Snivokraj

• USA Slumberland (viac)

Mladá dívka Nemo (Marlow Barkley) s pomocí velkého stvoření, napůl muže a napůl netvora, cestuje do mystické země ve svých snech, aby hledala svého zmizelého otce. (TommyZR)

Milo384

Pěkné rodinné fantasy. Vše bezvadně uděláno, celé mě to bavilo. Překvapivě i J. Momoa hrál dobře. Bezva film na oddechový čas. ()

pencho

Nečekaně moc milý film. Marlow Barkley byla v hlavní roli skvělá, ale pro mne byl hvězdou filmu Philip. Kombinace skvělého hraní Chrise O’Dowda a dobře napsané postavy neuvěřitelně obohatila film a po tajnu představila hlavního ale velmi nenápadného protagonistu, který, což často nebývá, je velmi mnohostraný a ne jednodimenzionální, jako většina postav v Hollywoodských filmech. Postava strýce, který je hodný, ale zmatený a do sebe uzavřený a hledá se stejně jako dívka, o kterou se má starat si mě naprosto získala a ačkoli film měl svá slabá místa, tak přinejmenším se mnou Philip zůstane (doufám) ještě dlouho. ()

Sopholojong

Audiovizualne napakovane az po strop... niektore az snyderovsky vypiplane sceny - mrazivy sen s padom majaka, navsteva spanielskej tancovacky, nahanacka v sklenenom "megalopolise", ci prechody na lietadle do dalsieho sna v zavere. Ako samostatna "najnadhernejsia" kapitola je hudba so zakomponovanim pistalkoveho "potterovsko-prstenovskeho" motivu, pre ktory mam ohromnu slabost (Pinar Toprak, kde si bola doteraz ?!). Marlow Barkley velice prijemna a skusene hrajuca/vyzerajuca ako "Saoirse Ronan za mlada". Vsetko takmer dokonale. No a do toho jedna obrovska, bolestiva facka menom Jason Momoa ako preafektovana, trapna, pitvoriaca sa bradato-vlasato-rohata verzia youtubackeho sasa "Blippiho". Francis Lawrence, ja se ptam proc???? Bez neho by ten film bol dokonaly, len s podpornymi kreaturami, ci sprievodcami (kazdy po pat minut maximum). Takisto malo Chandlera, ten si tu kradne svojou dobrotivou aurou kazdu milisekundu. Navod, ako sa da dokonalost odpalit jedinym rusivym elementom. 7/10 ()

