Jamie Foxx hraje dříče, co chce vlastníma rukama zařídit dobrý život svojí bystré dceři. Čištění bazénů v údolí San Fernando je ale jenom fasáda pro jeho skutečné živobytí: lov a zabíjení upírů pod křídly Mezinárodní unie lovců upírů. (Netflix)

filmfanouch

V posledních letech se roztrhl pytel s kaskadéry s režijními ambicemi. Chad Stahelski dodal prvního Johna Wicka a již příští rok dodá čtvrté dobrodružství Jardaniho Jovonoviche, David Leitch po spolurežii prvního Wicka světu dal Deadpoola 2 či čerstvý Bullet Train, Sam Hagrave si svým režijním debutem Vyproštění zajistil na Netflixu pokračování a na Netflixu to nyní zkouší i J. J. Barry. Představitel Scorpiona v nenáviděném pokračování původního Mortal Kombatu s podtitulem Vyhlazení a zkušený kaskadér, který v branži figuruje již od roku od druhé poloviny 80. let dle očekávání též servíruje akční podívanou. V hlavní roli Jamie Foxx, lákání na buddy komedii evokující brutálnější verzi Mužů v černém s upíry místo mimozemšťanů a snadné naděje, že Netflix dodá přinejlepším slušnou jednohubku. Jenže jak je u originálních filmů od Netflixu zvykem, je to tak trochu ošemetné.   I zde je jasné, že by Netflix ideálně rád rozjel další velkou franšízu, kdy se nechávají pootevřená vrátka pro další dobrodružství, zároveň to přitom není ten případ, kdy by z filmu byli cítit tak obří ambice. Působí to jako ideální film pro streamovací službu, který by si ovšem přítomnost v kinosálech obhajoval trochu těžším způsobem. Po vzoru Stahelskiho, Leitche a Hargravea se minimálně ukazuje, že kaskadéři na režijní židli dokážou skutečně vyrukovat se solidní akcí, která dokáže být přehledná, sázet na poměrně hravou kameru a skutečně vyvolávat natěšení na další akční scénu. Když se totiž řeze, je to velmi fajn. Když zrovna ne, zas tak fajn to není.   Jamie Foxx je pořád herec, který ve své kariéře přeskakuje mezi komornějšími dramaty, akčními filmy a komediemi. Foxx se dá díky tomu za svou kariéru označit za velmi dobrého herce, který dokáže fungovat v rámci komediálních pasáží, akčních sekvencí i momentů, kdy jde tak trochu o drama. Pak je tu Dave Franco, kdy jeho Seth společně s Foxxovým Budem utváří buddy dvojici, kdy je ovšem háček v tom, že i když máte zrovna pro mladšího bratra Jamese Franca slabost, tady to zrovna velká sláva není, kdy Seth zaplňuje klasickou úlohu otravnějšího a zbrklejšího parťáka. Kdyby mělo dojít na srovnání právě se zmíněnými Muži v černém, Foxxův Bud působí jako ekvivalent agenta K v podání Tommy Lee Jonese, Francův Seth poté jako ekvivalent agenta J v podání Willa Smitha. S postavou je to nakonec o trochu zajímavější alespoň v závěru, kdy dojde k poměrně zajímavému nápadu, do té doby je ovšem trochu nesnesitelné s Francovým Sethem trávit čas. S kým je ovšem zábava je Snoop Dogg v roli legendárního lovce upírů a kovboje v jednom Big Johna.   Akce sice funguje, trochu horší je to ovšem s humorem, který se tak trochu míjí účinkem. Hlavní záporačka Audrey San Fernando v podání Karli Souza je absolutně nezajímavá a dvakrát nepůsobí jako velká hrozba, pokusy o budování nějaké mytologie jsou ovšem o poznání snesitelnější než u většiny filmů od Netflixu, které se snaží vybudovat svojí mytologii. I tady se víceméně zbytečně odkazuje k tomu, co vše by mohlo dorazit příště místo toho, aby se primárně řešilo, že nejdřív by měl naprosto zabavit první film, aby měl někdo motivaci následně vyhlížet pokračování a různé spin-offy (klidně s Big Johnem).   Po první polovině a fenomenální řežbě v jednom baráku navíc filmu tak trochu dojde dech, kdy se tady poněkolikáté ukazuje, že Netflix by měl zvážit svoje investice a při často nesmyslném vyhazování peněz dát alespoň nějaký slušný šek dramaturgům a nebo nějakému schopnému produkčními dirigentovi, který občas dokáže dodat diktát, který zároveň přinese sladké ovoce. V porovnání s Gray Manem není Denní směna film za 200 milionů dolarů, i rozpočet ve výši 100 milionů dolarů se ovšem jeví jako až podezřele vysoký. I proto, že třeba takové efekty mají výraznější nedostatky.   Ve finále tak sice platí, že J. J. Barry dokázal, že kaskadéři na režijní židli dokážou dodat solidní akci, na rozdíl od svých kolegů ovšem moc nevyjevil důvody, proč by o něm mělo být v Hollywoodu dále slyšet. Na to je Denní směna až příliš generická a jen snesitelná jednohubka, která sice může sázet na cool akci a velmi dobrého Jamieho Foxxe, který by potencionální franšízu celkem v pohodě utáhl, jinak ovšem moc es v rukávu nemá. Je to jen další film, který na Netflixu bude nejúspěšnějším filmem víkendu a za čtvrt roku si na něj nikdo nevzpomene. Kdyby se ovšem člověk musel rozhodnout, zda skoro 2 hodiny stráví sledováním buďto Denní směny nebo Blade: Trinity, minimálně v tomto ohledu působí Denní směna jako vítěz. Což ovšem pochopitelně není zas tak obtížná disciplína.... () (menej) (viac)

