Pri predchádzajúcej záchrannej akcii blesk zasiahol stroj času, Marty McFly (Michael J. Fox) uviazol v roku 1955 a vynálezcu „Doca“ Emmetta Browna (Christopher Lloyd) zase vrhlo so strojom času do roku 1885. Marty sa tento fakt dozvie z listu, ktorý mu priateľ z onej doby pošle. Zároveň v ňom priateľ presne popíše spôsob, ako by ho mohol dostať späť do budúcnosti. Stroj času v podobe moderného automobilu totiž Doc ukryl v opustenej banskej štôlni, dokonale zakonzervovaný, aby vydržal sedem desiatok rokov, kým ho Marty a on sám, pôvodný Doc Brown z roku 1955, nevyhrabú. Dostať sa o sedemdesiat rokov do minulosti je pre Martyho hračkou. A podobne jednoduchý by bol aj let v dvojici opačným smerom o sto rokov, do roku 1985, keby... Keby sa nevyskytlo toľko faktorov, ktoré môžu úmysel oboch dobrodruhov prekaziť. Predovšetkým Marty na úteku pred Indiánmi nešťastnou náhodou prerazil nádrž so vzácnym palivom a kde na Divokom západe zohnať čisté plutónium? Na scéne sa navyše objaví prapredok Biffa Tannena, Buford Mad Dog Tannen (Thomas F. Wilson), rovnako tupý, hlúpy a namyslený ako jeho prapotomok. A pod jeho vedením Hill Valley, ktoré je v týchto divokých časoch iba drevenou osadou, vyčíňa banda zločincov. To nie je všetko. Doc, ktorý je v roku 1885 kováčom, sa totiž zaľúbil do učiteľky Clary Claytonovej (Mary Steenburgenová), ona jeho lásku opätovala, a tak sa svojskému vynálezcovi akosi nechce letieť naspäť. Buford prenasleduje Doca a Martyho, ktorého vyzve na súboj. Marty ho prežije, pretože mal pod vestou kus plechu a s Docom na im nakoniec podarí ujsť do budúcnosti, kam so sebou vezmú aj Claru... (TV JOJ)

JohnCZ

I napotřetí skvělá zábava, avšak z celé trojice nejslabší. Je to skvělá dobrodružná jízda, avšak humoru je už skutečně pomálu. Promyšlené to už rovněž taky tolik není. Každopádně jde o velmi solidní uzavření celé trilogie a jeden z nejlepších dobrodružných filmů ever. ()

svik

Celekm povedené třetí pokračování je ale vidět že už na jedničku nebo dvojku opravdu nemá , ale film je nad míru povedený. ()

Pegas1632

Poslední díl série, který se tentokrát odehrává na divokém západě. Opět super podívaná, takže kdo byl nadšený z jedničky a dvojky, zklamaný rozhodně nebude ani teď. ()

Marek1991

Keď má človek pocit, že sa to poučí, tak to opäť vhupne do starých koľají. Vyobrazenia starších ľudí to nezlepšilo, ale stále sa to dá ako celok zaradiť do 80. rokov, takže som sa snažil si užívať najmä zábavu. Tento film bol mierne kľudnejší aj keď podivnosti a kontroverznosti zostali, ako mohli napríklad jeho niekoľkokrát prastarú mamu zobraziť výzorovo ako jeho mamu? A prečo tie isté chyby opakujú aj toľko rokov po tejto sérii, ktorá sa stala akoby šablónou? Nepozornosť to podľa mňa nebude, skôr ľahostajnosť to zmeniť. Táto séria je nadupaná a ak ju mám porovnať napríklad s tromi dielmi Indiana Jonesa z 80. rokov, či filmami o Votrelcovi z tých rokov, tak táto séria u mňa vyhráva, škoda len, že nikdy som nebol so všetkým úplne spokojný, tento diel mal hádam najviac hluchých miest a najslabší scenár, no za to dosť krásny a s tým Eastwoodom to dorazili, proste divoká jazda po tretie. ()

