Pri predchádzajúcej záchrannej akcii blesk zasiahol stroj času, Marty McFly (Michael J. Fox) uviazol v roku 1955 a vynálezcu „Doca“ Emmetta Browna (Christopher Lloyd) zase vrhlo so strojom času do roku 1885. Marty sa tento fakt dozvie z listu, ktorý mu priateľ z onej doby pošle. Zároveň v ňom priateľ presne popíše spôsob, ako by ho mohol dostať späť do budúcnosti. Stroj času v podobe moderného automobilu totiž Doc ukryl v opustenej banskej štôlni, dokonale zakonzervovaný, aby vydržal sedem desiatok rokov, kým ho Marty a on sám, pôvodný Doc Brown z roku 1955, nevyhrabú. Dostať sa o sedemdesiat rokov do minulosti je pre Martyho hračkou. A podobne jednoduchý by bol aj let v dvojici opačným smerom o sto rokov, do roku 1985, keby... Keby sa nevyskytlo toľko faktorov, ktoré môžu úmysel oboch dobrodruhov prekaziť. Predovšetkým Marty na úteku pred Indiánmi nešťastnou náhodou prerazil nádrž so vzácnym palivom a kde na Divokom západe zohnať čisté plutónium? Na scéne sa navyše objaví prapredok Biffa Tannena, Buford Mad Dog Tannen (Thomas F. Wilson), rovnako tupý, hlúpy a namyslený ako jeho prapotomok. A pod jeho vedením Hill Valley, ktoré je v týchto divokých časoch iba drevenou osadou, vyčíňa banda zločincov. To nie je všetko. Doc, ktorý je v roku 1885 kováčom, sa totiž zaľúbil do učiteľky Clary Claytonovej (Mary Steenburgenová), ona jeho lásku opätovala, a tak sa svojskému vynálezcovi akosi nechce letieť naspäť. Buford prenasleduje Doca a Martyho, ktorého vyzve na súboj. Marty ho prežije, pretože mal pod vestou kus plechu a s Docom na im nakoniec podarí ujsť do budúcnosti, kam so sebou vezmú aj Claru... (TV JOJ)

VanTom

Vynikající završení trilogie, které se díky westernovému zasazení od svých předchůdců značně odlišuje. Jasný přímočarý příběh šlape bez zádrhelů (tedy trošku jej zbrzdí doktorova romance, což vynahradí úžasně nafilmované vlakové finále) a s časem si skoro nehraje, "jenom" vtipně přenáší moderního člověka a povědomé situace na Divoký západ 1885. ()

lykan9

Třetí díl je u mě sice nejslabší, ale rozdíl je stejný jako poměr mezi jedničkou a dvojkou. Tedy minimální. Jinak je třetí díl dokonalým završením skvělého díla a už se nemůžu dočkat až si trilogii pustím znovu :-). ()

Sany33

Záver trilógie, ktorý bol nadmieru očakávaný celou filmovou obcou sa stal nakoniec miernym sklamaním. Cesta na divoký západ roku 1885 je najtendenčnejším a najmenej vydareným kúskom zo slávnej trojice. Ukázalo sa, že Zemeckis s Galom si väčšinu nápadov už vyplytvali a iba recyklujú. To, čo v dvojke pôsobilo ako svieža hra s originálom budí dojem vykrádania a únavu materiálu. V žiadnom prípade však nejde o priemerný film. Zasadenie do westernového prostredia funguje výborne, aj herci sú opäť dokonalí. A aj v niektorých jednotlivostiach je trojka opäť úžasná. Využitie mena Clinta Eastwooda, Jacksonov moonwalk alebo citácie peciek Sergia Leoneho - Vtedy na západe a Pre hrsť dolárov patria ku klasike. Stratilo sa však čaro nevideného čo je škoda. 89% ()

fabecc1222

I třetí díl legendární série je stále velmi kvalitní zábavou. Už tu není takové propojení, jako mezi prvními dvěma díly, a některé věci se začínají už trochu opakovat, ale stále to dokonale stačí pro nesmírně dobré pobavení. Martyho cesta do minulosti (budoucnosti) je prostě nezapomenutelná, a jako celek se nikdy neokouká. ()

Gazi

Přestože je podle mne tento díl nejslabší, tak si myslím, že se jedná o velice povedené zakončení skvělé trilogie. ()

