Majstrov Syn

• Slovensko Jackie Chan a majstrov syn (viac)

Mladý Won Fei-Hung (Jackie Chan), syn legendárneho majstra bojových umení, je až príliš odvážny – rozumej ľahkovážny – a neustále vymýšľa len samé darebáctva, namiesto toho, aby sa venoval zdokonaľovaniu v technikách kung fu... Keď sa však jedného dňa, vďaka jednému z jeho nespočetných žartíkov, zraní syn istého významného muža, rozhodne sa Wonov otec poslať svojho „nevycválaného“ syna do učenia k jeho tvrdému strýkovi Su Hua Chimu (Siu Tien Yuen) - aby ho naučil disciplíne! O strýkovi vie Won len toľko, že svojich žiakov učí jednu z výnimočných techník boja kung fu a že niekoľko z nich vďaka jeho nešetrnému, ba až nemilosrdnému spôsobu výučby skončilo zranených - s trvalými následkami! Won sa spočiatku zdráha, no keď zlyhá v súboji s nájomným vrahom známym pod prezývkou Hromová noha (Jang Lee Hwang), ktorému zaplatili, aby zavraždil jeho otca, pochopí, že techniku „opitého boxu“ sa musí naučiť za každú cenu! (TV Markíza)

HappySmile

Scénář je tady vlastně až druhořadá záležitost, která slouží k tomu, aby ty mistrovské kung-fu souboje, které tady uvidíte, byly zabaleny do nějakého celku. I přesto vám to nebude vůbec vadit, protože scénář je tady opravdu to poslední, co vás bude zajímat. Film je skrz naskrz prošpikovaný dokonalými kung-fu bitvami, které jsou spolu pospojované vtipnými scénkami, a tak se divák ani chvíli nenudí. Zaujaly mě zde zvukové efekty, které se u soubojů objevovaly. Opravdu asi jeden z nejlepších Jackieho filmů. ()

SarumanKo

Majstrov syn je aj napriek svojmu veku veľmi dobrým žánrovým kúskom z kategórie "nenáročná zábava so všetkým, čo k tomu patrí". Dej vlastne nie je podstatný a slúži len na vyplnenie krátkych prestávok medzi dlhými bojovými sekvenciami s originálne a vtipne zvládnutou choreografiu. Viac netreba. (7/10) ()

wipeout

Keby som Drunken Mastera videl ako decko určite by patril ku kultovým snímkam pri ktorých sa nad hodnotením predsa neuvažuje! Takto mi nezostáva nič iné ako skonštatovať, že Jackie Chan už za mladi bol božský a to čo sa k nám dostáva od neho v posledných rokoch je už len slabším odvarom. Naozaj choreografie súbojov sú nádherné a veľmi často humorné, veď kto už kedy videl bojový štýl založený na (ne)similácii tvrdého alkoholizmu. :) A potom, že prečo sa opitým nikdy nič nestane, no predsa používajú vlastne celý čas práve túto techniku. Problém ale je, že na druhej strane tu máme aj vatu vypĺňajúcu priestor medzi súbojmi a tá najmä vďaka minimálne "zvĺáštnemu" dabingu, už nejakým tým rôčkom, ktoré ubehli a občasných pokusoch o dramatizáciu plní naozaj len účel presunúť nás k ďaľšiemu súboju. Takže ak sa chcete zabaviť a kochať sa rýchlim kmitaním nôh, rúk a hláv tak ste na správnom mieste. 3,5* ()

boshke odpad!

Tak já se asi koukal na jiný film nebo co, soudě podle hodnocení a komentářu ostatních. Po necelé půlhodině jsem přepnul. I dle toho zlomku, který jsem z filmu viděl, jsem si však udělal poměrně dobrý obraz. Jde vlastně o jeden velký kung-fu souboj, sem tam proložený nějakým tím bezduchým dialogem, aby film měl alespoň jakýs takýs příběh. Připomíná mi to erotické filmy. Tam jde také jen o to jedno, ale mezi jednotlivými "akcemi" aktéři vždycky prohodí pár slov. Úplně stejné je to zde. Jen místo "akce" je "akce"... 0% ()

ORIN

Jeden z tradičních filmů Jackieho Chana, kterými se prezentoval na přelomu 70. a 80. let, než se v roce 1985 proslavil akční a ve vážnějším tónu vedenou Police Story. Mistrův syn můžeme z celkového hlediska tvorby Jackieho Chana indentifikovat na základě typických prvků jako jsou např. humor přecházející v určtých momentech až do absurdna nebo promyšlený systém soubojů. V roce 1994 natočil neméně povedené pokračování Legenda o opilém Mistrovi, které mimo zhostení se hlavní role i spolurežíroval. ()

• Jackie Chan (Wong Fei-Hung) málem přišel o oko, když ho Jang Lee Hwang (Jim Ti-Sam) během závěrečné bojové scény kopl do hlavy. Když se to Hwang dozvěděl, odmítl záběr opakovat. (CrypzzXD)
  • Vo filme bolo predstavených viacero štýlov bojových umení:
    - Hung Ga podľa Wong Fei-hunga a jeho otca Wong Kei-yinga
    - štýly hada, tigra a žeriava vychádzajú z Hung Ga so vzťahom k Fujian (Biely žeriav), Lama Pai (Tibetský biely žeriav), čierny tiger a štýl hada z kung-fu
    - štýl opice, populárny ako prvok bojového umenia severnej Číny je tu predstavený tiež veľmi podrobne a vieryhodne
    - štýl opitá päsť
    - štýl taoistických ôsmich nesmrteľných. (Peter-1307)