Prekliata

• Česko Zvrácená (viac)

Mladé sluchovo postihnuté dievča Alice je po údajnej návšteve Panny Márie zrazu schopné počuť, hovoriť a uzdravovať chorých. Ako sa táto správa šíri, ľudia z blízkeho i vzdialeného okolia sa hrnú, aby boli svedkami jej zázrakov. Novinár (Jeffrey Dean Morgan), navštívi mestečko v Novom Anglicku v nádeji, že oživí svoju kariéru. Keď sa začnú diať desivé veci, začína pochybovať, či sú tieto javy dielom Panny Márie alebo niečím iným, omnoho temnejším. (Itafilm)

Pitryx

Bohužel jsem se většinu filmu hodně nudil. A když se tam modlili ti fanatici, modlil jsem se také, ale jen proto, aby už byl konec. Přesto všechno pár bodíků dám. Nebo procent, jak kdo chce. Desítka je za občasné dobré masky a drobné efekty. Druhá desítka za napínavý konec. ()

cernakus

Velmi slušný thriller s prvky hororu. Je sice přímočarý, ale postavy se chovají velmi sympaticky a inteligentně. Slečna Cvrček Hnědá je pak nový objev a doufám, že dostane více šancí, protože její výkon byl výborný. Myslím, že lehce přes 70% si to zaslouží. ()

xxmurphyxx

Nápad dobrý, prevedenie mizerné, herecké výkony priemerné, miestami až amatérsky tragikomické, efekty pol biedy. Do telky o pol noci prečo nie, do kina ani náhodou. Ani sympaťák J.D.Morgan to nezachráni. ()

blondboss

Veľmi slabý a podpriemerný odvar v rámci hororového žánru, ktorý má síce zaujímavú ideu a prepojenie na kresťanstvo, ale v zásade tu nič poriadne nefunguje. Duchárska atmosféra vystavaná tak maximálne v pár momentoch aj to dosť nefunkčným spôsobom a väčšina scén pôsobila skôr kontraproduktívne. Jediné malé plus za sympatickú herečku v hlavnej úlohe. Inak ale slabota. 35 % ()

J.Mayen

No nadšenej jsem opravdu nebyl, i když začátek vypadal relativně slibně. Co mi asi opravdu nejvíc vadilo tak byla to velmi silná náboženská tematika, které je ve spoustě filmech které jsem měl možnost vidět docela dost a už to není opravdu originální. Navíc z mýho pohledu i efekty byly velmi jednoduché, někdy mi připadal jako z animovaného filmu. Laciné lekačky vás taky nevytrhnou. Jedná se o dost slabý snímek ()

ScarFace_V8

Mějte se na pozoru před falešnými proroky, kteří k vám přicházejí v rouchu ovčím, ale uvnitř jsou draví vlci.“ - Matouš 7:15. Další film do kterého jsem šel úplně naslepo. Asi zlákal skvělý Negan, který si celé dílo stejně ukradl výhradně pro sebe. Bylo to dobře natočené, napínavé a klidně bych skousl kdyby to bylo i o něco málo delší a rozšířenější. Efekty byly ku rozpočtu 10 milionů USD velmi přijatelné. A ani lekačky nebyly něco, co by zde bylo nějak výrazně nadužívané. Když už ně došlo, byly dobře zakomponované a mnohdy i očekávané. Nemám rád v hororech když najednou něco odnikud což beru spíš už jako takový vrchol trapnosti. Ve výsledku film hodnotím víc než kladně. TOP komentář na ČSFD od Omnibus. ()

MT_Y

Takhle, ten film nebyl složitý, byl jednoduchý, ale byl příjemně zpracovaný. Mě osobně se film líbil, takže i přes určité nedostatky, ukázání co a jak atd. Že za tím stojí někdo z minulosti kdo slouží dáblu atak, vlastně pěkný. Takže i přes určité nedostatky, já nemůžu jinak než 5 hvězd a 9/10 ()