Polux

6/10 | Streamingová továrna na sny (nejen) v posledních letech rozhazuje své sítě na poli beletrie kde se dá a zkouší adaptovat jednu tu více, tu méně známou, ať už novodobou nebo klasickou, předlohu za druhou, protože co kdyby náhodou její filmová adaptace u diváků zabodovala a z filmu se stala úspěšná série, ze které by Netflix mohl následně těžit dlouhá léta, že:-). Tohle je další z dlouhé řady podobných případů a s ohledem na značně proměnlivou kvalitu výsledných filmů nezavdával nejnovější počin Netflixu, docela pochopitelně, předem příliš důvěry. Kupodivu oproti některým předchozím pokusům to v tomto případě vcelku vyšlo. | Příběhově se samozřejmě žádné velké překvapení nekoná a divák je svědkem tradiční historky o fantaskním světě "tam někde za zrcadlem" (v tomto případě asi spíše "tam někde ve fázi REM:-)"), který je bezpečným útočištěm pro všechny osamělé/nešťastné/trpící (zpravidla dětské) duše a je jako stvořený pro nějakou dobrodružnou výpravu za libovolným MacGuffinem, ideálně s morálním poučením o síle přátelství/lásky/rodiny (případně čehokoliv jiného) na závěr. | Téměř století starou komiksovou předlohu, považovanou za klasiku, bohužel neznám, takže nemohu posoudit, jak moc je aktuální adaptace po obsahové stránce ne/věrná původnímu dílu (nebo-li co všechno jde na konto autora a co naopak tvůrců) a pro puristy možná pobuřující koncepční zásahy, které Netflix provedl (změna pohlaví hlavní postavy, nebo celkové pojetí postavy jejího průvodce snovým světem), mi tak nikterak nepřekážely. Faktem nicméně je, že se tvůrcům zcela nepodařilo naplnit ohromný (a vděčný) potenciál, který snový svět naskýtal, ať už po stránce jednotlivých lokací (těch je poskrovnu a většina z nich je tak trochu fádní a nezajímavá), vnitřních pravidel fungování (přitom vedlejší linka o dohlížitelském úřadu nad sny by vydala na samostatný příběh), nebo nejroztodivnějších obyvatel (nemluvě o tom, že mnoho navštívených míst je až podezřele liduprázdných) a to měli po ruce jak nemalou stopáž, tak štědrý rozpočet. | Přes uvedenené dostatky ale má film divákovi co nabídnout. Nemalý podíl na tom má Lawrence, který se rozhodl (tak jako mnoho známých režijních osobností před ním:-)) vstoupit do služeb Netflixu a přestože, alespoň hádám, u tohoto projektu figuruje především jako námezdní síla a nejde o žádnou jeho srdcovou záležitost, jeho řemeslné zkušenosti se zde nezapřou, protože některé snové sekvence jsou audiovizuálně parádní a spolu s povedeným OST se jim daří dotvářet místy skutečně kouzelnou atmosféru. | Filmu taktéž pomáhá slušné tempo a ještě výrazněji pak herecké obsazení. Momoa, který průběžně vyvíjí snahu vymanit se z macho postav plných testosteronu (což dříve nebo později potkalo v kariéře všechny, současné i tehdejší, akční hvězdy) a plynule se přehrát do hájemství filmů pro celou rodinu, sice přehrává (ehm:-)) jako o život, ale zbytek osazenstva hraje výborně v čele se sympatickou Barkley v titulní roli, která je přímo skvělá a všechny dramatické polohy své role zvládá s velkým přehledem. Škoda, že Chandle a zejména O'Dowd nemají ve filmu více prostoru. Na žádné vrcholy výročních žebříčků se sice film zcela jistě nedostane, ale celkově vlastně docela příjemná a neškodná dětská variace na Nolanův snový Inception to rozhodně je. | PeZet () (menej) (viac)

yano

Celkom príjemná “podívaná,” v ktorej zaexcelovala mladá herečka Marlow Barkley. Herečky výkon super, hudba parádna, vizuálne tiež dobré. Lenže, akosi chýbal tomu príbehu taký šmrnc, niekedy som sa pri tej akcií nudil. Zrejme sa to bude páčiť viacej mladšiemu divákovi. ()

nikhaj

vylet do sveta snov. cize nekonecne moznosti , vramci moznosti celkom podarene akože, trochu to chytá za emócie, plne efektikov. Na sprijemnenie vecera mohlo byt ()

Destoroyah

SWITCH WEEK 2 / 4) SLUMBERLAND. Prekvapivo dobrý film od Netflixu. Parádne to ladí s farbami a vizuálom, ale niekedy mi to príde trocha nudné. Jason Momoa sa mi tam aj hodil len sa hral skôr na šialenú verziu Deepa ale Barkley si viedla dobre. Príbeh to má dobre spracovaný a niekedy sú tam naozaj dobré scénky a nápady ktoré mi vypália zrak ale občas sa to mení skôr na tú nudnejšiu časť. Naozaj sa jedná o pekný film ktorý som si celkom užil. Zápletka fajn, taká normálna a trocha nadpriemerná oddychovka. HODNOTENIE: 6,5/10 ()

quokam

Film, ktery mohl jit vice do hloubky, ale i tak o level lepsi nez napr Skola dobra a zla. Stal a padal s vykonem hlavni detske role, ktera rozhodne nezklamala, ake ani prilis neoslnovala. Zajimava byla postava stryce, ktera v sobe nesla petrpanovske prvky. Lec si myslim, ze Flipa a Filipa mel hrat jeden herec, ktery by nebyl pouhou kopii Johna Deppa z Piratu z karibiku (kdyz uz, tak to mel zahrat primo on). Slabsi 4*, 6.5/10. Update 10012024 muj maly osobni oscar pro dila poprve shlednuta v roce 2023: udilim cenu za nejlepsi herecky vykon v detske roli pro Marlow B. ()

