Je leto 1957 a automobilové impérium bývalého pretekára Enza Ferrari je v kríze. Všetkému čo spolu s manželkou Laurou vybudovali hrozí bankrot. K tomu ich búrlivým manželstvom hlboko otriasla strata ich syna Dina. Enzo musí pozbierať posledné zvyšky svojich síl a pretekárskej vášne, keď sa tím Ferrari púšťa do zradných 1000 míľových pretekov naprieč Talianskom. (Forum Film SK)

MovieGuy

Přepal hned na začátek roku, to se mi líbí jen tak dál. Adam Driver je magor utržený ze řetězu a jestli ten člověk není alespoň z polovičky Ital tak jsem asi paranoidni, nebo tomu se kurva říká herectví. Každou scénku si tu krade pro sebe, ačkoliv mu někdy na pedál pošlape Penélope Cruz, která po dlouhé době překvapila. Film zaujal perfektní italskou atmoškou šedesatých let a jako v hodně filmech mi i Ferrari nabídlo ten příběh prožít. Tempo začíná pomalejc a kvalitne popisuje Enzův život a jakoby jestli je to všechno pravda, tak Enzo docela respekt. V druhé půlce už to perlí závod za závodem a finalní pulhodinka je opravdu kvalitní řemeslo, kde jsem prožil napětí, husinu, úžas a šok. Na to že jsem jako fanoušek aut a závodů amatér, tak nad filmem přemýšlím doteď a rozhodně mě to do tohohle světa víc zasvětilo. Doporučuji šlapnout na pedál a zajet si na Ferrari dokud se hraje. ()

marek29

SPOILER alert: Zajímavá Penelope a ještě zajímavější Adam Driver v životopisném filmu o tom, jak zemře pár driverů při honbě za snem Enza Ferrariho. Jeho mistress ani zmetek Pierot nezabránili úspěchu jeho značky (kterou ostatně jeho syn dodnes vede). Co na tom, že produkce osobních aut dotovala závodní divizi - byla to vize jednoho chlápka, který si za ní šel přes mrtvoly, rozbitá manželství, avšak s jasným cílem dosáhnout vytyčeného úspěchu, kterým vítězství na historicky posledním Mille Miglia bezesporu bylo. ()

Pete

Životopis lidí, kterým koluje místo krve benzín, měl být určitě mnohem temperamentnější. Režie je chladně profesionální, dost Mannýristická, a scénář se věnuje rodinným záležitostem mnohem víc, než budování firmy a závodům. Tvůrci zvolili cestu ukázat odvrácenou stranu automobilismu, a bohužel v téhle famílii není komu fandit, nebo s kým se ztotožnit. Takhle se tu místy vkrádá nuda, dokonce víc než v dost podobně pojatém krejčovském Klanu Gucci. ()

Stifmeister

///   Příběh Enza Ferrariho jsem nikdy upřímně neznal, a tudíž jsem se na tento film rozhodl zhlédnout pouze jako fanoušek moderní Formule 1. Po dvou hodinách mohu říci, že jsem si film užil. Skvělé herecké výkony, zejména od Penélope Cruz, parádní kamera, krásné závodní záběry, dobrá hudba a střih. Příběhově to mohlo být sice zajímavější; například lehce chybělo zobrazení procesu "skládání" aut, jejich zdokonalování a podobně. Pro fanoušky závodních aut a formulí to bude určitě zajímavý film, i když si nemyslím, že je vhodný pro široké publikum. Snímek se sice snaží lákat více diváků bez vášně k závodění pomocí jednoduššího příběhu, ale celkově se zdá, že je více zaměřen na milovníky automobilového sportu. |7.5/10| ()

cerdax2

Dalsi z mnoha dilek, hrajici si na zivotopis, ale pritom popisujici kratky usek zivotni drahy Enza Ferrariho. Zivotopisna cast byla pomerne nudna, zajimavejsi byl zavod. 70% ()

