Majiteľ kasína Donald St. Claire (John Cleese) si vyhliadne šesť hazardných hráčov – stratených existencií a prezradí im úlohu. Akýmkoľvek spôsobom sa majú dostať z Las Vegas do mestečka Silver City v Novom Mexiku, kde v skrinke na železničnej stanici sú ukryté dva milióny dolárov. O to, kto vyhrá sa stavila skupina unudených najbohatších mužov sveta a blázniví „pretekári“ s časom sú pre nich skvelou zábavou. Zmätení hráči odchádzajú k hotelovému výťahu a preberajú bizarnú situáciu. Všetci sa zhodnú v tom, že preteky sú hlúposť. Je rozhodnuté – nikto z nich sa nebude štvať kvôli peniazom! Čím dlhšie však čakajú na výťah, tým väčšmi im vŕta v hlave suma dvoch miliónov. A tým menej veria jeden druhému. Po chvíli sa už jeden cez druhého predierajú dole po schodoch – preteky bez pravidiel sa práve začali! (TV JOJ)

cross

Tahle komedie měla potenciál na to, aby byla opravdu dobrá. Skvělé obsazení komické elity, tvůrci, kteří mají za sebou nejednu vynikající taškařici a především skvělý námět... Bohužel, někde se stala chyba (no, spíše více chyb) a film nedopadl zas až tak dobře, jak by se dalo čekat. Scénky jsou dost často jasně vykalkulované, občas až trapně natočené a nejednou není jejich podstata vtipnosti dotažena až do konce. Film se tak stává pouze průměrnou bláznivinou s opravu skvělými momenty a představiteli. ()

ABCD Marta

Velmi vydařená komedie, od níž jsem nic moc nečekal, a snad právě proto na mě dolehla taková vlna překvapení. Herecká esa nezklamala a srandy je tu na rozdávání. Dokonce se nebojím říci, že film je na úrovni, co se humoru týče, snímku Blbý a blbější a za vše mluví scény jako Barbie museum a projev Hitlera. :D ()

Blackberry

Zábavná trafená komédia s plejádou výborných hercov, ktorí sa prišli do tejto komédie buď zhovadiť alebo jednoducho zabaviť. Tak či onak, komédiu takéhoto žánru som už nevidel poriadne dlho, takže v hodnotení som zhovievavý. Je to na hrane medzi dva a tri. Kvôli Amy Smart sa prikloním k maximu, čo môže tento film dostať. Čiže trojka. ()

Ravi

Jedna z mála amerických komedií se skvělým scénářem i obsazením, která mě několikrát dohnala k slzám smíchu. Chvílemi nezáživná až trapná, ale vesměs velmi dobrá, nadprůměrná zábava se spoustou nevšedních situací dovedených k dokonalosti. 85% = 4/5 ()

Kaja

Bláznivá komedie, plná skvělých vtipů, např. Barbie museum nebo kupte si veverku. Skvělé jsou výkony snad všech herců. Zklamal mě jen ten konce, proč to musí být tak americký!! ()

Vercinix

Perfektně odlehčená komedie s možná trochu třeštivým humorem a crazy prvky, ale stejně jsem se královsky bavil a rád viděl!:) ()

sellsakul

Tento film mi doma ležal určitý čas (a lepšie by bolo, keby tam stále ostal :-) a tak som sa rozhodol, že si ho asi po roku, čo ho mám doma pozriem. Nebolo by to až také zlé, prežil by som všetky tie scify scény (Mr. Bean, naskočí na idúci vlak v plnej rýchlosti, dvaja debili s autom na satelite atd.), ale film mal veľa nudných miest. Zasmial som sa poriadne na rečníckom umení pána, ktorý sa snaží vysvetliť ľudom čo sa stalo a pri tom sa neuvedomele správa ako Hitler. To bolo "best" časť celého filmu, možno ešte tak dve, tri scény, pri ktorých som sa smial, inak nuda až trapas. 50% ()

Daddko odpad!

Nádejal som sa, že ma film bližšie oboznámi s filozofiipu Rat Race súčasných slniečkárov a EuroHujerov..Je to neustály beh potkanov po rotujúcom koliesku s osou v horizontálnej rovine. Niektorí skapú vyčerpaním hneď, najsilnejším jedincom sa možno podarí vyskočiť a v pude sebazáchovy požerú slabších. Ale aj títo skončia napokon na pasci deratizéra (plateného vedením mimovládkami za úspešné ukončenie pokusu). Žiadne morálne poučenie to nemá, podpriemerná Holywood komédia. ()

Braddy

Hodnocení zpětně po letech: Průměrná komedie s několika nadprůměrnými scénami. Pro mě jednoznačně film s nejvtipnější scénou vůbec "Hitler's car" . Dostane mě pokaždé když si ji pustím :-D ()

Cejny

Docelá dobrá závodní komedie, která dozajisté pobaví, ale ničím zvláštním nepřekvapí. Prostě klasický americký průměr. ()

slovan1

Přetáhnutá honba za miliony. Solidní herecké obsazení, kde kvality ukázala jen Lovitz, který scénku s Hitlerem zahrál na výbornou. Jinak docela trapárna, která moc nevybočuje. Za zmínku stojí kráva tahnutá na balonu a pár vtípku, které ale nezachrání celý film. Solidní hudba. ()

kenkaku

Jerry Zucker udělal to co umí nejlíp. Komedii co mi sedne :). Ani jasně není to taškařice od začátku do konce a našlo by se i pár míst které si mohl odpustit, nicméně za to opravdu nepřeberné množství vtipných situací (ne-fekálního charakteru) včetně několika momentů filmu které si pamatuji i po deseti letech a stále mi vykouzlí úsměv na tváři ("Museum Barbie" je jeden za všechny) si hodnocení 4 z 5ti zaslouží. ()

vitekpe

Mix vseho, a postaveny na zaklade vsech tech zavodu apod., ktere zname ze 70-80 let... Problem je, ze jsem se u toho nesmal a ani moc nebavil, a zaver to zabil uplne. Jednou bohate stacilo. (jako velkeho obdivovatele Lucille Ball, potesil snad jen ten zajezd ILL Con. ...aneb, to bych si pripadal jak v nebi :-)) ()

sedm.1

Asi takhle, pokud se divák obrní pořádnou dávkou tolerance a je obdařen smyslem pro hodně, ale opravdu hodně nenáročný, nejednou až tupý humor, tak si nejspíš tento Závod užije na maximum. Já osobně s přiblblým humorem problém nemám, nicméně v tomto případě na mě Jerry Zucker ale zašel párkrát až za hranici snesitelnosti, což mi celkový dojem pak ve výsledku výrazně narušilo a já tak musím konstatovat, že zrovna nadšený z této podívané opravdu nejsem. Jinými slovy, na mě to bylo až moc blbý. Až na několik scén mi to fakt přišlo stupidní, postavy se vesměs chovali jak totální retardi, primitivnost zápletky mi pak sice nevadila, ale tvůrci opět až na několik výjimek nebyli zrovna nápadití, a postavy spíš než na originální a nečekané situace při své cestě naráželi na trapné a až nevkusně přestřelené strasti, ze kterých se pak navíc dostávali ještě zoufalejšími způsoby, které mi k smíchu zrovna také nepřišli. Závěr mi pak přišel jako už úplný pád na dno vkusu, a to jsem fakt vážně už skřípal zuby. Co se obsazení týče, jasným vítězem se pro mě stal Jon Lovitz, na jeho scény jsem se vždy těšil a u něj jediného jsem se skutečně upřímně smál, až jsem se za břicho popadal. Pobavit mě tedy dokázal ještě Cuba Gooding Jr., jehož komediální herectví mě fakt oslovuje a ani zde mě nezklamal. Toť ovšem vše. Vyloženě na přesdržku byl rozhodně božský Rowan Atkinson, jenž svou postavu přehrával tak idiotským způsobem, že mě po celou dobu prakticky jen iritoval a fakt jsem ho tu nesnášel. John Cleese na tom byl pak snad ještě hůř, ale ten tam naštěstí nestrávil zas až tolik času. No a zbytek nestojí ani za zmínku, chvílemi mě bavili, chvílemi srali, nic zásadního ale nepředvedli. Já tak tedy nevím, ulítlé a přihlouple zábavné filmy mám sice rád, tohle mi ale zkrátka příliš vážně nesedlo, na mě to už bylo asi prostě fakt až moc infantilní. ()

honzii

Pár opravdu vydařených a světlých nápadů střídají trapné situace, u kterých jakoby se scénárista nechal kravinkama naprosto unést. Škoda že horší momenty převažují. ()

Mr.Floyd

Film pripomínajúci cannonballové (išlo o to dostať sa s autom na určité miesto skôr ako vaši súperi) snímky rokov sedemdesiatych sa im, ale podobá len naoko. V skutočnosti ide o guláš plný absurdných a naozaj neuveriteľných komických situácii. Hercov je tu viac než dosť a každý súťažný tým sa od ostatných výrazne líši nielen zložením, ale aj mentalitou a nápadmi ako získať ten milión. Čakal som poriadnu hovadinu, ale nemohol som sa aj napriek veškerej bizarnosti nesmiať, zvlášť Rowan Atkinson ma miestami privádzal k slzám. Kvalitných komédí je málo a preto treba tie výnimočné patrične ohodnotiť: 4 hviezdičky. ()