Marty McFly (Michael J. Fox) je sedemnásťročný utiahnutý chlapec bez zdravého sebavedomia, ktorý si príliš nerozumie s rodičmi, súrodencami ani učiteľmi. Je zamilovaný do spolužiačky Jennifer, chce sa presadiť ako gitarista skupiny Pineheads a priatelí sa s excentrickým vedcom. Krásne strelený Dr. Emmett „Doc“ Brown (Christopher Lloyd) práve úspešne dokončil svoj najväčší vynález – stroj času, zabudovaný do športového voza DeLorean. Marty ešte netuší, že sa práve začína najúžasnejšie a najpoučnejšie dobrodružstvo jeho života. Doktor Brown mu ukáže, ako sa stroj ovláda. Sám sa chce preniesť o 25 rokov do budúcnosti. Než však stihne odcestovať, prepadnú ich líbyjskí teroristi, ktorým doktor ukradol plutónium, vzácne palivo do stroja času. Teroristi doktora zastrelia, ale Martymu sa podarí v stroji času uniknúť. Ocitne sa však o 35 rokov späť v minulosti, v roku 1955. Na cestu späť do súčasnosti už nemá dosť plutónia. Zájde teda do najbližšej kaviarne, aby zavolal doktorovi Brownovi. Tam náhodou narazí na svojho budúceho otca Georgea i matku Lorraine a prekazí ich stretnutie. Lorraine Bainesová (Lea Thompsonová) sa napokon zamiluje do Martyho namiesto do jeho budúceho otca Georgea McFlyea (Crispin Glover). Marty tak musí vyriešiť zásadný problém... (TV JOJ)

Narciska

Chtěla jsem vidět něco, u čeho netřeba přemýšlet, dobrou a pohodovou podívanou, jež dopřeje mi oddych a zábavu. Nechci unavovat superlativy a tak jen řeknu, že toto vše bylo tímto filmem naplněno. Nebyla bych to ovšem já, abych neřekla ještě víc. Jedno filozofické zamyšlení Návrat do budoucnosti přece jen přinesl. Když film vznikl, byly mi 3 roky. Uplynulo 27 let a já si říkám, jak je možné, že jsem viděla tolik filmů, ale tento mě nějakým zázrakem minul nepovšimnut? A je to velká škoda, protože vidět film dříve, zamilovala bych si jej. Přesto jsem ráda, že jsem film mohla vidět nyní, že o něm již navždy budu vědět a třeba se k němu občas vracet. Hezkou přítomnost všem :) ()

Everyone

Jako malému klukovi mi to přišlo fenomenální, ale s odstupem času, při opětovném zhlédnutí, to taková pecka není (např. ty kauzální nesmysly). Nicméně celá trilogie má svůj X faktor. ()

jandula00

Když jsem tenhle film, cca před 15 lety, viděla poprvé, byla jsem absolutně unešená a nadšená vychytaností děje a tím, jak to všechno dohromady dávalo úžasný smysl. Teď, o 15 let starší a o něco málo rozumnější, jsem nadšená úplně stejně a možná ještě trošku víc. Kouknu za dalších 15 let a uvidíme, ale na tenhle kulťák se prostě zapomenout nedá. ()

TomasKotlant

Vo tom, jak kluk při výletu do minulosti málem sbalí vlastní matku a jak musí zachránit svou existenci. Na konci prvního dílu nasedá se svou dívkou a strejdou vynálezcem do DeLoreanu a letí do budoucnosti kvůli dětem vlastním. *** Ve zkratce: Jezero, auto na šrot, DeLorean, kamera, minulost, pád ze stromu, auto, v posteli, záchrana, blesk, přítomnost, výlet vynálezce, tři v tom. ()

kamigava

Konečně jsem v kuse viděl tohle slavné sci-fi a už chápu, proč je tak kultovní, protože stále baví i po 30 letech. Tak parádní zábavu jsem nečekal. V osmdesátkách to musela být ještě větší bomba, než vůbec Zemeckis natočil další bijáky s Hanksem. ()

