Pri predchádzajúcej záchrannej akcii blesk zasiahol stroj času, Marty McFly (Michael J. Fox) uviazol v roku 1955 a vynálezcu „Doca“ Emmetta Browna (Christopher Lloyd) zase vrhlo so strojom času do roku 1885. Marty sa tento fakt dozvie z listu, ktorý mu priateľ z onej doby pošle. Zároveň v ňom priateľ presne popíše spôsob, ako by ho mohol dostať späť do budúcnosti. Stroj času v podobe moderného automobilu totiž Doc ukryl v opustenej banskej štôlni, dokonale zakonzervovaný, aby vydržal sedem desiatok rokov, kým ho Marty a on sám, pôvodný Doc Brown z roku 1955, nevyhrabú. Dostať sa o sedemdesiat rokov do minulosti je pre Martyho hračkou. A podobne jednoduchý by bol aj let v dvojici opačným smerom o sto rokov, do roku 1985, keby... Keby sa nevyskytlo toľko faktorov, ktoré môžu úmysel oboch dobrodruhov prekaziť. Predovšetkým Marty na úteku pred Indiánmi nešťastnou náhodou prerazil nádrž so vzácnym palivom a kde na Divokom západe zohnať čisté plutónium? Na scéne sa navyše objaví prapredok Biffa Tannena, Buford Mad Dog Tannen (Thomas F. Wilson), rovnako tupý, hlúpy a namyslený ako jeho prapotomok. A pod jeho vedením Hill Valley, ktoré je v týchto divokých časoch iba drevenou osadou, vyčíňa banda zločincov. To nie je všetko. Doc, ktorý je v roku 1885 kováčom, sa totiž zaľúbil do učiteľky Clary Claytonovej (Mary Steenburgenová), ona jeho lásku opätovala, a tak sa svojskému vynálezcovi akosi nechce letieť naspäť. Buford prenasleduje Doca a Martyho, ktorého vyzve na súboj. Marty ho prežije, pretože mal pod vestou kus plechu a s Docom na im nakoniec podarí ujsť do budúcnosti, kam so sebou vezmú aj Claru... (TV JOJ)

Mikino00

Bál jsem se, že to bude slátanina, o to víc jsem byl potěšen, že se na to dalo dívat a celé se to neslo v duchu předchozích dílů. Na druhou stranu jsem rád že už to skončilo a další díl mě nečeká. ()

Ollie235

Můj nejoblíbenější díl série a to hlavně díky zajímavé době i konci, který ponechává prostor pro představivost a případné pokračování. Celá trojice se tak nesmazatelně řadí k nejlepším filmovým sériím vůbec. ()

H4ku11

Ako už mnohí predo mnou písali, myslím, že jedna z naj filmových trilógií aké kedy vznikli. A mne sa náhodou veľmi páčil aj tento posledný diel. Všetky 3 diela budú pre mňa navždy nezabudnuteľným článkom Sci-Fi, kde príbeh a herci sú ťahúňmi úspechu. ()

TwoFace

Třetímu dílu jsem tolik nevěřil, hlavně kvůli zasazení na Divoký západ. Ale dopadlo to skvěle a trojka se směle vyrovná svým dvěma předchůdcům. Jde o skvělé završení úžasné trilogie. ()

Marys

Trojka je mnou podobne nepochopená ako dvojka a ďalšie mínus jej ešte pridáva zasadenie na Divoký Západ. Ďakujem, ale nie, ďakujem. Popri totálnom bizári tu máme ešte praprapredkov, ktorí sa ponášajú na Martyho mamu a jeho samotného, čo by pri 5-generačnom (či koľkoto) krížení bol úplný nonsens, keďže sa na Martyho odvtedy nalepili gény pätnástich ďalších rodov. To je však len jedna z úchylností, ktorých sa dá vo filme zbadať množstvo. ()

Oralfabet

Většinu času trojka působí spíš jako samostatné dobrodružství, než plnohodnotné uzavření trilogie, navíc už to není tak vtipné, nápadité ani odsýpající jako předchozí dva díly a prostředí divokého Západu mě také nechává chladným. Třeba taková scéna s lokomotivou ke konci je ale zase pravděpodobně tím nejnapínavějším, co celá série může nabídnout a ani úplný závěr nebyl špatný, i když by se mi líbil víc, kdyby se Doc už nevrátil. No... pořád slušná oddechovka s několika super momenty a stále stejně skvělou hlavní dvojkou. 7/10 ()

