Škola hada

• Česko Škola hada (viac)

Majster školy Orla chcel pred mnohými rokmi vyhladiť zo sveta všetkých, ktorí používajú techniku školy Hada. Na svete ostal už len jediný - starý učiteľ kung fu Pai Cheng-Tien. Učiteľ stretáva jednoduchého mladého Chien Fu, ktorý robí upratovača v jednej z kung fu škôl. Starca aj napriek všetkému mladý Chien zaujme natoľko, že sa rozhodne naučiť ho starodávnemu umeniu. Z nenápadného Chiena sa stáva neprekonateľný bojovník. (TV Dajto)

Nettrass

Školu hada, stihl založit ještě ministr školství Dobeš a to z fondů EU. Státní maturitní zkouška na ní, se bude skládat syčením a škrcením učitelů. ()

anais

Odpovídající název by byl spíš Snake in the Eagle's Shadow in shadow of drunken master. Tento film je dobrý (pokud máte rádi kung-fu filmy), ale ne tak dobrý jako Drunken master. Je vidět, že Chan s Woo-ping Yuenem se ještě trochu hedali. Není tu tedy tolik humoru jako v jejich následujícím dílku, dělí se o prostor (hlavně z počátku) s docela smutnými scénami ponižování hlavního hrdiny... Není to však žádná depka! Jackie je skutečně ve formě, a jestli máte špatnou náladu, určitě vás nakopne do příjemného rozpoložení:-) ()

honajz

Nebýt té hromady patosu - chudáček uklízeč v kung-fu škole, který má zlaté srdce a pomůže staříkovi atd. -, tak jde o dokonalou ukázku řekněme kung fu umění, kde se všichni předvádějí ve své nejlepší kondici (byť Siu Tien Yuen měl občas dabléra a je to znát). Jednotlivé souboje i tréninky jsou vypiplány do naprosté dokonalosti. A k tomu nutno přidat chanovskou dávku humoru, která film naprosto skvěle ozvláštňuje a činí z něj něco víc než jen "obyčejnou" bruceleeovku. Ostatně jako u všech "opilo-mistrovských" snímků, a nejen jich. Jako ten humor je zde možná daleko lepší - sem tam - než ony dokonalé souboje. Jen tedy musím říct, že ty hudební parafráze na Jarreho Equinox se sem ale hrubě nehodí. Mimochodem, ten hadí styl se proti tygřímu drápu fakt moc nepředvedl, tak si říkám, jestli fakt neměl být určen raději k zániku jako překonaný. Nebýt kočkostylu... ()

Lacike

Prvy Jackieho uspech este postrada viacero jeho neskorsich trademarkov. Napriklad humor tu obstarava hlavne postava protivneho majstra v podani Dean Sheka. Jackie tu hra skoro cely cas seriozne postavu loosera, ktoreho v kung-fu skole kazdy mlati az sa nad nim zlutuje jeden roztomily zobrak, ktory je nahodou nadanym majstrom a nauci ho branit sa. Prva tretina filmu je pomalsia, s minimom bitiek a snazi sa divaka hlavne dojat. V mojom pripade uspesne. Velkym plusom pribehu je to, ze tu nejde o ziadnu pomstu. Spustacom bitiek je ten druhy najobohratejsi dôvod a to porovnavanie schopnosti v kung-fu. Takze sa dockame kuzelnych dialogov typu: môj styl kung-fu je lepsi ako tvoj. Nie môj styl je lepsi. Bum tresk. Jak sa postupne uci nove techniky Jackieho postava, tak neustale pribuda bitiek, ktore su stale lepsie prevedene. Sice este v tom citit fazovanu choreografiu, ale aj vdaka tomu, ze je mierne zrychlovana pôsobi dostatocne plynule a dynamicky. No a samotne chvaty su tiez kvalitne a Jackie uz miestami predvadza pôsobive akrobaticke kusky. Za zmienku stoja dve skvele bitky s hlavnym zaporakom Hwang Jang Leem alebo konkurecnym ucitelom Tino Wongom. A po komedialnej stranke ase zaujme jeho hasterenie s Deanom Shekom. Po pomalsej uvodnej tretine film neustale stupnuje grady a posledna tretina je plna skvelych bitiek, ktore aj dnes pôsobia kvalitne a rad som si pripomenuj Jackieho v skvelej forme bez kaskaderov a CGI. 8/10. ()

corpsy

Prvý kung-fu megahit Jackieho Chana, ktorý ho stvoril. Vo filme nájdete všetky ingrediencie, ktoré bude Jackie najbližších niekoľko rokov používať s väčším či menším úspechom. ()

ConanVJ

Pěkný kung-fu film, který má v sobě hodně vtipných scén, hlavně díky Jackiemu a jeho xichtění. Co se týče bojového umění, tak je choreograficky skvěle natočeno. Příběh filmu je prostý, ale je na co koukat a fanoušky žánru určitě nezklame.Za mě 75% :) ()

Krt.Ek

S přiznáním, že nemám nakoukáno, přičemž ono slůvko nakoukáno vztahuji k filmografii níže zmíněného herce, konstatuji, že mně byl objeven snad nejzábavnější film s Jackie Chanem. Tomu se nejspíš v branži říká poctivě zvěcněné kung-fu. 70% ()

Vojcl

Hodne podobne jako Drunken Master, rekl bych ze o malinko slabsi dej, ale jinak dalsi skvele predstaveni Jackieho a jeho bojovych schopnosti v nejlepsi forme. Snimek je vicemene zalozen jen na soubojich, vse mezi nimi pusobi jako vata, avsak prave o to tu jde a takhle napadite bitky i s poradnou porci humoru jen tak nekdo nenatoci. Tradicne skvely je i hlavni zaporak v podani Jang Lee Hwanga. ()

Tony.cs

Strašná hudba, hloupý zvuky, skvělá choreografie a nadupaní borci. K tomu špatnej dublér a máte skvělou kung-fu parádu s Jackie Chanem. ()

corona

Vtipná komédia s mladým Jackiem, o tom ako sa z fackovacieho panáka stane bojovník /o ničom inom to ani nemohlo byť/ a o tom že najdôležitejšie v živote je aký štýl kung fu ovládate a do akej školy chodíte. Najviac sa mi páčil boj Jacieho o suchú a čistú podlahu, to bol asi choreograficky najlepší kúsok vo filme. ()

DruidKarel

900. hodnocený film: Je sice pravdou, že tyhle filmy frčely po revoluci a šířily se mezi jejich fanoušky jako mor. Dneska se nad nimi většinou jenom člověk pousměje, ale i tak je ocení. Stejně jsem udělal i já a musím fakt uznat, že tenkrát byly kung-fu snímky myšleny s určitou nadsázkou, která se každému líbila. Ne jako dnes, kdy buší jeden do druhého a buď nesmyslně umírá po kopu Chucka Norrise anebo nemá pořád dost. 900. film a rovnou takováhle pecka. Děkuju Martinovi Matouškovi za jeho tip, pro který poslední dobou čím dál tím více chodím na jeho stránky. 5* je tedy jasně udělených a jenom chválím toho čínského mužíka, který nás svým uměním baví dodnes. 5* ()

pakobylka

Tradiční zápletka + prostinký děj + choreograficky dobře nacvičené souboje = "Škola hada". Nemůžu si pomoct, ale tentokrát mně to nějak ke spokojenosti nestačí. Příběhu chybí ten správný drive - náboj, který by mě vtáhl do děje, abych ho nevnímala jen jako sled exhibičních akčních vystoupení jednotlivých protagonistů, která jsou čistě pro pořádek doplněná povětšinou ne až tak úchvatnými neakčními scénkami. Jackie Chan (jakkoli ho mám ráda) jakoby teprve hledal svůj výraz - a třebaže drobné vtípky i vážné momenty spolu docela dobře ladí, celek působí značně uměle, nesourodě a roztěkaně. Slaboučké 3* ... s přimhouřenýma očima. ()

zette

Na filmu je sympaticke, ze se nebere vazne a misty dokaze byt i opravdu vtipny. Jinak teda uplna blbost, ale sve kouzlo to ma a pro fanousky tohoto zanru se urcite jedna o povinnost. ()

Martrix

Čtyřiadvacetiletý Jackie už tady předváděl to, čím se proslavil po celém světě. Komediální talent, ale především skvělé pohybové nadání. Bez něj by to byla jen další čínská štípaná. Scénář byl sice vcelku primitivní, ale ne hloupý...mistr kung-fu stylu orlí spáry, chce zlikvidovat všechny, kteří ovládají styl hadí pěst (asi nějaký freudovský komplex). Poměrně dost mě rušila hudba, která byla občas jako z nějakého sci-fi...elektronika a la J. M. Jarre. Dal bych přednost smyčcům, nebo flétně, jak bývá u takových filmů zvykem. Ale ani tak, bych vyšší hodnocení dát nemohl. Za tu nápaditou chorošku, je to ale spíš lepší průměr. ()