FandaF

Proč se vždycky ve filmech bubák musí chovat jako idiot? Na jednu stranu má obrovskou moc a na druhou se občas projde po zemi po čtyřech a dělá debilní činy... Chjo. Bylo by to daleko temnější a zajímavější, kdyby se "to zákulisí" jen nechalo odehrávat v hlavě diváka. Prostě žádný viditelný bubák. Jenže to už je filmařská "vyšší dívčí"... ()

Fuksinka

Příběh docela dobrý. Pár zbytečných laciných lekaček. Normálně bych tomu dala průměr. Ovšem v dnešní době si dovolit mít ve filmu tak příšerné triky, to chce hvězdu dolů. ()

Ace.A.T.L.

No tak nevím. Tahle myšlenka je tak super a tak děsně jí zakopou do bláta. Start sliboval, ve čtvrtce už to doufalo a po zbytek to jen nudilo. Katolická sračka, co ukazuje, že když to jde, ve všem bude happy end. Nen to nic, na co bych se podíval znova. Za mě 2* za nápad, ale jinak NEDOPORUČUJU ()

brasek

Prepadák roka! Tento film mal dobrý marketing a naozaj som veril, že to bude horor roka 2021. Neskutočne planý film s povrchnou zápletkou a rovnakým povrchným napätím a atmosféru zabudli niekde na polceste. Zbytočná strata času. ()

Kushina

Ne úplně špatný, ale ani ne nějak extra oslnivý horor. Kdyby to opravdu mělo zlo tak jednoduché, už bychom nebyli :D A kór, když by zlo dělalo něco, co je tak mediálně přitahované. Až na pár lekacích scén to byla jinak nuda. 45% ()

SpicyNugget

Mladičkou a neslyšící Alici navštíví Panna Marie. Dá jí dar uzdravovat lidi a mluvit. Jenže je to opravdu Panna Maria, když v zájmu víry ubližuje ostatním? Novinář se snaží odhalit pravdu a zachránit vesnici dřív, než bude pozdě… Obrovské plus za bubáka. Ta ženská byla tak děsivá, že ještě teď se klepu, jen na ni myslím. Alice mě moc nepřesvědčila, celé to táhl novinář s bubákem. Ale zápletka byla super, bavilo mě to celou dobu. Velmi povedený horor. ()

veverysiak

Džefry sa nám neodvratne a bez rozpakov prebojúva do ligy, ktorú práve nešťastne opustil môj doživotný obľúbenec Willis a neochvejne buduje novú sekciu DžefryMalín, okrem toho, že tento nešťastný bosorácky kúsok trpí na slabučký námet, chlapi dodrbali aj scenár a triky, ktoré sú v akože hororoch dosť podstatné, takže 25%. ()

Mangano

Film s poutavým úvodem, který staví na zajímavém námětu, ale postupem stopáže kvalitativně upadá do tvaru, ve kterém se není schopen udržet a s nástupem krize se zhroutí sám do sebe. Výsledkem je otřesná peripetie plná naprostých nesmyslů a nelogického jednání postav, banálních zvratů a směšných hororových prvků. Na druhé straně oceňuji fakt, že film nikterak nenudí, je svižný a hudba, ačkoli nijak zvlášť výrazná, tu do značné míry pomáhá budovat mysteriózní atmosféru. Mimochodem jestli efekty opravdu dělali Češi, měli bychom si zalést zpátky do kanálu, odkud tahle snaha o domnělou profesionalní práci s filmovým vizuálem vzešla, a nějakou dobu nevylézat ven. ()

Raziel811

Po slušném traileru, který měl zajímavou atmosféru, jsme dostali roztahané cosi, co sice trochu graduje, ale atmosféra se vytratila. Ve výsledku mi film spíš posloužil, že jsem po nějaké době viděl Elwese a Sadlera, respektive důkaz, že ještě žijí :) ()

Pavelkedar

Jediné- snad? - chvílemi prostorově vynikající  DD 7.1 s občasným, ale bombastickým akustickým tlakem z repro . Ale to je  tak všechno. ()