Pepinec

Upřímně lituju ty, kterejch se někdy někdo zeptá, o čem tohle je. A už vůbec nerozumím tomu, že si tohle někdo obhájil před svým šéfem. Spousta lidí má problém obhájit si 30 minut na oběd a na Netflixu to vypadá berou všechno, co jim hodíš na stůl. Mám nějaký trenky na zašití, kdyby byl zájem... ()

Cappuccino

Jamiemu Foxxovi rola zabijaka upírov sadla, ale jeho parťák Dave Franco bol na facku. Film má zopár zábavných momentov (hlavne so Snoop Doggom a Scottom Adkinsom), no väčšinou kĺže na vodách priemeru. Hlavná zápletka je jedno veľké klišé, tak ako správanie aktérov a niektoré akčné scény stáli fakt za päť korún. Zamrzí tiež, že tvorcovia načrtli mytológiu upírov i Únie a následne sa tým prestali úplne zaoberať. Slabšie 3 hviezdy. ()

pornogrind

O filmu už nějakej ten pátek vím ale víceméně jsem ho přehlížel, protože se mi do něho vůbec nechtělo. O to větší mě čekalo překvapení. Skvěle fungující mix hororu, akčňáku a komedie. Dobře zvolená byla i hudba. Nejvíc jsem si ale užíval akční pasáže. TOPem je pasáž kdy se na scéně objeví bratři Nazarianovi(Scott Adkins a Steve Howey). Nečekal jsem to, smekám a tleskám. Nadprůměrná porce zábavy. Parádní oddechovka ke který se budu rád vracet. ()

mzss1

[72%] Musím říci, že jsem příjemně překvapen s čím tentokrát netflix přišel. Neříkám, že je tohle nějaká bomba, ale zde se povedla jak akce tak i přiměřený humor. Trochu bych to přirovnal k filmům jako je Blade a i mi to trochu připomnělo zombíky, i když se zde jednalo o upíry. ;) Technicky to bylo dobře natočené, krásná kamera a akční sekvence potěší. Především ta někde uprostřed filmu, kde se nám tu nečekaně zjeví Scott Adkins, který zmasakruje pár ošklivých upírů a i si do jednoho dokonce kopne a pak se zdekuje a je fuč. ;) Každopádně jsem si i párkrát zasmál. Humor mi zde tentokrát sedl, takže žádné trapné výlevy zde naštěstí nebyly. No a celé to tahá skvělý Jamie Foxx, který se zde do role lovce upírů hodil. Závěr už mě bavil trochu méně, o nějakém napětí, ději apod se tu zavadit nedá, ale i tak mě to bavilo a při správné náladě si to někdy možná ještě pustím. Na to 1 vidění to asi stačí, ale čekal jsem nudnou blbost a dostal jsem toto – takže za mě velká spokojenost. ()

