Super Mario Bros. vo filme

• Česko Super Mario Bros. ve filmu (viac)

Súrodenci Mario a Luigi snívajú o tom, že sa im podarí viesť najlepšiu inštalatérsku firmu v New Yorku, čo sa im zatiaľ celkom nedarí. Možno práve preto sú ochotní vrhnúť sa do úloh, ktoré sú zjavne nad ich sily. Ich ochota ísť do toho po hlave sa im nevyplatí v momente, keď vlezú do podozrivo vyzerajúcej obrovskej zelenej rúry a o pár sekúnd neskôr sa už nekontrolovateľne rútia “niekam”. Na druhom konci rúry ich čaká fantastický svet, ktorého obyvatelia práve riešia existenčný problém. Odporný jašter Bowser, kráľ jedného z kráľovstiev, sa rozhodol násilím ovládnuť všetky ostatné kráľovstvá. Konkrétne si vyhliadol Hubové kráľovstvo, ktorého vládkyňu, princeznú Peach, by si rád vzal za ženu.
Večný smoliar Luigi sa po bláznivej jazde ocitne v Bowserovej spálenej krajine, kde ho okamžite zajmú prisluhovači miestneho kráľa. Mario má oveľa väčšie šťastie, pretože kráľovstvo princeznej Peach, v ktorom skončí, vyzerá ako raj nielen pre hubárov.  Peach je navyše milé dievča bez princeznovských manierov, takže keď sa Mario dozvie, aké nebezpečenstvo hrozí jej kráľovstvu, okamžite sa jej rozhodne pomôcť. Najmä ak sa mu pritom podarí zachrániť svojho milovaného brata Luigiho. Zabúda však, že nie je žiadny hrdina a že najodvážnejšia vec, akú kedy urobil, bolo pritiahnutie vodovodnej batérie. Ale keď ste Super Mario, nebojíte sa žiadnych prekážok. (CinemArt SK)

Mikecat

Hra lepšia ako film, záver už bol trochu moc prestrelený, ale inak fajná oddychovka. Skôr by som sa uberal prekonávaním levelov ako v hre, ako zase portaly a podobné kraviny. ws ()

DonBraso

Pamatuju jak jsem to hrál v Německu ještě na SNES a vždycky byl naštvanej, když to někdo zabral a já se jen díval jak to někdy jiný hraje.Tohle už nevymažeš ze vzpomínek. Nový hry na Switch už neznám, ale malinko v obraze přesto člověk je. Pro Nintendo je samozřejmě Mario značka numero uno a her už vyšlo. Film je jak další díl na konzole, jen máte delší intro. Celé to jede jak když hrajete hru.Používá se i kamera ze strany do strany, pak je tu samozřejmě 3D verze,rotujete,skákáte a děláte všechno přesně jak ve hře.Je to pěkný udělaný, vizuál pěkný, příběh je už trochu horší a pár minut kdy se musí Mario učit ty skilly nic moc. Je to filmhra ve které nepoznáte rozdíl. Pěkný závody a Kong spolu se skvělým českým dabingem nahodí s přehledem 75% ()

Lucas005

Stále si myslím, že jinému studiu, než zrovna Illumination, by to sedlo lépe. Takhle se totiž Super Mario Bros perou se schizofrenní nerozhodností mezi základy standardního pro tohle studio typického výplachu pro opravdu malé děti, a na fanoušky mířeným promyšleným shitpostem tlačeným nejspíše ze strany samotného Nintenda. Jinak jsou ovšem Mario Bros nádherně vypadající jízdou obohacenou o skvělý soundtrack plný nejenom remixů a orchestrálních předělávek melodií původních her, ale i několika osmdesátkových vypalovaček, které sice ve filmu mírně vyčnívají, ale já to pro svou lásku k nim hodlám odpustit (jen teda po tomhle a letošním Tetrisu bych už zas omezil užívání "I need a hero"). Děj je sice opravdu prostý, ale Mario vlastně ani nic víc komplikovaného nepotřebuje, a neústupná stopáž hodiny a půl vás nenechá ani na chvíli si vydechnout. Bohužel ovšem díky tomu opět nevyniknou některé momenty a často vám bude připadat, že jsou scény až moc uspěchané. Celé to ale funguje ať už jako ten animáč pro děti (pro které to po předchozích veledílech studia nejspíš bude kvalitativní zjevení), tak jako oslava pro fanoušky herní série, kteří budou zasypáni referencemi na vše možné i nemožné. A pro diváka neznalého předlohy to bude jen jednoduchá animovaná odreagovačka, na kterou vzít mladší členy rodiny. Vzhledem k potitulkové scéně a obecné povaze filmového průmyslu předpokládám, že úspěch filmu bude znamenat nejen pokračování, ale i adaptace dalších klasik od Nintenda. A upřímně se těším, zvlášť pokud se s nimi bude pracovat trochu dospěleji, než zde s Mariem. Jen doporučuji samotnému Nintendu nepolevit s dohledem nad Illumination, ať zase nesklouznou do svého standartního filmového bahna, které tvoří již od prvního Já, padouch. ()

