S Forrestom Gumpom (Tom Hanks) prežijeme tri vzrušujúce desiatky rokov - od prostého detstva, kedy malého Forresta (Michael Conner Humphreys) nechcú kvôli nízkemu IQ prijať do školy, až po absolvovanie univerzity, od telesného postihnutia až k hviezdnej kariére hráča amerického futbalu, od hrdinu z Vietnamu až po krevetového magnáta. Svoj neustálymi premenami nabitý život spojí s niekoľkými ľuďmi: s kamarátkou zo školy Jenny Curranovou (Hanna R. Hall), ktorá preňho zostala celoživotnou láskou (Robin Wright Penn). Potom s priateľom z vojny Benjaminom Bufordom „Bubbom" Blueom (Mykelti Williamson), ktorý dáva smer jeho úvahám o love kreviet, a tiež s poručíkom Danom Taylorom (Gary Sinise), ktorému zachránil život vo Vietname. Dlhá Forrestova púť je rozprávaná nefalšovaným pohľadom hlavného hrdinu, ktorý sa stretáva so slávnymi ľuďmi - J.F. Kennedym i Johnom Lennonom - ale sám zostáva nedotknutý slávou. Forrest Gump je stelesnením éry a nevinnosti v krajine, ktorá svoju nevinnosť stráca. Svojim srdcom vycíti to, na čo jeho obmedzené IQ nestačí... (oficiálny text distribútora)

Autogram

Môžeme sa pri filme striedavo smiať, plakať, čudovať a vyjavene civieť a niekedy aj to všetko naraz. Nápad, scenár, stvárnenie, herci, hudba, všetko je tu na 5*. A kľudne by film mohol byť aj dlhší, aj keď ho vidím po n-tý raz, vždy sa mi zdá, že skončí príliš rýchlo. ()

vyfuk

Forrest Gump je výpravný příběh, který se stal trhákovou legendou. Tom Hanks si za roli mentálně zaostalého chlapce, který roste v muže zaslouženě vynesl Oscara. Člověku se samozřejmě ani nechce věřit, že by Forrest pro vládu udělal tolik a setkal se s mnoha prezidenty. Jinak je tedy Forrestův příběh velmi krásný, výpravný a dá se poslouchat. Příběh je v některých kulturnách kontrovernější (viz moje rodina)... nicméně já proti příběhu nic nemám a jsem rád, že dopadl tak jak dopadl. ()

ghatos

Tak dlouho jsem čekal s komentářem, až přišlo black llves matter...a s ním i nový "progresivní" pohled na Forresta. Rasistický, urážlivý, nekorektní 🤔....nová doba, ale tak pro hlupáka každý hloupý že 😉. Pro mě osobně druhý nejlepší film historie. 98%. ()

Nepi

Nejlepší snímek Roberta Zemeckise a skvělý oscarový Tom Hanks...nádherný ale smutný příběh muže,který byl u všeho...a stejně mu něco chybělo....Mam tenhle film doma a moh bych na něj koukat pořád..A uplně nejlepší je scéna s Apple (nějaký ovoce???)..úžasný takže za ***** ()

Narcis

Ano,Ano - Zemeckis byl učen Stevena Spielberga, proto točí tak vynikající filmy. Tento film je vynikající doslova od prvních sekund - padající pírko. Výborně napsaný a vychytaný scénář. Dobře vybraní herci - Sally Field,Gary Sinise, Haley J. Osment. Excelentí vizuální efekty - mnoho efektů v tomto filmu nevypadá jako efekty a ty se natáčejí nejhůře např. beznohý Gary Sinise plovoucí ve vodě.Jeden z nejlepších filmů co se kdy natočili - vrchol filmařiny. Tento chlapík si musí získat každého jen trochu normálního diváka. ()

