S Forrestom Gumpom (Tom Hanks) prežijeme tri vzrušujúce desiatky rokov - od prostého detstva, kedy malého Forresta (Michael Conner Humphreys) nechcú kvôli nízkemu IQ prijať do školy, až po absolvovanie univerzity, od telesného postihnutia až k hviezdnej kariére hráča amerického futbalu, od hrdinu z Vietnamu až po krevetového magnáta. Svoj neustálymi premenami nabitý život spojí s niekoľkými ľuďmi: s kamarátkou zo školy Jenny Curranovou (Hanna R. Hall), ktorá preňho zostala celoživotnou láskou (Robin Wright Penn). Potom s priateľom z vojny Benjaminom Bufordom „Bubbom" Blueom (Mykelti Williamson), ktorý dáva smer jeho úvahám o love kreviet, a tiež s poručíkom Danom Taylorom (Gary Sinise), ktorému zachránil život vo Vietname. Dlhá Forrestova púť je rozprávaná nefalšovaným pohľadom hlavného hrdinu, ktorý sa stretáva so slávnymi ľuďmi - J.F. Kennedym i Johnom Lennonom - ale sám zostáva nedotknutý slávou. Forrest Gump je stelesnením éry a nevinnosti v krajine, ktorá svoju nevinnosť stráca. Svojim srdcom vycíti to, na čo jeho obmedzené IQ nestačí... (oficiálny text distribútora)

ffiikkyy

((97%)) Tenhle film snad ani nejde popsat slovy a pokud někdo neviděl, jako by nebyl. Tohle brilantní a asi vážně k úplné dokonalosti přivedené dílo od Zemeckise je ještě snad o level výš než všechny filmy světa. Pro mě osobně je nejoblíbenější film vůbec a těžko bude někdy v budoucnu něčím překonán. Ale jak se říká: ,,Nikdy neříkej nikdy!´´ :) Uvidíme. Každopádně Tom Hanks předvedl výkon života a pro mě navždy bude Forrest i kdyby 100x uvízl na ostrově, 20x na letištním terminále nebo 10x ho i s lodí unesli piráti. Film mě v neposlední řadě naučil, že život je jako bomboniéra :) ()

Bencinho

Jestli někdo říká, že neexistuje dokonalost, tak tady existuje. Bezchybný kultovní kus po všech stránkách okořeněný jedinečným a fantastickým Tomem Hanskem. Netřeba dalších komentářů. 100% ()

HajinkaX

Čím jsem starší, tím víc mě tenhle film rozesmívá i dojímá zároveň. Při posledním shlédnutí jsem se v závěrečných minutách neubránila slzám... ()

DominikMH

Co na to říct, naprostá pecka.. kdokoliv by o tomto filmu řekl jedno křivý slovíčko, šel bych hned po něm a považoval bych ho za hlupáka. Film je prostě dokonalost samo o sobě. -Máma vždycky říkala: "Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš". Přesná ukázka tohoto filmu. "Cože? Na sajrajt se musí se smetákem. To říká moje máma!" 10/10 ()

Fill98

Poprvé jsem tento film viděl asi v deseti letech a moc mě neoslovil. Ale teprve teď v dospělosti (po několika projekcích) můžu vidět skutečnou krásu tohoto filmu. Ono je to v podstatě ohraná písnička, která se tu objevuje na sto způsobů, takže bych to zestručnil asi dvěma slovy: Filmový klenot. TOP 5 (100%) ()

lucia.bohrn

Dnes již kultovní film s okřídlenými hláškami a vynikajícím partem Toma Hankse jakožto Forresta si musí každý zamilovat. Film povedený, leč tém, kdo četli literárrí předlohu - román Winstona Grooma, se až tak výborný zdát nemusí. Jistěže rozsochaté a místy až fantaskní vyprávění Grooma v ich-formě se těžko vměstná do filmového času, ale.... Mnoho ve scénáři filmu je upraveno bez citu k předloze a jejímu duchu. Mnohdy schematizováno do líbivých zkratek, v rozporu s knihou. Doporučuji si román přečíst, či ještě líp, si ho poslechnout jako audioknihu ve skvělém přednesu Jana Hartla. Budete se řezat smíchy a pochopíte, jak zručně "do ztracena" umí pracovat tým hollywoodských scénáristů a že zde vychvalovaný scénář možná mohl být napsán trochu pracněji.:-) ()

juro

ani nevím co o tomhle filmu napsat - nic špatného mě nenapadá a to dobré už bylo napsané takže bych jen opakoval co už tady je - pro mě absolůtně jeden z nejlepších filmů všech dob - Hanks zasloužený oscar - režie taky - prostě neopakovatelný skvost - prosím jestli tvůrci přemýšlí o dvojce tak netočit ()

panfilmu

TY, NEJSI JINÝ FOREESTE - VÁŠ SYN. JE JINÝ PANÍ GUMPOVÁ. Naprosto strhující film, kde vážně nemám co vytknout, chvílema komedie, chvílema psychodrama a hned na to akční film, který se přelije do romantiky, jak z růžové knihovny. Viděl jsem ho asi patnáctkrát a pokaždé se mi to líbí a dokoukám to. Tady všechno klaplo dokonale. Režie, obsazení, scénář, ale hlavně ta knižní předloha, bez které by to dílo pana Zemeckise nevzniklo. Hanks, tady ukázal, že je to pan herec a že vážně umí. Klobouk dolů. GUMPE, VY JSTE SNAD GENIUS, TOHLE JE NOVEJ REKORD, JAKTO, ŽE JSTE TO SLOŽIL TAK RYCHLE ?! BYL TO ROZKAZ, SERŽANTE ! TO JE SNAD NEJLEPŠÍ ODPOVĚĎ, KTEROU MI KDO ŘEKL, MÁM CHUŤ, VÁS DOPORUČIT NA DŮSTOJNICKOU ŠKOLU, ROZEBRAT ZBRAŇ A ZNOVU. ANO SERŽANTE. Geniální prosťáček. ()

cica

Ako ten film je fajn, lenže - a znovu vysoko subjektívne - mi niečo na ňom vadí, on je taký prudko pekný, až je uleptaný. Ešte aj ten Vietnam je tam taký rozprávkový... A čo je najhoršie, každý idiot sa naučil citovať tú jedinú vetu z tohto filmu "Pre hlupáka každý hlúpy", a cíti sa pri jej vyslovení ako majster sveta. ()

Macicek

Film jsem viděla 8x a vždycky si v něm ještě něco geniálnějšího než minule, dokážu najít. (Jen si přeji, aby se nenatočil Forrest Gump 2.) ()

Akinaz

Nádhera a dokonalost v jednom nezapomenutelném filmu, který mě pokaždé dojme i pohladí na duši. Inspirativní herecký výkon Toma Hankse v roli Forresta Gumpa je nezapomenutelný. Je prostý a přesto originální a v jeho slovech- tedy spíše ve slovech jeho maminky je spousta moudrosti. Tak tedy: " Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš." Velká pravda, nejen o životě, ale i o filmech. Tenhle bonbónek z pokladnice amerických filmů si vychutnám kdykoli znova a znova a znova. ()

Michal.Sikor

Je opravdu tak těžké udělat film podle předlohy, který je pak lepší než ta předloha? Ne není a to nám dokázal Robert Zemeckis, který udělal film, který nemá konkurenci už přes dvacet let. Jeho vrcholné dílo, které má hvězdné obsazení v podobě Toma Hankse a Garyho Sinise a popravdě Hanks na roli Forresta se hodí jako prdel na hrnec. Do toho skvělý výběr hudby a máte jeden z nejlepších filmů všech dob. Díky pane režisére! ()

Welington

Forrest Gump je opravdu krásný snímek, který jen tak nic nesmázne. Je perfektně naivní a ohromně hřejivý. Tom Hanks je zkrátka pan herec. Je fantastický a myslím, že zkrátka nepřekonatelný. Sám sobě nastavil laťku natolik vysoko, že ji už s největší pravděpodobností nepřeskočí. Skvostný snímek, který chytne za srdíčko a jemně jej obejme a už nikdy nepustí. ()

Claymore

Dle mého názoru je tento film nejlepším dílem Roberta Zemeckise, kombinací výborného soundtracku a skvělých hereckých výkonů, hlavně Toma Hankse (což není zrovna překvapivé), dokázal vytvořit dílo, které dokáže hodně poučit o životě a zanechá ve vás tolik, že si ho budete pouštět znovu a znovu. Pokud bych měl film porovnat s knihou, jistě bych doporučil film, který je více realistický a ve kterém vás okouzlí nádherná Robin Wright ve vedlejší roli. ()

Firebull

Tom Hanks tak, že mu člověk věří každý slovo a ihned má jeho sympatie. Přes délku 142 minut se člověk ani chvilku nenudí a vše na sebe plynule navazuje. Ve filmu spoustu dnes již legendárních scén a hlášek. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. ()

paja38

Jeden z nejlepších filmů, který byl natočený. Tom Hanks je v něm geniální. Můžu se na film koukat pořád dokola a nepřestává mne bavit. ()

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

25.11.2018

Známý pro svoji kariéru profesionálního kouzelníka a herce z filmů a seriálů jako např. Hříšné noci nebo Deadwood, muž mnoha talentů Ricky Jay zemřel ve věku 70 let. Detaily úmrtí zatím nebyly… (viac)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

Mluví se o ní už téměř dva roky. Nové, údajně mnohem realističtější zpracování životopisu poslední egyptské vládkyně je od začátku připravováno pro Angelinu Jolie. Velkorysý projekt Cleopatra: A Life… (viac)