Škola hada

• Česko Škola hada (viac)

Majster školy Orla chcel pred mnohými rokmi vyhladiť zo sveta všetkých, ktorí používajú techniku školy Hada. Na svete ostal už len jediný - starý učiteľ kung fu Pai Cheng-Tien. Učiteľ stretáva jednoduchého mladého Chien Fu, ktorý robí upratovača v jednej z kung fu škôl. Starca aj napriek všetkému mladý Chien zaujme natoľko, že sa rozhodne naučiť ho starodávnemu umeniu. Z nenápadného Chiena sa stáva neprekonateľný bojovník. (TV Dajto)

Drak9

Je to trosku rozporuplny film. Sceny, ktere vicemene paroduji kung fu, stridají sceny s naprosto vynikajícim kung fu v podani Jackieho v jeho snad nejlepsi forme. Tato jeho starsi forma se mi tak nelibi a mam radsi vaznejsi filmy. ()

hefoo

Tento film patril k prvým spolu s legendárnym Drunken Masterom čo som videl s Jakciem ešte kedysi dávno na VHS. Skvelé, bojové scény fastanstické, Pai Cheng-Tien aka Siu Tien Yuen nezabudnuteľný, záporák jang Lee Hwang ktoré si zapametáte hneď len keď ho uvidíte, nemožem mu nić vytknút pretože je to nostalgické... ()

bruceman7

Úsměvná bojovka ze starých časů (ve vší úctě k tvůrcům!). Snad půlku filmu tvoří rozsáhlé a pro mě dost obdivuhodné bojové choreografie. 6,5/10 ()

Callas

7/10 Když pominu nenáročný příběh a jednoduchou zápletku, tak musím tomuto průkopnickému dílu vzdát hold. Už před tolika lety dokázali tamější tvůrci dovést Kung-Fu souboje do vizuálně velice přesvědčivé podoby. Navíc film obohatili i o mnohé další pohybové kreace (jako například scéna, kdy se Jackie Chan snaží vzít starému mistrovi jeho misku, a podobné). Doporučuji každému fanouškovi Kung-Fu klasik jako Tygr a Drak či Hrdina, aby se podívali, jak vypadaly kvalitní počátky tohoto žánru. ()

Teg

To jak tam potýrali tu kočku bylo teda pěkně hnusný! :) Ale jinak mě neustále nepřestává fascinovat, jak se Jackie Chan bez problémů neustále sebeshazuje :) ()

Sancty

Kung-fu a humor, poznávacie znamenie Jackieho Chana. V detstve som podobné filmy žral, pravidelne ich sledoval na nemeckých kanáloch alebo na VHS. Teraz, po viac ako dvadsiatich rokoch, som opäť narazil na Hada v tieni orla a bavil ma rovnako (len sa už nedostavovalo nutkanie robiť uzle rukami a skúšať kopy z otočky). Vidieť aj nedostatky (nešikovné strihy) a chyby (v jednom zábere má postava doráňanú tvár, v ďalšom ani škrabanec), ktoré detské oči vo väčšine nepostrehnú. Dialógy sú miestami tiež poriadna amatérčina. Ibaže to vôbec nevadí, choreografia súbojov a osudy postáv sú solídnou protiváhou spomenutým nedostatkom. ()

TERRORDROME

Jeden z prvých filmov s Jackie Chanom čo som videl, dokonca som vtedy ani nevedel že je to Jackie (myslím že v titulkoch bol pod iným menom). Ináč klasika, mladý učeň robí výtržnosti, zlý kváziučiteľ sa po ňom vozí, na scénu sa dokotúľa starý, somrák, v skutočnosti samozrejme majster kung-fu, ktorý ho zachvíľu naučí bojovať tak, že porazí zlého majstra. Humor, akcia, pohoda, teda až na to, že Jackie prišiel o zub vďaka perfektnej kopacej technike jeho protivníka. ()

Mirah81

Kazetu s tímhle filmem jsem si kdysi přinesl z maturáku.Hned potom co jsem se odpoledne vzbudil jsem na něj kouknul a od tý doby ještě mnohokrát.Pro mě jeden z nejlepších Jackieho filmu,nabitej spoustou výborných soubojů,vtipných sekvencí,zajímavým tréninkovým systémem a hlavně skvělým záporákem,kterej tam není do počtu. ()

Rozjimatel

"Boh vás ochráni a prinesie vám potešenie." "Potešenie? No áno. Tak to ste tu správne. Naše dievčatá Vás potešia."     Bláznivá akčná komédia, v ktorej mladučký Jackie Chan kráča v šľapajach legendárneho Bruca Leeho (v takej humorne odľahčenej forme). Choreografia scén s bojovým umením je vskutku parádne prepracovaná a má navyše aj pridanú hodnotu v podobe vtipného humoru (pobavil ma napr. ten "handrový súboj", či súboj ešte netrénovaného Chackieho s "nenápadnou" asistenciou starého majstra), to je však tak zhruba všetko, čo by som mohol na tomto filme pochváliť (ak nerátam pekne zreštaurovaný obraz). Ja totiž hodnotím kvalitu filmu ako celku a tu musím byť veľmi kritický. Film má totiž tupý scenár i dialógy a častokrát i dosť nahlúply humor. Hraje tu ešte k tomu hudba, ktorá je buď úplne príšerná (ako z nejakej rozprávky pre najmenšieho diváka), alebo nevhodne zvolená (elektronická od Jeana-Michela Jarreho). Pri scéne výcviku som si spomenul na Tarantina a jeho Kill Bill a skutočne sa mi potvrdilo, že tento film bol pre Tarantina veľkou inšpiráciou (považuje ho za jeden z 10 najlepších kung-fu filmov všetkých čias). Iba moje sympatie k Jackiemu Chanovi mi bránia ísť s hodnotením ešte nižšie. ()

poet

V kontexte dnešnej doby už tento film pôsobí dosť smiešne. Keď som to videl prvý krát ako 15 ročný a hodnotil to po dvadsiatke hneď som dal plný počet... Už ako 40tnik v čase písania tohoto komentáru to asi prehodnotím. Je to ten typ filmu "moje Kung-fu je lepšie ako tvoje"  a v podstate dialógy sú len krátka epizódka medzi bitkami. Mladý Jackie Chan bol ale fakt trieda a bez nejakých špeciálnych efektov vidno že jeho bojove umenie bolo už vtedy na špičkovej  úrovni. ()

maty39

Mladý Jackie měl za sebou pár rolí ve filmech, kde se z něj pokoušeli udělat klon Bruce Lee. Byly to většinou smrtelně vážné filmy ne příliš valné kvality. Naštěstí se znal s Yuenem Woo Pingem a jeho příbuzenstvem. Slovo dalo slovo, vydali se někam na venkov a natočili dva filmy, které jim změnily životy a které změnily žánr honkongských kung-fu rubaček. První se v kinech objevil Snake in the Eagle's Shadow. Jackie zde hraje otloukánka ve škole bojových umění. Jednoho dne se zastane žebráka a ten se rozhodne, že ho naučí kung-fu, konkrétně styl hada. Problém, že Jackieho mistr je pronáslednován konkurenčním mistrem, který se snaží vyhubit všechny co znají styl hada. Ale před tím, než se utkají ve finále, tak nás čeká spousta komedie a bitek. Yuen Woo-ping se postaral o to, že jen na co koukat. Bitky jsou vynikající, sice old schoolové, ale Yuen je dokáže ozvláštnit nějakým nápadem (žebrák použije Jackieho aby namlátil útočníkům, přetahování o misku, souboj s prominentním studentem). Tento Jackieho film mám hodně rád. Byl jeden z prvních co jsem viděl a jelikož v našich televizích běžel pravidelně, tak jsem ho viděl mnohokrát. Přesto mě překvapilo, že i po letech funguje na jedničku. ()

jorgus

akce je senzacni, sice osobne tohle kung-fu nemam rad ale je na to radost pohledet, sice to prijde az nekdy misty protahle ale cas od casu clovekzasne nad choreografii...ta je taky asi nejvetsim kladem snimku. vlastne se jedna o jednu vlekou prehlidku stylu a prezentaci jednotlivych fighteru, z tech 80 minut je cca 50-60 opravdu jen boj ktery zastini jednoduchy pribeh a trosku mi tam vic chybela vetsi absence chanovske komiky.-) ()

agassi68

Samozrejme, že na kung-fu filmoch treba hodnotiť hlavne bojové umenie. Inak by to totiž nemalo zmysel sledovať. A tu sme ho dostali požehnane v rôznych štýloch. Jackie Chan v najlepších rokoch, neskazený Hollywoodom je dobrým dôvodom pozrieť si tento kúsok. ()

Rathalos

Tak ako film Majstrov syn aj tento je perfektny kung-fu narez s Jackiem,ale i ostatnymi hercami s krasnou choreografiou,na ktoru sa aj po rokoch pozera s otvorenymi ustami...:-) ()

dakarin

Vynikající bojové umění, ale s filmovým uměním to má společného jen velmi málo. Tvůrci filmu i postavy jsou jako děti. Tvůrčí potenciál se na východě rozvine až později ... Jackie Chan je dobrým příkladem vývoje. Tedy vše příliš naivní - podobných filmů této oblasti pro danou dobu lze nalézti mnoho - ať už to pramenilo z čehokoli, dnes jsou již mnohem dále a to jsme rádi .... ()

tranquill

Tomu se říká gymnastika! :-) Ale opravdu, neviděl jsem film s lepším ztvárněním zvířecích kung fu stylů! Plný počet ale nedám kvůli neexistenci děje a pitomé hudbě. Jinak Jackie Chan byl tradičně zábavný a zde předvedl, co umí (respektivě uměl, přece jen teď už je věkově jinde a jeho poslední filmy už za moc nestojí...). ()

jalovec7

byl by to takový středně slušný kung-fu film, ale Jackie Chan mu dodal takový švih a humor že z tohoto snímku udělal podle mého skromného názoru jeden z nejlepších snímků žánru. bez těchto humorných pasáží by byl scénář jen další z řady jednotvárných konceptů kdy se z chudáka zametajícího podlahu stane mistr bojového umění. to se ale nestalo a vzniklo něco vynikajícího. podle mého si 82% plně zaslouží ()