Accuphose

Vlastně to není vůbec špatný, fantasy mám rád. Připomnělo mi to trochu mou velmi oblíbenou "Píseň moře", kde je naprosto úžasná atmosféra a s hlavní hrdinkou to celé prožíváte. Tady mi to bylo malinko jedno, ale i tak jsem se nenudil. ()

Tongo

Myslím si že by bylo rozhodně nepravdivé říkat o tomhle filmu že není zajímavý , to by byla fakt lež . Taky si myslím že je hezky zpracovaný , postavy jsou fajn a muzika i prostředí taky . Nějaké chvíle mi přišli trochu slabší ale jiné zase na druhou stranu moc zajímavé a fajn (přece jenom koncept filmu je o snech a to samotné je už dost zajímavé ) celkově prostě musím říct že je to fajn film , jenom bych to nezařadil do kategorie komedie ale to je tak nějak jediné co oproti filmu mám . Za mě to jsou 4 hvězdy . ()

mia.com

Krasna atmosfera, je to vtipne i hodne dojemne. Zajimave i s prekvapivym zvratem. Ale zbytecne prepalena stopaz, kvuli cemuz je to obcas utahane. ()

Vampiroza

Tohle se Netflixu vážně povedlo. Krásný fantasy s ještě hezčím CGI. Herecké obsazení je příjemný a Jason je prostě úžasnej. Užívá si to a to celému filmu dodává šmrnc. Jeho postava ho baví a drží celý film. A ty barvy... Ty barvy jsou neuskutečněně sexy. Navíc je to krásný byť trochu smutný příběh o vyrovnání se se ztrátou rodiče. Únik do světa snů a snivokraje je super myšlenka.Tohle si rozhodně rád pustím vícekrát. Doufám že to vyjde na Blu-Ray. Tohle mi nesmí chybět ve sbírce ()

tein

Pestrobarevna az preplacana netflixovska kolaz s opet se idiotsky pitvoricim Mumu...mamo...neco. Videl jsem jej sice jen v tomto a pak jako rybiho muze v DC verzi Male morske vily, a jeste nejake Lize superprdinu, ale vsude tam hraje stejne mizerne a mam pocit, ze jej obsazuji jen proto jak vypada a ne proto, ze by treba umel hrat a nedelal ze sebe porad jen nejakyho absurdniho saska. Njn staci dobre (pro nekoho) vypadat, a dostane role i uplnej neumetel. Nebyt tohoto Mimona tak je ten film jiste o neco zabavnejsi, ikdyz to opravdu nezapre Netflixovou tvorbu, kde forma je dulezitejsi nez obsah. Proto asi taky obsazeni vyse zminovaneho. Ostatni herci sice nejsou tak "sexy" ale rozhodne podali mnohokrat lepsi vykon. Je to teda vizualne docela vypiplane, ale mnohem lepsich fantasy filmu jsme uz videli kvanta. Tento film ale jiste oceni ti co se radi divaji na Maoama, maji radi omalovanky, britky humor prevazne formou prehravani a pitomeho sklebeni se, stejne tak jako male deti kterym se proste jen libi hybajici se barvicky. P.S. Opakovany vtip prestava byt vtipem a (mizerne) imitovani Jacka Sparrowa, se somrackyma vlasama a fousama, v usmudlane ruzovoucke livreji, s beranima rohama, a brylema od Nadi Urbankove, neni vazne vubec vtipne. ()

paralen500

Prekrasny audio-vizualny snimok natoceny az prekvapivo rutinne s cielom byt servivovany masam idealne pocas vianoc. Nemozem si pomoct, ale JM mi tam vobec nesedi. ()

Kesinka

Mám z toho upřímně smíšené pocity. Byla to vykrádačka všeho možného. Ať už Alenky v říši divů,  Inception a nebo Imaginária Dr. Parnasse. Od každého trochu. Člověk už od začátku v podstatě ví, jak to bude pokračovat a jak to skončí. Semtam úsměvný džouk. Jasonovi ta role podle mě moc nesedla a ačkoli se mi líbil vždycky ve všem,  tak tady mu to prostě nevěřím. ()