Pri predchádzajúcej záchrannej akcii blesk zasiahol stroj času, Marty McFly (Michael J. Fox) uviazol v roku 1955 a vynálezcu „Doca“ Emmetta Browna (Christopher Lloyd) zase vrhlo so strojom času do roku 1885. Marty sa tento fakt dozvie z listu, ktorý mu priateľ z onej doby pošle. Zároveň v ňom priateľ presne popíše spôsob, ako by ho mohol dostať späť do budúcnosti. Stroj času v podobe moderného automobilu totiž Doc ukryl v opustenej banskej štôlni, dokonale zakonzervovaný, aby vydržal sedem desiatok rokov, kým ho Marty a on sám, pôvodný Doc Brown z roku 1955, nevyhrabú. Dostať sa o sedemdesiat rokov do minulosti je pre Martyho hračkou. A podobne jednoduchý by bol aj let v dvojici opačným smerom o sto rokov, do roku 1985, keby... Keby sa nevyskytlo toľko faktorov, ktoré môžu úmysel oboch dobrodruhov prekaziť. Predovšetkým Marty na úteku pred Indiánmi nešťastnou náhodou prerazil nádrž so vzácnym palivom a kde na Divokom západe zohnať čisté plutónium? Na scéne sa navyše objaví prapredok Biffa Tannena, Buford Mad Dog Tannen (Thomas F. Wilson), rovnako tupý, hlúpy a namyslený ako jeho prapotomok. A pod jeho vedením Hill Valley, ktoré je v týchto divokých časoch iba drevenou osadou, vyčíňa banda zločincov. To nie je všetko. Doc, ktorý je v roku 1885 kováčom, sa totiž zaľúbil do učiteľky Clary Claytonovej (Mary Steenburgenová), ona jeho lásku opätovala, a tak sa svojskému vynálezcovi akosi nechce letieť naspäť. Buford prenasleduje Doca a Martyho, ktorého vyzve na súboj. Marty ho prežije, pretože mal pod vestou kus plechu a s Docom na im nakoniec podarí ujsť do budúcnosti, kam so sebou vezmú aj Claru... (TV JOJ)

tron

„Ale čo, sú oveľa horšie doby, v ktorých som mohol uviaznuť, ako je Divoký západ. Napríklad stredovek. Áno, stredovek. Vtedy by ma určite upálili.“ Silná zostava Robert Zemeckis, Bob Gale, Frank Marshall, Steven Spielberg a Kathleen Kennedy sa vrátila aj tretí a posledný raz. Scenár našťastie nie je dojením polomŕtvej kravy, pretože sa ho tvorcovia zručne snažili koncipovať ako trilógiu (dvojka sa nakrúcala na jeden záťah s trojkou), nie ako filmovú sériu, ktorej ďalšie diely sa nakrútili len preto, že predchádzajúce dosiahli závratný komerčný úspech. To znamená, že tvorcovia sa snažia definitívne uzatvoriť všetky postavy/príbehy/vzťahy a logické diery. Patrične vysoký rozpočet, množstvo „súčasných“ vtipov (Clint Eastwood, voda s ľadom) a originálne ladenie deja do westernového kabátu s tomu odpovedajúcimi dialógmi („Marty, okamžite si daj dole tie tenisky, v roku 1885 nemajú čo robiť. A keď sme už pri tom, nemajú čo hľadať ani v roku 1955.“). Takže ak máte radi svižné time travel, rozhodne siahnite po tejto sub-žánrovej klasike. Zázrak, že pri celosvetovej tržbe 244 miliónov (pri rozpočte 40) nikdy nevznikla štvorka. ()

B!shop

Je fajn, ze se tvurci nechteli opet babrat ve stejnych casech jako v prvnim a druhem dile a situovali film uplne jinam. Ale presto film primo navazuje na druhy a nektere situace z druheho jsou zakonceny az tady. Napad s divokym zapadem je hodne dobrej a opet tu vystupujou stejni herci, jako v minulych dilech. Navic nektere parodie na Dolarovou trilogii nemeli chybu. Navic se tu opet objevi Thomas F. Wilson jako Tannen a James Tolkan jako Strickland, kteri jsou naprosto perfektni. Wilson je ve vsech trech dilech vynikajici zaporak a Tolkan je taky vybornej, i kdyz v tretim dile ma jeste mensi roli nez obvykle. Opet tu plati to co v minulych dilech, tj. vynikajici scenar, herci a hudba a slusny triky a pro me je to asi nejoblibenejsi dil trilogie. ()

movie

V jednu chvíli jsem měl třetí díl ze všech "návratů" nejraději!Vynikající westernová atmosféra, parádní výprava a děj!A navíc má celý snímek, stejně jako dva předchozí, úžasný spád!Zemeckis se prostě nezapře! ()