kingik

Z Jamieho Foxxe je lovec upírů. Od lovecké unie vyfasoval denní směny a žádný upír před ním není v bezpečí. Pro svoje nekompromisní "čištění" přibral Dave Franca, který zpočátku po jeho boku funguje nad ním coby dohled, přičemž ještě donedávna zastával v unii upjatý úřednický post. A tihle hoši se dostanou upírům vbrzku na kobylku. Film scénář má, pochopitelně. A jedním z jeho autorů je Shay Hatten, ano, naškrábal třetího Johna Wicka. A vyznívá i celkem originálně, v zásadě jednoduše a poměrně přehledně, ale stejně tak nějak plní vedlejší funkci. Filmu totiž vládne úplně jiná devíza: choreograficky vycizelované akční scény, které v rámci upířích magořin nemají obdoby. Produkční tým v zastoupení mistrovského kralevice akčních rejdů současnosti Chada Stahelskiho servíruje brutální a krvavou výkrmnu, kdy útočící upíří sebranka, která tentokrát dokonce čítá pět různých druhů/typů, dostává pořádně a svižně naloženo. J.J Perry, který režíruje, doposavad sbíral zkušenosti u filmu koordinací kaskadérů a bojových scén. A není nikterak znát, že by s režií zápasil, i tak jsem se ale nejvíc těšil na to, až se na Jamieho Foxxe a spol. vyřítí banda upírů a vypuknou jatka. Svojí stylovostí má film blízko k obdobně laděné sérii Blade. Technicky ji ovšem znatelně převyšuje. Velitelem upírů je žena, jmenovitě Karla Souza, což je jeden z těch slabších atributů filmu, ovšem dá se to akceptovat. Bylo by dobré vypustit Jamieho Foxxe do slunných kalifornských ulic plných upírů i napodruhé. Pokud se tak nestane, bytosti se sajícími špičáky už v budoucích filmech nepřinesou mnoho tepelně zábavného. 10/10 ()

sochoking

Priveľa efektov na mňa. Osobne tento typ filmov nemusím. Plusom však bolo, že sa dlho nesrali s koncom, ako to u takýchto filmov býva zvykom a tiež, že sa vyhýbali trápnym vtípkom. Navyše ma potešil Ice T a BODY COUNT v soundtracku, takže silnejšie tri hviezdičky za mňa. 60% ()

dr.horrible

Stredne odfláknutý Netflix. Do takej tej trápnej, céčkovej úrovne à la Gray Man to zase dotiahnuté nie je, ale vrchná (a jediná) charakterizačná úroveň postáv sa zastaví u slova cool, a choreografia súbojov je tiež slabá (a repetitívna; akčné zastrelenie vo vzduchu počas skoku, sa tam objaví asi 30 krát). Ale ako ľahká, víkendová prípravička na nového Bladea to asi stačí. Hlavne nech nerobia sequel. 55% ()

Anderton

Na Netflix a jeho pôvodnú tvorbu môžeme (oprávnene) nadávať koľko sa len dá, ale na druhú stranu, kto by dnes potom točil takéto tupé béčka ako vystrihnuté z minulého storočia s áčkovými hercami. Len škoda, že ten vtipný potenciál, ktorý to má v sebe nie je dostatočne využitý a namiesto pokračovania v hláškovaní vždy príde nijako objavná akcia. Človek sa zamyslí aj nad tým, že mať dnes dieťa v západnej spoločnosti nie je žiadna výhra, 5 litrov škola, 5 litrov rovnátka, a keď zrovna nezabíjate upírov, tak si to môžete hneď hodiť. Oveľa lepšie ako vážny Bright, ale scenár mal byť proste plnší lepších hlášok. ()

Dzeyna

Splnilo to všechno, co jsem očekávala od akční komedie. Ti upíři jsou na mě sice trochu moc, ale co už. Navíc nechybí ani hvězdné obsazení s tváří Jamieho, Dave a Steva. ()

Kudly4

John Wick, ve světě upírů. Solidní, zábavná, akční, krvavá jízda, některé ty fatality, jsou opravdu povedený - hlavně pak v tom upířím hnízdě, kde si zablbne i Scott Adkins. Parkrát jsem se i zasmál - Dave Franco pobavil. Velký mínus, jen za to sračkoidní, rodinný finále. ()

