Majiteľ kasína Donald St. Claire (John Cleese) si vyhliadne šesť hazardných hráčov – stratených existencií a prezradí im úlohu. Akýmkoľvek spôsobom sa majú dostať z Las Vegas do mestečka Silver City v Novom Mexiku, kde v skrinke na železničnej stanici sú ukryté dva milióny dolárov. O to, kto vyhrá sa stavila skupina unudených najbohatších mužov sveta a blázniví „pretekári“ s časom sú pre nich skvelou zábavou. Zmätení hráči odchádzajú k hotelovému výťahu a preberajú bizarnú situáciu. Všetci sa zhodnú v tom, že preteky sú hlúposť. Je rozhodnuté – nikto z nich sa nebude štvať kvôli peniazom! Čím dlhšie však čakajú na výťah, tým väčšmi im vŕta v hlave suma dvoch miliónov. A tým menej veria jeden druhému. Po chvíli sa už jeden cez druhého predierajú dole po schodoch – preteky bez pravidiel sa práve začali! (TV JOJ)

Anderton

Skvelá odviazaná zábava, ktorá má síce svoje muchy (takmer dvojhodinová dĺžka), ale jej zápletka je skuočne originálna. Samozrejme ide predovšetkým o to, aký druh humoru preferujete, pretože ako každá správna komédia, ani Miliónový závod nesadne každému. VIDENÉ ZNOVA: 2/2020; Ide vôbec o najlepšiu komédiu, kde naraz vystupujú fake Hitler, lietajúca krava a Kathy Bates ako predavač veveričiek! ()

Frajer42

No, nevím co proti tomuto filmu máte, ale mně se to prostě líbilo. Jestli nevíte co se skrývá pod pojmem bláznivá komedie, tak věřte, že je to tohle. Závod od dva miliony dolarů omezen pouze jediným pravidlem: ,,Žádná pravidla nejsou". A podle toho to i vypadá. Mně tohle na zabavení skutečně stačí. Střetla se nám tady zajímavá jména, kde si asi každý dokázal najít svého favorita. Tady je moje hodnocení zcela jasné. * * * ()

Okara

Bez debat nejztřeštěnější komedie, co jsem kdy viděl, a to nejen námětem, ale i výčtem hereckého obsazení a originálním zpracováním. Tak do očí bijícím paradoxům a nelogičnostem se zkrátka člověk i proti vůli usměje, neboť pohled na běžícího Owena v trenkách běžícím před armádou rudovlasých Lucií je vážně k popukání. Bohužel bylo dle mého názoru přespříliš závodníků, a tak se všem dostalo času jen pomálu, což mi vadilo především u Atkinsona. Nick by měl být kapitán. 70% ()

Slartibarkfast

Veselá komedie o závodění se slušným hereckým obsazením. Dobrý nápad, svěží tempo a spousta zábavy. Můžu říct, že jsem se dobře bavil a úvodní song mi zněl v uších ještě dlouho. Stojí za to shlédnout tento nenápadný snímek. 70% ()

Zodd

Zuckerovská střelenost tu do jisté míry je, byť ne přímo parodie. Cartoonovská logika a naspeedovanost u hraného snímku možná někoho neohromí, ale jistě jde o skvělou zábavu. John Cleese s vybělenými zuby dává rozpačitý dojem, ale postavy to nakonec táhnou. Možná nejméně je tu z Rowana Atkinsona, který jako narkoleptik po určitý zlomek filmu spí na místě, ale nevadí to. Rodinka pobaví víc než čekáte. Příliš satiry se z toho zas tak nevytřískalo, zejména kvůli podivnému korektně family-friendly závěru, jinak by tu snímek IMHO měl červená čísla. I když nemám problém se Smash Mouth. Zkrátka a dobře dějových linií je tam tolik a střídají se, že eskapády a deus ex machiny se jen tak neohrají. Ale… asi záleží na vkusu. Holt. P.S. Originální název dá více než český najevo, co se bude dít na obrazovce. ()

Chrustyn

Povedená komedie, která trpí na dlouhý úvod ale vynahrazuje několika nezapomenutelnými scénami (Hitlerovská scéna a scény s přitroublými bratry jsou nezapomenutelný) ()

LaciLC

Prvotriedna bláznivá komédia so super fórmi. Priznám sa, že keď som zbadal meno Jerry Zucker príjemne som si zaspomínal na klasiky žánru Prísne tajné a Pripútajte sa, prosím! Je jasné, že Zucker už má najlepšie časy dávno za sebou a Miliónový závod nedosahuje kvalít týchto snímkov, ale pre fanúšikov paródií(medzi ktorých sa s chuťou radím) je to viac ako dobré. Ešte ma potešila účasť "Pythona" Johna Cleesa. Jediné čo mi bráni dať plné hodnotenie je slabší úvod. ()

heyda

Tak tohle je přesně něco pro mě. Komedie šitá mi na míru. Výborní herci, jednoduchý příběh, dobrá hudba a přímočarý humor. Super oddychovka na večerní posezení u TV. :-) ()

jojinecko

Absolútne hovadské nevtipné a trápne pasáže sa striedajú s vynikajúcimi a nesmierne zábavnými...Ale povedzme, že ako poriadna crazy oddychovka môže byť:) ()

sharky

Po prvních dvaceti minutách jsem si říkal, proč všichni tak vychvalujou tenhle nudnej film a pak to začalo...nepřetržitá palba extrémně vtipných gegů, při kterých jsem se válel smíchy po podlaze, zvlášť u krávy a balónu. Ještě párkrát se na to podívám a snad si půjdu i koupit veverku:) ()

Jinny

Některé gagy jsou opravdu výborné - a má je na svědomí hlavně Rowan Atkinson, Seth Green s kolegou a Cuba Gooding Jr. Jinak prostě... no... tak nějak... rozpačité. Kde že jsou časy Franka Drebina nebo Žhavých výstřelů... ()

honajz

POměrně nudný film, pokud znáte předlohy, ze kterých čerpá. Snad jen Rowan Atkinson sem tam přivede nějakou legraci na plátno, ale je to u něho jako s Macháčkem - nemusí nic říct, a lidé se smějí. ()

Ivoshek

Já jsem někde mezi 3* a 4*. Je tam vidět bláznivý Zuckerovský rukopis, což mi obvykle sedí. Třeba Aiplane, Hot Shots nebo Naked Gun mám fakt rád. Potíž s milionovým závodem je, že ze šesti týmů funguje jen část. Židovská famílie je asi nejlepší, zvlášť jejich návštěva Barbie muzea a následná účast na sjezdu válečných veteránů. Docela fungují ti dva tupí bratři , Breckin Meyer i Cuba Gooding. Naopak ne moc vtipná je Whoopi s dcerou a úplně mimo je Mr. Bean, kterého tu udělali full retard v míře, která už je jen trapná. Četl jsem tu kritické ohlasy na konec filmu. Moc rád bych se k němu taky vyjádřil, ale cca 20 minut před koncem jsem usnul a probral se až ráno. ()

eraserhead666

Místy je to třeskutě zábavné, místy je to slabé, místy je to hloupé (ten závěr). Taky si myslím, že těch postav tam nacpali moc a pak je nestihli kočírovat (brutálně ošizená linie s Atkinsonem). Jon Lovitz je tradičně skvělý, ten chlap mě prostě baví. Amy Smart už se u mě zřejmě zcela vyhrabala z bahna nesympatičnosti. Naopak Gooding jr. je pořád stejně trapný, jeho afektovanost mě neskutečně vytáčí. Banda neustále se vsázejících zbohatlíků s Cleesem v čele je prostě neskutečná. Nechcete veverku? 3.5* ()