S Forrestom Gumpom (Tom Hanks) prežijeme tri vzrušujúce desiatky rokov - od prostého detstva, kedy malého Forresta (Michael Conner Humphreys) nechcú kvôli nízkemu IQ prijať do školy, až po absolvovanie univerzity, od telesného postihnutia až k hviezdnej kariére hráča amerického futbalu, od hrdinu z Vietnamu až po krevetového magnáta. Svoj neustálymi premenami nabitý život spojí s niekoľkými ľuďmi: s kamarátkou zo školy Jenny Curranovou (Hanna R. Hall), ktorá preňho zostala celoživotnou láskou (Robin Wright Penn). Potom s priateľom z vojny Benjaminom Bufordom „Bubbom" Blueom (Mykelti Williamson), ktorý dáva smer jeho úvahám o love kreviet, a tiež s poručíkom Danom Taylorom (Gary Sinise), ktorému zachránil život vo Vietname. Dlhá Forrestova púť je rozprávaná nefalšovaným pohľadom hlavného hrdinu, ktorý sa stretáva so slávnymi ľuďmi - J.F. Kennedym i Johnom Lennonom - ale sám zostáva nedotknutý slávou. Forrest Gump je stelesnením éry a nevinnosti v krajine, ktorá svoju nevinnosť stráca. Svojim srdcom vycíti to, na čo jeho obmedzené IQ nestačí... (oficiálny text distribútora)

N3O

Roztomilý příběh jednoho prosťáčka, který kolem milníků druhé polviny 20. století prošel bez jakéhokoliv hlubšího zájmu a pochopení. Knížka mě pobavila, film opravdu rozesmál. Čistých 5*. ()

Cherry_Bomb

Chlapík sediaci na lavičke s bonboniérou, ktorý ponúka každému kto si prisadne čokoládu a rozpráva svoj príbeh. A rozpráva ho tak pútavo, že zaujme nie len človeka sediaceho pri ňom, ale i diváka. Rozosmeje a ohúri vás tým čo zažil a dojme tým čím si prešiel. Forrest Gump nie je typický hrdina na akých sme zvyknutí. Nie je to boháč, ktorý sa zmení na samaritána ani krásavec o ktorom si každý myslí, že je namyslený a on má v skutočnosti to najlepšie srdce na svete...ani jedna z týchto možností a ani ďalšia iná. On je jednoducho originálny. Forrest Gump má menšie IQ ako je norma a veľa ľudí z jeho okolia ho na začiatku neberie vážne. Ale myslím, že všetkým tým ,,normálnym“ dokázal na čo všetko má a že záleží len na tom čo je vo vnútri. Forrest Gump pre mňa v tomto filme odrovnal každého dokonalého hrdinu a stal sa ním sám. Veď nakoniec ako hovorievala jeho mama: ,,Pre hlupáka každý hlúpi." ()

Barghest

Citová vydíračka, která svou sympatičností obrušuje zmíněnému negativnímu atributu hrany, a to především kvůli neotřelé hlavní postavě a jejímu bizarnímu životnímu osudu. A kupodivu mi Hanks tentokrát nevadí, ač ho jinak nemusím. ()

Romeroo

Úžasné dílo ze vším všudy co k pořádnému filmu (KULTU) patří! Kolikrát mě pobavil už tento příběhem s excelujícím Tomem Hanksem, kolikrát jsem jsem se už zasmál, těm všem gagům a hláškám? Tenhle film prostě nikdy neodmítnu s tím, že na něj nemám náladu....wow Forreste! ()

