Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Akčný
  • Animovaný
  • Sci-Fi
  • Krátkometrážny
  • Dráma

Posledné recenzie (28)

plagát

Avengers: Endgame (2019) 

Avengers end game je príbeh, ktorý zakončuje archu 3 fázy MCU. Ide o film, na ktorý sa musel tešiť každý fanúšik sveta MCU ako aj komiskoviek. Jednoducho je to filmársky skvost celého Hollywoodu.      Avangers end game začína presne, kde infinity war skončil. Dojemne finále predchádzajúceho filmu otvára celý príbeh. Ale zároveň nielen nadväzuje ale zároveň vytvára nový ucelenejší príbeh, ktorom sú si postavy o mnoho súdržnejšie, vyskytuje sa tu viac postav,a preto príbeh pôsobí lepšie a finále je o mnoho zaslúženejšie. A po vzhliadnutí mate pocit že chcete vidieť o mnoho viac takých to filmov 😀.       Avangers end game tak v konečnom dôsledku vynáša povrch všetko skvele ,čo sme za histórii filmovej ságy videli. A priznám sa že v minulosti existovalo viacero filmových sérii s podobnou tradíciou ako napríklad star wars alebo Harry Poter a mnoho ďalších. Ale musím priznať žiadny film ma tak nikdy nedojal, a teraz 4 roky dozadu som fakt hrdý že som bol jeden z prvých zúčastnených v kine na premiére. Je to príbeh plný pátosu, emotívnych citov a na konci príbehu nepadne nie jedna slza. Čo je dobre lebo výsledku je to príbeh ,ktorý stojí za to.      Musím uznať že príbeh funguje zo všetkých strán skvelo ako aj z scenáristické ba aj technickej stránky. Je tu mnoho zábavných situácii, vtipných momentov, neočakávaných zvratov aj epických bitiek. Každá postava v tejto sérii za dobu svojej existencie si vytvorila svoje magické čaro, vďaka čomu spolu prežívajú ich osudy spolu s nimi. A preto s nimi dokážeme viac prežívať ich počiny ako aj strach neúspechu. A hlavnými dvomi predstaviteľmi, vďaka ktorým môžeme povedať že príbeh je skvelý sú bratia Russovci, vďaka ich talentu sme sa dočkali skvelého príbehu. Je vidieť že tu fakt obaja dali cele svoje srdce.     Avengers: Endgame nám ukázal veľa z vecí, ktoré sme vidieť chceli, iné strčil bokom, no nepredbiehal svoje vlastné ambície a nesnažil sa nám podstrčiť niečo, čo sme ani nevedeli, že chceme. Znie to komplikovane, čo aj je. Ide o jeden z najdospelejších a najinteligentnejších filmov MCU, no zároveň zachádza do teritória komédie. Postavy sú rovnako presvedčivé ako vždy. Vizuálne efekty sú bezkonkurenčné. Hudba je fantastická. No a hlavne ide o pravý koniec, na ktorý sme čakali 11 rokov. Film Avengers: Endgame si preto zaslúži hodnotenie 10/10

plagát

Falcon a Zimný vojak (2021) (seriál) 