vito_corle

Návrat do budoucnosti je úžasná podívaná, u které se člověk musí bavit. Je to sice starý snímek, ale pobaví hlavně milovníky sci-fi. Zábavná komedie hlavně díky skvělému obsazení-Michael J. Fox a Christopher Lloyd. Nikdy by mně nenapadlo, z čeho všeho může být stroj času- Dolorean se ale osvědčil a je to pecka. Návštěva do minulosti se vyvedla, byla to taková super exkurze do života našich prarodičů.5 hvězd za herce, za vytuněného veterána a hudba se kterou je cestování časem navždycky spojeno. ()

zdeny99

Inteligentně napsaný a zpracovaný dobrodružný film o cestování časem. Kromě stroje času, auta Deloreyne, v něm zazářil mladičký Michael J. Fox a Christopher Lloyd v roli pošahaného vědce. [59436. hodnocení, 1068. komentář, 89%, 48. nejlepší film, 52. nejoblíbenější film] ()

Bozvav

Ve své době naprostá pecka, ani ne tak triky a zápletkou, jako geniální hereckou skladbou, chytrým humorem a smysluplnými dialogy. A hlavně, poselstvím a nadějí, že když vezmeme svůj život správně do rukou, máme šanci splnit si své sny, nebo jen začít snít. Za mne 85%. ()

phamphi

Podle hlavní role Martyho McFlye se jmenuje britská pop-punková kapela McFly. Její zakládající člen Tom Fletcher byl také původním členem jiné britské kapely - Busted, jejíž největší hit Year 3000 pojednává o cestování časem - do budoucnosti pomocí proudového kapacitátoru (flux capacitor:) Není zač. ()

Aurus

9,5/10. Konečně jsem měl čas po dlouhé době kouknout se na nějaký film a jelikož jsem nikdy neviděl Návrat do budoucnosti tak sem zvolil tuto trilogii a hned první díl mě jak se lidově říká posadil na prdel. Příběh je perfektní, postavy jsou neuvěřitelně sympatické, hudba je výborná, atmosféru tento film má solidní, lokace jsou velmi zajímavé a kamera filmu je výborná. Už se nemohu dočkat až kouknu na Návrat do budoucnosti 2. ()

gumbo

Tak tenhle typ hollywoodských filmům mám nejradši. Malé veselé sci-fi se super atmosférou a vynikajícím nápadem(no prostě, když se rodiče nedají dohromady, to potom je na tom člověk bledě a může se s klidem vypařit... z historie :). Prostě super série o cestování časem. Jednčka je vynikající, ikdyž dvojku mám radši. ()

merigieren

Film mého vzniku. Není to nijak významně vtipné (trpaslíka nikdo nepřekoná), spíš si film vytváří zajímavé situace, na které postupně navazuje a dotváří tak poutavý příběh s neustále se klubajícími problémy potřebujícími řešení. Navíc je Lea Thompson neuvěřitelně hezká, dokonce mi připomíná vzhledem Nausiku :-)... ()

solid

Za tuto trilogii mám rád Roberta Zemeckise. Mno a jasně že ještě za Forresta, ale on byl nejdříve zpátky v budoucnosti. ()

strikeman

Když jsem se po letech dostal k tomuto "sci-fi-komediálnímu" dílku, měl jsem obavy, že ono čisté nadšení nad ním, které mne provázelo při projekci v pubescentním věku, vyprchá jako pára nad hrncem, ale mýlil jsem se. Pořád to tam je a já v sobě opět objevil kousek toho mladého naivního kluka toužícího po nevšedním dobrodružství okořeněném špetkou romantiky, ždibcem fantazie a pořádnou kopou srandy:-) PS: no nejsou ty neustále vykulené oči Dr. Lloyda nezapomenutelné? :-))) ()

Robert Zemeckis a nová sci-fi

Robert Zemeckis a nová sci-fi

14.01.2020

Režisér Robert Zemeckis (Let, Trosečník) v posledních letech nezaznamenal se svými novými filmy příliš velký úspěch, a tak se po dlouhé době vrátí k žánru, s nímž kdysi v Návratu do budoucnosti… (viac)

Třetí Stranger Things až za rok

Třetí Stranger Things až za rok

01.08.2018

Netflix si dává na čas a třetí sérii svého megahitu Stranger Things tak fanouškům neukáže dříve jak v roce 2019. Důvodem je i fakt, že se tvůrci chtějí částečně vykoupit za ne úplně šťastně přijatou… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů