Pri predchádzajúcej záchrannej akcii blesk zasiahol stroj času, Marty McFly (Michael J. Fox) uviazol v roku 1955 a vynálezcu „Doca“ Emmetta Browna (Christopher Lloyd) zase vrhlo so strojom času do roku 1885. Marty sa tento fakt dozvie z listu, ktorý mu priateľ z onej doby pošle. Zároveň v ňom priateľ presne popíše spôsob, ako by ho mohol dostať späť do budúcnosti. Stroj času v podobe moderného automobilu totiž Doc ukryl v opustenej banskej štôlni, dokonale zakonzervovaný, aby vydržal sedem desiatok rokov, kým ho Marty a on sám, pôvodný Doc Brown z roku 1955, nevyhrabú. Dostať sa o sedemdesiat rokov do minulosti je pre Martyho hračkou. A podobne jednoduchý by bol aj let v dvojici opačným smerom o sto rokov, do roku 1985, keby... Keby sa nevyskytlo toľko faktorov, ktoré môžu úmysel oboch dobrodruhov prekaziť. Predovšetkým Marty na úteku pred Indiánmi nešťastnou náhodou prerazil nádrž so vzácnym palivom a kde na Divokom západe zohnať čisté plutónium? Na scéne sa navyše objaví prapredok Biffa Tannena, Buford Mad Dog Tannen (Thomas F. Wilson), rovnako tupý, hlúpy a namyslený ako jeho prapotomok. A pod jeho vedením Hill Valley, ktoré je v týchto divokých časoch iba drevenou osadou, vyčíňa banda zločincov. To nie je všetko. Doc, ktorý je v roku 1885 kováčom, sa totiž zaľúbil do učiteľky Clary Claytonovej (Mary Steenburgenová), ona jeho lásku opätovala, a tak sa svojskému vynálezcovi akosi nechce letieť naspäť. Buford prenasleduje Doca a Martyho, ktorého vyzve na súboj. Marty ho prežije, pretože mal pod vestou kus plechu a s Docom na im nakoniec podarí ujsť do budúcnosti, kam so sebou vezmú aj Claru... (TV JOJ)

danny_21

Tyhlety hrátky s časem byly vždycky moje oblíbené. Moc se líbila provázanost jednotlivých postav v různých časových rovinách, řešení všech možných problémů, které se na Martyho a Lloyda valí, sakra dobře tam v seděl M.J. Fox, na tu dobu byly k vidění hodně slušné triky. Je to originální, zábavné, má to šťávu, má to spád a já vždycky měl slabost pro Robertův styl - pro mě, jsou tyhle Návraty do budoucnosti ty z nejpovedenějších komedií všech dob, všechny díly hodnotím stejně - 90 % ()

Demonic189

Trojka sa mi pačila o chlp viac ako trochu prekombinovany druhy diel. Divoky zapad tejto serií sedi ako uliaty a my sme svedkami skvelej akcie a paradnych hlašok. Na konci sa dostavil tak trochu smutny pocit, ze uz je koniec, lebo tato seria bola vazne nezabudnutelna. Dakujem Marty a doktore! ()

Henry Morgan

Návrat s velkým N, nejen do budoucnosti, ale i k zaběhnuté koncepci prvního dílu, navíc zasazeného do skvělého prostředí. Kdo by nemiloval westerny, že? Tenhle díl se povedl a byl hezkou třešínkou na dortu. Získalo to pár nových rozměrů, i když mi neustále vrtá hlavou ta kontinuita a lineárnost vesmíru. Nároční fans scifi by měli pár výhrad k dějovým linkám, či alternativním světům, avšak já, jakožto nenáročný pozorovatel mohu zvolat jen: Bravo, bravissimo! Krásné ukončení trilogie o nezbedném delorejnu! ()

