Obyvatelia jednej českej dediny sa pripravujú na Veľkú noc, jarmok je v plnom prúde, chlapi pred krčmou komentujú zelené pivo a nebezpečenstvo chemtrails, keď vtom oslavy naruší dodávka, ktorá narazí do fontány na námestí. Vodičovi sa podarí zmiznúť, všetkým je však úplne jasné, že šlo o teroristický útok. Bezpečnosť celej obce teraz závisí od hasičov, od ich odhodlania a obetavej práce. Náčelník požiarnického zboru a jeho zástupca sú celoživotní priatelia, sú ako otec a syn, mentor a jeho študent. Spolu s ostatnými hasičmi sa púšťajú do pátrania po páchateľovi a okrem toho musia zabezpečiť hladký priebeh veľkonočných sviatkov. Pre náčelníka v podaní Miroslava Krobota znamená celý incident nebývalú vzpruhu, stáva sa hrdinom okamihu a pre celé okolie pevnou oporou. Jeho zástupca je však trochu neistý, s manželkou čakajú dieťa a on po prvýkrát v živote zažíva, čo to znamená mať prehnaný strach o rodinu. Má dobré srdce, len príliš verí všetkému, čo mu ľudia povedia a čo nájde na internete. Napokon by bolo azda pre všetkých lepšie, keby radšej horelo... (Bontonfilm SK)

motyka52

Celkem chápu, pokud by tady hodnocení lítalo od odpadu až do pěti hvězd, mě to ale sedlo pěkně. Satira se tam jede sice trochu na sílu, ale charaktery jsou trefené dobře, zaprděnost vesnice mi nepřišla nijak kýčovitá a co je nejdůležitější, párkrát jsem se opravdu upřímně zasmál. Co vlastně víc od českého filmu, který má velmi střízlivou stopáž, chtít? ()

flyer.nick

Krásná satira dnešní doby, kdy lidi věří jen tomu, čemu věřit chtějí, ať je to sebevětší krávovina. Bohužel to ale postrádá vtip, někdo se snažil o inteligenční přesah a zapomněl co dělá komedii komedií a v čem je kouzlo satiry. Kdyby to bylo trošku nabitější humorem dívalo by se na to vlastně moc dobře. Takhle je to dost utahané a nezáživné. ()

JB001

Kde jsou ty časy, kdy se tocčily filmy Hoří má panenko nebo filmy o rodině Homolkových. Čekal jsem, že to bude lepší. ()

Sa.sa

Hodně smutná komedie o dnešní době u nás 🤔🤔😉😉 Holt za vše může internet a všichni idioti co mu věří 🥰🥰🥰😅😅😅 ()

Vlkopec

Kdo nechce prozradit konec filmu, ať nečte dál. Scéna, kdy se na konci filmu poryvem větru vznese prostěradlo a přistane na hlavách Polívkové a Isteníka a je cítit po octě, je pro film charakteristická - hodně velká míra přeťáplosti, ale kdoví, jestli by se to nemohlo stát. Rybanský přece jen zatím není Forman, ale zase nepokulhává za jeho hasičským filmem zas tak daleko. Scénář je vynalézavý a Isteník je skvělý. Jo a ještě - verbala bych si do baráku rozhodně nenakvartýroval, i když má určitě krásně bledou pleť. ()

surprise

Malá česká hořká komedie o prvním českým teroristovi. Inspirace Baldou jasná. Nelze nevzpomenout i na Formanovo Hoří, má panenko i když k tomuto majstrštiku to má daleko. Pro televizi dobrý. ()

Kaleidoskop

Do kina se mi na to nechtělo, ale tak když to dávají večer na ČT 1, dal jsem tomu šanci. Příběh mě bavil tak prvních 30 minut a kdyby to po této stopáži skončilo, šel bych s hodnocením výš, protože by to byl poměrně dobrý studentský kraťas. Žel bohu si autoři řekli, že to potřebují natáhnout na celovečerní stopáž a tak nechají postavy plácat se v prapodivném příběhu další dlouhé minuty. Zatímco v první půlhodině, je děj víceméně souvislý, pěkně odsýpá a udržuje si linku, dále pokračuje už jen vršení nesmyslů a bizarních situací na hranici uvěřitelnosti. Jak jsem říkal, kdyby to bylo kratší, bylo by to lepší a nezachrání to ani poměrně dobrý herecký výkon v hlavní roli. ()