Peter Bračík

Výborná réžia, skvelé výkony hercov - stvárnenie hlavnej úlohy sa podarilo Hanksovi, pričom nie je mojím hereckým favoritom, na jednotku s hviezdičkou, taktiež Sinise bol výborný. Vhodne dejovo orientovaná hudba, nápadito vtipné i citovo vyvážené dialógy i monológy človeka vtiahnu do deja svojou "nenápadnou eleganciou". Tak trochu Cimrmanovský americký vojnový hrdina, ktorý bol majstrom v stolnom tenise, vynikajúcim bežcom, hráčom amerického futbalu, kapitánom lode, milionárom, skvelým priateľom, ... odo mňa nemôže dostať iné hodnotenie ako 100%. ()

sergio4

"Možná je to ten největší pablb na světě, ale běhá mu to" Kto nevidel toto Zemeckisovo dielo je dosť možná filmovým analfabetom. Jeden z najlepších filmov, čo kedy boli natočeníé vôbec. Film je natočený s takým nádherným nadhľadom, že až sa to vymyká z reality, nádherne napísané. Tom Hanks vo svojej životnej roli na akú herci čakajú roky a on ju dostal na svoj pomerne skoro a myslím si, že keby ju dostal kde-kto iný nebolo by to také dobré, nik iný by to tak skvelo nezahral, podal absolútne neprekonateľný výkon a zaslúžene svoju nomináciu, premenil v Oscara a že konkurenciu mal, v podobe Morgana Freemena zo Shawshanku či Johna Travoltu z Pulp Fiction, rok 1994 teda bol fakt vrcholom. Keď som videl Forresta Gumpa po prvýkrát v telke, tak som si popravde ani neuvedomoval, že som svedkom asi keď nie je najlepšieho, tak jedného z najlepších filmov všetkých čias, tento pocit som nadobudol až na druhý deň, keď mi hlavou kolovali myšlienky a jednotlivé scénky z filmu a postupne po druhom a ďalšom a ďalšom pozretí som sa v tom len utvrdil. Proste tento film nikdy neomrzí, ani po x-tom pozretí. Forrest Gump bol všade a zažil takmer všetko, je až kontrastné čo s takým malým IQ môže človek dokázať, na čo poukázali vo filme. Veď kto sa môže pochváliť, že jedným z najlepších univerzitných hráčov amerického futbalu, vojnovým hrdinom, majstrom sveta v ping-pongu, majiteľom krevetového závodu atď. Film je plný emócií a srdcervúcich scén a je akousi reklamou na americkú kinematografiu. Vo vedľajšej úlohe zažiaril Gary Sinise a jeho poručík Dan, taktiež výborný výkon. Celý film bol ponorený do podmanivej hudby Silvestriho, ktorá nebola žiadnym dekoračným prvkom, ba naopak hlavnou zbraňou filmu. V tomto prípade rozhodne netreba šetriť superlatívmi. ()

helrohir

Film, ktorý dokáže človeka rozosmiať, a o pár chvíľ už dojať. Dokonalá réžia úžasného príbehu jedného človeka, ktorý bol trochu iný. Životná rola Toma Hanksa. 95%. ()

anyonecek

Na tenhle film je škoda plýtvat slov. Prostě už podle samotného hodnocení mluví sám za sebe. Dokázal bych se na něj dívat každý den, protože hlášky jsou tak pravdivé a pořád dokola otvírají nový pohled na svět. Optimistický film, který nemá jedinou chybu. Tenhle film prostě nelze nenávidět, protože snad každý si z něj něco odnese přímo do života. ()

kiros179

Filmové pohlazení od Roberta Zemeckise s životní rolí Toma Hankse a Garyho Sinise. Asi nemá smysl tady něco více vypisovat, ale vůbec se nedivím tomu, že je Forrest nejoblíbenější film na ČSFD, zemi která se může pochlubit dobrým vojákem Švejkem, se Forrest Gump musí líbit. Ještě na konec bych měl jednu poznámku, nedávno jsem dočetl Stoletého staříka, který vylezl z okna a zmizel od Jonase Jonassona. Pokud se někdy má nějaký film Forrestovi přiblížit, musí to být právě příběh Allana Karlssona, který mě opravdu připomínal nezapomenutelného Forresta Gumpa. Je otázka, jestli je někdo schopen přenést knížku na plátna kin, stejne jako se to povedlo Robertu Zemeckisovi. Opravdové filmový klenoty se podle mého poznají tak, že vás během let stále baví, potěší a nikdy nenudí, toto platí u Forresta tak jako u mála jiných filmů. 100% ()

J*A*M*B*O

Forrest Gump vyžaruje originalitou a dokonalosťou. Je v ňom obrovské skryté čaro, má dojímavý pribeh. Všetko čo by mal film mať, ale pre mňa to i tak nie je to pravé orechové. Subjektívnosť mi hovorí, že film je síce veľmi silný, a zaraďuje sa medzi filmy veľkej kvality, Forrestovi Gumpovi i tak polovica ľudí na CSFD nepochopila. Síce sa tvária, že je to abslútna pecka, ale vo filme ide hlavne o pointu, alebo myšlienku, ktorú skryl Zemeckis vo filme. Tomom Hanksom neopovrhuje, isteže je to kvalitný herec a má čo ukázať, len dávam najavo istú skrytú myšlienku. Dávam 9/10 bodov. ()

MickeyH.

Pro mě je toto srdcová záležitost a patří k mým nejoblíbenějším filmům vůbec. Dodnes se mi vybaví, jak jsem se cítil, když jsem tento film viděl poprvé. A když jsem ho pak viděl v originálním znění, tak jsem z toho byl ještě víc nadšený. Takový americký Cimrman a Cimrmana mám taky rád :) Zpracování, efekty a kamera jsou dobré. Herecké výkony a hudba jsou vynikající. Na tohle se vždy rád podívám. ()

Mr.Atsor

Tento film se nedá popsat slovy. Neznám nic, čím bych dokázal vystihnout své pocity v průběhu děje. Chvílemi ponurý smutek, chvílemi nepřeberné štěstí. Forrest Gump je nezapomenutelným zážitkem a jedním z bonbonů, které vždy rád ochutnám. Máma přeci vždycky říkala, že nikdy nevíš, co ochutnáš... ()

kubilov

Krásný příběh, který někoho dojímá, někoho rozesmává, ale nikoho nenechá chladným. Neobyčejně věrohodně zahrané a odvyprávěné milou naivitou Forresta, proplouvajícího životem za pomoci matčiných přísloví, pořekadel a rad. Za svůj mimořádný život stihne válku ve Vietnamu, několik návštěv prezidentů, mnohokrát přeběhnout Ameriku napříč a hlavně, najít lásku. Tou je jeho kamarádka z dětských let Jenny. Během svých cest se seznámí i s milovníkem krevet Bubbou a ve Vietnamu zachrání život poručíkovi Taylorovi. Hanksův životní výkon, zaslouženě jeden z nejlepších filmů, který kdy byly natočeny. ()

Mire

Pekný film, legenda, v podstate povinné pozeranie pre všetkých. Pán herec Tom Hanks exceluje a hudba od Alana Silvestriho je úchvatná. Spústa legendárnych hlášok ktoré pozná každý. A myslím že viac komentovať netreba, videl to úplne každý a keby sa náhodou našiel jedinec ktorý nie, tak to musí okamžite napraviť :) Päť hviezdičiek nedávam len preto, že Forrest Gump nie je (aspoň zatiaľ) taká srdcovka ako pre ostatných, ale to nič nemení na vec že ide o mimoriadny film :) ()

brzozin

Forest Gump ovlivnil můj život. To říkám zcela na rovinu. Když jsem k němu sedal poprvé, netušil jsem, že můj život se změní. Tím nechci tvrdit, že tohle sladké melodrama, které je více letní oddychovkou, než nějakým vrcholným uměleckým dílem, je nějakým absolutním vrcholem filmové tvorby. Znám řadu jiných, určitě lepších filmů. Nicméně faktem je, že tohle bylo filmařské dílo, které mě zasáhlo asi nejsilněji z celé dekády 90. let. Fakt nevím, proč přesně. Prostě jsem po tom začal svět vidět jinak. Možná očima Fresta Gumpa. ()

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

25.11.2018

Známý pro svoji kariéru profesionálního kouzelníka a herce z filmů a seriálů jako např. Hříšné noci nebo Deadwood, muž mnoha talentů Ricky Jay zemřel ve věku 70 let. Detaily úmrtí zatím nebyly… (viac)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

Mluví se o ní už téměř dva roky. Nové, údajně mnohem realističtější zpracování životopisu poslední egyptské vládkyně je od začátku připravováno pro Angelinu Jolie. Velkorysý projekt Cleopatra: A Life… (viac)