LondonGirl

Aby sa mi páčil tento film, musela som dospieť. A konečne! Skvelý Tom Hanks, ktorého ani nemôžem vychváliť, skvelá atmosféra, vynikajúci humor, výborná réžia. Dokonalé! ()

prasacimor

Možnože má POMO pravdu, ale tento film si plný počet jednoducho zaslúži. Ďalej by som rád upozornil na jednu významnú vec. Tou je knižná predloha. Mali ste pri tomto filme niekedy pocit, že hlavný hrdina toho za jeden mladý život stihol zažiť trochu priveľa? Omyl. Okrem tohto všetkého Forrest v knihe hrá na harmoniku v kapele, je hviezdou wrestlingu, účinkuje v hollywoodskom filme (niečo medzi Robot monster a Tarzanom), letí (s opičiakom) do vesmíru, odkiaľ havaruje rovno do pralesa kdesi v Novej Guinei, kde ho po niekoľkých rokoch (hrania šachu a práci na poli) domorodci skoro pripravia o život, v Číne sa mu podarí zachrániť topiaceho sa Maa! (áno, presne toho) a ešte plno úžasných dobrodružstiev, ktoré si našťastie už nepamatám. Jednoducho najvačšia sračka, ktorú som dočítal do konca (a to rátam aj povinnú literatúru v škole). Takže môžme byť všetci vďačný Robertovi a neviem komu ešte, že dokázali vytvoriť niečo také. ()

P1tr

Rozhodně jeden z nejlepších filmů historie. Takto komplexní dílo se netočí často. Zahrnuto je v něm všechno, komedie, drama, válka, lidské emoce, zkrátka vše a neskutečně plynule na sebe vše navazuje. Oscar pro Hankse je samozřejmostí stejně jako několik shlédnutí této klasiky. ()

V-Ray

Snímek mnoha tváří. Různé etapy Forestova života se pyšní skvělou atmosférou. Například válka, která oplývá válečnou atmosférou. A Hanks ve své nejslavnější roly opravdu září. Film si tvoří vlastní pravidla a neskloužává k jednomu žánru. ***** ()

deckardx

Dokonalost sama... Je to film, ktery muzete zhlednout treba desetkrat a pokazde se vam pri jeho skrytych forkach vyloudi usmev na tvari (investoval jsem do firmy pres ovoce...). Vynikajici vykon hercu v cele s fenomenalnim Tomem Hanksem.. Perfekni hudba dodavajici skvelou atmosferu a v neposledni rade krasna Jenny, do ktere se zamilujete.. ()

Pecival

Množství památných zcén, famozní Hanks a geniální balancování mezi smutkem a radostí podpořený skvělým soundtrackem. Nejlepší počin všech zůčastněných. ()

manonfire

Kniha je čistě komediální a rozhodně ne žádné umění. Film má pár silných scén a Toma Hankse, ale až utřete slzičku, uvědomte si, že je to furt stejné schéma, kdy náš dojme prosťáček pokud možno ještě šmrncnutý oficiální diagnózou ...jak není připraven na lidskou faleš atd. Jak se vlastně kouká na svět tak jak by měl vypadat. Pochopil bych to superpřijetí u Amerického publika, kterému se film jasně podbízí zvýrazňováním zámořských dějin, jež vlastně pro lidstvo celkově nic neznamenají....ale aby nám tu vyhrála žebříček bláznivá komedie, která ale zase není až tak k popukání, z prvky dramatu, které ale nejsou dramatické.....no nevím. 60% ()

jenik71

Jsou v historii kinematografie filmy, ke kterým je naprosto zbytečné hledat ta správná slova. A Forrest Gump je jedním z nich. Tom Hanks je nepochybně skvělý herec, ale tato role ho vynesla až na samý vrchol hereckého kumštu. Způsob, jakým vytvořil postavu prosťáčka Forresta, je naprosto fantastický. Kromě Hankse zde září také Robin Wright Penn a Gary Sinise. Tomuto filmu nelze vytknout snad vůbec nic. Bravo pane režisére - hluboce se Vám klaním, protože jste mi přichystal neuvěřitelný filmový zážitek. ()

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

25.11.2018

Známý pro svoji kariéru profesionálního kouzelníka a herce z filmů a seriálů jako např. Hříšné noci nebo Deadwood, muž mnoha talentů Ricky Jay zemřel ve věku 70 let. Detaily úmrtí zatím nebyly… (viac)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

Mluví se o ní už téměř dva roky. Nové, údajně mnohem realističtější zpracování životopisu poslední egyptské vládkyně je od začátku připravováno pro Angelinu Jolie. Velkorysý projekt Cleopatra: A Life… (viac)