Kinofil

|| R || Neon || Rozpočet: $110 mil. || USA: $18 419 655 - ČR: 9 679 071 Kč - Celkem: $37 550 448 || Stejně jako si Scorsese točí ve svém úctyhodném věku, co se mu zamane, Mann to má podobně. Ferrari toužil natočit celé desetiletí a konečně si svůj sen splnil, přičemž se může jednat i o jeho poslední celovečerní kino film. Bohužel nejen já jsem z propagace čekal něco na styl Le Mans '66 (Ford vs Ferrari) a Rivalové. Ač zde název "Ferrari" evokuje slavnou značku, skrývá se pod ní - Enzo Ferrari. Tedy ten člověk, nikoliv to auto. Příběh proto lavíruje mezi biografií, automobilovým pozadím a závoděním. Z Enzového života však nejvíce sledujeme jeho typicky italské manželství se ženou, jenž má ve firmě značný podíl, což může ovlivnit zdali firma zkrachuje, nebo ne. Dalším rozhodujícím faktorem je závod Mille Miglia (italský Le Mans), na němž Ferrarimu umírá jeden řidič za druhým. Adam Driver (s příhodným jménem) navzdory věkovému rozdílu s předlohou roli ztvárnil výborně, přičemž měl s italštinou očividné zkušenosti v Klanu Gucci. Bohužel ve všech scénách má jen jednu polohu coby "Comandattore" (Velitel), a nedočkáme se příliš intimnějších scén s výjimkou jeho skrytého syna. Cruz naopak hraje perfektní italskou semetriku, která si nenechá nic líbit, svého manžela ovšem stále respektuje. Největší stopu na snímku pochopitelně zanechá závodní koncovka ne náhodou připomínající Le Mans '66, avšak s velmi brutálním (a velmi digitálním) dozvukem, který by málokdo očekával. Mann sice dávno není tím, čím býval (technicky a vypravěčsky zručný režisér), technickou stránku si ale stále umí pohlídat, čímž mu Ferrari v jeho knihovně nedělá žádnou ostudu. Naopak možnou pěknou tečku za úspěšnou kariérou. 75%. ()

PaTeXx

Pan Mann vytáhl z rukávu mimořádné závodní eso, které si schovával po celou dobu své dlouholeté režisérské kariéry, a tím esem je nemilosrdný businessman Enzo, jehož ztvárnění v podání Adama Drivera bylo na jedničku s hvězdičkou. Mann se rozhodl jít cestou vyjmutí jednoho konkrétního krizového roku v historii Enzovy značky, nikoliv postupným vývojem od začátku až do současnosti. A díkybohu za to. Nervózní a znepokojivý průběh vyvrcholil v (sebe)vražednou misi Mille Miglia, což je to nejnechutnější, co se mohlo stát, ale pro účel filmu to nejlepší možné znázornění brutality tehdejšího závodního světa. Skvělá práce. ()

mbrdo

Keď sa chystáte do kina na film Ferrari, čakáte, že to bude film o autách. Tak a to je dôvod, prečo odo mňa tento snímok dostal slabé 2*... Počas 2 hodín ukázali dokopy 2 či 3 modely Ferrari, aj to z jedného roku. Nechápem, čo bolo cieľom, ale za mňa to bolo úplne bez námetu, ani o živote Enza (film zachytáva obdobie pár týždňov, max. mesiacov), ani o autách (tie tvorili tak 1%), ani o nejakej konkrétnej udalosti, proste nuda...čakal som fakt oveľa oveľa viac. Béčkové Lamborghini sa mi páčilo viac a s "Rivali" sa to ani náhodou nedá porovnávať.. neodporúčam.. ()

a0001

Tak veľmi prázdne, nudné, zbytočné. Film o významnom Enzovi som si predstavoval zaujímavejší, pútavejší a originálny. Dočkal som sa tliachania, póz a nudy. ()

