Tri oriešky pre Popolušku

• Česko Tři přání pro Popelku (viac)

Popoluška po smrti svojho otca žije s krutou macochou a rozmaznanou nevlastnou sestrou Dorou, ktoré sa k nej správajú ako k slúžke. Pri jednej zo svojich každodenných prechádzok po lese narazí na skupinu lovcov a odplaší im zvieratá, na ktoré poľujú. Je medzi nimi aj mladý princ, od ktorého sa očakáva, že si na najbližšom kráľovskom bále vyberie nevestu. Popoluška nie je medzi pozvanými, ale keďže sa jej princ páči, rozhodne sa zobrať osud do svojich rúk a zabojovať oňho. Podarí sa jej s pomocou troch zázračných orieškov nájsť šťastie a pravú lásku? (Forum Film SK)

Ocicak odpad!

Odporná recyklace politické korektnosti, rovnou tam dejte 5 opic a nechte je 2 hodiny běhat v ohradě a vydejte to jako film když už se na nic jiného nezmůžete... ()

frdd

Pohádka velmi zdařilá, byť od české verze v detailech samozřejmě odlišná. Macecha vypadající jako Angelina Jolie v Královně Zlobě, princ, který se polepší po prvním setkání s Popelkou nebo enormně sexy král, který by z fleku mohl soutěžit s Georgem Clooneym o titul nejvíce hot muže na světě. Triky a efekty se samozřejmě za 50 let vylepšily, a co pohádce ještě přidává jsou skutečně zasněžené a fantaskní norské pláně, na rozdíl od té bílé karcinogenní břečky, kterou filmaři stříkali po Moritzburgu. Pokud bych neznal naše Tři oříšky a nesrovnával s nestárnoucí klasikou, udělil bych všech 5 hvězd ()

Honjanmach

Toto mi spadlo po cestě do klína: Tři žaludy pro popelku. Tak zásadní rekvizita celého příběhu a tak zpackaný výběr☝️ Krajina však krásná! (Za to jedna hvězdička) ()

Setcet

Tři oříšky nejsou pro mě srdeční záležitostí a nijak mě netrápí, že Norové natočili novou interpretaci, zvolené úpravy ale většinou nejsou k lepšímu. Působí na mě dojmem odstředěného mléka. Dialogy jsou mnohem jednodušší, postrádají vtip a lehkost originálu. Narativ je více polopatistický. K silnějším stránkám určitě patří větší prostor pro macechu na konci a obecně celá nově pojatá záverečná část. Nevadí mi, že místo ořechů Popelka louská žaludy (název na porno verzi se přímo nabízí). Vadí mi, že princ je mnohem větší vemeno než Trávníček, má charisma zmrzlé žáby, takže si snad ani sympatie Popelky nezaslouží. Ještě horší je hypertrofie CGI (polární zář, sova (!)). Oběcně je příběh relativně málo zalidněný, a snad proto herci ve vedelejších rolích přehrávají. Litevský Trakai je krásný hrad v rovinaté jezerní krajině. Přidávat mu dvě CGI věže je zbytečné a jeho přemístění do norských hor mi nesedí. Pořád se ale díky odvození od česko-německého vzoru jedná o na sledováni přijemnou pohádku, jednu z lepších mezi těmi, co jsem z poslední doby viděl. ()

Atavan

Dal jsem si na čas mezi filmem a recenzí a pocit, který přetrvává je smutek. Na rozdíl od mnoha kolegů se zdržím srovnávání norské popelky s českou - jiná země, jiná kultura, debaty proč zrovna tohle je jinak mi přijdou prázdné. Je mi ale líto, že místo o norské zpracování pohádky tady jde o konkrétní scény a "vtipy" a pohádka o popelce je tomu jen podkladem, který byl zrovna po ruce. Stručně řečeno, že pohádka je ohýbána podle toho, čím se tvůrci zrovna potřebovali předvést, zatímco v tvorbě podle předlohy by to mělo být přesně naopak. Takže dle zákonů emmancipace, princ není jen mladý a nafoukaný, je to troll, který neumí mluvit, vyjadřovat city a rozhodovat se a ve všech těchto situacích, jakož i na mostě, ho zachraňuje hrdinná Popelka. Zcela mimo samotnou problematiku menšin - scény s princovými družníky, ze kterých se okatě stává pár, jsou naroubovány velmi uměle a nezasazeny do celkového příběhu - asi jako kdyby už byla pohádka hotová a pak přišel "rozkaz shora", ať se dodělá tahle dějová 'linka'. Kombinace "dobových" kulis a moderní mluvy mě bavila, druhou hvězdu přidávám za téměř dokonalou práci se světlem, která je v násherném norsku těžší, než jinde. Ani skvělá macecha a rázný král-otec nebo románek starého sluhy a kuchařky žel nedokážou smýt pachuť umělého paskvilu, který z nádherné pohádky někdo na poslední chvíli udělal. ()

