Alexin svadobný deň sa jej rúca priamo pred očami. Jej neurotická matka kontroluje každý jej krok, paranoidný otčim odhaľuje záhadný zločin a jej biologický otec, bohémsky majiteľ tatranského hotela, v ktorom sa svadba odohráva, je zodpovedný za nezvestného ženícha. Chaos využíva sympatický inštruktor lyžovania Petr, ktorý sa za pomoci hotelovej hostky Kláry púšťa do dobrodružnej prípravy toho najkrajšieho rande. (Continental film)

Olík

Špindl, Ženská na vrcholu, Šťastný nový rok….měl jsem za to, že jsme si řekli, že už nebudeme točit zbytečné romantické rádoby komedie z hor. No tak nic, asi ta dohoda proběhla pouze v mé hlavě. ()

Doomedx

Na pomery cesko slovenske tvorby musim vypíchnout skvelou kameru, strih a celkove trochu propracovanejsi dej, ktery neni moc bezny u našich výtvorů. Ne sice jsem se nesmal, ale nejak jsem nemel nutkani prepnout kanal kdyz to hralo. Koukatelne ()

Mara97

POZOR! VĚTŠINA 5* HODNOCENÍ JSOU FAKE ÚČTY! Podezřelá reklama na facebooku s hodnocením až údajně 94 % z čsfd ve mně vyvolala pochyby, protože něčemu takovému se nedá věřit. A opravdu - většina nadšených hodnocení a komentářů patří účtům založeným na začátku května 2022, s přesně 200 hodnoceními, přičemž tím prvním je čistou náhodou Láska hory přenáší (ach jo, jak někdo může být tak hloupý, když podvádí). Jiné účty jsou starší a takto prvně hodnotily Lásku v čase korony, shodou okolností od stejného režiséra. Film je tedy velmi nadhodnocený a evidentně se jedná o velký slovenský odpad. Nechápu, jak se k něčemu takovému mohou tvůrci snížit. PROSÍM POSTIHNOUT! ()

PEZ

Nie nezmýlil som sa. Naozaj dávam 4* slovenskej komédii! Resp. slovensko-českej. Dôvod je jednoduchý - KONEČNE neznejú dialógy ako päsť na oko a konečne naši herci neprehrávajú tak ako to vo filmoch či seriáloch zvykli robiť (nie vo všetkých, ale v komédiách takmer vždy!). Príbeh je síce megajednoduchý, ale je umne ozvláštnený rôznymi uhlami pohľadu pri trch hlavných postavách a hlavne - je to fakt dobrá romantická oddychovka. Nie je to až tak veselá komédia, tých vydarených a silných vtipov zas až tak veľa vo filme nie je, ale pár naozaj dobrých sa našlo a ako vravím, cítil som sa celý čas príjemne a vôbec som sa nenudil. To je niečo pre mňa skoro šokujúce. :) Klobúk dole tvorcom a režisérovi Machalovi. A ešte raz, super casting a super herecké výkony! Normálne odporúčam návštevu kina a prajem filmu čo najviac divákov. ()

Razzor_82 odpad!

"Já moc neumím házet!" Ale já umím skvěle házet tyhle sračky do odpadu! Jakub Machala dokázal, že i blbost hory přenáší. Hloupý scénář, kdy jeden nudný příběh vidíme ze čtyř úhlů pohledu různých postav. Strnulé herecké vystoupení ČS neherců. Doporučuji se téhle parádě obloukem vyhnout. 0/10 ()

tranquill

"Tati, ty nejsi v kině?.. Nie, prečo? Dávajú niečo dobre?.. Kde je Matěj?.. No, to nepoznám, aké to má hodnocenie na ČSFD?" - "No, co? Já vím, že přijdu do pekla..." ()

dakarin

... jen jsem zkusil, jestli se hodnocení náhodou nepletou .... a ... nepletou. Je to takový nepovedený TV film, nic neříkající, ale na obhajobu musím říci, že na to nejspíše ani neměl ambici. A teď se ještě dívám, že Jakub Machala skutečně filmy zatím nedělá, spíš třeba seriály apod. :-(  třeba jednou bude ,,, ()

John80

Veľmi slabý dej filmu, ktorý sa spätne vracia na začiatok filmu , nevesta hľadá celý čas svojho ženícha a koniec sobáš vonku v zime ako trošku prehnane si myslím, viac ako 2*si určite nezaslúži ()

rublik05 odpad!

