Skupinu čaká strastiplná úloha - musí prekročiť rieku s vozmi a zásobami. (SkyShowtime)

castor

„Zastřelíte mě?“ – „Zvažuju to!“ Série pojednávající o předcích rodiny Duttonových pokračuje lehce promrhaným dílem, kterak farmář a válečný veterán James nehodlá „poslouchat“ na slovo, řeku chce přebrodit sám, ale pomocnou ruku nabídne. Starého drsňáka Sheu Brennana budou přistěhovalci nenávidět, ale aspoň budou žít. Holt si musejí uvědomit, že zatím není žádné příští, žádná budoucnost, ale jen cesta. Právě životem ošlehaný Sam Elliott coby hluboce zraněný muž, který nedávno ztratil manželku a dceru, ho v tomhle měnícím se světě hraje skvěle. ()

zsn

Nechápu, kolik lidí se zvládne utopit v řece, byť neplavou, avšak mají koně a povoz, nebo se jen drží napnutého lana. Cesta mi přijde zbytečně zveličená, anebo jsem já taková, že jdu do všeho po hlavě a nebojím se, anebo ráda překračuji své hranice. Hodila bych se do této doby. Tohle je romantika podle mého gusta. Čím jsem starší, tím víc miluji tuhle dobu, western, chudé poměry tehdejších obyvatel, kteří svou situaci zvládali víc než my dnes, protože nevěděli, o jak moc víc se mohou mít líp, na rozdíl od nás, co závidíme úspěšné životy slavných na IG, a zároveň obdivuju, co ti lidi dokázali tehdy přežít. Jak je to posilnilo a nestěžovali si. Naopak byli na sebe hrdí. A o tom to je - překonávat se. Taky nevěděli, že může být líp. Že se dá žít snadněji. Nic víc v životě nevnímám tak moc, jako technický pokrok. Usnadnění života v mnoha směrech. Představte si dnes, tahat převařenou vodu do vany. V minutě bychom chcípali. Místo tvrdého života se dnes vybijíme ve fitku, ale nemusíme. Oni to své denní fitko měli nezbytné. Asi si budu muset najít kovboje. ()

janesX

V tejto časti sa nestrieľalo a ani ten urputne ťažký a predramatizovaný prechod cez tú, takmer stojatú "riečku" im moc filmársky nevyšiel (čítaj komentár 6thSun). Po pravde vôbec im nevyšiel (ten klavír by som sám cez tú rieku dostal ;D). Napriek tomu je to pre mňa zlepšenie a dávam čisté štyri. Do príbehu sa totiž pekne, pomaly a nenásilne votrela romantická vrstva, ktorá dúfam, že neskončí len ako odbočka. Lebo romantika ma tu asi bude baviť viac, ako tie celé prestrelky predtým. ()

Daddko odpad!

Oceňujem novátorský prístup US kinematografie. Asi dostali rozum po tých neustálych vraždách maloletých ktorí to pália po svojich spolužiakoch a učiteľoch. Toto nie je western ale prekrásna romanca v ružovej záhrade kde si zamilovaná dvojica dá pusu a aj sa červená. Ani jeden výstrel ! Verím, že keď sa po 4 diely niekedy aj objavia vytočený rudokožci tak sa to vyrieši spoločným čajom o 17::00 (+/- hodka). Geriatický pacient (boss transportu) začína mať problémy so spánkom a častým močením počas noci. Bravó, len vydržať v nastavenom smere a tempe. Pozn. k vloženým titulkom: na konci ten Nemecký Bauer a Ruský mužik si šepkajú po Rusky a nie Nemecky. Zase USA militantne štve a provokuje ! ()

Dixieboy

Tahle epizoda mohla být mnohem dramatičtější... hlavní a vedlejší postavy už jsou známy, tak se mohli daleko víc zaměřit na překonávání řeky. Méně brečení nad minulostí a raději pořádný boj o přežití, protože tady mi to přišlo velice promrhané a uspěchané v závěru epizody. Ale zatím drží velice dobrou úroveň. ()