rsimonyi

Poslední dobrodružství Martyho a Doktora je trochu jiné, ale proč ne. Z důstojností uzavřelo tuhle perfektní trilogii. Jen mě mrzí, že u nás nakonec nevyšla zamýšlená DVD edice se všemi díly v češtině. Škoda ()

newt17

Pokud jde o nepsaná pravidla série, třetí díl se od nich vychyluje nejvíc ze všech. Patřím do skupiny, kterým se líbil nejméně, přesto je to fantastická podívaná. ()

memoman

I tředí díl,kterému už trochu došel dech,pořád spolehlivě pobaví. Trampoty si tentokrát Marty s dr. Brownem užívá v roce 1885 a pokouší atmosféru divokého západu se svými hláškami a fígly ("KDE JSTE SE TO NAUČIL?" "U SEDMI STATEČNÝCH"). Naprosto skvělá záverečná scéna s lokomotivou. Jedna z nejlepších trilogií,ve které režisér Zemeckis ukázal,že je mistr hollywoodské zábavy. ()

Emzet

Trojka si bere na paškál westerny. A je stejně dobrá jako předchozí díly. I když Calvina Kleina nahradil Clint Eastwood. A Claytonská rokle. Důstojné završení celé trilogie. ()

ursinko

O trošku menej zábavné ako predhádzajúce diely, ale stále na veľmi vysokej úrovni. Som rád že sa nenatočilo ďalšie pokračovanie a čaro dokonalej zábavy pretrvalo bez ujmy. ()

JK-Stinger

Poslední díl dost možná nejlepší trilogie všech dob nás zavede na divoký západ, kde si se strojem času užijeme zase spoustu vtipných i napínavých situací. Všichni staří známi se v příběhu opět objevují i když hrají předky svých postav ze současnosti, což snímku také dodává vtipné ražení. Jelikož trilogii budou koneckonců znát téměř všichni, nemá cenu se zdlouhavě rozepisovat o všech pozitivech a geniálních nápadech. Vyzdvihl bych ještě akorát parádní soundtrack Alana Silvestriho se skvěle upravenou úvodní znělkou do westernového rytmu a účinkování ZZ Top se svou napsanou písní pro tento díl trilogie. ()

Pitrsss

Důstojné završení největší filmové jízdy 90. let. Divokej Západ tomu dává nový náboj. A ten ultra popcorn happy end, který divák prostě očekává ještě před začátkem filmu naprosto miluju. Fox, Lloyd, Zemeckis, díky pánové, vzali jste mi několik desítek hodin života, ale stálo to za to. 90% ()

Rondell

Skvělý uzavření famozní serie a zároveň jedinej díl, kterej má ode mě jasnejch 5*. Dlouho se mi nějakou nešťastnou náhodou dařilo Návrat přehlížet a i přes ten "věkovej rozdíl" mě to dostalo nedřív do kolen, pak standing ovation. M. J. Fox je samozřejmě božsky cute a zároveň týpek. ()

Hepy13

Takže i trojka co do kvality není vůbec pozadu. Já u filmových pokračováních vždy oceňuju to, když zůstanou stejní herci a stejní lidé u kormidla - Zemeckis - Spielberg, Většinou to dopadá velmi dobře. Když se k tomu přidá dobrý scénář, jako v předchozích dílech je jasné že to musí fungovat. ()

IvcaSammet

Musím se přiznat, že jsem u tohoto filmu velmi, ale opravdu velmi tápala, jak jej ohodnotit ... Z celé trilogie je očividně nejslabší a to hlavně příběhově. Co se týče humoru mě film samozřejmě nezklamal. Skvělé narážky, skvělé hlášky ... Ze začátku se film skvěle rozjížděl, i když se zase v průběhu filmu našlo pár scén, které mi přišly až moc přitažené za vlasy ... Ve třetí třetině filmu to už ale začalo skřípat trochu víc a i když jsem vlastně konec očekávala, pořád jsem věřila, že se přece jen vydá jiným, ne tak "laciným" směrem ... Bohužel ale, místo toho, aby se tvůrci vydali cestou "ohromení", zůstali v koleji "romantična" a to mě prostě fakt nebere ... A co se týče závěrečné scény ... To by snad jediný okamžik z celé trilogie, který mi nepřipadl ani trochu vtipný, ale právě naopak - dost "ohraný" a skoro až "ubohý" ... Přes to všechno se mi "pouhé" tři hvězdičky filmu dávat nechce ... Prozatím je tu sice nechám, ale o konečném hodnocení se rozhodnu po dalším "maratonu" Návratu do budoucnosti ... ()