samém dně.Drobná autonehoda, která je svedla na okamžik dohromady, je ve svých nečekaných důsledcích staví proti sobě. Promění je v nepřátele na život a na smrt a zavede je až na samý okraj sebezničení... Ironie osudu, film o zcela nepředvídatelných zvratech lidského osudu, je americkým debutem britského režiséra Rogera Michella, který je mj. tvůrcem mimořádně úspěšné komedie Notting Hill s Hugh Grantem a Julií Robertsovou. O svém filmu, který se jednoznačně opírá o skvělé herecké výkony obou hlavních představitelů, řekl: Scénář mne zaujal hned při prvním čtení. Líčí náhodné setkání dvou mužů, po němž se doslova protnou jejich životní kruhy. Zavede je, do jisté míry proti jejich vůli, na podivné cesty plné násilí a brutality, kterou by v sobě oni sami ani nehledali. Jenže z cest, po nichž se ti dva vydali, už není návratu. (oficiálny text distribútora)

peetriss

Průměrný thriller se sociálními prvky, který se snaží navázat na údernost Schumacherových děl Volný pád a Telefonní budka. Bohužel jim nesahá ani po kotníky, je příliš rozředěný vatou, slabším scénářem, údernost chybí a sociální aspekt je zde příliš na sílu vtlačován, aby režisér Michell v divákovi uměle vzbuzoval dojem, že kouká na něco myšlenkovitějšího, než jen na obyčejný thriller. Loudavost se tvůrci snaží uměle roztočit do vyšších obrátek implementací dynamické hudby, bohužel neúspěšně. Samuel L. Jackson výborně obsazen, jeho sok Ben Affleck si naopak připisuje další film, kterému svým "znuděným" neherectvím ublížil - tady to chtělo někoho říznějšího. Jak by asi Incident vypadal, kdyby se jej ujal právě zmiňovaný Joel Schumacher, můžeme jen domýšlet. ()

Tomislav

Jestli se už dlouho vyhýbáte zrcadlu, abyste si o svém obraze mohli stále něco namlouvat, pak se připravte na to, že vám tenhle film naservíruje pestrou paletu obrazů, které nebudou zrovna lichotivé. Po jeho shlédnutí jsem se díval na tu svou hromádku špinavého prádla a říkal jsem si, jestli není na čase ji alespoň vyvětrat, když už ne vyprat. Ač je to film o morálce, nemoralizuje. Ač bych jindy kritizoval konec, neučiním tak, protože ho berou jako nutnou součást očisty po tak náročné inventůře. Skvělé herecké výkony, skvělá psychologie postav, hodně realistické! ()

alambert

Dobrý námět: velmi zajímavá shoda náhod. Docelá napínavé, ale nejsem si jist, jestli se na to ještě někdy budu mít chuť podívat. ()

MickeyStuma

Příběh o náhodném střetnutí dvou rozdílných lidí z čehož vzejdou velmi dramatické situace. Ben Affleck v roli právníka čelícího důsledkům svého vlastního jednání a jednání svých nadřízených a Samuel L. Jackson jako obyčejný běžný člověk osudově tlačený k zoufalým činům k záchraně svého manželství a lásky svých dětí. Jedna banální nehoda a všechno je jinak. Z obou mužů se rázem stanou rivalové a nastává boj o to kdo z koho. Chyby se stávají, takový je život. Každý má ale také v sobě moc vše napravit a dát opět věci do pořádku. Jenomže osobní hrdost a neústupnost mění vše do zcela jiné roviny a tak se vše naopak ještě daleko více komplikuje. Životní dráha se oběma hroutí a to doslova. Rozdílné charaktery postav vytvářejí živelnou pohromu všeho dění a dá se říci, že si to oba představitelé v jistých mezích náležitě užili. Nedoceněný snímek vedoucí k zamyšlení, jak by reagoval divák v takové situaci. Stejně nebo úplně jinak? ()

salamandrr

Když má Ben Afleck den blbec...je to špatný. Když má den Samuel L Jackson den blbec je to špatný. A když ho maji tihle dva v jeden den...je to hodně špatný a když se při tom ještě potkají a to u vzájemné auto nehody, při které na sebe nejsou zrovna milí a přesto se musejí znova sejít...tak je z toho snímek o dvou chlápcích co si dělaj hnusný a podlý naschvály ()