Tajně jsem doufal, že se bude jednat alespoň o průměrnou romantickou komedii, marně. Láska hory přenáší je klasická česká, resp. slovenská novodobá rádoby komedie, která do puntíku splňuje veškeré společné znaky podobných počinů. Jednak je i přes střízlivou stopáž extrémně nudná a nezáživná, příběh je vyloženě stupidní, postavy se chovají přihlouple, žádná není ani trochu sympatická, humor absentuje úplně, romantické prvky absolutně nefungují, atmosféru nepomohlo navodit ani krásné horské prostředí či zimní období. Snímek je zde očividně těžce nadhodnocen, stěží by si dohromady zasloužil ani ne 15%. Ani při troše snahy nenacházím nic, co bych s klidným svědomím mohl ohodnotit kladně. Hrozná kravina, už nikdy víc. 0/10. ()

M__

Já říkám Hallelujah. Je příjemné vědět, že jde udělat komedie bez debilního humoru, kterým hýří každý nový počin z české produkce, jenž se zároveň tváří jako převratný objev. Zajímavě zpracovaná, skoro až detektivní myšlenka celého filmu z několika pohledů, ve stejný okamžik. A hlavně Anna Fialová u které již nelze čekat nic jiného něž skvělý výkon. Obecně to bylo zahrané velmi slušně a koukatelně, povedený humor bez trapných částí, fajn myšlenka. Určitě bych to zařadila mezi ty povedenější kousky, na které není otrava se koukat. 75 % ()

venefica

Konečne kvalitná a originálna slovenská komédia. Smiala sa celá kinosála. Je to dosť chytrý a zábavný film, radosť pozerať. Diváka vtiahne a drží skoro celý čas. Len ťažko sa mi hľadá nejaké negatívum, dokonca si myslím, že veľa vtipných detailov si všimnem až keď na to pôjdem druhýkrát. (videné na ČSFD predpremiére 2.5.2022) ()

MaxForValue

Považujem sa za filmového rodoľuba, ktorý podporuje slovenské filmy tým, že na ne chodí. Občas si síce niečo želám nepočuť alebo nevidieť, ale považujem to za akúsi daň tohto svojho audiovizuálneho rodomilstva. Ten ma priviedol i na predpremiéru česko-slovenskej romantickej komédie Láska hory prenáša (2022), pod ktorou je podpísaný môj skoro-vekodruh Jakub Machala (1988). Je to Machalov debut, ktorý podporil ako slovenský Audiovizuálny fond, tak aj český Státní fond kinematografie. --- Machalovým úplne prvým celovečerným a čiastočne aj autorským filmom (Machala je autorom námetu a spolupodieľal sa aj na scenári) sa stala jednoduchá fraška o zmiznutom ženíchovi vo svadobný deň. Tak trochu Vo štvorici po opici na česko-slovenský spôsob. A to som ešte nespomenul, že dejiskom je hotel vo Vysokých Tatrách. ----Slovenskí a českí tvorcovia celovečerných filmov zo žánru komédie sa nachádzajú v ťažkom a nezávideniahodnom postavení. Každý film, ktorý dnes prichádza do kín, nesie na svojom chrbte ťažký kríž svojich starších epigónov. Stigmu (očakávanej) priemernosti a podpriemernosti, do ktorej v posledných rokoch spadla väčšina komediálnych snímok. --- Netuším, nakoľko veľkým kinohitom sa Láska hory prenáša napokon stane (na predpremiére sme boli iba siedmi!), čo viem však naisto je, že som po dlhom čase videl dobrú komédiu s českými a slovenskými hercami. --- Už len rozprávačská perspektíva je v tuzemských končinách raritná. Príbeh je totiž rozprávaný a tu budem citovať distribútora Bontonfilm „trikrát a vždy inými očami“. Je to niečo, čo sme mohli vidieť v Kurosawovom Rašomonovi (1950), v Má ma rád, nemá ma rád (2010) Roba Reinera alebo v nedávnom Poslednom súboji (2021) Ridleyho Scotta. Na rozdiel od Rašomona tu však nemáme dočinenia sa takzvanou nedôveryhodnou naráciou (t.j. rozprávačovi nemôžeme veriť), ale postavám veríme, že to, čo vidíme, sa aj skutočne udialo. --- Každá z asi tucta (prekvapujúco) nešablónovitých postáv v rôznej miere rieši záhadu nezvestného ženícha. Trochu ako v spomínanom Vo štvorici po opici, je to taká menšia detektívka, samozrejme s komediálnym „aranžmánom“, o ktorý sa čiastočne stará Matej Landl v úlohe dobrosrdečného, no trochu horlivého a nešikovného policajta/detektíva/otčima. --- Scenáristické kvarteto v zložení Jakub Machala, Michal Baláž, Jan Studnička a Anna Kruchňová vytvorilo kvalitný scenár s dobre napísanými, živými a dýchajúcimi, postavami, z ktorých žiadna zbytočne neprehráva. Film tiahnu predovšetkým Anna Fialová v úlohe nevesty, Csongor Kassai ako hotelový poslíček a Broňa Kováčiková ako nevestina družička/kamarátka. --- Trochu nevyužitý zostal ženích Noël Czuczor (Alfréd Wetzler z nedávnej Bebjakovej Správy), ktorého potenciál pre komédie som prvýkrát spozoroval ešte v časoch, keď bol študentom VŠMU a to vo svojskej adaptácií Goldoniho Sluhu dvoch pánov. --- Po projekcii filmu vo mne zotrvávajú len dve otázky. Nebola vedľajšia príbehová línie s Petrom a Klárou (Marek Lambora a Natalia Germani) redundantná a rušivá? A nemohlo to byť celé drzejšie, odvážnejšie, bláznivejšie a možno i trochu absurdnejšie? Spomeňte si na Vo štvorici po opici – na leva, cudzie dieťa, matrac napichnutý na soche a iné. Už len situácia so ženíchom sa v slovenskom filme mohla vyriešiť trochu kreatívnejšie. --- I cez nedostatky som ako divák spokojný. Je to pocit, ktorý snáď budem zažívať častejšie. () (menej) (viac)