DwayneJohnson

Hrozná bejkárna. A to teď nemyslím ale vůbec pozitivně. Přes solidní a místy i úsměvný úvod to zase zabije totálně zpackaný a přepálený konec. Lovci, hodní a zlí upíři, krém proti spálení. Wtf? Že vezme tuhle roli Jamie Foxx, to jsem nějak neřešil, ten už svou první a asi poslední sošku doma má, ale proč na tak stupidní roli kývl například Oliver Masucci z pro mě kultovní Darku, to pro mě fakt zůstává záhadou. ()

Geralt z Rivie

Další jednohubka od Netflixu. Bavil jsem se, ale znovu už to asi nepotřebuji vidět. Začínám mít strach o Netflix, nějakou pecku už jsem od Netflixu hóóóódně dlouho neviděl. ()

silentname

Myslím, že na lov upírov nabudúce pôjdem opäť radšej s tým týpkom na motorke, ktorý má v sebe tiež niečo z upíra, než toto. "Day Shift" síce nemôžem ohodnotiť ako zlý film, no rozhodne nejde o titul, ku ktorému by som sa niekedy chcel vrátiť. Komédia je okey, no funguje len v určitých momentoch a film nemá atmsoféru, ktorou by sa nejako mohol pýšiť. Tá veľká dávka svetla počas "dennej šichty" z mnohých scénok kradne napätie a rovnako aj hororové elementy, ktoré by nejako mohli tento film zvýrazniť. Jamie Foxx si ale rolu užíva, má to pár dobrých momentov (naháňačka s dcérou v aute asi highlight) a zloduch je celkom zaujímavý. Akurát si myslím, že sa dal využiť aj lepšie a hlavne mohol byť viac reálne prítomný vo filme. Výsledne to vnímam ako okey komédiu, ktorá ale neprináša nič, čo by som nenašiel inde a nebolo spracované lepšie. A v tomto smere je existencia tohto filmu trošku zbytočná. Hodnotenie: C+ ()

Claw

Upírské filmy jsou v Hollywoodu oblíbené desítky let, už od doby, kdy se objevily první adaptace románu „Drákula“. Po vlně snímků, v nichž upíři představovali objekt romantického zájmu, se kinematografie vrací ke kořenům a představuje je jako nebezpečná monstra. Už dávno ale toto pojetí upírů nenabízí pouze v hororových filmech. Nová akční komedie „Denní směna“, kterou uvedl Netflix, je příkladem toho, že při troše snahy se upíři hodí do více různých žánrů. Ačkoliv na první pohled může „Denní směna“ působit díky míšení žánrů novátorsky, ve skutečnosti, tím že se soustředí na pracovní i osobní život hlavního hrdiny, odkazuje na filmy klasického Hollywoodu. Některé příběhové motivy, které se ve filmu objeví, tak nepředstavují nic neobvyklého a zkušenější diváci dějové zvraty vyčtou dopředu. To v případě tohoto filmu nicméně není na škodu. Jistá předvídatelnost stranou, „Denní směna“ je svižný a dostatečně zábavný film, který na jedno zhlédnutí nezklame. Již na začátku zvolí rychlé tempo a místo toho, aby se zdržoval s vysvětlováním pravidel schopností upírů, postupně je představuje v rámci příběhu. Divák tak zůstává napjatý, protože ho zajímá, co upíři dokážou, jaký je jejich plán a jestli se s nimi hlavní hrdina zvládne vypořádat. Ono vypořádání má v případě „Denní směny“ podobu nápadité a časté akce. Díky schopnostem upírů jsou akční scény dostatečně rozmanité a nepředvídatelné, aby je se zaujetím sledoval i divák, který hltá jeden akční film za druhým. Na celkové podobě bojových okamžiků jde poznat, že režisér J.J. Perry v minulosti pracoval jako kaskadér a ví přesně, jak natočit akční scénu tak, aby byla přehledná i zábavná. Perry si naštěstí uvědomil, že film netvoří pouze akční scény a stejně velké soustředění věnuje komediální složce. Ta sází nejenom na absurdní situace, do nichž se hlavní hrdina kvůli svému povolání dostává, ale především na slovní přestřelky ústřední dvojice. Představení nesourodné dvojice, z níž každý má jinou povahu, a přesto se musí naučit spolu vycházet, není nic nového pod sluncem, ale díky nasazení Foxxe a Franca to v případě tohoto filmu funguje. Celkově tak jde o vtipnou a odsýpající podívanou, která sice není tak novátorská, jak by se mohla zprvu zdát, ale pro všechny fanoušky akčních komedií či upírů jde o film, který by si neměli nechat ujít. /60%/ ()

SeBig

Zábavná kravina. Konečně film dělaný pro to, aby pobavil diváka a né, že to je jen prázdný lákadlo na jména atd. Skvělá kamera, super obsazení a zábavný příběh s vymazlenou akcí a bavil jsem se od začátku do konce. Zábava ve stylu devadesátkových popcornovek. Velmi příjemné překvapení po hodně dlouhé době jsem se bavil u filmu. ()

Chrustyn

Kaskadéři z placu Johna Wicka se sešli, aby natočili akční vybíjenou s prvky hororu a hodně velkým nadhledem a na poměry Netflixu se vše překvapivě provedlo. Film otvírá parádní bitka, ve které se jasně ukáže, v jakém stylu se pojede a hlavně, co všechno tvůrci, choreograf a kameraman dovedou. Poté dojde na klasickou seznamovačku, další postavy a hlavní záporačku. Bohužel má film dvě hodiny, což je pro danou látku opravdu hodně, postavu Davea Franca bych úplně vyškrtnul a žádná z dalších akcí už nepřekoná tu úvodní a konec byl na můj vkus docela odflaknutej. Pořád ale velice slušný, nenáročný výplach u kterého u je vidět, že na něm dělala parta opravdu šikovných lidí, jen jim chyběl kvalitní scenárista. ()

Arsenal83

Výborný Foxx ťahá aj takýto pre mňa nezaujímavý námet, hoci treba uznať, že takáto denná šichta je stále lepšia ako nočná v čínskej fabrike. Film je pripomienkou na deväťdesiate roky, chýbal mu však obsažnejší dej. Na Netflix je ale stále zázrakom, že sa to medzi upírmi nehemžilo homosexuálmi a lesbami. ()

korbitch22

Dobře, možná to má děravý scénář, který místy dělá z hlavního hrdiny opravdu neskutečného trubce a celý konec v podzemních chodbách je opravdu hodně, hodně stupidní, ale jinak je to celý natočený s neskutečnou láskou a nadšením pro žánr. J.J. Perry je hlavně kaskadér a rukopis filmu tomu odpovídá. Neskutečně dokonalý a brutální akční scény. Už první bitka v baráku mi dala vědět, že mě čeká solidní nářez a když se Foxx a Franco spojí s Adkinsem a Howeym šel jsem do kolen. Jejich vybití hnízda mě rozsekalo, tlemil jsem se jako mentál a užíval si každý dokonalý nápad, zabití i úhel kamery. Neskutečný hlášky celý film, kdy jsem opravdu několikrát vyprsknul smíchy. Není to Blade, ale jako komediální alternativa která by se mohla rozjet v solidní franšízu to má neskutečný potenciál. Možná trpí denní směna scénářem, který by napsal i Livingdead po incestním dýchánku se ségrou, ale zábavnost výsledného díla naprosto předčí a mě nutí ignorovat ty nedostatky ve scénáři. BTW lepší automobilová honička tu nebyla roky. Akční laskomina plná solidně natvrdlého humoru. U mě dobrý. 70%. ()

Marze

Akcni hororovy komedie pro bezbolestne traveni volneho casu. Typ filmu honba za upiry. Strileni, bodani, krvaceni. Marketingovy plan. Hyperaktivni sceny bez nejake soudrznosti. Spis to pripomina videohru nez film. Streamujici publikum si z pohodli svych pohovek stezovat nebude. Divaci v divadle tak laskavi nebudou. ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

01.07.2021

Obsazení čtyřky Johna Wicka nepřestává bobtnat. Mimo představitele titulního hrdiny Keanu Reevese se tak ve filmu dočkáme například i Donnieho Yena, Billa Skarsgårda či Hirojuki Sanady. A teď se k… (viac)