Barak

Dva chlapící se náhodu střetnou na silnici a po celý den si dělají "naschvály". Asi to má být hodně napínavé, překvapivé, mrazivé a thriller jako hrom - ani jedno z toho. Velmi průměrné drama, ke kterému se nemá cenu vracet, neboť nenabídne nic víc, než krapek "zábavnosti".... 5/10 (opravdu špatný dabing) ()

n3uro

Nechápu tak nízké hodnocení. Film sice nepřináší nic nového jako celek, za to některé detaily jsou vypracované k mému úžasu - respektive propracovanost některých rozhovorů je briliantní. Nakonec, film zanechává ten správnej a dobrej pocit, jen si nejsem jistej zda to není na škodu... ()

markotter

Přestože jsem tento film už viděl v minulosti, teď podruhé a poznával jsem jenom obrazy, ale o tom jak se bude děj vyvíjet jsem neměl ani potuchu. To by mohlo vypovídat o tom, že to asi byla nuda, ale nebyla. Film nemá bůhvíjaké tempo, akce je tam pouze jedna scéna s kolem, ale má zajímavou atmosféru a osudy obou hlavních představitelů jsou hodně zajímavé. Stojí za to se na to podívat. ()

E lan

Poctivý thriller, kterému něco schází. Přitom herecké výkony jsou více než dobré, scénář také není špatný, režie docela odsejpá... Hmmm, vše to paří dohromady, ale celek je takový "obyčejný". Přesto příjemná hodina a půl. ()

bono22vox

Ale no tááák. Tohle je hodně podceněný film. Affleck a Jacson jsou zde jako protivníci na život a na smrt velice dobří, skvěle propracované a zahrané postavy a to především díky skutečně originálnímu scénáři - argumentů PRO by se v případě Incidentu našla hned celá řada... ()

mira.l

Ještě že to trvalo jen hodinu a půl. Naprosto nezáživná pitomost, o který za dva dny nebudu vědět, o čem byla, a to nejenom proto, že to okamžitě půjde z disku pryč. Jak tomuhle někdo může vlepit tři a víc hvězdiček, mi není úplně jasný, stejně jako nechápu přínos tohoto kusu světové kinematografii... ()

Lokran

Tenhle film si nechtěl vybrat čím bude, takže zůstal tak nějak na půli cesty mezi psychothrillerem, akčním filmem a rodinným dramatem. A ze všech tří si nakonec vybral to horší. A mě zoufale nudil. Já mu víc jak dvě hvězdy dát nemůžu. 40% ()

ForGump

Nuda a šeď. Scénář, který si snad někdo vycucal z prstu a pak ho několikrát ještě vypral na šedesát. No hrůza, až je zvláštní, že se do toho podařilo nacpat tolik známých herců. Ten film prostě nemá skoro nic zajímavého, má jen lehce přes 90 minut, i přesto je to k nevydržení, a když je to navíc film s Affleckem hlavní roli, tak je superpravděpodobné, že to nevydržíte do konce. 30% ()

RobbieM@N

Výjimečně padlo levné poselství na úrodnou půdu, popcornový hollywood s přesahem...překvapivě dobrá psychologie postav (Samuel tu zapadá do psychologického profilu bez pochyb), neobvykle dobrá režie a "výborný" Ben Affleck ()

Boudyy

Jeden z nejlepších Affleckových hereckých výkonů za celou jeho hereckou kariéru, občas dost dobře vybudovaná atmosféra, S. L. Jackson jako vždy slušný. I když shoda náhod se jeví spíše nepravděpodobně, větších výhrad bych proti příběhu neměl. ()

subic

Samuel L. Jackson tentokrát za slušňáka, nestřílí a ani nemluví vulgárně, na něm to stojí a padá, Ben Affleck opět průměrný podprůměr. Režie a kamera taky slušná, ale scénář je bláto. Pro mě tak jen průměrný film o celkem divoké shodě náhod, které svedou dohromady 2 odlišné typy obyvatelů New Yorku, aby je osud trochu potrápil a pak srovnal. ()