Marty McFly (Michael J. Fox) odcestuje s Dr. Emmettom Brownom (Christopher Lloyd) do roku 2015, aby v ňom zachránil svojho syna od pobytu vo väzení. Po úspešne vykonanej akcii sa obaja cestovatelia vrátia do roku 1985, aby pokračovali v predpísanom behu života. Avšak svet, do ktorého dorazia, sa ani náhodou nepodobá idyle, ktorú opustili. Martyho otec je vyše desať rokov po smrti, keď ho zastrelelili. Najväčší nepriateľ McFlyovcov, Biff Tannen (Thomas F. Wilson), sa oženil s Lorraine McFlyovou (Lea Thompsonová) a teraz žije ako Martyho nevlastný otec. Prečo sa prítomnosť vybrala inou časovou vetvou? Je možné, že Biff tiež dokáže cestovať časom? (TV JOJ)

Maw

Druhý díl perfektně navazuje a k tomu se s prvním prolíná v tak spletitém řetězci, až jsem tomu chvílemi nerozuměl, než mi to došlo. Marty a doktůrek si poradí i s budoucností a to na jedničku. A budoucnost takto zpracována v roce 1989, je neuvěřitelně povedená. Podle mě stejně dobré jako první díl. ()

minima

Druhý díl v ničem moc nezaostává za jedničkou. Zápavné stejným dílem, dost dobrá zápletka, prostě mi to sedne jak kožená bunda Foxovi. ()

kubilov

Propracovanější, údernější, zamotanější a ve výsledku i lepší než první díl. Návrat do budoucnosti II skvěle propletl dějovou linii s prvním dílem a přitom už si začínal připravovat místo pro závěrečný díl trilogie, který toto výjimečné dílo skvěle zakončil. Motiv tzv. motýlích křídel aneb byť jen nepatrná změna vyvolávající katastrofické účinky je zde popsán a rozveden ještě o level lépe, než jak tomu bylo v prvním díle. A ačkoliv se zde v některých scénách a momentech šíleně bije logika s jistou nadšeností z projektu, vůbec nic to nemění na speciálnosti výsledku a celkovém výsledném prožitku, který dělá z této mocné trilogie obrovský kult. ()

brzozin

Bohužel nejslabší článek jinak velice povedené trilogie. Ono je to těžké zobrazovat budoucnost. Daleko lépe se točí o minulosti. Rok 2015 klepe na dveře a nikde žádná vznášedla, samyvysoušecí bundy nebo soudy během dvou hodin nevidět. Ale to není ten hlavní problém filmu. Tím kamenem úrazu je neskutečná zhovadilost a totální nelogičnost děje. A na to jsem fakt háklivý. Nechci být hndidopich, tak snad jen logická bota největší. Jak je možné změnit budoucnost? Já vždycky myslel, že dnes. Ale to ne. Vy tam musíte letět a změnit to tam. Proboha! Změnit něco, co se ještě nestalo a co se pravděpodobně ani nestane, když dnes vím, že se to má stát. Jestli už Zemekis chtěl, aby jeho hrdinové letěli do budoucnost, mohl si vymyslet milion a jeden podstatně lepších důvodů. A pak je tu ještě jedna poněkud menší nelogičnost. Doktora děsně irituje představa, že by se Jannifer z přítomnosti mohla setkat s Jannifer z budoucnosti a blekotá cosi o zhroucení vesmíru. Ale že se Marthy míjí se svým aler ego v roce 1955, to ho nijak netrápí. Tyhle pitomosti bohužel ubírají filmu na dokonalosti a lehkosti, se kterou u mě bodoval první díl. Nehledě na neskutečně otravného Marthyho, který se pořád tváří jak blbeček, který nic nechápe, ničemu nerozumí a neustále se hloupě vyptává. Škoda. ()

Ostra

Celkově určitě výborný film, ale nenaplnil tak úplně odkaz svého předchůdce. Kvůli několika slabším pasážím prostě nedosahuje takové kvality. Naštěstí od návratu do roku 1955 to je stejná paráda, jako jednička a zase je to jízda. Škoda, že natáčet budoucnost se nepovedlo stejně jako natáčet minulost. ()

donnovann

Za mě ještě lepší než jednička. Cestování v čase nemá chybu, Parádně spojené dva filmy v jednom to se jen tak nevidí. Ten nápad se sportovními výsledky, ani si to nechci představit :) ()

RigorMortis

Pokračovanie kultovej ságy, rovnako kvalitné ako predošlý diel. Dej obidvoch častí sa pekne dopĺňa, hlavná dvojka to zasa zahrala výborne a človek sa ani chvíľu nenudil. Tiež je zaujímavé vidieť, ako futuristicky si v roku 1989 predstavovali rok 2015 a čo všetko sa (ne)splnilo. ()

Stejšn

Kult této trilogie mě minul a není to "film mého dětství" jako pro mnoho ostatních, každopádně je to ale pěkná taškařice a kus poctivé filmařiny. ()

ManOfPhoenix

Po úžasném prvním filmu, přichází ještě lepší film. Tenhle legendární kousek je jeden z nejlepší z této trilogie. Doktora Browna jsem si oblíbil ještě víc, a jeho partnerství s Martym je víc než zábavný. Líbili se mi narážky a flashbacky k prvnímu filmu, díky tomu jsem si film oblíbil ještě víc. ()

adamix

Opäť vynikajúca pochúťka pre moje hladné oči. Rovnako veľká dávka zábavy a napätia, ako v predchádzajúcej časti. Tentoraz som si okrem Martyho a doktora Browna zaľúbil aj Biffa, ktorý má vo filme celkom 3 skvelé podoby, ktoré dokážu spôsobiť toľko prevratov, až sa to ani nedá spočítať. A vo veľkom pôsobí stará známa originálna Silvestriho hudba. Škoda, že narúšenie budúcnosti, či minulosti dokáže narobiť toľko škody. Ale potom by sme sa nemali na čo pozerať ;). Takže opäť veľká spokojnosť. Po dlhšom čase som si druhý raz pozrel túto časť a zaľúbila sa mi ešte viacej. U mňa 5* a 90%. ()

iz67

Příjemná oddechovka I po 30 letech. A určitě je zajímavý vidět, jak si hoši představovali naši budoucnost 2015. ()

ostravak30

Dvojka navazuje na jedničku. Myslím, že příliš neubrala z toho, co jsme v úvodním díle viděli. Každopádně pořád se zasmějeme, děj má relativně spád a Michael J. Fox stále bude dobře působit na holky. Myslím, že s kvalitou film nešel dolů ale ani nahoru. Nutno dodat, že je zajímavé sledovat některé vynálezy, které se dnes prakticky v nezměněné podobě používají. Je to taková nenáročná komedie, která sama od sebe mnoho nečeká a dává to jasně najevo. ()

PlayEasy

Trochu skromnější dávku humoru Bob Zemeckis suverénně kompenzuje trojnásobnými hrátkami s časem. Vždyť dvojka má minulost, současnost, alternativní současnost, budoucnost a Biffa - tentokrát obzvlášť "na přes držku"! Jen rok 2015 už je dávno za námi a létající hoverboardy pořád nikde :-( ... 100% ()

johnny01

Zápletka není úplně špatná, ale v určitých podrobnostech tápe - naivní ponechání odemčeného a otevřeného stroje času uprostřed ulice, nikdo si nevšiml, že s autem někdo jel. Nesmyslné je i scéna, jak na skejtu ujede autu (připomíná to bajku o zajíci a želvě). Jennifer tam byla do počtu. Mnohé záběry z prvního dílu jsou vidět z mírně jiného úhlu a "doplněné" - v tom je ale lepší Tarantino. Velká výtka pak směřuje k závěru - film není uzavřený celek a ještě prozrazuje obsah třetího dílu. ()

Českem pojede legendární DeLorean

Českem pojede legendární DeLorean

18.10.2015

Když se řekne cestování v čase, vybaví se spoustě lidí auto z filmů Návrat do budoucnosti. DeLorean je ocelově šedý kovový stroj, kterého se vyrobilo jen přibližně 8,5 tisíce kusů, a z toho jeden… (viac)