RHK

Jediný western (se sci-fi prvky), který se mnou byly ochotny shlédnout i mé děti :) Vlakové scény byly nabité adrenalinem a Clint Eastwood musel mít ze svého jmenovce i z názvu údolí určitě radost. Jinak mi už chvílemi Návrat do budoucnosti III začínal připomínat 3x převařený čaj, a je tedy dobře, že je i zakončením vtipné série. Trailer: http://www.csfd.cz/film/10130-navrat-do-budoucnosti-iii/videa/ ()

Boss321

Třetí díl rozhodně nezaostává za předchozími díly. Naopak vyniká velmi originálním a jako vždy propracovaným scénářem a hodně zábavným pohledem na divoký Západ. Robert Zemeckis společně s Michaelem J. Foxem a Christopherem Lloydem báječně zakončili jednu z nejlepších sérií, která kdy měla možnost spatřit světlo světla. ()

pan Hnědý

Zemeckis se nepokoušel vytvořit zrcadlo obou předchozích dílů a udělal jenom dobře. S výborným scénářem a vynikající režií uzavřel trilogii perfektní sci-fi dekády. ()

Jara.Cimrman.jr

"Teď, když vím, že strávím budoucnost v minulosti, začínám se pomalu těšit na důchod." Divoký Západ je krásné místo pro cestování v čase, tedy pokud Vás nechce nějaký debilní Biffův prapředek střelit do zad. A to se právě děje, takže 19. století má šanci poznat frisbee, hoverboard či raketové poleno. Mě tedy bavil bláznivě zamilovaný doktor, záměna přepadení za vědecký experiment a samozřejmě obludně optimistický konec. Ten k tomu patřil jako tenisky Clinta Eastwooda do westernu. ()

H34D

Do třetice všeho dobrého, stejný koncept, jen jiné prostředí... Bude to fungovat? Ale jo, bude, jako zábavná oddychovka určitě. Ovšem ten svěží pocit originality z prvního dílu už se začíná pomalu vytrácet a divoký západ je také slabší než ta skvěle potrhlá představa budoucnosti z dílu druhého. Naštěstí, jak už tak bývá zvykem, situaci zachraňuje Clint Eastwood, třebaže zde vypadá úplně jinak (nenechte se zmást)... Celkově slušné završení trilogie, které mě ale zanechalo docela chladným, proto jen slušnější 3*. 6/10 ()

xxmartinxx

Těžko uvěřit, že může vzniknout třetí díl, který je založený na stejném principu jako předchozí dva, a přesto nepůsobí natahovaně nebo nastavovaně. Trojka má stejné klady (i zápory) jako předchozí díly, ale většinu času funguje perfektně. Je tu několik nových nápadů, které ale nijak nevybočují a celá trilogie do sebe krásně zapadá. Jedna z mála trilogií, která si drží od začátku do konce svojí úroveň. ()

Arx

Podle mně je třetí díl asi nejhorším dílem. Přesto si ale zachovává svojí kvalitu a i když jde o nejslabší díl série pořád je to super jízda budoucností. ()

Skejpr

Těžko říct, zda je trojka lepší, než předchozí dva díly, rozhodně je ale díky jednotné dějové linii a časovému úseku výrazně čistší. Kombinace sci-fi komedie a naprosto špičkově provedeného westernu logicky ubírá prostor diskutabilním CGI (díky čemuž na těch několik málo triků zbyly peníze a vypadají tedy lépe) a přidáme-li k tomu klasické motivy, máme co do činění s nejzábavnějším dílem série... Závěrečný cliffhanger je už pak rozkošně přiznaně doslovný a over the top. ()

BadoXXII

Zvláštne. Pamatal som si to ako lepší film. To westernové prostredie malo veľký potenciál. Opať však skoro žiadna akcia a opať to nie je vobec smiešne. Scenár to má, ale stále sa to točí len okolo rodokmeňov hlavných a vedlajších postáv z jednotky a už ma to vôbec nebaví. To takto mohlo vzniknúť ešte dalších 50 pokračovaní zo stredoveku, praveku a bla bla bla... Mali však ostať len pri prvej časti. Už sa to jednoducho všetko opakuje. A čo keď sa pri natáčaní všetci bavili? Bodaj by aj nie, keď za to majú všetci zaplatené. Do úvahy beriem z tejto trilógie len ORIGINÁLNU jednotku, pokračovania sú už len parazity. ()

brit84

Dá se na to dívat i jako na jednotlivý film, ale spíš to zaujme jen fandy serie. Akce ani srandy jsem se moc nedočkal a většina filmu je o tom, jestli dokážou přes všechny "nečekané" překážky zprovoznit stroj času. ()

