Snivokraj

• USA Slumberland (viac)

Mladá dívka Nemo (Marlow Barkley) s pomocí velkého stvoření, napůl muže a napůl netvora, cestuje do mystické země ve svých snech, aby hledala svého zmizelého otce. (TommyZR)

psychoJoa

Oni to dokázali! Konečně perfektní fantasy pohádka s krásným poselstvím a dějem. Vlastně je to něco jako pohádkový Počátek, což se teda rozhodně počítá. Přesně tohle moje filmová dušička potřebovala. ()

DavidS.

Momoa jako variace Fauna a čertíka Bertíka s pupíčkem v další Netflix fantasy bez dramaturgického dohledu a jasné cílové skupiny...Bez duše, bez kouzla...Lawrence dokonale sterilní... ()

Eterninox

Faunův Labyrint pro mladší cílovku. Barevnější, akčnější, doslovnější a američtější. Náročnější diváky budou iritovat nedovařené greenscreeny, a kdo se těší na neochvějného sympaťáka Momou, potěšen taky nebude. Otravnost jeho postavy nicméně dává smysl z hlediska zápletky, a ve výsledku je vlastně středobodem narativního oblouku. Celkový dojem také zlepšuje obstojně silný (ač trochu předvídatelný) závěr, který stravitelně ale neuráživě završuje ústřední motiv pomíjivého dětství. Pokud někdy budu mít potomstvo, dokážu si představit, že až přijde čas konfrontace se strastmi dospívání, pustím jim Slumberland. 70% ()

Bozvav

Vizuálně vymazlený příběh o tom, jak najít svůj sen a zda je dobré jej vlastně hledat. Škoda jen, že je film   dějové neucelený, místy až kýčovitě přeplácaný. Vlastně by se dalo s klidem řící, že vizuální stránka je zde na úkor samotného příběhu, byť pointa nakonec byla a docela hezky vyvedená. Jason Momoa v pro sebe netypické roli Flipa neselhal, ale že by vyloženě zářil, to se také říci nedá. Naopak, Marliw Barkley v roli Nemo a Chris O Dowd v roli Filipa byli excelentní. Hudba hodící se. Za mne jako celek lehce rozporuplných 70%. ()

Matli

Vizuální efekty jsou tu vyždímaný do maxima, i když ne na té nejvyšší úrovni a tim to končí! Taaaák zpackanej potenciál filmu. Momoa se propleskne a bude to dobrý. 30% ()

barteca

Přijmout ztrátu prostřednictvím fantazie děti často potřebují. Vizuál je dechberoucí, ale téměř vůbec nepodporuje emoční stránku příběhu. ()

BOURQUE

Mnohonásobne známa koncepcia v podaní režiséra Francisa Lawrence. Zvláštne efekty (a CGI) sú na prijateľnej úrovni. Celkový výsledok však zbytočne prekonáva dvojhodinový pasáž – niekedy menej je viac. Jason Momoa svoju rolu užíva a nepochybujem o tom, že nad ponukou na účinkovanie vo filme dlho rozmýšľal. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

Rathalos

Krasna fantasy komedia,ktora sa odohrava vacsinou v nadherne farebnom svete fantazie a snov,Jason Momoa si to zjavne uziva a je vtipny,mladulinka sympaticka herecka Marlow Barkley je viditelne talentovana,mozno aj buduca hviezda filmoveho platna,potesila aj pritomnost prasiatka,takze viac takychto filmov a budem spokojny...:⁠-⁠) ()

lemonova

Konečne pekná fantasy rozprávka, v ktorej fungoval príbeh a mala niekoľko skvelých nápadov. Pre mňa bol väčším ťahákom Chris O'Dowd než Jason Momoa. Už od Ajťákov ho mám moc rada a ani tu ma nesklamal. Jason bol presne taký, ako som očakávala, latku vyššie nezdvihol, ale typovo bol vybraný výborne. Celý ten snový svet sa mi páčil, na mňa to mohlo byť ešte o kúsok akčnejšie, ale nebolo tam ani veľa hluchých miest. Osobne si túto jazdu pokojne zopakujem minimálne ešte raz. ()

Olík

Netflix mile překvapil. Rodinné mysteriózní dobrodružství, kde je jak příběh tak vizuál na vysoké úrovni. Mix Petra Pana, Pirátů z Karibiku, Letopisů Narnie, Imaginária a kdo ví čeho ještě, z kterého jsou  cítit zkušenosti Francis Lawrence s fantasy tématem i dostatek budgetu pro jejich realizaci. Akorát se musím ptát, zda budou za dvacet let dnešní děti na podobné snímky vzpomínat, tak jako my na dejme tomu Nekonečný příběh….ale to už bych chtěl asi hodně. ()

Razzor_82

"Zlý sny cítí strach a sledujou tě a nepřestanou dokud tě nedostanou." Ani tenhle omalovankový spektákl z Netflixu mě neočaroval. Určeno pro mladé publikum, které ocení paletové barvičky. Vizuálně je snový svět pěkný. Děj je ale vyumělkovaný a nesourodý. Momoa přehrává svou roli až jsem z toho mel DEPPku. Pro mě to nebylo ani dost vtipné abych si ten výlet užil.  Příběh okatě tlačí na divákovi city.  4/10 ()

Daiker

Příjemná rodinná fantasy..... Ma mě je to moc barevné, světy snů byly moc digi..... Mohlo to být i více vtipnější, samotný příběh je vlastně smutný a vidíme truchlící dítě, co utíká do snů..... PS to plyšové prase bylo úžasné ()

LyBerion

Moc příjemná fantasy pohádka, která neurazí visuálem, hudbou, ani hereckými výkony. Marlow Barkley jsem neznal a i když působí hrozně utrápeně do atmosféry filmu se víc než hodí. Drsňák Momoa v roli Flipa dodává snímku šmrnc a působí tak hezky uceleně. ()

ER

V rámci dětského fantasy fajn příběh s fajn Momoou. Sice v části více klučičí, kdy se řešil i vztah bratrů, ale nakonec jde o rodinu. Jen herečka (?), která hraje Nemo nebyla dobře vybrána. Úplně se nepovedly ani FX honičky přes město. Tak s přimhouřeným okem za 3. ()

Trixinka

Solidní fantasy film s originálním nápadem. Bohužel místy pokulhávalo provedení, ať už to byl pitvořící se Jason Momoa stylizující se do hereckého projevu Johnnyho Deppa, nebo příliš málo využitý svět snů. Hlavní představitelka Marlow Barkley byla dobrá, jen to chtělo možná z její strany více emocí projevit. Postava Chrise O'Dowda byla ovšem parádní, jeho zpočátku nudný chlápek s klikami dozná pěkný vývoj, a tak nějak i dává vysvětlení, proč se někteří lidé chovají tak jak se chovají - prostě se jejich snové já neprobudilo. Prostředí bylo krásné, fantasy obrazy fungovaly skvěle, jen velká škoda toho promarněného potenciálu ve světě snů. ()

E lan

Krásná fantasy pohádka i pro dospělé. Nádherná fantazie, výborné triky a velmi sympatičtí herci. A navíc i roztomilá pointa. Moc hezké… ()