Voľné pokračovanie veselých príbehov revízora pražskej verejnej dopravy Gustava Anděla v podaní Jaroslava Marvana. Anděl ide tentokrát na odborársku rekreáciu do Vysokých Tatier - dovolenka však neprebieha tak ideálne, ako si ju predstavoval... (RTVS)

Jiří K.

JAKÁ PROPAGANDA, JAKÁ AGITACE? Jaroslav Marvan jako starý cholerický morous, Rudolf Deyl ml. flákač a vejtaha, Pepa Kemr ušlápnutý podpantoflák, Stella Zázvorková rázná madam...takovéto polohy byly těmto skvělým hercům často příznačné i v dalších filmech v před- a zejména v poválečné kinematografii, ale zde vyzněly obzvlášť výrazně a hlavně bez onoho agitačního přízvuku. Tento výpravný snímek beru také jako malou reminiscenci na zalesněné Tatry a jejich ještě malebnou zimní přírodu. Celkově vydařenější než první díl a jedna z mých nejoblíběnějších komedií vůbec. ()

klúčik

Volné pokračovanie filmu Dovolená s Andelem. Odohráva sa v Tatrách. Zaujal ma mladý Machata, ale hlavne R.Dejl ml. // Keď na to príde tak aj skáčem, skáčem rád/// Celkom dobrá komédia z 50tych rokov. Dávam 50%. ()

Zagros

Další propagační dovolená naší komunistické cestovky, tentokrát do hor. Naštěstí s naší cestovní kanceláří opět jeli Marvan, Kerm, Zázvorková a další. A tak se nám dovolená opět vcelku vydařila. ()

wosho

U druhého dílu tvůrci šetřili na své uvědomělosti a je to na něm znát. Po stránkách čisté filmové kvality je to úplně stejný film jako jednička. Ale z historického a politického hlediska je o stupínek lepší. Kdo ví jak se na tyto filmy budou dívat za sto až dvěstě let? A jak na dnešní? ()

mutlovka

Tento film navazujicí na film z roku 1952 Dovolená s Andělem je důkazem, že druhý díl může být lepší než první. O něco méně politické agitace než v jedničce, o to více vyniklo herecké umění Marvana, Kemra, Zázvorkové a dalších. Film, který pobaví, kdykoli si ho pustím. ()

Paity

Pokračování otravného revizora, které ale tentokrát dopadlo o něco lépe, byť 50. léta byla v "plném proudu". Možná je to tou barvou, která to dělá trochu živější, nevím. Každopádně vcelku příjemné, volně plynoucí a nikam nespěchající. Jestli o tohle máte zájem, neprohloupíte. ()

F.W.Colqhoun

Opojné reálně socialistické simulakrum. Scénář do posledního slova nabitý účelovými žvásty různé intezity a otevřenosti funguje podobojí jako dokument zručně odvedené, byť ne právě subtilní propagandy a skrze stejné kvality i jako slušná komedie - máte-li ovšem náladu na zlé žerty. Odkudsi zpoza bodrých sentencí červenolících úderníků, referentů a podobných existencí prosakuje čirá existenciální hrůza. Lidskou tvář socialismu, který napraví i ty, kteří nejsou podle slabikáře, představují humpolácký Marvan a uvědomělý Kemr, panoptikum totalitních vzorů uzavírá Věra Mileny Dvorské, jíž má pro všechnu tu správňáckost jeden nutkání poškádlit něčím festovným bez varování konečník. Jako sci-fi troufalejší než Matrix. ()

mirkaaa

Tento díl se mi líbil víc než Dovolená s Andělem. Hlavně proto, že zde ubylo agitace. Opět se setkáváme s výborným Jaroslavem Marvanem a neméně dobrým Josefem Kemrem. Tato komedie spolu s Andělem na dovolené patří k těm nejzdařilejším z filmové tvorby Jaroslava Marvana a právem patří mezi úspěšné veselohry. ()

Foxhound#1

Z pokračování příběhu Gustava Anděla už naštěstí není tolik cítit komunistická agitka, sice je to pořád o kamarádských soudruzích, ale už to tak nebije do očí. Možná to dělá příjemnější horské prostředí. ()

Prochy38

Herecký koncert Jaroslava Marvana! A je mi úplně jedno, čím film zavání, nebo jestli na něco poukazuje! Výborná česká zábava! K tomu jsem v Tatranskej Lomnici před nedávnem (9/2010) byl a to se prostě nemění, jen ta technika! ()