Tomko87

Dopadlo to fajn. Maria som hrával ako mláda na Sega Mega drive 2 ! Á tam som aj skončil. Ale musim povedať že aj napriek mojím obmedzeným znalostiam film funguje aj sám o sebe. Samozrejme, je tu aj obrovský fan servis, no pre neznalcov ( ak sa taký najdu) to nebude pôsobiť rušivo. Hmmm. Anya je hot ešte aj ako princezná Píč... ()

VktrCZ

Peaches, Peaches, Peaches, Peaches! Na Maria jsem se fakticky těšil. Animace od studia Illumination mě absolutně dostala už v trailerech, Mario jako hry nemám sice úplně moc sehraný, hrál jsem jenom 3, ale miluju ten lore a celkově Nintendo. Takže hype byl skutečný, ale bohužel ne vždycky se to povede.  Začněme ale pozitivy. Jak už jsem zmínil, vizuál je zde opravdu úžasný, všechno je takové barevné, líbivé a plné energie. Modely postav jsou takové živelné a detailní, hlavně tedy model princezny Peach. Ta je absolutně skvěle a detailně udělaná a nádherná. K tomu vizualu se váže i skvělý soundtrack, který využívá jak remixy legendárních skladeb, tak něco nového a krásné to hraje dohromady. Skvěle jsou i všelijaké narážky a odkazy, kterých je tu logicky bambilion, ale je tu i boření čtvrté stěny, kdy třeba Mario na začátku filmu hraje na Nintendo konzoli.  Bohužel nic z toho ten film zkrátka nezachrání. Celý ten film má jen něco kolem hodiny a půl, což je extrémně málo a taky to pocítíte. Ten film je brutálně rychlý a vůbec se nezastavuje, a to teď nemyslím v dobrém. Postaví nemají ani chviličku na to si povídat, prostě se jede furt rychle kupředu, většinu tě jejich výpravy tvoří Edity do hudby a nic zde není prokreslený, všechno je zde jen tak hozený, vůbec nic nevíte o těch postavách, o tom světě, nic. A to protože prostě oni spolu vůbec nemluví, tam se prostě jede furt dopředu. A děj? O čem to sakra vůbec bylo? Browser chce zničit svět a z nějakého důvodu, kterej samozřejmě nevíme, protože proč by měli mít postavy nějakou motivaci nebo smysl proč dělají to, co dělají žejo, si chce vzít Peach za ženu. A naše postavy jdou proti němu. Wow. Je to extrémně plytký, celý rychle rozřešeny, neprokresleny a divný. Humor v tomhle filmu je fakt dost dětský a dospělý si z toho nic neodnese.  Okey, chápu, je to film pro děti, ale když to zhodnotím mýma očima, tak zkrátka mi ten film nemá co nabídnout. Není to proto, že bych neměl rád animáky, třeba takový Puss in Boots od konkurenčního Dremaworks je úplne někde jinde. Zkrátka sorry Mario, ale zklamal jsi mě. ()

sebulba1981

Naprostá spokojenost. Lépe to dopadnout ani nemohlo. Super Mario Bros ve filmu je oslavou Nintenda. Doma ho hrajeme na Switchi a to,co tvůrci dokázali propašovat do filmu je neuvěřitelné. Mario je u nás v rodině srdcovka. Hlavně Mario Kart, který je ve filmu naprosto boží. Ty zvuky,hudba, písničky. nádherná animace. To vše je top kvalita. Musím dát plnej počet a to, že to nemá pořádnej příběh mi vůbec nevadilo.  Super Mario Bros ve filmu je natočený pro děti a fanoušky a obě skupiny budou stoprocentně spokojeni. My jsme byly. ()

Izmo123

Tuhle postavičku z videohry zná každý hráč na světě, klidně bych řekl že skoro každý hráč hrál nějakou tu hru od Maria ale já jsem asi hrál jenom ty z 80 let a to je nejspíš všechno tudíž nejsem zas tak velký fanoušek Maria ale když jsem se podíval na tenhle film v kině tak asi budu proto že takový zážitek jsem nečekal, naprostá jízda od začátku až do konce které se nechce moc zastavovat což zas tak moc nevadí protože tenhle film jde hlavně o humor který dokáže pobavit, jsem si jistý že se tu najdou lidé kteří řeknou že ten humor je příliš dětinský a že to nebude nic pro dospělí, ano ten humor je sice dětinský ale v určitých chvílích je naprosto geniální tudíž jedině jak to můžu potvrdit je tak že jsem byl v kině ve kterým byli i dospělý a bavily se tudíž mohu jenom říct že to bude bavit celou rodinu, i když jsem s tímhle filmem byl spokojený tak jediný co mě tu trochu zarazilo jak ten film trochu zapomíná na postavy a na jejich hloubku která tady není tak propracovaná jak ve filmu 'Kocour v botách: Poslední přání, Wall-e nebo Zootropolis' ale já si říkám že to zas tak nevadí, ovšem pro některé lidi který čekali trochu víc tak to bude pro ně trochu zklamání, ale já po prvním zhlédnutím prvního traileru jsem od toho zas tak moc nečekal přeci jenom pointa bude podobná jak ve hrách, 'Mario musí zachránit Peach a porazit Bowsera' ano sice tu máme u postav nějakou tu hloubku a bylo to ve finále o tom jak se malý dokáže vyrovnat proti velkému navíc to bylo aji o přátelství mezi Mariem a Luigi který není žádný vrchol kinematografie ale že by to bylo špatný tak to bych taky neřekl, řekl bych že to ušlo, potrženo sečteno jde o zábavný film u kterého nebudete dojati, Animace 10/10 Postavy 7/10 Příběh 9/10 Celkově hodnotím ⭐⭐⭐⭐ 8/10 ()