Mouchal

Taky vás ve škole o hodinách fyziky poučovali o nebezpečí cestování časem? Protože mě ne a díky tomuto filmu by to měli zařadit do povinné výuky. Nebo by klidně stačilo tuto roztomilou trilogii o hodinách fyziky pouštět nedočkavým studentům. Každou hodinu (nikoho přece nebaví školní fyzika, ne?). Ale k filmu. Jede se už v krásně zajetých kolejích, kdy logice převažuje zábavnost a zajímavě uchopené prostředí divokého západu. Zemeckis si v rámci celé trilogie poradil pouze s několika herci, kterým jen měnil make-up a kostýmy, ale v celkové šířce si toho pramálo všimnete a je vám to vlastně i úplně jedno. Filmové Návraty tak nepůsobí ani jako nějaká trilogie, ale spíš jako jeden rozkouskovaný celek, který by prostě na jeden film byl až moc dlouhý (ale úplně svádí k tomu, aby si člověk tuto časovou jízdu sjel na jeden zátah). Když budu tvrdit, že trojka byla pro mě osobně asi dílem nejslabším, tak se toho nikdo vzhledem ke kvalitě předchozích epizod nemusí v žádném případě hrozit. I tak je to skvělý přírůstek do výlohy nejlepších sci-fi filmů vůbec a velká pocta Clintu Eastwoodovi. Nalezneme zde opět spoustu narážek na minulé osudy hlavních hrdinů (opět ten hnůj, Martyho probuzení...) a jediný nový element je tedy ta nová doba a hlavně ženský přírůstek do skvadry našich oblíbených protagonistů. Konec je samozřejmě klasické klišé s happy-endem, ale takhle se ty filmy holt točily a je to dobře. Nic jiného si tento film a v podstatě závěr této lahůdkové trilogie nezaslouží. Není to zvykem, ale Marty se s Doktorem Brownem rozloučili s velkou noblesou. 80% ()

ZnalecH

Zajímavé dokončení třídílné ságy o dvou hrdinech, kteří cestují do budoucnosti i minulosti, jako by to bylo samozřejmé. Napínavý konec druhého dílu vás nenechá spát a budete si třetí díl pustit. Rozhodně neprohloupíte a dočkáte se konce (možná). Takže hodně štěstí do "budoucna". 90% ()

Ceberus

Po letech jsem se znovu podíval na celou trilogii a musím uznat, že jde pro mě o jedny z nejzábavnějších filmů vůbec, takže jsem milerád zařadil třetí (imho nejlepší) díl jakožto zástupce trilogie vysoko do svých top 10 filmů, kde si zaslouží místo mezi jinými kvalitními sci-fi dobrodružnými komediemi, což je moje primární oblíbená kombinace. Nejvíce musím pochválit Christophera Lloyda, protože na místě doktora Browna si už nedovedu představit žádného jiného herce (zatímo role McFlye se mi zdá dostatečně generická na to, aby ji zvládl kdokoli alespoň trochu sympatický). Na druhé podívání jsem dokonce až teď pochopil fór některých scén, protože jako dítě jsem neznal patřičné reference (frisbee, "you're talking to me?") Každopádně pokud se chcete vyhnout temným depresivním akčním filmům, které jsou v současné době v kurzu, a chcete si odpočinout u něčeho lehkého a zábavného, tahle trilogie je na to ideální. ()

ing.man

Musel jsem zvednout hodnocení. Asi už dokážu ocenit víc dobrou práci než dříve, ale taky za nejlepší "I love you" v dějinách filmu.  To co dokázala vložit Mary Steenburgen do těchto slov na konce dramatické pasáže, málokdo ocení. A víc než ten DeLorean bych chtěl tu lokomotivu na cestování časem. Steampunk prostě přebíjí nostalgii osmdesátek. ()

Nemmonn

Pro mě snad i lepší díl než dvojka. Western na mě zafungoval víc než skvěle a dokázal bych říct že jsem si díky tomuto filmu i ten western zamiloval. Do toho ještě Biff, Doc nebo sekvence s vlakem. Prostě boží a za mě nejlepší trilogie všech dob. 10/10 ()