Torision

Awesome! Je to jiný než první díly, ale furt je to stejně cool. Možná až na postavu, kterou hrála Mary Steenburger, páč ta mi tam přišla krapet zbytečná. Na druhou stranu je tu znát ta pocta westernům a vtip a spád filmu opět nechybí. Dávám 90% ()

Cubinho

Vynikající zakončení vynikající série. Co dodat. Scénař tohoto návratu do "minulosti" se mi líbil asi ze všech dílů nejvíc. Sice když natáčíte 3 filmy o cestování časem, tak je těžké dodržet nějakou tu časovou kontinuitu, což se tady zase potvrdilo, ale komu to vadí, že?:-) 5* ()

liquido26

Skvělé završení trilogie. Už se skoro vůbec neřeší to, co činilo první dva díly zajímavými - tedy následky chování hrdinů v minulosti v budoucnosti, ale i tak je to pořád skvělá zábava, ozvláštněná o zasazení na divoký západ. ()

corpsy

Do série zapadá, ale je tak trochu spomalený. Možno to bude zmenou prostredia, alebo romantickým podmotívom. Každopádne dôstojné zakončenie veleúspešnej kultovej série. ()

Astaroth12

Kde skončila dvojka, tak tam začala trojka. Staré zvyky sa majú dodržiavať a táto séria sa toho drží do najmenších detailov. Tu je už aj krásna výprava a tvorcovia z tohoto filmu urobili príjemný pohodový western. Film je bez vážnych nedostatkov a hlavne zo zábavnými a troška nadnesenými dialógmi. Je tu aj akcia, v jednej scéne to vyzeralo ako keby som pozeral Butch Cassidyho a Sundance Kida. Príbeh nieje najoriginálnejší, aj keď má stále silnú úroveň, ale 1* je v ťahu.Videné v rámci Season Chalenge Tour 2015. ()

Kryton

Skvělé zakončení jedné z nejoriginálnějších sérií filmu. Parodování westernu se uchytilo a nakonec to bylo příjemné zakončení. Clint Eastwood rulezzz! ()

fannah

Tahle série má neuvěřitelnou energii a laskavý humor, kterým na člověka působí, si ho samozřejmě získá. Nevím, komu kromě Zemeckise se tohle kdy povedlo v trilogii. ()

agentmiky

Je mi líto,že už jsem viděl poslední díl této série.Ale víc dílů by znamenalo větší pravděpodobnost,že by se už tolik nepovedly.Tentokrát se podíváme na Divoký západ do roku 1885 a musím vám teda říct,že se mi to opět líbilo.Všechny díly mají něco do sebe.Marty si zde dá jiné jméno,přesněji Clint Eastwood.Ten paradox,že Eastwood ještě nežil a nidko ho tím pádem neznal mi přišel velmi vtipný.Výborné prostředí,zase skvělý propracovaný příběh a dobrý konec.Tato trojdílná série mi bude chybět.Myslím si,že za pár let se na to podívám znovu.Hodnocení:90% ()

zdepapepa

Z každé skupiny čehokoliv musí být něco nebo někdo nejhorší, nejméně dotažený. Přesto ale je to hezké (prozatimní, odhaduji, že se nejspíš dožiji čtyřky) zakončení trilogie. Svěží je zde důrazná změna prostředí a žánru, nic z něho však není dostatečně memetické jako předchozí dva filmy. ()

Adasin

Jedna z nej trilogií, co jsem kdy viděla. Mám radost, že se mi ji konečně povedlo dokoukat celou. Osobně mi přijde po nástřelu z předchozích dílů (nebo částí), že je tahle právě ta nejslabší a už tady není ten skvělý pocit, který by mě dohnal k udělaní páté hvězdy jako u předchozích dvou filmů. I tak je to pořád sranda, hlavně postava profesora Browna je skvěle napsaná. 8/10 ()