david141474

No, tento film mi úplně nesedl. Animace byla pěkná, ale přece jenom tomu něco chybělo. Tento film byl mířenej hodně na děti, ale taky se zde objevilo pár scén, které pochopí jenom starší. Taková depresivní hvězdička ve vězení, tak ty scény s ní byly skvělý. Co se týče princezny Peach, tak ta mi nepřišla vůbec špatná, právě naopak. No a humor takovej nic moc, no a nejvtipnější postava za mě je Cranky kong, netuším proč, ale jeho humor mi sedl, alespoň víc než u ostatních postav. Soundtrack nemastnej, neslanej. Rád bych mluvil o tomhle filmu pozitivně, ale pozitivitu z tohohle filmu ani moc necítím, no a finální fight taky nic moc. Vždy jsem měl s animáky menší problém a tohle je jasným důkazem toho, že bych si měl dát na chvilku od animáků pauzu. Tenhle film mi opravdu nesedl a je to jeden z nejslabších filmů, který jsem letos v kině viděl. No a co se týče songu Peaches, tak nevím co na to mám říct, menší zklamání z českýho dabingu. Asi jsem měl jít radši na originál. 6/10 Tenhle film mi úplně nesedl. (Olympia - 14.4.2023) ()

SmajdalfCZ1

Měla to být jen výplň mezi večeří a Dungeon and Dragons. Navíc to bylo v češtině. Nihilistická hvězda vše změnila. A Mário, i bez baculatého pozadí, to taky potahal. Film na který bych šel klidně do kina znova + jak to bude někde na streamingu, tak se na to podívám s celou rodinou, protože se to podařilo. Navíc věřím, že v originále s hlasem Jack Blacka, Pratta, Taylor-Joy a ostatních, to bude ještě lepší :). Opravdu jsem se nenudil celých 90 minut. Ten vybraný soundtrack a easter eggy na nintendo svět ... nemám co vytknout. Hodně mě to překvapilo :) 10/10 ()

KritikRik

Vizuálně sice moc pěkný, ale příběh je moc rychlý, postavy nemají čas se ani nadechnout (obrazně řečeno). Také bych rád vytknul hudbu, orchestrální remixy klasických melodií jsou nádherné, tak proč je každá druhá scéna doprovázena populární hudbou? Ta do filmu vubec nesedí. Přesto, že se film jmenuje Super Mario Bros ve filmu, tak naše hlavní duo stráví drtivou většinu stopáže rozdělené (Asi v 16. minutě se rozdělí, a v 1:08 se znovu dají dohromady). Ale nuda to rozhodně nebyla, a hledání odkazů na všechny ty Nintendo hry bylo poněkud zábavné. ()

imaginer21

Ono to hype nejspíš vychází z hutné fanouškovské základny původní hry z roku 1983. Žel (bohudík?), do té základny nepatřím, a tak jsem doufal v nějakou obecnou animovanou parádu i pro nezasvěcené, která nefrčí jen mezi těmi, co se vyžívají v desítkách easter eggs. Pro ně to jistě musel být takřka nerdovský orgasmus, ale nám ostatním zůstala jen lehce nadprůměrná a lehce úsměvná animovaná zábava, která narozdíl od takového LEGO příběhu postrádá jakýkoliv přesah mimo jasně nastavené mantinely svého univerza. Barvičky fajn, dobro porazilo zlo, děti se asi bavily, ale mně po skončení titulků zůstala ve vzpomínkách jen ta optimisticky pesimistická hvězdice. Všechno ostatní se vykouřilo. ()

swenyx

Mario, dost podstatný jméno ve světě videoher, nepatřím mezi fanoušky, ani jsem nikdy nehrál hry, protože mi prostě nepřišly zábavné. Kvůli tomu asi nebudu úplně cílovka, film se nesnažil hrát na vtipnost, spíše na akční pasaže. Dospělí tu toho moc nemají, barvičky a vizual mluví za vše. Nevím no, zítra si už na většinu scén ani nevzpomenu, škoda, docela promarněnej potenciál. ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (viac)

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

20.06.2023

Tom Cruise loni vlastnoručně zachránil kina a jeho Top Gun: Maverick se po fenomenální jízdě napříč světem zastavil až těsně pod 1,5 miliardami dolarů. Letos se něco podobného, ačkoliv tam to člověk… (viac)

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria