Super Mario Bros. vo filme

• Česko Super Mario Bros. ve filmu (viac)

Súrodenci Mario a Luigi snívajú o tom, že sa im podarí viesť najlepšiu inštalatérsku firmu v New Yorku, čo sa im zatiaľ celkom nedarí. Možno práve preto sú ochotní vrhnúť sa do úloh, ktoré sú zjavne nad ich sily. Ich ochota ísť do toho po hlave sa im nevyplatí v momente, keď vlezú do podozrivo vyzerajúcej obrovskej zelenej rúry a o pár sekúnd neskôr sa už nekontrolovateľne rútia “niekam”. Na druhom konci rúry ich čaká fantastický svet, ktorého obyvatelia práve riešia existenčný problém. Odporný jašter Bowser, kráľ jedného z kráľovstiev, sa rozhodol násilím ovládnuť všetky ostatné kráľovstvá. Konkrétne si vyhliadol Hubové kráľovstvo, ktorého vládkyňu, princeznú Peach, by si rád vzal za ženu.
Večný smoliar Luigi sa po bláznivej jazde ocitne v Bowserovej spálenej krajine, kde ho okamžite zajmú prisluhovači miestneho kráľa. Mario má oveľa väčšie šťastie, pretože kráľovstvo princeznej Peach, v ktorom skončí, vyzerá ako raj nielen pre hubárov.  Peach je navyše milé dievča bez princeznovských manierov, takže keď sa Mario dozvie, aké nebezpečenstvo hrozí jej kráľovstvu, okamžite sa jej rozhodne pomôcť. Najmä ak sa mu pritom podarí zachrániť svojho milovaného brata Luigiho. Zabúda však, že nie je žiadny hrdina a že najodvážnejšia vec, akú kedy urobil, bolo pritiahnutie vodovodnej batérie. Ale keď ste Super Mario, nebojíte sa žiadnych prekážok. (Cinemart SK)

ApsidalTill

Ono je to fakticky tak presné a šablonovité až to udiera do očí. Snáď až na jeden moment v závere, som tam nenašiel jedinú vec, čo by išla proti herným faktom, začo môže dozaista dozor zo strany Miyamota. Páčil sa mi ten náznak dôvodov prečo je vlastne princezná tam kde je a rovnako tak tlieskam za priam smršť odkazov na všetky hry z IP Bros. Moje srdce priam plesalo, bolo to ako sledovať dokonale animovanú históriu Nintendo Core produkcie a navyše s humorom rozumne nastavenom pre deti aj dospelú vetvu. Mrzí mňa však jedna vec. Nintendo opäť ignoruje zásluhu RARE, svojej zlatej vdovy, a v záverečných titulkoch absentuje jedno dôležité meno a preto ho napíšem aspoň ja sem: Grant Kirkhope - autor DK rapu ale aj iných ikonických mini skladieb. ()

mosnak

Je to zkrátka jenom další animak pro děti. Krásný, roztomilý s dobrým koncem. Jediný rozdíl je, že jde o Maria, který je proflaknuty napříč generacemi. Nic víc. Pro dospělé to není. Zařadil bych to na úroveň tlapkove patrole. 38% ()

Garch

Technicky dokonalá animace. Pro milovníky konzolí Nintendo Ok. Pro malé děti asi moc lekavě drsné, Pro rodiče téměř utrpení. ()

filipvrbik

Super Mario Bros. jsou super natočená ujetá sračka.... Jasně, nejsem cílovka, ale ani děti nejsou cílovka, protože je to spíše infantilní, než pro děti - takže cílovka jsou hráči, co to hráli před 36 lety na Nintendu, já si ani nevzpomínám, jestli jsem to vůbec hrál, protože hry už přes dvacet let absolutně nehraju, a doma jsem bráchy Mária a Luigiho určitě neměl. Ale k ději a vizuálu. Vizuál na animák samozřejmě super, postavy Maria Luigiho a samozřejmě princezny Peach sympatické, naopak hlavní záporák ještěř Bowser je na přesdržku od začátku až do konce... Co se týče děje, tak tu je největší zádrhel - děj chybí, tedy alespoň jakýkoli smysluplný děj, jediné o co jde je totiž zachránit Houbové království před výše zmíněným ještěrem Brow serem. Ano je to barevné, ano je to strašidelné místy, ano jsou (ovšem na animámk zoufale málo kdy) vtipné momenty - prťavý Mario se povedl! Abych to jen nepotopil, za plus vidím to, že jsem na to šel za 60 kč + 24 kč manipulačního poplatku a hlavně snad poprvé se mi povedlo jít na animák s původním zněním v angličtině, což bylo super.... Celkově tedy takový jakýsi mix barev, chutí, vůní a celkem povedeně převedená hra na film, nikoli však dobrý film, ale jak říkám, nejsem cílovka... Viděno v kině ve 2D (eng.)...30% ()

ADIO45

Super Mario Bros. ve filmu přináší úžasnou dávku nostalgie a radosti pro fanoušky série. Film se vyznačuje poutavým příběhem, zábavným a inovativním způsobem. Vizuální efekty jsou kvalitní a přinášejí do života ikonické postavy a prostředí. ()

bobstock

$1,361,365,341 na Worldwide Box Office k dnešnímu dni. Barevná, ztřeštěná hopsačka s obrovským P.R. a zdáním, že stále může nabídnout nostalgii pro starší a nové dobrodružství té nejmladší generaci. 65% ()

Cartmof

Tak tohle je pro mě gigantické překvapení. Z videoherní adaptace to pro mě dotáhlo na překvapení roku. Film má skvěle vyvážený humor, licencované songy se zde hodí v každé scéně, kde jsou použity a nával easter eggů je tu taky celkem velký. Nevím co k tomu víc říct. Pokud máte dítě a nebo ne, na tohle se běžte podívat! ()

bozka10

Konzolový Mario, fúzatý chlap v montérkach ma nikdy neoslovil a nebavil ma ani na veľkom plátne.Animáky mám rád,ale filmový Super Mário pravdepodobne zasiahne cieľovú skupinu od 6 do 11 rokov,alebo notorických hráčov tejto Nintendo legendy. ()

Oliveris

Film, ktorý budú fanúšikovia hry milovať. Film doslova praská rôznymi odkazmi na hru samotnú. Príbehovo je to taktiež fajn. Nakoniec ťažko robiť príbeh na základe hry, ktorá poriadny príbeh nemá. Suma sumárum. Skvelá pripomienka pamätníkom, a deti tiež pobaví. Keď ale dieťa a fanúšik hry nie ste, môžete tento film bez obáv preskočiť. ()

husokachna

Dá se říct, že je to úplně stejný jako nový Mario hry. Dokonalý level design, osvěžující nápady, skrytý vtípky a easter eggy, nulovej děj. Pro děti parádní, nabušený, barevný a rychlý, pro rodiče nezávadný a neotravný na rozdíl od třeba Mimoňů. Kdyby to bylo v originále, asi bych si to užil ještě o trochu víc, ale dabing není špatnej. Tři lepší powerupy. ()

TheSpearCZ

Vždycky jsem měl rád Super Maria, ale žádná velká očekávání tady neprobíhala a víceméně to dopadlo tak nějak neinvazivně v pohodě. Vizuálně se na to dobře kouká, dabing je povedený, ale příběhově to je bohužel slabota. Ten typ filmu, po kterém ihned zapomenete, že jste ho vůbec viděli. Čisté 3* ()

Flopik

Pre deti ako stvorené, to by to vystihovalo asi najlepšie. Je to farebné, rozprávkové a čo musím pochváliť tak to využíva princíp hry skvelo. Zaspomínal som pri tom na staré časy keď som to hrával vo veľkom, takže v tomto ohľade film plne splnil očakávania. Na druhú stranu som sa až tak nebavil a miestami trocha nudil. Za mňa 4*. ()

Muel

| Illumination | V prvom rade vyzdvihnem animáciu, ktorá je nádherná, miestami fotorealistická, fakt až Pixar level svojou detailnosťou a premazlenosťou. Všetky ostatné elementy Super Mario Bros. Movie sú prinajlepšom slabý nadpriemer. Od Illumination som úprimne ani viac nečakal, štúdio sa sústredi skôr na mladšie publikum s nevinnými zápletkami a rýchlym tempom. Inak povedané, bolo to do puntíku presne také, aké som čakal. Čiže som spokojný. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (viac)

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

20.06.2023

Tom Cruise loni vlastnoručně zachránil kina a jeho Top Gun: Maverick se po fenomenální jízdě napříč světem zastavil až těsně pod 1,5 miliardami dolarů. Letos se něco podobného, ačkoliv tam to člověk… (viac)

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria