Majiteľ kasína Donald St. Claire (John Cleese) si vyhliadne šesť hazardných hráčov – stratených existencií a prezradí im úlohu. Akýmkoľvek spôsobom sa majú dostať z Las Vegas do mestečka Silver City v Novom Mexiku, kde v skrinke na železničnej stanici sú ukryté dva milióny dolárov. O to, kto vyhrá sa stavila skupina unudených najbohatších mužov sveta a blázniví „pretekári“ s časom sú pre nich skvelou zábavou. Zmätení hráči odchádzajú k hotelovému výťahu a preberajú bizarnú situáciu. Všetci sa zhodnú v tom, že preteky sú hlúposť. Je rozhodnuté – nikto z nich sa nebude štvať kvôli peniazom! Čím dlhšie však čakajú na výťah, tým väčšmi im vŕta v hlave suma dvoch miliónov. A tým menej veria jeden druhému. Po chvíli sa už jeden cez druhého predierajú dole po schodoch – preteky bez pravidiel sa práve začali! (TV JOJ)

miccio

Je to jedna z nejpovedenějších amerických komedií posledních let. Pokud máte rádi trochu bláznivý humor, chcete se u filmu typu komedie prostě a jednoduše smát, a zároveň vám vadí komedie plné vulgarit a tělesných výplodů, tak tenhle film je pro vás jako dělaný. Mými favority byli Seth Green s Vincem Vielufem, ale skvělí byli všichni. No a scéna s veverkou a válečnými veterány je prostě dokonalá. 80% ve svém oboru. Škoda jen toho konce, ten se nepovedl. ()

mfanta

45% - Parkrat jsem se uprimne uchechtnul, v podstate jsem se ani nenudil, ale nic prevratneho, co by se natrvalo zarylo do pameti, jsem ve filmu nezachytil. Snad jen to, jak vypada John Cleese po letech dost jinak ;-) ()

Astu.

Ta scéna v nacistickém muzeu byla dokonalá...Barbie:) ___ Skutečně vtipných scén je tu poskrovnu, herci průměrní a scénář popkornový. Najdou se lepší komedie. Mnohom lepší komedie. 5/10 ()

honzzicek

Další z řady amerických rodinných komedií, ovšem v něčem je jiná než většina ostatních. Tím, že zde hraje komik ze všech největší, Rowan Atkinson, známý jako mr. Bean. To byl pro mě asi hlavní tahák k tomuto filmu. Atkinson víceméně nezklamal, i když dokonalé to taky nebylo, jako ostatně celý film. Ale...celkem se mi ta jízda napříč Amerikou líbila:) ()

MAL1

Nevím čím to je, že čím bláznivější komedie, tím více vtipnější. U tohoto typu komedií se nejvíc zasměju opravdu od srdce. Škoda, že poslední dobou na další takovou jsem nenarazila. ()

Ziper

Takhle zábavnou komedii jsem dlouho neviděl. První shlédnutí je nejlepší! neboť smích nešel zadržet. Líbil se mi i závěr filmu, který byl dokončen tak, jak bych nečekal. Rowan Atkinson rozhodně neztratil svůj komický charakter a určitě se do filmu hodil. Když mám špatnou náladu a podívám se na tento snímek, tak je mi hned veselji. ()

Elchar

Hodně záleží na tom, jak k tomuhle filmu chcete přistupovat. Někdo, kdo chce vidět jemnou, inteligentní komedii, bude hodně zklamán. Pokud ale chcete vidět absoulutně nevázanou jízdu horskou dráhou humoru, nasedněte si. Tenhle film vás nasaje a před branami finále vás vyflusne s bolavou bránicí. Finále samotné už za tolik nestojí (aspoň trochu vyrovnáno hezkou písničkou) ale jinak vážně perfektní. Muzeum Barbie, bláznivá paní prodávající veverky a tlustý řidič převážející zmrazené lidské srdce jsou jen špička ledovce. Za mě s přimhouřenýma očima pět hvězdiček. ()

Profík

Pár výborných postav, pár spíš otravných, dost výborných fórů převažujících nad těmi špatnými či trapnými, dost známých a slyvných herců, nešťastný konec.Nejvíc mě asi bavil John Cleese. Celkově tak na ty 4 stačí, kvůli konci "jen" za 75%. ()

Crash master

Excelentne obsadený film s veľkou porciou zábavy, v ktorom kopa šialencov súťaží o veľký balík dolárov, ktorý sa nachádza v Silver City v Novom Mexiku - prvý, kto sa tam dostane vyhráva! Film nenudí po celú dobu svojho trvania, a to sa mi na komédiu zdá pomerne dlhý. Bodujú hlavne scénky s Jonom Lovitzom. Mimoriadne baví aj Atkinson napriek malému priestoru, alebo Cuba Gooding, Jr. Naopak Vieluf s Greenom ho dostali možno viac, ako bolo treba. Nie že by však scénky s touto dvojicou boli zlé, naopak, len vďaka tomu množstvu kvalitných hercov sa proste v tomto prípade na Atkinsona príliž nedostalo.. Slabším momentom je koniec, ale ten už film pokaziť nedokáže. ()

m.a.rtin

U mnohých scén tohoto filmu jsem se smál ještě dlouho potom, co film skončil, a to se mi moc často nestává. Jedna z nejlepších bláznivých komedií, co znám :-) ()

fandam007

Když se parta náhodných lidí, kteří vyhráli v casinu malou minci sejde u ředitele casina a ten jim představí svůj plán, vůbec by mě nenapadlo, že se až po zbytek filmu budu bavit na max. Spojení tolika vtipných scén, u kterých jsem si občas říkal: "Jak to jen někoho mohlo vůbec napadnout??" (v dobrém slova smyslu) do jednoho filmu nebylo pro tvůrce zřejmě nejjednodušší, když do toho přidáme několik podrazů a náhod, tak to diváka buď hodně zaujme nebo to bude velký propadák. Ale jak je vidět na první pohled, tentokrát se tvůrci rozhodně nespletli, a proto si u mě zaslouží plný počet hvězd. ()

Jarsey

Pro mě kdysi velmi oblíbená komedie, potrpím si na oddychovky a tohle to splňuje na výbornou. Jen se musíte smířit s tím, že se děj bude trochu sekat, protože vypráví příběh několika jedinců a jedné rodinky, kteří mají stejný cíl, ale film působí trochu jako soutěž, která si bere diváka jako rozhodčího, jež má určit, který z týmů si vede lépe. Konec je však dosti patetický. ()

Fonnel

Patří k nejlepším bláznivým komediím co jsem kdy viděl. Hit jako Blbý a blbější je pouze odvárek. U Rat Race jsem se hodně nasmál. ()

Janeliberte

Takhle jsme se už dlouho nezasmáli. Bláznivá komedie se vším všudy. Když už si řeknete, že bude průběh podle klasického scénáře, přijde další zvrat a budete se smát na celé kolo. ()

McGuffin

Milionový závod, Rat Race z pera Andy Breckmana podle filmové předlohy To je ale bláznivý svět Williama Rose má 3 východiska. Za prvé že vsadit se lze o cokoli. Za druhé že blbý vtip je možná blbý, ale stále zůstává vtipný. A za třetí že peníze zdarma jsou komukoli dobrým důvodem pro jeho námahu za všechny peníze. Dost otřesná kombinace a z ní plynoucí úkoly, které scénáristovi žádná z postav bůhví jak rozumně nesplní. Smích se sice jaksi samozřejmě předpokládá, ale ani tenhle úkol neklapne. Takže tak, podle přání komedie, v realitě bez paty i hlavy. https://www.macguffin.cz/ ()