GTS_PUNK

Záverečná epizóda trilógie režiséra Roberta Zemeckisa o cestovaní v čase je priemerná, ale napráva (pa)chuť, ktorú po sebe zanecháva snímka Back to the Future Part II. Marty McFly (Michael J. Fox) a doktor Emmett Brown (Christopher Lloyd) sa tentokrát ocitajú na divokom západe v roku 1885. Opäť musia napraviť udalosti v minulosti, aby neovplyvnili udalosti v budúcnosti. V praxi predstavuje záver trilógie iba ďalšiu "recykláciu" už dvakrát použitej príbehovej šablóny. Tentokrát s jediným rozdielom, a síce výrazne pozmenenou výpravou. Základná premisa, postavená na riešení "tohto a tamtoho", však zostáva zachovaná. A divákovi už prakticky nemá čo ponúknuť. Postavy sa opäť zaoberajú tým, čím sa zaoberali v predchádzajúcich dvoch filmov, pričom je už od začiatku jasné, že sa im nakoniec podarí uspieť a vrátiť sa do roku 1985. Zakončenie Zemeckisovej trilógie sa stalo paródiou samou na seba, ktorá neponúka nič nové. Všetko je priemerné a prakticky aj nudné. Ako jediné pozitívum sa zo začiatku javí nová výprava do obdobia divokého západu, ale v konečnom dôsledku ani tá príliš nenadchýna. Na tretej časti vlastne ani niet príliš čo hodnotiť. Divák si však môže povedať, že má trilógiu úspešne za sebou. A ak budeme úprimní, vracať sa k nej nemá veľký význam. Je škoda, že trojica filmov so značkou Back to the Future ako celok zanecháva trpkú príchuť, obzvlášť preto, lebo prvá časť je skutočne podareným a zábavným kúskom. O Back to the Future Part III však to isté povedať ani zďaleka nemožno. Snímka sa síce dá vnímať ako priemerný počin, ale iba v kontexte toho, že druhá časť je totálny kvalitatívny prepadák. Ak by sme vnímali tento film z roku 1990 ako samostatnú jednotku bez akýchkoľvek vplyvov (rozumej druhej časti), nedopadol by o nič lepšie. Takto - ani nevediac ako - si však "zachraňuje kožu". A teraz hurá späť do budúcnosti a nikdy späť. ()

JamesLeon

Skvělé zakončení vynikající "nadčasové" trilogie. Mám rád westerny, a tak mě návrat do roku 1885 velmi potěšil... Je opravdu těžké říct, který díl je nejlepší. V každém díle je mnoho skvělých nápadů a každý má své kouzlo. A já už se moc těším, až si někdy udělám čas a pustím si je všechny hezky po sobě. Myslím, že pak ještě více ocením tu provázanost mezi jednotlivými díly a tato trilogie se nadobro zapíše jako má oblíbená filmová série. ()

merlik

Tak tahle trojka byla nejlepší, tvůrci se důstojně rozloučili se strojem času, děj pádil a gradoval, režie plně využila atraktivitu prostředí Divokého západu, představitel záporného Biffa snad poprvé v trilogii opravdu hrál, scénář plně vytěžil prvotní nápad cestování časem, kamera vytáhla z fotogenické krajiny maximum. U Joviše, povedený film. ()

Alojs

Pořád dobré, jen méně se lesknoucí. Zavčasu ukončená trilogie. Jediný díl, který jsem si oblíbil až na druhé zkouknutí. ()

xenopus

Přiznám se, že už pár let tuším, že existuje trilogie Back To The Future. A taky se přiznám, že jsem dodnes neviděl snad ani minutu. Jenže dneska jsem to všechno vynahradil. Shlédl jsem všechny tři díly. Musím říct, že nelituji, že jsem je neviděl jako hodně mladý - nejspíš bych to tak dobře nepochopil a tak moc si to nevychutnal. Třetí díl je z hlediska orientace v časových rovinách a na pochopení nejjednodušší ze všech a možná právě proto jsem se u něj bavil ze všech nejvíc. Dál bych musel opakovat stokrát řečené - herci, scénář, režisér, hudba... Víc nemá cenu psát - nyní již chápu, proč série patří k zapamatováníhodným počinům v dějinách celé kinematografie. ()

john.h

Jedna z mých největších srdcovek. Kvalita nejvyšší kvality každou single minutu, důraz na detaily, propracované postavy, prostředí, skvělej hudební motiv, skvělej soundtrack, prostě všechno. Třetí díl je jeden z nejlepších filmů všech dob a součást jedné z nejlepších filmových trilogií všech dob. Není krásnějšího a zábavnějšího filmu vhodného pro celou rodinu. A není lepších filmů o cestování v čase. ()

syphoon

Trilogie, které můžou snad konkurovat pouze Vetřelci (neberou nové verze). Kdež to u Vetřelců je vyvrcholení druhý díl, zde je to závěrečný snímek z divokého západu. Skvělé hlášky typu: "co to má za boty, a ten indiánský nápis NIKE" nenechali moje ústa dlouho zavřené! BRAVO pane Zemeckis! ()

Kariya

Před natočením tohoto filmu si asi hodně lidí říkalo:,,PROČ? PROČ Back to the Future ve westernu? Co to má jako být? Ale hle? Ono je to naprosto oslňující! Pro mě lepší než dvojka a nejkoukatelnější z celé trilogie. Výborně zvládnuté po všech stránkách. A buďme rádi, že řekli:,,A dost! Čtyřka už nebude." Kdo ví, jestli by se ke třem brilantním filmům dala udělat rovnocenná čtyřka.... ()