Krosmen

Posadit poslední díl série do divokého západu je příjemné a zajímavá změna oproti předchozím vynikajícím dílům. Najdete zde i scény z kultovních westernů, které já ovšem viděl až později, takže jsem si říkal - hej počkat, tohle přece bylo v návratu do budoucnosti :-D..Každý díl sám o sobě je skvělý a kéž by se i nyní točily tak kvalitní komedie jako je tahle. Vezmete-li v úvahu, že je to součástí dost kvalitní trilogii, máte tady dílo, které by Vám určitě nemělo uniknout ()

ghatos

Svěží, propracované a spektakulární završení. Udržet kvalitu i ve třetím díle je velmi obtížné, ale tady je to prostě totální válec. Má to v sobě i krásné poselství a pozitivního ducha. 95%. ()

mirec88

A došlo aj na dávnu minulosť. Westernová časť s netradičným Clintom Eastwoodom bola perfektná, o humorné situácie nebude núdza a uvidíte aj to, že stroj času sa dá vyrobiť aj z parného rušňa :) Výborné, takisto ako prvé dva diely. A fakt nádherný a originálny koniec celej krásnej trilógie. ()

Siri69

Tentokrát se s hlavními hrdiny podíváme na divoký západ... Opět výborný film i když z celé trilogie je nejslabší... Já osobně myslím že toto je jedna z nejlepších trilogií které kdy spatřili světlo světa !!! Každý díl je zajímavý,napínavý,výborně natočený,se super efekty (na svou dobu) a vše to doplňuje výborný humor a komické scény !!! Hlavní role Michaela J. Foxe a Christophera Lloyda jsou ve všech dílech super... Spolupráce S. Spielberga a R. Zemeckise byla zatraceňe povedená a my můžem jen doufat že tito dva režiséři někdy v budoucnu opět spojí síly a natočí další legendární nářez !!! :-) 4* ()

Myrreczech

Poslední díl trilogie byl sice nejslabší, ale pořád dokáže královsky zabavit. Škoda místy nudných pasáží a zamilovaný dr. Brown už není ten dokonale šílený dr. Brown. Přesto i třetí díl má stále co nabídnout, například dokonalou honičku s indiány po prérii. Prostě trojce nedokážu tu hvězdu ubrat, přestože by si to nejspíš zasloužila. ()

J-o-k-e-r

Myslím si, že dokonalé zakončení trilogie o cestování v čase. Nyní se Marty vydává až do dob Divokého západu. O něco lepší než dvojka. P.S. Clint...Clint Eastwood! :) ()

Jacob23

Po vice shlednutich zvedam na 5* Wild West je skvele zpracovan.Cely film ma vyborne tempo a stridaji se komicke sceny s temi akcnejsimi.Opet paradni hudba a tentokrat i prvotridni kamera ve vsech akcnich/jezdeckych scenach.Kupodivu funguje i romanticka linka a Ch.Lloyd je opet uzasne zmateny tentokrat zamilovany vedec ()

Autogram

Jeden z najlepších westernov, možno práve preto, že jeho podstata je v inak neskombinovateľnej sci-fi zápletke. Clint Eastwood by si zaslúžil byť uvedený aj medzi hercami, aj keď sa tam neobjaví, tak aspoň ako zadosťučinenie za hanobenie jeho dobrého mena. Doktor nájde ženu, ktorá má rada verneovky, takže sci-fi prvkami sa nešetrí. Pre mňa najlepšia časť trilógie, všetky detaily sú maximálne prepracované a mega-happy-end je nejlepším záverom, aký som si mohol želať a pritom som ho ani neočakával. –––– Vaše budoucnost ještě nebyla napsaná. Vaše budoucnost závisí pouze na vás. Tak si dejte záležet. ()

m.a.t.o.

„V týchto šatách tu pobehovať nemôžeš! Ešte ťa niekto zastrelí." – „Alebo obesí." – „Ktorý idiot ťa takto obliekol?" – „No vy." Uznávam, že trojka je iná. Nie je tak prekombinovaná ako predošlé časti a niekomu nemusí vyhovovať miešanie žánrov. Avšak stále je to vysoko nadpriemerná zábava, ktorú si nejde nezamilovať, najmä ak si človek uvedomí, že tu celé to úžasné dobrodružstvo končí. Marty McFly a Dr. Brown sa ako „priatelia v čase" definitívne zapísali do filmových dejín. 95 % ()

deckardx

Zaver trilogie a zaroven muj nejoblibenejsi dil... Porad je to skvela zabava a napad s Divokym zapadem se mi straslive libi... Spousta odkazu a narazek na slavne westernovky a zaverecna lokomotiva je bezchybna.. Nejlepsi dil.. ()

P1tr

J.Fox jako Clint Eastwood na divokém západě na cestě za profesorem a opět na výbornou. Ačkoliv se zřejmě jedná o nejslabší díl z celé trojice, stále tu máme dobrou zábavu, ve které není ani o napětí nouze. ()