Dana.Mikulda

Krásná pohádka. Čech nesmí být zaprďánek. Na naši Popelku nikdo nemá. Ale pokud se na tuto pohádku díváte, jako na něco nového tak je velmi povedená. Nádherná příroda, krásné kostýmy, koně i herci. Triky moc povedené. Jednu hvězdu jsem ubrala za to líbání kluků. Jako pardon. Je to pohádka. ()

ian97

Za mňa 3,5. Ak by som nepoznal staršiu verziu, celkom by som to bral, avšak v porovnaní ťahá nórska verzia za kratší koniec. Veľmi schematický scenár obchádza niektoré "tradičné" momenty, ktoré vo výsledku chýbajú. Vyzerá to totiž tak, že verzia Boženy Němcovej, z ktorej sa pôvodne vychádzalo, ostala stáť bokom. Rovnako parafrázované vtipy zo známeho filmu v tejto prerobenej verzii vyznievajú veľmi strojene a chýba im pointa. Celkovo sú vo filme postavy veľmi typizované, čo po chvíli pozerania príde náramne otravné, podobne ako neustále prítomná scénická hudba. Chcelo by to viac scén a lepšie prepracovanie scenára. Každopádne, treba oceniť aktualizáciu príbehu doplnenú o ekológiu, hlbšie prežívanie vzťahov a LGBT tému. Aj vďaka tomu je to rozprávka, ktorú by malo vidieť každé dieťa. Výsledne teda dávam 4*. ()

momomoo22

Akože....Ešte ako tak to celkom slušne začalo, ale s blížiacim sa koncom to naberalo na grotesku.  Popoluška výzorovo fajn, princ nič moc, macocha zaujímavá, nevlastná sestra mimo, kamaráti princa vypelichané krovie, kráľovský pár  fajn. Scénar...základ a niektoré pasáže boli z pôvodnej Popolušky, a tie boli fajn. No tie dialógy, ktoré boli nové a novo naväzovali na staré, tak tie už boli nezmyselnejšie. A vcelku mi to prišlo celé také akoby pozliepané scény. Keď poznáte starú Popolušku tak vidíte tie useknuté dialógy.  Nóri to tiež poňali korektne s afro, hedikepom, LGB a emancipáciou.  SPOILER Koniec sa už líšil od predlohy. Za mňa zbytočná emancipácia. V podstate pôvodná Popoluška si pomohla sama. Čakala som že natvrdo odmietne princa. Úprimne, nechápem načo s ním začala randiť?, keď je to riadny neschopák a navyše k ničomu.  Hviezdičku dávam za peknú krajinu a zvieratká. ()

jirkas815

Tohle byl reálně jeden z nejhezčích filmů, co jsem snad kdy viděl. Českou Popelku jsem neměl rád nikdy, takže jsem na tohle šel trochu skepticky. A byl jsem moc příjemně překvapenej. Skvělí herci, naprosto dokonalá hudba, zasněžená krajina a příběh mi přinesl skvělý dílo, který nemůžu hodnotit jinak než sty procenty. Postavy jsou mnohem propracovanější, mají svoji osobnost, což jsem ve Třech oříšcích dost postrádal. Dora je skvělá, její vztah s Popelkou mi v této verzi přijde mnohem přirozenější, totéž vztah princových společníků. Nechápu, co hromadě Čecháčků vadí na tom jejich polibku, daná situace odpovídala nadšení a jejich chemie k tomu podle mě tak trochu od začátku směřovala. Osobnost Popelky a lidí z jejího okolí, prince, jeho rodičů, Dory, která je obětí krutý matky a pod jejím vlivem fakt chudák, je uvěřitelná a reálná. Podtrženo sečteno, pro mě mnohem lepší než Šafránková s Trávníčkem. ()

vlcekmirek

Chápu všechny kritiky a zlé jazyky. Ano, Libuška to není a nikdy nebude. Nikdo už nikdy nebude jako Libuška. Ale Astrid je hezká, sympatická, princ taky není a nebude Trávníček ale je sympoš a jeho národnost je mi ukradená. Ani s tou genderovou vyvážeností to není tak přehnané, jak někteří kritizují. Nóóó, tak si dva frajeři na konci dali hudlana. Poserte se z toho. Máme tam invalidu bez ruky, máme tam černochy, araby i lásku mezi seniory. Koho to uráží, nemusí na to koukat.  Pohádka jako taková je pěkná, natočená moderně i přesto, že použili původní scénář. Trochu ho upravili a určitě ne k horšímu. Starý film to neuráží a mladým bude určitě bližší, než 50 let stará klasika. Za mne určitě povedená pohádka. 1. 1. 2023 - Dnes jsem se na pohádku podíval znovu a pořád si myslím, že není špatná. Mimochodem, téma Popelky  bylo po celém světě natočeno snad tisíc krát a točí se znovu a znovu. Ale stačí, aby se někdo zmínil, že k natočení použije scénář naší Popelky s Libuškou a lidi začnou vyšilovat. Zbytečně. Je to natočené hezky a Vorlíčkovi ani Libušce to nijak neublíží. Koukněte se na to jako na jakoukoliv jinou Popelku a zjistíte, že to koukatelné je. Libušku vám nikdo nebere, tohle je nová pohádka a je moderní a hezká. ()

PhoenixTears

Naprostá dehonestace naší legendární Popelky. Herci, kteří se tam nehodí, Astrid, která není sice škaredá, naopak je spíše do thrilleru, nebo krimi, ale ne do pohádky. A ještě jedna věc, může mi někdo vysvětlit, proč vypadá princ jako z Arábie ? Není v tom žádný rasistický podtext, ale dle mého názoru se tam vůbec, ale vůbec nehodí. Nechápu jak to vůbec mohl někdo schválit, do této pohádky. Princ z Persie...to bych chápal a bral, ale "tři oříšky pro Popelku?, jak pěst na oko. ()

VikkyASH

Nemám problém s předělávkami, některé mám i radši než originály. Tohle byla pěkná pohádka, ale uškodilo jí, že to je předělávka, protože originálu se nevyrovná. Chybí ji ta jemnost, kouzlo a vtip, co má originál. A i když jsou postavy fajn, člověk je musí furt porovnávat s originálem a oproti nim jsou nevýrazný. Hlavní hrdinka je pěkná, ale chybí ji jiskra a často je taková mouchy snězte si mě.. Nejzajímavější je princ a jeho kamarádi. Docela i popelčina sestra byla zajímavá ke konci. Jako klady bych viděla krásnou polární záři, dech beroucí planiny, popelčiny silonky a střevíčky a co se mi fakt líbilo, byla pointa třetího oříšku a konverzace prince s popelkou na tom mostě. Nebýt originálu byla by to moc pěkná pohádka, takto je furt v jeho stínu.. ()

Redyx1 odpad!

Naprostý odpad a prznění krásné české pohádky.Divím se drzosti Norů,že si vůbec někdo dovolil takový paskvil natočit!!!! ()

malet odpad!

Uřvané, uječené, dramatické.. proč? Kde je jemnost, romantika a kouzlo naší Popelky? Proč princ visí za nohu z mostu a z Popelky je málem vražedkyně? Možná není můj pohled úplně objektivní, na Libušce jsem vyrostla, ale i tak nemůžu dát ani jednu hvězdu. Hudba nezaujala. Místy horror, drama, místy ploché šmrdlání. Herci mají sice pěkné kostýmy, ale není to uvěřitelné. Nejsem rasista, ale snědý princ? Popelka je prostě moderní holka s pěknýma očima, ale spíš jí uvěřím foto v pidi plavkách na kraji bazénu než týranou Popelku. A závěr? Tam kde Karel zpívá o ptáčkovi, běží dva koně po zmrzlé pláni. Ploché, vykradené, bez jiskry a nápadu. ()