Adman

Návrat do budoucnosti, je film o kterém říkám, že je opravdu "geniální". Ikdyž, nadruhou stranu, když se to tak vezme tak samotný název: Návrat (jako že se nějam vrátím, někam do minulosti, někam zpátky) do budoucnosti (leda že bych ještě před tím návratem do budoucnosti, někdy v té bodouscnosti byl pak jsem se tam teprve mohl vrátit, a nebo jsem byl v ještě větší budoucnosti než je ta do které se vracím...), ale nechám toho, je to přecijenom "pouhopouhý" název filmu :). Celý film se drží jedné přímočaré príběhové linie, která však skáče z období do období. Právě tyto přesuny časem pomocí stroje času (Delorein) naskytují setkání se dvěma stejným osobám (prostě hrozí, že dotyčný potká sám sebe ale v jiném čase), což by mohlo mít strašlivé následky (jen si představte že si čtete tento komentář a najednou do místnosti vsoupíte vy osobně, chtěl bych vidět to chování obou (stejných) osob :)). Tím je potom těžší zvládnout to, aby divák viděl jenom to co má a když se v jednom záběru děje to co se již stalo v minulosti a zároveň se v popředí děje něco jiného... Po prvním shlédnutí jsem si říkal že bude asi jednoduché zde najít chybu, kvůli časovým posunům si mohli něčeho nevšimnout a mohlo jim něco uniknout, ale zřejmě Robert Zemeckic odvedl prvotřídní a vynikající práci režiséra filmové trilogie "Návrat do budoucnosti". Ještě musím dodat že se ve všech třech dílech vyskytují na tu dobu nebývale dobré a povedené trikové scény... od triků scénických přez všechny možné až po perspektivní triky. Když si v dněšní době, plné počítačů ;) a vyspělé techniky tento film zas pustím tak mi vůbec nepříde nijak zřejmé že toto je model atp. Dále je zde také "vymikajícní" herecká dvojice Martyho a doktora Browna ztvárněná Michaelem J. Foxem a Christopherem Lloydem. V každém díle se dostáváme někam úplně jinam (ať už v čase, nebo v prostoru), ale vše co se tu děje je prostě "vymakané". V posledním díle se dostáváme v čase do období westernu a cowboyů a atd, a zde se děje něco dost podobnécho co již dobře známe, ale je asi zázrak jak se to vše motá okolo jediné zápletky a stále je to prostě super. Vidět trilogii Back to the Future je opravdu zážitek, přeji příjemnou zábavu (která zde samozřejmě také nebycbí) :)) ()

Korbitch

No a máme tu 3. a poslední díl slavné trilogie. Bohužel zde musím jít s hodnocením dolů. Už kvůli neuvěřitelně debilnímu dabingu, který byl až na Martyho jiný u všech postav. Např. Doca mluvil Postránecký. Já vim,že bych měl filmy sledovat v půovdním znění,ale za 1. u toho mi usíná manželka a za 2. tyhle starý srdcovky sleduju tak, jak si je pamatuju a tohle sem viděl nadabovaný.Jako dabing to špatný nebyl, ale už to prostě nebyl ten starý Doc. Čeho si zde můžeme všimnout je, že jak se mluví o Martym v prvním a druhém díle jako o Kelvinu Kleinovi/asi to je špatně napsaný :-) / , v tomto se označí za Clinta Eastwooda. A právě to dává Zemeckis najevo už ve 2.díle,kdy se bohatý Biff dívá ze své výřivky na Hodný, zlý a ošklivý, kde je již legendární scéna s pancířem na hrudi, kterou použili i ve 3. díle Návratu do budoucnosti. Vždy, když sleduju tuto trilogii, hýbe se mnou nostalgie! ()

Rosana

Trojka nezklamala, je stejně originální, vtipná, plná zajímavých věcí a zábavná jako jednička a dvojka, ale tolik odlišná a originální! Jeden z mých nejoblíbenějších filmů :) ()

Praxis

Sice trošku parodie na westerny všeho druhu, ale ujetost a šílenost to neztrácí ani na vteřinu. Rozhodně důstojné uzavření téhle podařené šílené trilogie. ()