Pri predchádzajúcej záchrannej akcii blesk zasiahol stroj času, Marty McFly (Michael J. Fox) uviazol v roku 1955 a vynálezcu „Doca“ Emmetta Browna (Christopher Lloyd) zase vrhlo so strojom času do roku 1885. Marty sa tento fakt dozvie z listu, ktorý mu priateľ z onej doby pošle. Zároveň v ňom priateľ presne popíše spôsob, ako by ho mohol dostať späť do budúcnosti. Stroj času v podobe moderného automobilu totiž Doc ukryl v opustenej banskej štôlni, dokonale zakonzervovaný, aby vydržal sedem desiatok rokov, kým ho Marty a on sám, pôvodný Doc Brown z roku 1955, nevyhrabú. Dostať sa o sedemdesiat rokov do minulosti je pre Martyho hračkou. A podobne jednoduchý by bol aj let v dvojici opačným smerom o sto rokov, do roku 1985, keby... Keby sa nevyskytlo toľko faktorov, ktoré môžu úmysel oboch dobrodruhov prekaziť. Predovšetkým Marty na úteku pred Indiánmi nešťastnou náhodou prerazil nádrž so vzácnym palivom a kde na Divokom západe zohnať čisté plutónium? Na scéne sa navyše objaví prapredok Biffa Tannena, Buford Mad Dog Tannen (Thomas F. Wilson), rovnako tupý, hlúpy a namyslený ako jeho prapotomok. A pod jeho vedením Hill Valley, ktoré je v týchto divokých časoch iba drevenou osadou, vyčíňa banda zločincov. To nie je všetko. Doc, ktorý je v roku 1885 kováčom, sa totiž zaľúbil do učiteľky Clary Claytonovej (Mary Steenburgenová), ona jeho lásku opätovala, a tak sa svojskému vynálezcovi akosi nechce letieť naspäť. Buford prenasleduje Doca a Martyho, ktorého vyzve na súboj. Marty ho prežije, pretože mal pod vestou kus plechu a s Docom na im nakoniec podarí ujsť do budúcnosti, kam so sebou vezmú aj Claru... (TV JOJ)

Bozvav

Trojka je na rozdíl od dvojky spíše úsměvná. po vizuální stránce velmi dobrá, nicméně dějově poněkud slabší. Sice děj dává smysl, ale nic nového vlastně nepřináší. Jako rozloučení a uzavření celého příběhu dobré. Za mne 70%. ()

Aurus

9/10. Je to tam! Fakt hodně dobré zakončení trilogie Návrat do budoucnosti kterou sem si nesmírně užil. Sice za nejlslabši díl mám druhý díl ale pořád se jedná o výborný film. Trojka je zas perfektní film a jednička je jednoduše excelentní. Příběh je perfektní, postavy jsou neuvěřitelně sympatické, hudba je perfektní, atmosféru tento film má solidní, lokace jsou velmi zajímavé a kamera filmu je výborná. Musím se přiznat že když začali titulky tak sem se málem rozbrečel protože tímto dílem Návrat do budoucnosti skončil. Jestli někdy bude čtyřka tak by to byl můj nejočekávanější film roku. ()

Johnny

Dôstojné zakončenie celej trilógie. Časopriestorová spleť sa rozpletie a zostáva len zložiť klobúk pred celým realizačným tímom... ()

merigieren

Stejně úžasné jako jednička, bohužel už ne tak vtipné jako dvojka. Co dodat, setkáme se s indiány, uvidíme frisbee a létající vlak, i když já mám radši Delorain, který je na kusy :-( ()

strikeman

Nechce se mi věřit, že se třetí díl točil téměř zároveň s dvojkou. Celkovým provedením, výborným humorem a celistvým příběhem navazuje spíše na skvělý původní snímek. Růžový kovbojský obleček byl k popukání:-)) Víc než důstojné zakončení série... ()

char_t

Na rozdíl od ostatních si nemyslím, že se jedná o nejhorší část trilogie, osobně mám trojku radši než bláznivou dvojku, z westernového prostředí se evidentně dá vytěžit mnohem víc, než z bláznivě pojaté budoucnosti. A taky tu kupodivu nejsou skoro žádné Martyho kulturně-šokové okamžiky jako ve dvojce, téměř jako by tenhle díl psal jiný (inteligentnější) scénárista - skoro se nechce věřit, že se oba díly točily současně. Na rozdíl od dvojky mi ani tolik nevadí recyklace starých známých postav, už proto, že westernové obdoby McFlyů a Tannenů (hlavně drsňák Bufford) jsou mnohem osobitější a zábavnější, než vykradené kopie ve dvojce (Griff), nebo omlazené verze v prvním díle (mladý Biff). Tradičně silného Silvestriho netřeba zmiňovat. ()