PoprockCZ

Viděla jsem kus, když to zrovna běželo v televizi a musím říct, že je to přesně ten typ buranské komedie, který nemám ráda. Plno stereotypů a vtipu po málu. ()

draxxi

Ja cekal komedii, ale tohle bylo vazne spis drama... Trochu rozvlekle, ale vubec ne spatne... Dobre obsazeni navic. 14/4/2024 64% ()

BrunoBugatti

Jakože dobrý!!! Připomíná mi to trochu Formana v 60. letech! Opět, české boule ve své přirozenosti, jak je máme nejradši. Tenhle typ filmů, se nám vždycky líbil a umíme je. ()

k.rakonos

Renton, ty jsi fakt pako, ale i sluníčkový fanatik jednou prozře, říkají se tomu životní zkušenosti 😅 Ale tahat politiku do recenze filmu bys nemusel. ()

tomkral0

Skvělý film, dnes jsem viděl v multikině. Potěšilo mne, že autoři zprostředkovali problém psychické manipulace a spikleneckých teorií velmi humornou a každému přístupnou formou. Vřele všem doporučuji! ()

Charliesed

Prázdný a nudný film, který na mě působil, jako by postrádal jakékoliv ambice, a o nic moc se nesnažil. Příklad: ke konci filmu je scéna s hlavní postavou dívající se na jednu věc (nebudu spoilerovat); kamera přejíždí z něho a otáčí se na druhou stranu, na to co pozoruje, ale tak hrozně moc pomalu! Úplně zbytečné a úmorné. Je to netypická komedie skromněji sázící na situační humor vyplývající z scén; ale není moc vtipná a chybí tomu větší říz, uspokojivější reakce postav, ve scénách jsem si představoval, jak by víc reagovali a víc toho říkali, čímž by to bylo lepší. Scény se vlečou, záběry na postavy pohybující se někam, ale nic víc deep v tom není, není tam nic. Tenhle film mě štvě, jeho sledování je jen úmorné, připadá mi líný a zbytečný. (Taky mě napadlo, že záměrem mohlo být ukázání právě té prázdnoty). Výstižnou recenzi napsala JitkaCardova. ()

Aladin777

Remake na budovatelské filmy z let padesátých, tepání buržoustů a měšťáckých manýrů. Akorát v bledě modrém. Ale taktéž bez vtipu, bez šťávy. Ani jednou jsem v kině nezaslechl ani lehounký smích, popravdě spíš trapné až k pláči. Za Polívkovou 1 *. ()

ThaFilmGuy

Tisíckrát omílané stereotypy o vidlácích kdesi z Moravy. Premisa filmu nestačí ani na těch 90 minut a dost se to vleče. Naprosto to postrádá vtipnost a údernost Rybanského krátkého snímku Přátelské setkání nad sportem. Místo toho aby film přinesl něco nového, tak se jedná o další z řady "hořkosladkých komedií", které se tu z nějakého důvodu točí furt dokola. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Květnové Kino na hranici se vrací

Květnové Kino na hranici se vrací

21.04.2022

Letošní 24. ročník filmové přehlídky Kino na hranici, která se koná na obou stranách řeky Olzy, v Českém Těšíně a Těšíně, proběhne 29. dubna až 3. května 2022. Organizátoři se vrátili k původní… (viac)

Febiofest sa po dvoch rokoch vracia do kín

Febiofest sa po dvoch rokoch vracia do kín

15.03.2022

Medzinárodný filmový festival Febiofest Bratislava začína 16. marca do kinosál uvedie 75 filmov. Tie budú rozdelené v 8 sekciách – V strede Európy-súťaž krátkych filmov; V strede Európy – mimo súťaž,… (viac)