Sarkastic

Třetí díl se k mé radosti navrátil k prvnímu, myslím tím co se humoru a pohodovosti týče. Westernové prostředí bylo výborně využito, hlavně filmová pocta Clintu Eastwoodovi se moc podařila (stejně tak vtipná vsuvka s Jacksonovým moonwalkem). Jinak film formou i obsahem navazuje na předchozí 2 díly, z nichž obou si bere to lepší. Dojemný konec potěší a já tvůrcům moc děkuju za výborný zážitek u sledování této trilogie. ""Jak jsem řekl. Odprásknu tě zejtra!" - "Zejtra chceme vyloupit v Pine City banku." - "Co v pondělí? Děláme něco v pondělí?"- "Pondělí je volný. Můžeš ho zabít." ()

Dudek

* Třetí díl populární trilogie Návrat do budoucnosti není vůbec špatný, ba právě naopak, označil bych jej za nejlepší. Situování děje na divoký západ se od tvůrců ukázalo jako důmyslný tah a věnování hlavní dějové linky svéráznému doktoru Brownovi jako ještě lepší. Tvůrci si tentokrát vzali na paškál klasické westernové příběhy, které naprosto dokonale parodují nebo jim vzdávají hold pomocí kultovních scének. Nejvíce si však cením toho, že technika konečně nemá v příběhu to hlavní slovo a časový paradox nehraje tak výraznou roli, čili nevzniká tolik nelogičností. Film utíká díky absenci jakýchkoliv děr daleko rychleji než oba předchozí a závěrečná scéna je vrcholem celé trilogie. Může za to zejména její naprostý spád a promísení všech žánrů. Bravo. 100% !! ___ vtip: 4/5; napětí: 4/5; akce: 3/5 ()

Gilmour93

Na popud Foxe mají Zemeckis s Galem zařazenou westernovou trojku a túrují motor DeLoreanu, dokud je žhavý. Zachraňuje se pověst Clinta Eastwooda, Biffovo pokolení zase dostává naloženo a potomek raketového inženýra von Brauna se kvůli lásce i výjimečně učeše. Není se co divit, protože jeho lejtka by rozžhavily kotel lokomotivy víc než speciální antracitové palivo! Baví mě v tom lovit Silvestriho temné tony ala Predátor i nuance kauzality, byť to s nimi mám stejně jak Marty McFly.. „She's not gonna understand that, Doc. Hell, I'm in it with you and even I don't understand it..“ ()

Kryšpín

Vše zapadá do sebe jako puzzle. Od prvního k poslednímu. Zemeckis si tohle vzal do hlavy, protože když člověk vkládá poslední dílek do skládačky. Rozbuší se mu srdce a je nadšenej. Stejně jako divák při sledování tohoto snímku. Divoký západ byl výborný nápad a ještě větší nápad byl do toho dát moderní dobu (sniperka, Clint Eastwood atd.). Menší lovestory, která způsobuje větší problémy, tak jak to bývá. A závěr s vlakem vás udrží v Hitchcookvském napětí. :o) ()

genetique

Asi najslabší film tejto skvelej trilógie a napriek tomu má svoje miesto v nadpriemernom umiestnení v mojej filmotéke. Asi to bude tým, čím ďalej späť do minulosti, tým sa stráca čaro. Ale opäť mi dych vyrážala prepojenosť a poprepletanosť a nadveznosť všetkých scén a časov, ktoré do seba logicky dokonale pasujú! Skvelý scenár, výborná zábava, originalita bez hraníc. 80%. ()

Kaka

Zřejmě nejlepší a nejčistší z celé série. Přenesení na divoký západ a lehké zklidnění tempa filmu jenom prospělo. Konečně to není tak šílená, až nesmyslná taškařice, ale kvalitní scifi plné zvratů, prekérních situací s dostatkem solidního humoru a obrovské dávky nadhledu. Technicky určitě nejzručnější díl, za což samozřejmě vděčíme roku vzniku. I tak je ale tahle série pro mne spíše utrpení a to hlavně z přílišné roztříštěnosti a nekonzistentnosti v rámci žánru. Úmyslně ? Chápu, ale ne můj šálek čaje. ()