Wewerush

Pro mě nejlepší z trilogie. Opakující se věty, scénky a postavy se mísí s humornou interpretací divokého západu, na který se díváme s mírným nadhledem. Objevují se narážky na spousty filmů jak v naraci, pohybech kamery, zvucích a dalších formálních postupech. Stereotypy tohoto žánru jsou zobrazeny humorně, avšak stále působí jako pocta předním režisérům westernu: Clint Eastwood, Sergio Leone, John Ford. Prostě lahůdka! ()

P.J.2

Robert Zemeckis přišel s třetím dílem Návratu, který je stejně dobrý jako jeho předchozí díly, a dvojku dokonce překonává ve více směrech. Příběh pořád a stále napínavý, humor odlehčený a DeLorean sexy :-D ()

GOREGASM

Poslední díl trilogie graduje ve všech směrech a mistrně si pohrává s recyklací scén z dílů předešlých, přičemž jim díky lišácky chytré "universální" provázanosti, dodává punc lahodného deja vu (hnůj - hnůj - kobylince). Potenciál Divokého Západu ždíme Zemeckis s kreativitou a vtipem sobě vlastním a i díky do třetice báječným hercům jde o vyvrcholení s velkým V. Na Back to the Future je vskutku úchvatné, že i když se v každém díle v jistém smyslu opakuje, dělá to naprosto záměrně a vždy o stupínek lépe (neřekl jsem to už na začátku?). Bravo. 100% P.S. Zemeckisův odkaz pro současné filmaře a producenty zní... Triky zestárnou, zábavný příběh je ale nesmrtelný. ()

Ydrosten

Většinou když slyším slovo - pokračování, tak mi naskočí husí kůže a v obavách se třesu, co bude. Když jsem ale zkouknul 2 následně 3, tak jsem se nestačil divit co autoři všechno vymysleli a promysleli. Trojka krásně uzavírá celou nápaditou sérii. Westernové prostředí vytváří dokonalou atmosféru, v čele s doktorem Brownem, který si se svými Vernerovskými vynálezy dokáže poradit se vším. Dávám 90% jako filmu samotnému, ale celé sérii 100% ()

Raziel_cz

Perfektní závěr k jedné z nejlepších trilogií. Marty a Doc tentokrát řádí na divokém západě a je to opět pecka. Stylem to má blíž k jedničce, takže je tu opět maximum vtipu, byť úkor trochu jednoduššího scénáře. První díl to nepřekonalo, ale nebál bych se říct, že čistě z toho důvodu, že ten bodoval originálními nápady. Jinak bezesporu část nejzábavnější. DeLorean ujíždějící před indiány mě vždycky dostane, i když všichni víme, na jaký film ta pasáž odkazuje. ()

helloween93

Fantastické završení trilogie o cestování časem. Kupa hlášek, Clint Eastwood a příjemná nostalgická atmosféra. Upřímně jsem čekal, že trojka bude zklamání, ale opak je pravdou a mě se to moc líbilo. 5* ()

fablefavorit

Paráda. Po nesourodém (a ve výsledku i trochu zbytečném) druhém díle se opět primárně vracíme do času minulého a na první pohled je poznat, že tu se Zemeckis cítil o mnoho více svůj. Závěrečná konfrontace s Bufordem je výborný odkaz na legendární Fistful of Dollars. Tímto dobrodružství Martyho McFlye a Dr. Emetta Browna končí, ale je to konec definitvní? Budoucnost přece není psána... ()

Folky

Je to můj nejméně oblíbený film z trilogie, ale přesto má všechno, co ostatní díly. A divoký západ je příjemné osvěžení. ()

Azurovydrak

Není to o moc horší než dvojka ale určitě o dost na to abych musel srazit hvězdu. Western jako lokace děje nebyl zrovna spásný nápad a taky jsem fakt nepotřeboval vidět doktora Browna s dětmi. Pořád to má spád, dobré dialogy a hlavně Michaela J. Foxe ale zase nudné scény jako když se k sobě tulí Emmet s účou na trakaři. Nechci ale aby to vyznělo tak že je to špatný film - to rozhodně ne, jen malinko slabší než jeho předchůdci. 85% ()