Tri oriešky pre Popolušku

• Česko Tři přání pro Popelku (viac)

Popoluška po smrti svojho otca žije s krutou macochou a rozmaznanou nevlastnou sestrou Dorou, ktoré sa k nej správajú ako k slúžke. Pri jednej zo svojich každodenných prechádzok po lese narazí na skupinu lovcov a odplaší im zvieratá, na ktoré poľujú. Je medzi nimi aj mladý princ, od ktorého sa očakáva, že si na najbližšom kráľovskom bále vyberie nevestu. Popoluška nie je medzi pozvanými, ale keďže sa jej princ páči, rozhodne sa zobrať osud do svojich rúk a zabojovať oňho. Podarí sa jej s pomocou troch zázračných orieškov nájsť šťastie a pravú lásku? (Forum Film SK)

Forum. odpad!

Alhamdullilah Popelka. Turecký Björn a íránská královna. Jinak pokud zavádíme orientální reálie do norské krajiny bylo by vhodné Popelku třikrát denně mlátit a pustit ji maximálně do kuchyně. Lítání po zamrzlých pláních bez manžela je haram. ()

Honzulik odpad!

Tak v této pohádce šlo pravděpodobně hlavně o "vyvážení" a obsazení různých menšin do děje a nasazení jakéhosi "moderna". Na mě osobně vše působilo spíše rozpačitě až trapně... Ale naše děti si asi musí zvykat! Pro mne zklamání a nepovedená obnova jedné z našich nejkrásnějších pohádek... ()

xzajox

Popelka meets Elsa vs. Cruella deVil. Nórska kópia Cz-Sk rozprávky so zopár twistami (páči sa mi čočkový a ten s princovými kamošmi :-*). Po prvé treba upozorniť, že hodnotím cca rovnakým pravítkom, ako pri pôvodnej rozprávke. V porovnaní s modernou svetovou tvorbou je to možno nič moc (kostýmy, herci, efekty), ale ako prerábka zbožňovanej klasiky je to vynikajúce a dobre som sa bavil. Áno, princ je tmavý ako severský Róm, ale prečo nie? Veď aj kráľovná je tmavšia. Tak si kráľ Olaf vzal Rómku, a čo... Nórske dievčatá možno sú máličko kyprejšie, ale to patrí k severu. Tuk pomáha prežiť ;-) Nakoniec Astrid je stále top pjekná holka. Druhá vec je, že nevadí, že ide o kópiu (doslova niektoré hlášky). Z filmu je cítiť úctu jeho tvorcov k originálu, čo je dosť dôležité. Podarilo sa im rozprávku nielen uctiť, skrášliť a umiestniť do nádherného Nórska, ale zopár vecí dokázali aj doladiť. Napríklad Dora tu nie je iba tupá nána, ale nakoniec iba normálne zakríknuté dievča. Fajn počin, videné po nemecky, s dabingom by som možno dal viac 77% - 4* ()

Pecan206

Ne příliš povedená kopie krásné pohádky... Aby zapadala do této doby tak samozřejmě multikultu plus láska mezi osobami stejného pohlaví atd. Opravdu je to nutné cpát do pohádek?! Pohádka z prvních 3/4 nebýt toho, že je to jen nepovedená kopie, tak mohla být klasickým průměrem, takhle je to spíše podprůměrné, tím spíše díky zakončení, kterým pohádce dali doslova na pr..l Nejvýstižnější hodnocení, které mluví za vše je: PROČ?! ()

mata77

Veľmi slabý remake kultovej rozprávky Tri oriešky pre popolušku sa príliš nevydaril. Ani sa nečudujem, latka bola predsa len postavená príliš vysoko. Nová verzia sa sekla v hercoch, kulisách, kostýmoch a úplne pohorela v hudbe. Všetko dôležité, na čom mohla rozprávka stáť a získať moje sympatie, sa minulo účinku a jediné, čo zostalo, bol námet samotný. ()

blondboss

Nórski diváci majú očividne v obľube českú klasickú Popelku a tak sa tvorcovia snažili čo najviac priblížiť originálu. Tento moderný remake však nemá šancu konkurovať už len kvôli tomu, že tomuto snímku chýbala tá pravá rozprávková atmosféra, herci neboli trikrát sympatickí a ani chémia podľa mňa nefungovala správne. Bolo to značne prispôsobené nórskym reáliám, čo je v tejto rozprávke cítiť. Preto u mňa je to len chabý priemer a slabé tri hviezdy. 50 % ()

Wyorax

Trapná kopie českého skvostu. Nordická bloncka s modrýma očima a megazadkem rozhodně mladou Šafránkovou nepřekoná. Hudba nezáživná. Líbající buzny a černoušek jen dokonali dílo, v podobě dnešní dementní politické korektnosti... ()

kolacky

No, nevím. Macecha vypadá jako Christopher Walken v Ospalé díře, král s královnou nemají ani trochu noblesy a decentnosti jako v originále, princ jako by vypadl z mexické telenovely, preceptor je na rozdíl od pana Libíčka strašně trapný, Popelka má popel na tváři strašně okatý a není tak mladá, jak se tváří... a ti dva na konci, to byl poplatný ústupek LGBT povinnosti. Snad jenom ta Dora nakonec zmoudřela... ()

Elio

Český dabing tomu sice kdovíjak neprospěl, ale jinak se myslím jedná o zdařilé nové zpracování milované české Popelky. Samozřejmě ji nová adaptace nemá šanci překonat v hudbě, hereckých výkonech ani atmosféře, i tak ale přispívá krásnými kostýmy, sympatickým hlavním párem, úchvatnými scenériemi a moc milou myšlenkou s třetím oříškem na závěr. ()

Joe16210

Mám z tohoto zpracování rozporuplné pocity. Kdyby šly dávat půlhvězdičky, tak bych dal asi 2,5*. Kdyby se nejednalo o remake naší Popelky, tak bych klidně dal třebas i 4*, protože pak by to byla hezká severská pohádka. Takhle je to ale divné. Obsazení by se mi líbilo, kdyby se nejednalo o tuto konkrétní pohádku, kam mi příliš nesedí. Když zmizí hudba Karla Svobody, tak také ubyde část kouzla, které má náš český originál. Jediný bod, ve kterém norská Popelka tak trochu poráží tu českou, je možná sníh, který zde vypadá reálněji a věrohodněji, než tomu bylo v naší verzi. Více z tohoto zpracování na mě dýchá zimní atmosféra. Ale zde pozitiva začínají i končí. Příběh jako takový stejně více pasuje do české krajiny. Asi se z tohoto filmu u mě nestane nová vánoční klasika, ale čas od času si film možná rád pustím jako kulisu třeba k úklidu nebo práci. ()

Juraxin

Vianoce sú sviatky pokoja, šťastia a predovšetkým rozprávok, keď sa povie vianočná rozprávka tak mne sa vryjú do pamäte 3 oriešky a krásna popoluška, jedna sa jednu z najznámejších českých rozprávok réžii Václava Vorlíčka, ktorá zachytila veľký rozmach tak že na ňu vznikla nová zahraničná adaptácia. Ide o nádhernú nórsku rozprávku, ktorá sa snaží dať hold českej popoluške, v určitých scénach sa dá hravo spoznať určitá nostalgia, ktorá je prevedená moderne a fantasticky. Páči sa mi prevedenie akým spôsobom to natočilo nórske produkčne štúdio production values. Zobrazuje nám veľmi krásnu rozprávku múdru, vtipnú, logickú i ekologickú. Veľkým plusom filmu sú veľkolepé zábery na zimnú krajinu, na zámok a na scény plesu. Ale tak či tak by som povedal že dôležitým prvkom prečo si film obľúbite užasne herecké obsadenie.Ako napríklad Astrid S, ktorá v nórsku nie je známa ako slávna herečka ale speváčka, a tak či tak zvládla rolu popolušky famózne, ihneď keď prvý krát stretne mladého princa sa razom do neho nezamiluje a nevzniká tu šmahom čarovného prútiku žiadna myšlienka na popoluškovskú svadbu. Je omnoho utiahnutejšia,skromnejšia, no niektorých scénach mi chýba určitá drzosť a odhodlanie si vyjadriť svoj názor zlej macoche, ale to neberiem za chybu mladej herečky ale za chybu scenáru. Ďalšou skvelou postavou je nevlastná sestra popolušky, ktorá nie je úplne záporná postava, je skôr dotlačená vlastnou mamou zlým veciam a preto hu dokážeme viac pochopiť a vžiť sa do jej role. A páči sa mi tu že tu nevzniká žiadny základný romantický trojuholník ako väčšina rozprávok ponuka. Chvíľami mi príbeh pripadal viac tajomnejšie a hororovejšie obzvlášť macocha v podaní Ellen Dorrit Petersen bola fakt fantasticky zahraná. Pôsobí pre popolušku ak by sme to porovnali na základe originálu tak pôsobí pre popolušku ako väčšia hrozba a je ochotná hoci čo urobiť aby jej dcéra sa stala kráľovnou až za hranicu ľudských možnosti. Ostatne všetky postavy sú oveľa prepracovanejšie, majú svoje životy a lepšie im rozumiete. Ako napríklad Cengiz Al ,ktorý stvárňuje mladého princa. Musím uznať že jeho herecký výkon je úplne fenomenálny. Ale napriek jeho hereckému výkonu mi jeho princ úplne obyčajný a neoriginálny ale to je asi jedine negatívom k jeho postave, inak je princ veľmi sympaticky, bláznivý a ľahko sa do jeho situácie budúceho následníka tronu vieme vžiť. A musím sa priznať že taký to obrys hlavnej mužskej postavy mi v príbehu stačí. A poslednými čerešničkami na torte sú dvaja mladi začínajúci herci  Sjur Vatne Brean a Arthur Hakalahti, ktorý stvárňujú princových kamarátov. Oproti pôvodnému filmu tu vidíme viac osobný priateľský vzťah medzi dvoma chlapcami a princom. Pačí sami že tu režisérka  Cecilie A. Mosli sa snaží zamýšľať myšlienkou gay vzťahu rozprávke, ale nedáva úplne tomu voľný priebeh ale do určitej miery to naznačuje. Je to jeden s paradoxou prečo niektorí túto rozprávku klavnujú ale mne to vôbec nevadí. Možno mi v tom to filme  iba trochu chyba humoru, má to miestami taký ten seba vážny fantázii nádych a vtipy sú tu skôr izolované a trochu nútené, čo ma asi na tomto filme asi najviac nepáči. Ale v skratke ide o krásnu severskú rozprávku ktorá prerozpráva modernizovaný príbeh honby za láskou šťastím dvoch mladých ľudí. () (menej) (viac)

Hercalek

Koukám na to a zjišťuju, že to není zas tak špatné, jak jsem očekávala. Když ten film samozřejmě porovnám s naší pohádkou, tak je tohle jen sprostá parodie. Prostředí krásné, postavy snesitelné a příběh je okopírovaný od nás, takže dává celkem smysl. Je to prostě české Tři oříšky pro Popelku, přetočené a o něco dost zmodernizované Nory. Dokonce jsem se zasmála. Třeba tři žaludy mě dostaly. ()

Muff

Chtěl jsem něco napsat, ale naprosto přesně to vystihl/a NinandeL. Pohádka je skvělá, úžasná hudba, vtipu tak akorát, žádné velké pitvoření, velmi příjemné herecké výkony, Astrid S je nejen krásná, ale hlavně uvěřitelná, ani ta její nevlastní sestra není vlastně zlá, a alterMenšík je dobře zvolený. Něco je převzato doslovně, něco volněji a pár odchylek proti originálu (absence třetích šatů a tedy ne nezbytná svatba, místo čočky logičtější flitry apod.) je jen k lepšímu. A ty kritizované, v médiích propírané a nafukované dvě věci - jsou tak mimoděk, že nijak neruší (koneckonců i v originále mi připadli ti dva jako gayové, a v remaku to dotáhli), prostě nesmyslná kauza. Dávám 5* , sice jsem chtěl dát 4*, ale stydím se za ubliženecké nepřející Čechy a chci záměrně pozvednout to ubohé hodnocení, které si tenhle moc pěkný příběh nezaslouží. A to poloviční hodnocení proti originálu? To si děláte kozy? Originál mi nikdy moc neříkal, hloupý rozmazlený princ fracek, 10x ročně opakovaný ... TOHLE je hlubší, seversky temnější, ale zároveň skutečnější, neodfláknuté, s citem a úctou zpracované, hezké. Doufám, že má ČT práva a o vánocích si to zase dám. Je to vskutku vydařený remake originálu, v lecčem ho i převyšující. ()

NovySvet

Je to fajn a aktuální, snaží se to být dostatečně moderní a neřídit se striktně tím zpátečnickým odpadem, ale přeci jen jsem čekal víc. Kdy se konečně dočkáme dne, kdy princem a princeznou bude aspoň homosexuální pár? Asi nikdy, protože extrémistů je pořád hromada... Ale tak aspoň trochu je to nadzvedne, ten odporný lidský odpad. ()

Kropajda1

Jedna hvězdička za krajinu. Točit něco, co už natočené je a funguje padesát let, je nesmysl. To není nic proti tvůrcům. Ani Češi už by to dnes nenatočili tak, aby si z toho někdo sedl na zadek. Norská Popelka je jen plýtvání penězi a časem herců i diváků. Na druhou stranu můžeme být rádi, že se to netočilo pro Netflix. Všichni víme, jak by to dopadlo s obsazením. ()

Jana548

Popelka jednoznačně patří mezi mé oblíbené Vánoční pohádky a žádný rok ji nevynechávám, proto jsem se rozhodla se zajít podívat na novou předělávku od norů do kina. Nejvíce asi musím vyzdvihnout místo, kde Popelku natočili, ta krajina s polární září a tolik sněhu, kterýho jsme tu krom hor už dlouho neměli, byla pastva pro oči. Herečka Popelku hrála sympaticky a líbilo se mi jak některé pasáže více zmodernizovali. Myslím, že to původní popelku neuráží, ale stejně se asi víc přikláním k naší verzi. Nicméně jsem ráda, že jsem na tuto adaptaci zašla, líbila se mi, jediné co mi tam trochu vadilo, (Pozor může být spoiler!) že jsme neviděli polibek popelky s princem, zatímco tam zařadili polibek gayského páru. Nevadí mi GAY komunita, ale do téhle tradiční pohádky si to mohli odpustit! Takže celkově hodnotím 3* - 1. za tu nádhernou dechderoucí krajinu, 2. že některé scény jsou opravdu věrné originálu jen třeba víc moderněji 3. herečka Popelky mi přišla sympatická, jen většina z nás ji stejně bude srovnávat s Libuškou. ()