S Forrestom Gumpom (Tom Hanks) prežijeme tri vzrušujúce desiatky rokov - od prostého detstva, kedy malého Forresta (Michael Conner Humphreys) nechcú kvôli nízkemu IQ prijať do školy, až po absolvovanie univerzity, od telesného postihnutia až k hviezdnej kariére hráča amerického futbalu, od hrdinu z Vietnamu až po krevetového magnáta. Svoj neustálymi premenami nabitý život spojí s niekoľkými ľuďmi: s kamarátkou zo školy Jenny Curranovou (Hanna R. Hall), ktorá preňho zostala celoživotnou láskou (Robin Wright Penn). Potom s priateľom z vojny Benjaminom Bufordom „Bubbom" Blueom (Mykelti Williamson), ktorý dáva smer jeho úvahám o love kreviet, a tiež s poručíkom Danom Taylorom (Gary Sinise), ktorému zachránil život vo Vietname. Dlhá Forrestova púť je rozprávaná nefalšovaným pohľadom hlavného hrdinu, ktorý sa stretáva so slávnymi ľuďmi - J.F. Kennedym i Johnom Lennonom - ale sám zostáva nedotknutý slávou. Forrest Gump je stelesnením éry a nevinnosti v krajine, ktorá svoju nevinnosť stráca. Svojim srdcom vycíti to, na čo jeho obmedzené IQ nestačí... (oficiálny text distribútora)

rublik05

Jsou filmy, které jsou všeobecně brány za to nejlepší z celosvětové kinematografie a které by člověk alespoň jednou za život měl vidět. Jedním takovým je dozajista i Forrest Gump, snímek, který tak nádherně a procítěně vypráví životní cestu hlavního hrdiny, navíc s takovým nadhledem a humorem, že se stačí jen naladit a nechat se unášet tím pocitem všudypřítomné dokonalosti, ať už se to týká filmařského řemesla či do detailu promyšleného scénáře, perfektních hereckých výkonů nebo naprosto geniálního Toma Hankse. Snímek, který pohladí na duši. Snímek, který vás chytne a už nepustí. Přesně to je Forrest Gump. Neopakovatelný zážitek a právem jeden z nejlepších filmů vůbec. 10/10 ()

Adiemus

Asi po třetím zhlédnutí, objevuju, že Forrest má v sobě kus Švejka, Cimrmana a Cyrana. Marně jsem pátrala, co na tom filmu současným aktivistům vadí. A propos, kniha má poněkud jiné vyznění, ale doporučuju pro srovnání. ()

Nix

Nejspíš jsem byl jediný člověk na světě, který tenhle film nikdy neviděl a vyhýbal se mu. Je pravda, že prostě Hanks nepatří mezi mé oblíbence a ani vyhledávané herce, ale co naplat, u toho filmu jsem se bavil. Je to takový hezký příběh, trochu klišé tam samozřejmě je, ale celkové zpracování se mi líbilo. Kupodivu mne Hanks přesvědčil, že tady si střihl asi svou nejlepší roli a Zemeckis byl tady ve formě. Chápu uznání tohoto filmu. ()

junxi91

Ano, tohle je film mého dětství, který jsem viděl asi 100x a pořád jsem nechápal, co je to ten AIDS a proč je Jenny taková špína, chrápe s nulami, bere drogy a není raději s tím správným chlapem Forrestem. A naivně jsem si myslel, že jako hlupák a naivka u sebe taky objevím spoustu talentů, založím si firmu na krevety, investuji do jablek, přeběhnu celý kontinent, stanu se mistrem světa v ping-pongu a válečným hrdinou. Realita je ovšem odlišná - takoví prosťáčci většinou končí v podřadném zaměstnání a neštěkne po nich ani pes, svět totiž patří zmrdům s instinkty predátora. Ale jinak je to pěkný film, a ten konec mě dokonce nejednou rozbrečel. A líbí se mi hlavní motta tohoto filmu: "Pro hlupáka každý hloupý" a "Člověk by měl mít jen tolik, kolik potřebuje" ()

Kofolacik

Na Forrestovi som vyrastal. Ako rodina sme ho spolocne pozeravali ked chodil v telke... smiali sme sa, obdivovali ho, diskutovali o nom... Cim som bol starsi, tym viac som chapal viac a stale som v nom bol schopny vidiet nieco nove - vyrastol som s nim. O par tisic vzhliadnutych filmov neskor si uvedomujem, ze prave kvoli tejto sentimentalnej hodnote ho uz proste nic neprekona. Nadherny film o kamaratstve, o laske, o ludskosti... o zivote. Kazdy z nas dufa, ze bude mat kamaratov ako Bubba a porucik Dan, a ze sa mu podari najst svoju Jenny <3 ()

src

Jeden z mala filmu, ktery snad znaji vsichni. V podstate povalecna historie USA zobrazena pohledem cloveka s malym mozkem, zato s velkym srdcem. Smich i slzy... Uzasne. ()

kebo

Prvý krát som videl Forresta Gampa v podaní excelentného Toma Hanksa pred siedmimi rokmi na hodine angličtiny v rámci výučby. Priznám sa, že v tej dobe som nevedel vôbec po anglicky, ale ten film ma zaujal natoľko, že som hneď po vyučovaní bežal do videopožičovne a ešte v ten večer som si ho pozrel aj v omnoho zrozumiteľnejšej češtine. Pochopil som mnohé do tej doby nejasné veci, ale pocit z filmu sa nezmenil. I naďalej som zostal unesený a prekvapený. Forresta som od tej doby videl aspoň desaťkrát a môžem ho vidieť ešte mnoho a mnoho krát, no môj pocit z tohto ďalšieho filmového veľdiela sa nijako nezmeni. Robert Zemeckis proste vie svoju prácu urobiť tak ako ju máme radi. Skvelému Tomovi Hanksovi viac než dobre sekundovali aj ostatní herci, z ktorých najviac ma prekvapil Mykelti Williamson, ktorý svojho Buba zvládol bez sebemenších problémov. Na takéto filmi by sa dalo pozerať od rána do večera! ()