Micoldee

Bylo mi trapně až za ušima, když jsem musela poslouchat ty rádoby vtipné konverzace. Jediné, co mi pomohlo ten film přežít, byly 2 lahve prosecca. ()

ostravak30

Láska hory přenáší má přeci jen jedno pozitivum. Alespoň se snaží o invenci, oproti běžným českým rádoby komediím tím, že příběh vypráví jinak. Sledujeme několik úhlů pohledu a pokaždé se dozvídáme o trochu víc. S tím jsou spojené různé druhy trapasů a humorných situací. Jisté je, že pokud jste to nevěděli, pak po tomto filmu už si tím jistí budete - pořádat rozlučku se svobodou ve stejném hotelu, ve kterém bydlí zbylá část rodiny a nevěsta a ještě den před svatbou ani nebude příliš dobrým nápadem. Druhá stránka humorné mince je, že některé postavy jednají afektovaně, jindy je sranda tlačena do kouta, aby byla vymačkána za každou cenu prakticky z každé věty. To tlačení na sílu někdy ubírá přirozenosti a tvůrci vyloženě diváky instruují, kdy se mají smát. Není to špatná komedie, jistě je čemu se smát, ačkoli někdy to může někomu připadat infantilní, ale na druhé straně Láska hory přenáší není komedie, kterou si většina asi někdy pustí znovu. ()

HEED odpad!

Byla to blbost, a vím že máme na víc. Slepenec jednoho děje z asi čtyř různých úhlů pohledů byl vážně nudný, ve výsledku to byla prostě slabá blbost. ()

nula87

Nemastný neslaný pokus o komedii, která ale vlastně není vůbec vtipná. Romantiky tam trocha je, ale celkově film nepřináší vlastně téměř nic zajímavého. 35% ()

JosefTomas

Snahu se odlišit chválím, že je zpočátku kulometné tempo, dialogy rychle sviští a herci si to užívají, za to přímo tleskám a že kamera, střih i režie jsou na československé poměry sakra vydařené, to vydá na další plus. Jenže... Trojité rozdělení, kdy se děj odehrává najednou, se nedaří správně zužitkovat, foreshadowing skrze příběhy je pouze minimální a pro děj nijak důležitý a veškerá úvodní dvacetiminutovka, ač je výborně pojatá, nemá s těmi dvěma dalšími krom Lambory nic společného, tudíž se v rámci celku jeví jako zbytečná. V druhém aktu se bohužel ztrácí tempo a nebýt záchranného třetího příběhu, výsledek by byl o pár tříd ještě horší. Láska hory přenáší je tak spíš feel good film, než crazy funny komedií, protože počet dobře mířených vtipů je minimální, ale ten výsledek je pořád dostatečně ucházející, že si svou šanci zaslouží. ()

Tominni

V záplavě romantických komedií z prostředí hor je to vlastně nakonec celkem pozitivní výsledek. Vyprávění z pozice několika hlavních hrdinů je fajn, takže se můžeme pustit do hledání ženicha a zjistit,c o se vlastně stalo. Filmu pomáhají i Anna Fialová a Natalia Germani. Jen škoda samotného konce, který se příliš nepovedl. ()

Alden_Larson

Vůbec to není špatné. Unikátní přístup k vyprávění se mi líbil a fungoval moc dobře. Něteré postavy mi přišly trochu ploché, na druhou stranu jich má ale film tolik, že bych se tomu asi neměl divit. Prezentace je ale taková všelijaká. Na jednu stranu se mi líbí, jak je kreativní, je tam spousta hezkých kompozic a pohyb kamery komplimentuje tempo děje. Na druhou stranu mi ale přijde moc chaotická, některé scény jsou strašně rychle nastříhané, skoro to vypadá, jako by si střihač dělal co chtěl. Hudbu bych možná trochu upustil, ale nikdy mi nepřišlo, že se nehodí. 7/10 ()