Marvel nám znázorňuje super priemerný seriál, ktorý nám pokračuje na avangers end game. Je to seriál na ktorý som sa veľmi tešil lebo som vždy  rád sledovaval filmy s cupitanom amerikom, a tento seriál mi sľuboval novu éru filmového a seriálového platná sveta MCU. Znázorňuje nám odsoť osobnejší príbeh trochu dosť v light verzii. Je to seriál ktorý zo začiatku pôsobí dobrý akčný seriál, ktorý vám znázorňuje všetki veci ktoré máme na capovi radi ale potom to ide dolu kopcom. Je to seriál ,ktorý nám viac do hĺbky rozvíja staré menej známe postavy ako sú hlavne dve postavy: Sáma Wilsona(Anthony Mackie) a Bucky Barnesa (Sebastián Stan),ktorý tu hrajú celkom dobre. Ale najviac tak či tak mňa očaril zloduch Baron Zemo, ktorý je zábavne napísaný a dobre zahraný, ale aj iné postavy tu majú čo povedať. Seriál je napísaný tak že do všetky detailov ako komiksová verzia, doslova sa tvári že ide o príbeh na istotu. Znázorňuje nám úplne obyčajný priemerný scenár. Zobrazuje tu tému rasizmu ako je napríklad čierny kapitán Amerika a ako aj zbytočne teroristické otázky, ktoré vás priamo neodradia ale zároveň nie je to téma ktorú by ste chceli rozoberať vo svete MCU.čo sa týka zápletky tak je tu dobra a dynamická, súboje 1v1 tu vyzerajú fantasticky .Fake capina Amerika tu pôsobí veľmi nesympaticky a otravný. Na druhej strane Bucky bol pre mňa veľkým prekvapením, od capitan and winter solider tato postava stratila svoj potenciál. Tato show mu dáva veľký spotlight.Dáva mu výborne scény k tomu, aby sa nám ako charakter výborne prekreslil a aby sme zistili čo ho vlastne z jeho minulosti ťaží na srdci. A záporná strana tu tiež nefungovala skvelo nepôsobí ako číre zlo ktorého by ste sa mali báť.Tuna kladiem moje najväčšie negatívum lebo hlavná zaporačka Karla, ako prvé by som uviedol že herečka pôsobi velmi nesympaticky a zároveň tu nie je naznačený žiadny dôvod ani motivácia prečo je taká aká je. A príbeh je veľmi jednoduchý až predvídateľný doslova vás nemá čim prekvapiť a viete si sami domyslieť kde na konci seriálu skončia samé postavy. A ak by som mal uviesť teraz môj finálny názor tak by som povedal že ide o dosť priemerný seriál ,ktorý pôsobí dosť zle a zbytočne ale ak ste fanúšikovia sveta MCU tak by ste seriál nemali opovrhnúť a preto by som seriálu udelil 6/10.

plagát

Spider-Man: Bez domova (2021) 

Jon Watts prichádza zo zavŕšením spidermenskej trilógii s Tomom Holandom. Tento príbeh sa hneď odohráva po spiderman far frome  home a ukazuje nám dopad na život Petra Parkera a jeho blízkych. Spiderman ho chce za každú cenu ovplyvniť a preto žiada o pomoc Doctora Strangera. Tento príbeh nám ukazuje scenáristicky skvost ako je myšlienka nového multivesmiru, návrat starých postav,3 spidermanov aj ako jedno magické kúzlo na ktorom je príbeh zasadený. Z technického hľadiska ide o kvalitný Blockbuster 21 storočia, všetkým čim moderne štúdium disponuje. Príbeh má zo začiatku slabšie tempo ale neskôr sa to zmení. Okrem toho film disponuje kvalitnou akciou ako aj kvalitným prevedením digitálnych efektnou na omladenie starých postav. Skratke z technického hľadiska filmu niet čo vytknúť. Tento príbeh je plný silných emócii a nostalgie, nie jedného človeka nevyvedie z emócii a na konci príbehu mu nepadne nie jedna slza. A preto by som povedal ak ste fanúšikom filmového alebo komiksového spidermana, dokonca ste na takýchto komiksovkach MCU vyrastali, tak by ste príbeh nemali opovrhnúť, je to jeden veľký vytúžený sen filmového platná.

Posledné hodnotenia (234)

Ľadová archa (2013)

09.06.2023

Ex Machina (2014)

09.06.2023

Interstellar (2014)

09.06.2023

Marťan (2015)

09.06.2023

Blade Runner (1982)

09.06.2023

Kráska a zviera (2017)

31.05.2023

Dungeons & Dragons: Česť zlodejov (2023)

14.05.2023

Rýchlo a zbesilo 2 (2003)

14.05.2023

Rýchlo a zbesilo 5 (2011)

14.05.2023

Reklama

Ovládací panel