smarkus

Škoda, že sa to venovalo len krátkemu úseku v Enzovom živote. Prvá polovica išla pomerne pomaly, potom sa to rozbehlo.Film sám o sebe je lepší priemer ale preteky Mille Miglia to zdvihli vyššie. Úžasný zvuk áút ma zarazil do sedadla a aby som nezabudol, výkon Adama Drivera bol výborný. Tak som si predstavoval Enza ale neviem či bol aj v skutočnosti taký. Objektívne 3* ale subjektívne 4* ()

blondboss

Rutinný životopisný príbeh približujúci najproduktívnejšie roky Enza Ferrariho a rozkvet jeho impéria. Film, ktorý ponúkne jeho pracovné vízie, ale aj jeho osobné zlyhania a prešľapy. Nie je to snímok nejako výrazne akčný a s výraznými emóciami, ale jedna scéna vás zaručene zrazí do kolien a práve pre ňu pridávam jednu hviezdu navyše. Adam Driver ma nikdy nejako zásadne neoslovil, ale tu ma ozaj presvedčil a Penelope Cruz opäť raz brilantný herecký výkon. Rok 2024 začal vskutku kvalitne. 70 % ()

DonBraso

To se musí Enzo obracet v hrobě jestli tohle viděl:) Tak strašný životopisný film, který mapuje pletky s jedním nemanželským synkem na dobrou hodinu je přímo trestný čin. Mann absolutně vyhodil poetiku a snažil se jí zapatlat závodem, kterou sice díky pár dopisům zvednul onu tíhu závodu, ale jinak kromě hereckých přednesů je to absolutní nic. O Fiatu zmínka, Alfa je tu jednou logo v autě, aby asi divák viděl  co jede:) O Ferrari jako značce jsme v plenkách a opět jdeme do bytu řešit s manželkou šek a nějaký nosný štrajf o tom Dinovi, který zemřel. Tohle je úder na solar z celého Enzova ranku, že jsme v rodinném krbu, který vůbec nikoho nezajímá. Chyba, zajímá, ale musí se to umět prostříhat a né udělat 10 minut scénku jak v Kmotrovi. Ještě, že to má aspoň nějaký vizuál a natočeno to něco je vcelku kvalitně. ()

Facerr

Silný tři hvězdy. Kdo má rád rychlý gumy, užije si. Ne tak, jako při Formuli, nebo Rivalech, ale pro alespoň bude zase o něco víc in ve světě Ferrari. ()

david141474

Posledním kino filmem, na který jsem si loni vyrazil, se stal životopisný film Ferrari s Adamem Driverem. Byl to zajímavej film z prostředí domova Ferrariho, z části o milence a nějaký závody nesměly chybět. A nesměla chybět ani havárie De Portaga v městečku Guidizzolo. Děj byl velice solidní, každá minuta filmu byla drásající především při závodech. Postavy byly fajne, až teda na manželku Ferrariho, kterou ztvárnila Penelopé Cruz, která byla příšerná. Když se objevila na scéně tak mě neskutečně srala. Ta se tam fakt nedala vydržet, ale zase je to kvalitní výkon, to se musí uznat. Co jsem si tak všiml, tak již dříve zmíněného De Portaga ztvárnil herec Gabriel Leone, který si zahrál i hlavní roli v seriálu Dom. Nejdřív mi nepřišlo, že by to byl on, pak jsem si myslel, že je to nějakej herec jemu strašlivě podobnej, ale pak jsem si řekl, že to musí být on. No a nakonec to byl on. Pak bych ještě zmínil perfektně natočenou havárii v Guidizzolu, která je teda velice brutální, nic pro slabé povahy. No a já jsem velice spokojen, takže nemám co jinýho říct. 9/10 Jako poslední film to bylo skvělý! (Velký Špalíček - 30.12.2023) ()

Muf911

Absolutní povinnost pro každého autíčkáře, i když film je spíš o vztazích a jednom roce v historii firmy a rodiny Ferrari. O autech a závodech, hlavně o Mille Miglia je to samozřejmě také, ale to tolik, jako třeba v Le Mans nebo Grand Prix. Celý film jsem vydržel v napětí a soustředění a závěr mě dostal úplně.  Film je podle skutečných událostí. ()

kokos.o

Ferrari přináší divákům příjemné životopisné drama, které vás vtáhne do fascinujícího světa automobilového průmyslu. I přes pozvolný průběh a absenci výrazného napětí si film udržuje divákovu pozornost po celou dobu svého 130minutového trvání. Jednou z nejvýraznějších stránek filmu je skvělý herecký výkon Adama Drivera, který ztvárňuje hlavní postavu, Enza Ferrariho. Driverův talent je bezpochyby výjimečný a přináší hloubku a uvěřitelnost postavě. Jde o skvělý výkon, který je jedním z nejsilnějších prvků celého filmu. Příběh samotný se zaměřuje na život Enza Ferrariho, což může být pro některé diváky osvěžující, zatímco pro jiné může znamenat nedostatek rozmanitosti v postavách. Většina ostatních postav zůstává povrchní a spíše slouží jako doplňkové prvky do příběhu Enza Ferrariho. Jedním z možných zlepšení by bylo více napětí, zejména při finálním závodě. Přestože film udržuje pozornost diváka, přidání více dramatických momentů by mohlo posílit celkový dojem. Celkové hodnocení: 6/10  Art: 7/10    Akce: 6/10    Vtip: 6/10    Napětí: 5/10    Láska: 7/10    Soundtrack: 7/10    2D    01/2024 ()

HNTR

Ferrari je dalším z filmů o osobnostech moderních dějin. Avšak je tentokrát film nevyrovnaný, protože se věnuje dvěma linkám a pořádně vlastně neví, které lince se chce věnovat více. Ocenil bych větší důraz na konstrukci aut, místo řešení nemanželského dítěte. Adam Driver předvádí průměrný výkon, dokázal u zahrát lepší role. Enzo je plytký a nezajímavý, za celou dobu jsem se s ním pořádně nesžil. Závodnící, kteří jedou Mille Miglia dostávají málo prostoru a vlastně, pokud nevíte, co se stalo, tak jim výhru nad Maserati ani nepřejete. Když dojde na CGI, tak lidské postavy vypadají jako hadrové panenky a vůbec nehody působí nerealisticky. A i když jsou závody poutavě natočeny, nemění to nic na tom, že žádná z postav nedostává zásadní prostor a v zásadě se nic důležitého za dvě hodiny filmu nedozvíte. Michael Mann už předvedl, že dokáže natočit fajn filmy, bohužel Ferrari je ale jedním z těch podprůměrných. Raději si pustím například Ford vs. Ferrari. ()

charles3

Zdařilý film, přibližující divákům jednu z velmi zajímavých postav automobilového průmyslu. Zajímavě zachycená psychologie zúčastněných osob, dobře nasnímané scény ze závodních okruhů (včetně těch tréninkových). Drivera a jeho maskéra tipuju na Oscary nebo minimálně na nominace. ()

serdehelan

Michael Mann je stále vo forme. Všetko perfektne šlape ako má, film prekvapuje a nenudí. Jediná výčitka je k talianskej angličtine, ktorá pôsobí hlavne zo začiatku skôr parodicky, ale postupne si na to človek zvykne. Film nie je životopisom, ale zachycuje len veľmi krátky výsek života Enza Ferrariho a jeho rodiny. Výborná práca ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

03.11.2023

Pro hollywoodské režisérské matadory evidentně není vysoký věk žádnou překážkou v další tvorbě filmových spektáklů. Své o tom ví osmdesátiletý Martin Scorsese (Zabijáci rozkvetlého měsíce, Casino),… (viac)

Michael Mann natočí svůj vysněný film

Michael Mann natočí svůj vysněný film