Šíleně smutná princezna

• angličtina The Incredibly Sad Princess (viac)

Kráľ Henrich ide zo svojím synom, mladým princom, na štátnu návštevu k susednému kráľovi Dobromyslovi Veselému. Ide o návštevu zásnubnú, pretože pred rokmi sa obaja panovníci dohodli, že keď Henrichov syn vyrastie, vezme si Dobromyslovu dcéru. Princovi sa však do ženenia s princeznou, ktorú nikdy nevidel, priveľmi nechce, a tak niet divu, že utečie, skôr než koč dorazí do krajiny Dobromysla. Na úteku sa zoznámi s atraktívnym dievčaťom a vypytuje sa na svoju vybratú nevestu. Spadne však pritom do vody a skončí vo väzení. Netrvá dlho a zistí, že dievča je v skutočnosti princezná. Medzitým sa stretnú zákerní kráľovskí poradcovia Ypsylon a Iks, ktorí chcú svadbe za každú cenu zabrániť. Zdá sa, že to nebude ťažké, pretože princezná sa zamilovala do mladíka vo väzení a odmieta sa vydať za princa. Aby si vynútila svoje, rozhodne sa predstierať smútok. Kráľ však namiesto toho, aby vyhlásil, že dá dcéru tomu, kto ju rozosmeje, zakáže v celej krajine smiech. Pri kontrole dodržiavania svojho príkazu sa mu dostane do rúk rozprávka o uzdravení smutnej princeznej. Zruší svoj zákaz a vyhlási odmenu tomu, kto uzdraví jeho dcéru. Na hrad sa dostaví aj princ. Keď však vyjde najavo, kto v skutočnosti je, princezná sa urazí a mladíka opäť zatknú. Zdá sa, že intrigy oboch poradcov budú mať úspech. Králi si vzájomne vyhlásia vojnu, a o to predsa ich poradcom celý čas išlo. (TV JOJ)

baroko

Zkrátka řečeno klasika, kterou znám od útlého dětství, kdy pohádka vznikla, hodnotit nelze jinak pro nezapomenutelnou roli H.V., která již nikdy nebyla hezčí jako zde, pro oba krále i oba generály a současně tajné agenty... ()

VanTom

Moderní prvky vtipně oživují klasické romantické "středověké" zasazení, také díky nim se 'Šíleně smutná princezna' zařadila mezi tradiční pohádkové klasiky. Ty další svatební, tedy stavební, kameny pak tvoří laskavý humor, padnoucí obsazení a hitová hudba / písně Jana Hammera ml. ()

lykan9

I když jsou do hlavních rolí obsazení neherci, tak je Šíleně smutná princezna moc hezkou pohádkou plnou hezkých písní a vedlejší postavy jsou geniálně obsazené. Prostě neumírající klasika. ()

Kalidor_

Vašek Neckář hubený jak lunt, Helenka ještě mladá a krásná bez pomoci plastických zákroků a krásné vyznání lásky......"znám jednu starou zahradu kde překrásná je tráva".....nádhera!......a ještě nádherná válečná strategie - "my obětujeme pravé křídlo", "pche, to my obětujeme obě křídla" :-)) ()

Siri69

Moc povedená pohádka !!! Nejraději mám na tomto filmu písničky,které jsou výborné !!! A musím uznat že Vondráčková s Neckářem tu zahráli moc dobře !!! 3,5* ()

Autogram

Príbeh viazne, hudba tiež, muzikálové čísla sú nevýrazné. Za zmienku stojí skôr protivojnový náboj podaný humorne, s nadhľadom a tak, aby to pochopili aj malé deti. Niektoré vtipy sú dobré, ako sa na modernú rozprávku patrí, a dochádza aj k niekoľkým schválnym časovým paradoxom, keď sa v stredovekej rozprávke objaví premietačka a Chaplinove grotesky. ()

KASUGI

Jako malý jsem tuto pohádku moc neměl v lásce, až po X letech jsem jí přišel na chuť. Obzvlášť díky tomu chytrému humoru (král pořádající popravy jen proto, aby mohl udělovat milost... nebo scéna kde chce jeden z válkychtivých rádců obětovat obě křídla, aby se vzápětí píchl do špendlíku a suše pronesl: "au"). Vondráčková byla za mlada kočka, Neckář sympaťák. Hezky jim to spolu zpívá. ()

vyfuk

Jedna z nejextravagantnějších pohádek, která dokáže být hravá, děsivá i silně promyšlená v rámci designu díla. Vidět ji po skoro deseti letech bylo pomalu jako poprvé a právě proto jsem si to užil. Z nějakého důvodu vidět toho v kontextu šedesátých let tomu dává jiný rozměr. ()

P1tr

Klasická česká pohádka plná nezapomenutelných scén i hereckých výkonů a samozřejmě také písniček. Není to dokonalé dílo, ovšem při každém shlédnutí jednou do roka se bavím královsky. ()

Specs

Hlášky: princezna Helena: - "Poslechni, co udělal král v tý pohádce?" princ Václav: - "No, co udělal. To přece víš, ne? Dal vyhlásit půl království a princeznu tomu, kdo ji rozesměje." princezna Helena: - "Tak náš táta to udělal úplně vobráceně." princ Václav: - "Půl princezny a celé království?!" & princ Václav: - "Jak bys mě asi představila? Milý tatíčku, tohodle chlápka jsem já poznala v base. Krávu má zaparkovanou za parkem, ale jinak je éňo ňéňo." & král Dobromysl: - "Jak se dá uprchnout ze žaláže?" kat: - "Těžko." král Dobromysl: - "Při troše dobré vůle jde všecko. Co podhrabat se?" kat: - "Sedmimetrovou zeď? Na skále? Čet si někdy Monte Cristo?" král Dobromysl: - "Nebo vypáčit mříže." kat: - "Je vidět, že jsi nikdy nebyl v kriminale." král Dobromysl: - "Aha. A co kdyby někdo podplatil žalářníka?" kat: - "Přijdu o místo!" král Dobromysl: - "Jak jsi to s touhle inteligencí mohl dotáhnout až na kata?!" & princezna Helena: - "Když já si ho nemůžu vzít!" král Dobromysl: - "Proč?" princezna Helena: - "Vždyť je menší než já!" král Dobromysl: - "A toho sis nevšimla dřív?!" princezna Helena: - "Ale on chvíli neposeděl!" ()

Bernhardiner

Šíleně smutná princezna se u nás na Vánoce a ani nikdy jindy nepouštěla a, pokud vím, v naší rodině se nevyskytuje ani jediné DVD či jiný záznam této pohádky. Doposud jsem netušil, proč tomu tak je. Teď už to asi vím. Tahle pohádka mi totiž nepřišla zas tak moc pohádková. Ty různé moderní prvky se tam hodily jako pěst na oko a mezi místními uživateli tolik vychvalovaný humor mě nedokázal rozesmát. Ani spiklenci ne, ačkoli přiznávám, že vyslovili mnoho obecně platných pravd. Herecké obsazení v hlavních rolích mi také nepřišlo zrovna nejšťastnější, Vondráčková hrát neumí a Neckář sice hrát umí, ale žádná výhra to také není. Hudba je hezká, do pohádky se hodí, ale nemůžu říct, že bych si ji přímo zamiloval. 70% ()