Boo

Dobrá předloha z které vznikl dobrý film. Né vždy se tohle povede. Machr Zemeckis zase všem ukázal, jak se mají točit filmy. Tohle je ukázkový "hláškový" film. Mě například dostalo: "A od té doby, když jsem šel, tak jsem běžel.", nebo "Já jsem Forrest Gump a říkají mi Forrest Gump". Tom Hanks ve své životní roli, Robin Wright Penn ve své životní roli, ...bla, bla, bla a maličký Haley Joel Osment je v roli synka Forresta Gumpa dokonalý. Škoda, že kvůli problémům s autorem předlohy knih o Forrestovi se nebude natáčet pokračování:( ()

Fildas

Forrest Gump je film který se může vyhřívat po právu na filmovém nebi. Je to film který vás dokáže zabořit do křesla a nepustit, je to film u kterého vás chvíli bolí břicho smíchy a za chvilku se vám chce brečet. Skvělý herecký výkon Toma Hankse tomuto filmu přidává jen na hodnocení, Hanks je tak přesvědčivý až člověk uvažuje jestli to jen hraje. Rothův scénář a Zemeckisovo režírování filmu určitě také dost přidaly, spousta kritik se shodla že je film pomalu lepší než samotná kniha, což se stává zřídka kdy. ()

MManual

Neplanovana zvrhlost jednotlivych momentov, monotonna revizia karikaturnych moralnych obsennosti a neskonalo uboha epilepticka melodia hereckej exibicie maju za nasledok lacnu kopiu supermana s trochu vacsou davkou naivity a mensou davkou realizmu. Melancholia zaberov nevrcholi ale naopak, je nasilu nanutena idiotskym rytmom depresivno-sklucujucej hudby. ()

Kostiwar

V roce 1994 se celý svět bavil a dojímal nad příběhy prosťáčka Forresta Gumpa. Zámořská pohádka o americkém hloupém Honzovi, Forrestovi, který ke svému štěstí i neštěstí přišel. Snímek vznikl podle románového bestselleru Winstona Grooma, pod taktovkou Roberta Zemeckise. Ten pro namíchání tragikomického příběhu nalezl vyváženou míru nadsázky, citu, lehce patetického tónu a nezvyklé melancholie. Hlavní roli Forresta si zahrál Tom Hanks, jenž byl za tuto roli oceněn Oskarem. Divák, který se prostřednictvím televizní obrazovky jednou setkal s jeho nesobeckým a naivním pohledem na svět, už nikdy nebude věci kolem sebe vnímat stejně. Máma vždycky říkala: "Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš." A já říkám, že "tohle je zatracene dobrej film." ()

tony_2

Takze, na zaciatok. Musim priznat, ze sa mi tento film naozaj pacil.Bol tu vynikajuci Tom Hanks, kvalitny scenar,vynikajuca Zemeckisova rezia.Je tu ale jedno velke ALE.Tento film mi napriek svojim nespornym kvalitam ,prisiel akysi vyumelkovany a brnkajuci na city divaka.Pripadalo mi to akoby jednotlive sceny boli presne vypocitane tak, aby co najviac zasiahli divaka.Ak by som to mal porovnat s dalsim oscarovym favoritom tohto roku s filmom Vykupenie z vaznice Shawshank,tak u mna by Shawshank s prevahou vyhral.Uz len preto,ze jednotlive sceny v Shawshanku posobia nenasilne, nenutene a vobec mi nepripadali tak akoby rezier hovoril:,, Tak a teraz sa musi divak dojmut az k slzam.,, A co sa tyka soundtracku,tak Forrest Gump nebol zly, ale soundtrack Shawshanku povazujem ja osobne za jeden z najlepsich vobec.A celkovo: Forrest nebol zly a zle bolo uchmatnutie vsetkych Oscarov.Tak asi tak nejak ()

Knihu jsem nečetl, ale tendle film je úžasný, ohromující, dech vyrážející. I kdyz oskara bych osobne priklepl Darabontovu Shawshanku, tak Forrest Gump je jeden z těch filmů, který by měl vidět každý. ()

JamesLeon

Tolik nápadů v jednom filmu se jen tak nevidí (nejvíc se mi asi líbil ten s Elvisem). Je to hodně propracované dílo, které si asi to filmové výslunní zaslouží... Taky mám někdy chuť se jen tak rozběhnout a běžet dokud nebudu unavený. Akorát nevím, jestli bych to vydržel 3 roky, 2 měsíce, 14 dní a 16 hodin... ()

/:-D

Asi jediný film, ktorý ma kedy dojal a vyhrkli mi pri ňom slzy nielen od smútku, ale aj od smiechu.Tento film by mali zmraziť dať do trezoru a nechať pre dalšie generácie :).Ako príklad dokonalosti. ()

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

25.11.2018

Známý pro svoji kariéru profesionálního kouzelníka a herce z filmů a seriálů jako např. Hříšné noci nebo Deadwood, muž mnoha talentů Ricky Jay zemřel ve věku 70 let. Detaily úmrtí zatím nebyly… (viac)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

Mluví se o ní už téměř dva roky. Nové, údajně mnohem realističtější zpracování životopisu poslední egyptské vládkyně je od začátku připravováno pro Angelinu Jolie. Velkorysý projekt Cleopatra: A Life… (viac)